Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ağustos bülten açıklanmış ama sonuçlar yok sanırım bir sonraki bültene kaldı.

• @Muhtaradana peki be ayrildiktan sonrada sirketin adresi degisti. ben calisirken ki adresi mi yoksa guncel adreslerini mi girmek lazim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@srhnkskn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba @crazycells mahkeme kaydı evraklarıyla ilgili bir kaç sorum olacaktı
    1- Mahkeme evraklarını gidip adliyeden mi almam lazım yoksa uyap vatandaş portalından da alabilir miyim? Zira buradaki belgelerde kare kod bulunmuyor sadece imzalayanların isimlerinin bulunduğu kısımlarda e-imzalıdır yazıyor
    2- Mahkeme evraklarının tercümesini yeminli tercümana yaptıracaksak bu kişinin yada firmanın yeminli olduğuna dair bir belge kanıt sunmamız gerekir mi?
    3- Tercüme ettirdiğimiz mahkeme evraklarıyla birlikte asıl evrakları da göndermemiz gerekiyor mu? çünkü tercümeli evrak üzerinde ne kare kod nede e-imzalıdır mührü olmayacak sonuçta
    4- Sadece mahkeme kararını mı yollamalıyım evrak olarak? çünkü bir sürü yazışma bilirkişi raporları savunmalar vs sayfalarca evrak var.

1. Ikisi de olur, sitede o sekilde belirtmis:

Court/Prison Records

Available

Fees: There are no fees.

Procedure for Obtaining: They are available from the court and also can be obtained from e-Government website.

Certified Copies Available: Certified copies are available.

(kaynak)

1. Zaten yeminli tercuman kendi lisans ve iletisim bilgilerini cevirilere ekliyor.

2. Evet, asillari da gerekiyor.

3. Bence de mahkeme karari yeterlidir, diger bilgileri konsolosluktaki mulakata goturmeniz yeterli olacaktir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Muhtaradana Yani vize bültenin de numaramı bekleyecegım...Pekı numaramın sırası gelınce ben mı randevu alacagım yoksa yıne bana email mi gelecek randevu ıle ılgılı?

Eger konsolosluklar acilirsa Ekim ayinda randevu alacaklardan biri olacaksiniz... Randevuyu siz alamiyorsunuz, KCC tarihi belirleyip size gonderiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Use-Myplan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Muhtaradana peki be ayrildiktan sonrada sirketin adresi degisti. ben calisirken ki adresi mi yoksa guncel adreslerini mi girmek lazim?

Siz calisirkenki adresini ve ismini kullanabilirsiniz.

• @crazycells merhaba kralım! öncelikle bu süreçte forumun bana çok faydası oldu. Bunun için teşekkür ederim. Bununla birlikte bir sorum olacak; ds260 formunu doldururken üniversiteden henüz mezun olmamıştım ve forma daha mezun olmadım yazdım(not yet). Şimdi ise mezunum. Mülakata giderken yanımda lise diplomamı mı götüreyim yoksa üni diplomamı mı? Mülakata bu mezuniyet durumumu belirtmem gerekir mi?

• Merhaba, öncelikle yardımlarınız için teşekkürler. Henüz cevabını bulamadığım iki sorum var:

1. Ben aslında F-1 vizesi ile Amerikada öğrenciyim ancak sonuçlar yaz için Türkiyeye döndüğüm sırada açıklandı. Bunun AOS için problem olabileceğini duydum, mülakat yapan kişiye göre. Bu konuda bir bilginiz var mı?

2. AOS'daki bu risk ve CP'deki Trump kararları riski arasında karar vermeye çalışıyorum. Bir alternatif olarak şu anda CP'ye başvurup, Kasımdaki siyasi duruma göre(Trump yeniden seçilirse) AOS'a geçmeyi düşünüyorum. Ancak süreci tamamlamak için yalnızca 2021 Ekime kadar zamanımız olduğu için, acaba sonradan AOS'a geçmek süreci zamanında bitirme şansımı azaltır mı diye korkuyorum. Bu konudaki düşünceleriniz nedir?

• @zıpzıp hem lise hem üniversite diplomanızın aslını ve fotokopisini ve bu belgelerin yanına e-devletten lise ve üniversite mezuniyet belgesini alarak mülakata gidin lütfen

Üniversite mezuniyet durumunuzu mülakatta bildirebilirsiniz, bunun için ds260 formunda bir değişiklik yapmanıza gerek yok

• @ahmetcpaos
    1-Şu anda Amerika'ya geri döndünüz mü?

Yani normalde statü değişikliklerinde girişten sonra 90 gün beklenmesi tavsiye ediliyor, Uscisin bu günlerde nasıl karar alacağı pek tahmin edilmesede, girişinizden sonra bu sürenin geçmesini bekleyerek Aos başvurusuna başlayabilirsiniz diye düşünüyorum

2-Bu şekilde hareket etmek sizin için çok mantıklı olabilir, bu case numaranızla cp yaparak daha erken sonuca ulaşabilirsiniz, ama aynı zamanda eo nun devam edip etmeyeceğide bir risk olarak duruyor

Mevcut durumda f1 vizesi ile Amerikaya giriş yaptığınız ve case numaranızın düşük olmasından dolayı cp işe başlayıp, eo nun geleceğine göre Aos a çevirmek mantıklı gözüküyor

Sayın @crazycells daha net tavsiyelerde bulunacaktır

Bu arada belki forumda bulamamışsınızdır diye Aos konu başlığının linkini buraya bırakıyorum

AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak https://yesilkartforum.com/forum/post/150492

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

1- Mahkeme evraklarını gidip adliyeden mi almam lazım yoksa uyap vatandaş portalından da alabilir miyim? Zira buradaki belgelerde kare kod bulunmuyor sadece imzalayanların isimlerinin bulunduğu kısımlarda e-imzalıdır yazıyor
    2- Mahkeme evraklarının tercümesini yeminli tercümana yaptıracaksak bu kişinin yada firmanın yeminli olduğuna dair bir belge kanıt sunmamız gerekir mi?
    3- Tercüme ettirdiğimiz mahkeme evraklarıyla birlikte asıl evrakları da göndermemiz gerekiyor mu? çünkü tercümeli evrak üzerinde ne kare kod nede e-imzalıdır mührü olmayacak sonuçta
    4- Sadece mahkeme kararını mı yollamalıyım evrak olarak? çünkü bir sürü yazışma bilirkişi raporları savunmalar vs sayfalarca evrak var.

Court/Prison Records

Available

Procedure for Obtaining: They are available from the court and also can be obtained from e-Government website.

(kaynak)

1. Zaten yeminli tercuman kendi lisans ve iletisim bilgilerini cevirilere ekliyor.

3. Bence de mahkeme karari yeterlidir, diger bilgileri konsolosluktaki mulakata goturmeniz yeterli olacaktir.

Teşekkür ederim sayın @crazycells 3. sorudaki cevabınızdan anladığım aynı pdf içine hem tercümeli kayıtları hem de orjinal kayıtları koyacağım doğru mudur?

• @Muhtaradana çok teşekkür ederim

• @crazycells Çok teşekkur ederım.

• @Muhtaradana Ben çok tesekkur edıyorum,fazlasıyla guzel bır detay oldu.

• @Muhtaradana cevabın için teşekkürler. Henüz dönmedim Amerika'ya, Ağustos ortası döneceğim.

90 gün kuralını okumuştum ancak beni etkileyeceğini düşünmemiştim. Eğer 90 gün kuralını hesaba katarsam kasımın ikinci yarısını her türlü beklemem gerekiyor.

Yine de CP'den AOS'a dönüş sürecinde ek gecikmeler yaşanıp yaşanmadığını anlayamadım.

Umarım @crazycells bu konuda ve AOS'ın "physical presence" şartını sağlayıp sağlamadığım hakkında biraz daha detaylı bilgi verebilir.

• @ahmetcpaos bende merakla bekliyorum, eğer f1 vize türünde giriş yaptıktan hemen sonra Aosa çevrilebiliyorsa harika olur sizin için

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@ahmetcpaos bende merakla bekliyorum, eğer f1 vize türünde giriş yaptıktan hemen sonra Aosa çevrilebiliyorsa harika olur sizin için

Acaba sonradan F1 alıp, dil okulu icin oraya gidip AOS süreci başlatabilir miyiz ki?

• @Sono yani mümkün ama tavsiye edilmiyen bir yöntem zaten eğer ds260 submit edilmişse muhtemelen f1 vizesi almakda çok zor olacaktır

Aşağıdaki alıntıladığım mesaj gibi Aos başlığı altında daha fazla bilgi bulabilirsiniz

@crazycells, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@ozengnr, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhabalar, @crazycells

Biz Consular Processing ve AOS arasindaki avantajlari ve dezavantajlari degerlendiriyoruz. AOS'nin work permit vermesi bizim icin daha avantajli olacak gibi duruyor. Birkac sorum olacak:

1- Burada turist vizesiyle duran biri, priority date geldiginde hala buradaysa AOS'ye eligible oluyor mu?
    2- AOS'ye eigible olmak icin Turkiye'de veya ABD'de evlenmenin bir farki var mi?
    3- Ogrenci (F1) vizesiyle AOS yapmak daha mantikli gibi; eger F1 alacaksak once evlenelim mi? Esimle Turkiye'de evlenip esim F1 ile ABD'ye geldikten sonra burada AOS yapabiliyor ve work permit alabiliyor mu?

Cok tesekkur ederim.

Surec F2A idi degil mi?

AOS yapmak icin turist vizesi veya ogrenci vizesi alamazsiniz maalesef. Bu vizeleri kendi amaclari ne ise ona gore kullanmalisiniz. Turist vizesi en kotu vize tercihi olur, zira yakin bir gecmiste ulkeye girmissiniz ve AOS islemlerine baslamissiniz. USCIS memurunu, turist vizesini amacina uygun kullandiginiza ve AOS'ye ABD icindeyken basvuru nedeninizin olagandisi durumlar neticesinde gerceklestigine ikna etmeniz lazim. Karar size kalmis, ama ben sadece yasal olan yontemleri kullanmanizi tavsiye ederim.

1. Evet, icinde bulundugunuz duruma gore olabilir; fakat turist vizesiyle ABD'de "priority date"in "current" oldugu ana denk gelmeniz cok ilginc bir tesaduf 🙂

2. Yok, ama gocmenlik niyetinizi gosterdikten sonra konsoloslukta vize almaniz zorlasabilir, vize alsaniz dahi CBP sizi ABD'ye sokmayabilir. Gocmen vizelerle, gocmen olmayan vizeleri birbirinden ayirmaniz lazim.

3. I-485 ile birlikte I-765 basvurusu yaparsaniz work permit alabilirsiniz ama F1 vize ogrencilerin alacagi vize. F1 vizeyi AOS yapmak icin alamazsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Court/Prison Records

Available

(kaynak)

Teşekkür ederim sayın @crazycells 3. sorudaki cevabınızdan anladığım aynı pdf içine hem tercümeli kayıtları hem de orjinal kayıtları koyacağım doğru mudur?

dogrudur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sono, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@ahmetcpaos bende merakla bekliyorum, eğer f1 vize türünde giriş yaptıktan hemen sonra Aosa çevrilebiliyorsa harika olur sizin için

Acaba sonradan F1 alıp, dil okulu icin oraya gidip AOS süreci başlatabilir miyiz ki?

Sizin amaciniza uygun degil maalesef, AOS surecini baslatmak icin alamazsiniz bu vizeleri. Sadece ogrenci olmak amaciyla alabilirsiniz...

Biliyorum, diyeceksiniz ki amacim dil okuluymus gibi davranacagim 🙂 ama o zaman da benim cevabim "konsoloslar aptal degil" olacak 🙂

• ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Sono, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Sizin amaciniza uygun degil maalesef, AOS surecini baslatmak icin alamazsiniz bu vizeleri. Sadece ogrenci olmak amaciyla alabilirsiniz...

Biliyorum, diyeceksiniz ki amacim dil okuluymus gibi davranacagim 🙂 ama o zaman da benim cevabim "konsoloslar aptal degil" olacak 🙂

Turistik vize icin böyle bir durum olduğunu biliyordum ama F1 icin de böyle hassas olduklarını bilmiyordum 🙂 Çok teşekkürler ☺

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

34

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |