Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Caghan, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Kesinlikle olmazsa eğer randevu tarihi ertelemek bir çözüm olabilir gibi geliyor.

Kesinlikle randevu tarihinizi ertelemeyin. Ne olursa olsun 11 Agustos'ta konsoloslukta hazir ve nazir olmalisiniz... Ungan'lar daha sonra saglik raporunu konsolosluga gonderebilir, ya da siz alip gonderebilirsiniz... Konsolosluga gidip saglik raporu haric tum islemleri halledip, saglik raporunu sonra almalisiniz bu durumda...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lonewolf, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Sayın @Caghan ın vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda sağlık raporu olmadan elçiliğe gidip en azında mülakat tarihini riske sokmadan görüşmeleri gerçekleştirebiliriz. Sonrasında, sağlık raporunu alır almaz elçiliğe gönderebiliriz. Bu konu hakkında sayın @crazycells in görüşlerini alabilirsek seviniriz.

Evet, sizinkini okumadan sayin @Caghan 'in yazisini okuyup dayanamadan yazdim. Konsoloslugun mulakatina katilmamak hata olur, bir daha yakin tarihe mulakat alamayabilirsiniz, gereksiz yere riske atmaya gerek yok.

Eksik evrakla da olsa mulakata katilip, sonra saglik raporunu gonderebilirsiniz. Pek cok durumda Ungan'lar da saglik raporunu ulastirabiliyor konsolosluga, zaten bunun hakkinda size bilgi vereceklerdir.

Eger Ungan'lardan saglik raporunu alirsaniz, postayla gondermek yerine direkt konsoloslugun kapisina gidip gorevlilere teslim etmeniz daha iyi olur. Bu sekilde konsolosa danisin, kendisi de onaylarsa kapidaki gorevliye konsolosun bu sekilde istedigini belirtirsiniz.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Caghan, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Kesinlikle olmazsa eğer randevu tarihi ertelemek bir çözüm olabilir gibi geliyor.

Kesinlikle randevu tarihinizi ertelemeyin. Ne olursa olsun 11 Agustos'ta konsoloslukta hazir ve nazir olmalisiniz... Ungan'lar daha sonra saglik raporunu konsolosluga gonderebilir, ya da siz alip gonderebilirsiniz... Konsolosluga gidip saglik raporu haric tum islemleri halledip, saglik raporunu sonra almalisiniz bu durumda...

Cevabınız için öncelikle teşekkür ederim Sayın @crazycells ,

Bizde görüşme saatimizden sonrası için randevu alabildik Ungan'lardan. 🙂
    Aslında beklenilen bir evrak bile yazmamışlar sadece ücret ödememizi ve yeni sağlık raporunu getirmemizi istemişler.
    Durumumuzu anlatacak bir mail'de gönderdik cevap alınca diğer bekleyen arkadaşları bilgilendireceğim tekrar.

İyi akşamlar.

• Arkadaşlar,
    Acilen vize süresi sona ermiş ve konsolosluktan bugün tekrar bir mülakat maili alan varsa, maili Sayın @Muhtaradana Bey'e iletmesini rica ediyoruz, çok acil, son 1 saat.

• @crazycells maalesef kapidan vs teslim olmuyor bizzat gorusmede sormustum. Konsolosluga en yakin pttden gonderebilir. Gonderbilecegi ptt subelerinin listesi ais de olmasi lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tolga-Demir, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells maalesef kapidan vs teslim olmuyor bizzat gorusmede sormustum. Konsolosluga en yakin pttden gonderebilir. Gonderbilecegi ptt subelerinin listesi ais de olmasi lazim.

O zaman durum farkliydi, su anki durum farkli. Sizin icin o zaman gerekli gormemisler, sonucta konsoloslugun isleyisini bozan bir girisim; ama su an tekrar sormakta fayda var, zaten konsolosluk normal calismiyor.

• @crazycells vize yenilemesinde mülakat sonrası alınan sağlık raporu konusunda arkadaşlarınız konsolosluğa soru sormuştu, gelen cevaba göre sıkıntı olmayacağını söylemişler

20200807_102027.jpg

• Herkese Merhaba,

Öncelikle süreçleri yarım kalan ve tekrar randevu görüşmesine gidecek arkadaşlara bol şans umarım herşey gönüllerince olur. Merak ettiğim bir konu var yakın tarihte
    evrak onayı alan arkadaşlar oldu mu?

Teşekkürler,

• @redneck merhaba karışıklık olmaması için bilgilerinizi imzanıza işleyin isterseniz, aşağıda nasıl yapılacağı anlatılıyor⬇

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin?_=1591463245075

Eğer Dv2021 talihlisi iseniz aşağıdaki başlıkta sorarsanız, arkadaşlar güncel bilgiyi paylaşacaklardır⬇

DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari https://yesilkartforum.com/forum/post/139345

• @Muhtaradana Merhaba yönlendirme için teşekkür ederim. Bu soruyu sormamın nedeni Forumdan da takip ettiğimiz kadarıyla mulakat görüşmelerine tekrar gidecek olan arkadaşlar var nispeten olumlu bir adım, dava süreci ne olur bilinmez ama paralelde de onay mailleri geliyormu diye merak ettim.

Teşekkürler,

• @redneck Olayın bitmesine şurda kalmış 40 gün , KCC kimseye evrak onay emaili falan göndermez😊Bize Mart ayında evrak onay gönderdiler de ne oldu ki 🤣

• ⚠⚠⚠️Yargıç Mehta ile aşağıdaki 4 dava için avukatlar şu anda canlı olarak görüşüyor, konuşmayı dinlemek için aşağıdaki twitch bağlantısını kullanabilirsiniz⚠⚠⚠

Bu görüşme sonunda bir Tro kararı verilmesini bekliyoruz

Mohammed v Trump (Curtis Morrison)
    Gomez v Trump (Aila)
    Aker v Trump (Greg Siskind &Charles Kuck)
    Fonjong v Trump (Curtis Morrison)

• Görüşmeyi dinleyen arkadaşlar, canlı olarak küçük notlar halinde aktarıyor, gelişme oldukça bu iletiyi güncelliyeceğiz

• 30 eylülün uzatılmasını görüşüyorlar şuan

• Deadline iletildi

• Charles konuşuyor şuan

• Hakim kaç katılımcı olduğunu sordu 2020 de

• Hakim ne kadar vize onaylandı 2020 de dedi diğer avukatlar tam net bilinmiyor tarzı bir cevap verdiler

• Çok iyi 30 bin vize hala açıkta dedi

Kullanılmamış

• 35000 vize müsait hala dediler

• Nisanda vize basmayı durdular o zamandan beri de çalışmıyorlar tarzı bir şey dedi avukatlardan bir tanesi yani aylardır işlem yapılmıyor

• Devlet avukatı, 9/30 tarihini acil tarih olarak görmediklerin söyledi. Zaten greencard ile gelenlerin çok azı nitelikli insanlar dedi

• Dava ile gelişmeleri Sayın Curtis Morrison da tweetir hesabından aktarıyor, takip edebilirsiniz ⬇

• @Muhtaradana Bu görüşmeler sonucu ne olacak Muhammed bey ? Bize ne faydası var yani ? 30 Eylül tarihine kalmış 45 gün..

• Ben umutlandım biraz bu konuşmalardan sonra DV2020 talihlilerinin de 2021 eylüle kadar vize almasını talep ediyorlar. Böyle bir şey gerçekleşirse ocakta tekrar görüşmeler başlar ve herkes yetişir zaten eylüle kadar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana elinize saglik...

• Merhaba @crazycells, siz ne düşünüyorsunuz bugün yapılan hearing hakkında? Hakim ılımlı yaklaşıyor gibi, fakat sizce 30 eylül tarihi kongreye gerek olmadan bir hakimin kararıyla aşılabilinir mi? Hearing'in özetine bakmak isterseniz Curtis Murrison önemli kısım tweet olarak atmıştı. Teşekkürler!

• merhaba kcc evrak isteği için ben askere gitmedim tecilim var uzun süre.Evrak isteği mailine e devletten askerlik kaydını da ekleyip göndermem gerekiyor mu?

• @Semihmete Curtis Morrison un tweet dizilerini incelerseniz 30 Eylül konusuda gündeme geldi, yargıç da dv2021 ile sürecin beraber yürümesini düşünüyor, ama bunun mümkün olup olmadığını yasal zorluklarının var olup olmadığını avukatlara sordu, hükümet avukatı bunun mümkün olmadığını uzatma kararı alınacaksa bunu sadece kongrenin alabileceğini söyledi, avukatlar ise bunun mümkün olduğunu söyledi

Şimdi iki taraftanda savunmalar istedi ya 12 sinde ya 27 sinde kesin kararlar çıkacak inşallah

Ama bizim gördüğümüz kadarıyla görüşmede dv o kadar hakimdi ki sanırım diğer vize türleri konuşulmadı bile (bunda 23 haziran executive order kararlarının 3 kere güncellenerek dv dışındaki vize türlerindeki mağduriyetlerin büyük oranda giderilmesi etkin olmuş olabilir) Aila bile dv konusuna daha çok odaklanmış, ben şahsen hükümet tarafının trodan önce executive orderı korumak için dv için adım atıp executive order kararlarını bizim lehimize güncelleyebileceğini düşündüm, travel.state.gov dan 30 Eylül konusunda bir açıklama gelirse en azından pandemiden ve eo kararlarından dolayı vize görüşmesi yapılamayan 6 aylık dönem (nisan-eylül) için 30 Eylül tarihinin esnetildiğini açıklarlarsa biz tüm istediklerimizi almış oluruz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |