Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@Rauf, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Orhan-Cabarov salam,qardaş,size scan maili gelib?

Salam scan maili nedi ? KCC den gelen maili deyirsense hele mail gelmiyip.

• @Orhan-Cabarov aha KCCden gelen scan senedlerin isteyen mail.Men de case 5kdır hele gelmeyib.

• Yasaklı

@Rauf Yox mene hele gelmedi mail.

• ⭐⭐

@Rauf, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Bu konuda biryer de görmüştüm ama bulamadım.Aktif turist vizesi olupta DV galibi olan birisi ABDye gidip işlemleri ordan yapa biliyor mu?

Turist vizesi göçmenlik amaçlı kullanılamaz, yani ABD'de AOS yapılamaz.

• daha önce greencard 'ım vardı arkadaşlar Alien Registration Number için numaranın başına A yazıyorum fakat A0123456789 gibi 10 karakterden oluşması gerekiyor. Benim Alien Registration NumberA ile beraber 9 karakter yapıyor. A'dan sonra 0 mı yazmalıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Keremsah, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,
    DS-260'ı 15 Temmuz 2020 gibi gönderebildim. Ancak şimdi çocuğum doğacak. Dolayısıyla 1 ay sonra falan pasaport çıktığında tekrar re-open yaptırmam ve çocuk kısmını değiştirmem gerekecek. Ama bu son gelişmelere bakınca zaten bize Ocak'tan önce dönüş olmama ihtimali yüksek gibi geliyor. Trump'ın son kararından sonra süreçte neler olacak bilgisi olan var mı?

KCC hala calisiyor, o nedenle kendilerine email gonderdiginizde cevap vereceklerdir...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sinan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar arkadaşım GC 2021 talihlisi ve şuan elinde eşiyle birlikte mevcut turist vizesi var. Amerikaya girip ön araştırma yapıp ve akrabalarını ziyaret etmek istiyorlar. DS260 formunu ve mailde istenen belgeleri yolladılar. Şuan turist vizesiyle girmelerinde sakınca var mı geri çevrilme durumları olur mu? Konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi teşekkürler

Turist vizesiyle akrabalarini ziyaret edebilirler ama "on arastirma" yapmak icin bu vizeyi kullanamazlar, bilginize 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cehennemindibi, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

daha önce greencard 'ım vardı arkadaşlar Alien Registration Number için numaranın başına A yazıyorum fakat A0123456789 gibi 10 karakterden oluşması gerekiyor. Benim Alien Registration NumberA ile beraber 9 karakter yapıyor. A'dan sonra 0 mı yazmalıyım?

A ile beraber 10 karakter oluyor. Yani A'dan sonra 9 tane rakam var... Eger rakamlarda eksik varsa en basa 0 koyabilirsiniz...

• Merhaba,

KCC'ye mail atarak DS260 formumu unlock hale getirdim. Bugün unlock olduğuna dair mail geldi. Değiştirmek ve eklemek istediğim 2 şey var.

1.'si education bölümüne direk üniversiteden başlayarak yazmıştım. Liseyi de ekleyeceğim.
    Diğeri ise eşimin pasaport bilgileri değişikliğini yapabilmek. 2 ay sonra pasaportunun geçerlilik süresi dolacak. 4 Ağustos tarihine pasaport yenileme randevusu aldık.

Sorum şu: DS260 formunu 5 gün unlock olarak bırakıp 4 Ağustos'ta resubmit etmemde bir sakınca var mı?

2 ay sonra geçerliliği dolacak pasaport DS260 formunda sıkıntı çıkarır mı? Pasaport yenileme işlemini mülakata kadar yapmadan, eski pasaport bilgileri ile sürece sağlıklı bir şekilde devam edebilir miyim? Mülakat tarihi alabilirsek, o tarihlerde pasaportu yenileyip işlemlere devam edebilir miyiz?

Asıl applicant benim.

Herkese süreçte iyi şanslar 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AzizWaldo, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,

KCC'ye mail atarak DS260 formumu unlock hale getirdim. Bugün unlock olduğuna dair mail geldi. Değiştirmek ve eklemek istediğim 2 şey var.

1.'si education bölümüne direk üniversiteden başlayarak yazmıştım. Liseyi de ekleyeceğim.
    Diğeri ise eşimin pasaport bilgileri değişikliğini yapabilmek. 2 ay sonra pasaportunun geçerlilik süresi dolacak. 4 Ağustos tarihine pasaport yenileme randevusu aldık.

Sorum şu: DS260 formunu 5 gün unlock olarak bırakıp 4 Ağustos'ta resubmit etmemde bir sakınca var mı?

2 ay sonra geçerliliği dolacak pasaport DS260 formunda sıkıntı çıkarır mı? Pasaport yenileme işlemini mülakata kadar yapmadan, eski pasaport bilgileri ile sürece sağlıklı bir şekilde devam edebilir miyim? Mülakat tarihi alabilirsek, o tarihlerde pasaportu yenileyip işlemlere devam edebilir miyiz?

Asıl applicant benim.

Herkese süreçte iyi şanslar 🙂

Bir sakinca yoktur, yeni pasaport alip pasaport bilgilerinizi forma yazdiktan sonra tekrar gonderebilirsiniz.

• @crazycells Cevap için teşekkürler. Peki pasaportu şimdi yenilemeyip, mülakat tarihi verildiğinde yenileyip mülakata iki pasaport ile gidersem sorun çıkar mı hocam?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AzizWaldo, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Cevap için teşekkürler. Peki pasaportu şimdi yenilemeyip, mülakat tarihi verildiğinde yenileyip mülakata iki pasaport ile gidersem sorun çıkar mı hocam?

Hazir formu acmissiniz, yenileyip gondermenizi tavsiye ederim.

Mulakattan once pasaport bilgisini guncellemeniz daha iyi olur.

• @Tolgahan mrb ben ds260 formunu 3 temmuzda doldurup yolladım bana hiç evrak isteği filan gelmedi sumbit olayı nedir anlamadım aciklarmisinz

• @Semih128, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Tolgahan mrb ben ds260 formunu 3 temmuzda doldurup yolladım bana hiç evrak isteği filan gelmedi sumbit olayı nedir anlamadım aciklarmisinz

formu tekrardan açıp gönderme işlemi

• Arkadaşlar benim 2010 yılında aldığım bir greencardim var ancak uzun yıllar gitmedim ABD'ye. Ds260 doldururken şu soru vardı "have any of your US visas ever been cancelled ör revoked?" Buna "yes" mi demem gerekir?

• @Cehennemindibi, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar benim 2010 yılında aldığım bir greencardim var ancak uzun yıllar gitmedim ABD'ye. Ds260 doldururken şu soru vardı "have any of your US visas ever been cancelled ör revoked?" Buna "yes" mi demem gerekir?

Greencard iniz hiç iptal edildi mi ?

1. Kez mi greencard kazanıyorsunuz

• @Tolgahan greencardım 2010 yılında almıştım . 1 yıldan fazla ABD dışında kalınca sb1 diye bir vize vardı sanırım ona başvuracaktım. Geri dönüş için konsolosluk nedenlerimi yeterli bulmamıştı. Kendim iptal olduğunu düşünüyorum bu yüzden. Şimdi yeniden kazandım.

• @Cehennemindibi, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Tolgahan greencardım 2010 yılında almıştım . 1 yıldan fazla ABD dışında kalınca sb1 diye bir vize vardı sanırım ona başvuracaktım. Geri dönüş için konsolosluk nedenlerimi yeterli bulmamıştı. Kendim iptal olduğunu düşünüyorum bu yüzden. Şimdi yeniden kazandım.

Bence neyse onu yazmanız daha sağlıkli olacaktır.deneyin şansınızı hakkinizda hayırlısı olsun

• @crazycells Merhaba şansölyem. mali kanıt olarak kredi çeksem veya borç alsam bunu da mülakatta kredi veya borç olduğunu belirtsem sorun olur mu? bu krediyi 5 senede ödeyecek olsam ve borcu da örneğin iki sene sonrasıda ödeyecek olsam. Yani vizeyi aldıktan sonra hesaptan geri çekmeyecek olsam. Bunlar mali kanıt olarak kabul edilebilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐

@zıpzıp borç olduğunu söylemene gerek yok söylersen sıkıntı bile çıkar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |