Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Geçen sene Eylül'de ek çekiliş oldu. Neden oldu anlamak pek mümkün değil. Zaten 50000 den fazla kişiyi bilgilendirmişsin.83 binde az bir sayı değil. Henüz ds260 larında süreside bitmemiş. Sonuçta 95 bin gibi bir sayı ile 50000 vize verdiler bunuda kabul etmek lazım. Muhtemelen 100 binin üstü olunca ek çekiliş yapılmayacaktır. Zaten 93 bin ile yakalıyoruz diye. Tabi İran faktörünü de unutmamamız lazım. Onlar girmeyince bu sayı yakalayabilecekmi. ?
    Bana kalırsa ek çekiliş ihtimal dahilinde değil. Ama Case Number lar ağustos gibi current olur bu gidişle.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@apostleoftruth NL terminolojisi her sey elektronik olarak halledildigi icin artik DV sureci icin kullanilan bir terminoloji degil 🙂 Lutfen insanlarin kafasini karistiracak cumleler kurmaktan kacinin.

Mulakat tarihini bildiren dokuman yeterli.

• İlk mülakatlar pazartesi başlamış olur herhalde. Umarım herkes sorun yaşamadan vizesini alır ve mülakat deneyimlerini sırada bekleyen bizlerle paylaşır. Şimdiden herkese iyi şanslar 🙂

• 3 Ekimdeki mülakatımız için az önce konsolosluktan mail geldi. özetle mülakatımızı hatırlatıyor ve götürmemiz gereken belgeleri listeliyor.

• @FBazer şimdiden hayırlı olsun. Umarım sorunsuz geçer ve olumlu sonuçlanır. Güzel haberlerinizi bekliyoruz. Gelen mailde bizim bilmediğimiz evrak konusunda bir fark var mı?

• @road2america teşekkür ederim. evrak listesinde herhangi bir fark yok

• @fbazer hadi hayırlısı darısı başımıza 🙂

10xxx

• @fbazer inşallah gönlünüzce olur herşey. Darısı başımıza diyeyim ama case no 36XXX olunca İlkbahara kadar herşey belirsiz bize, bekliyoruz bakalım.

• @asilcenk 37xxx altı problem olmayacak. Umarım herkes sorunsuzca vizelerini alır. Sizin için birazcık sabır...

• @crazycells adli sicil kaydı var ise ne yapmak gerekiyor

• Bu arada evlilik cüzdanı ve iki adet fotokopisi demişler. Hangi sayfanın fotokopisini çekeceğiz ???

• @maranty üzerinden belli bir süre geçti ise silinmesini talep edeceğiniz bir dilekçe yazabiliyorsunuz. Süreyi net bilmiyorum ama zaman aşımı diye bir avukata sorarsanız yardımcı olacaktır. Tahminen 10 yıl üstü diye hatırlıyorum ama dediğim gibi net hatırlayamıyorum.

• Bu arada adli sicil kaydı için e-devletten alınan belgeler kabul ediliyor mu ? Yoksa gidip bir adliyeden mi almak gerekiyor ?
    Yukarıdaki sorumu da tekrar yineleyeyim evlilik cüzdanı için hangi sayfanın fotokopisi isteniyor ?

• @sayal yani henüz silinmemiş bir kayıt mülakata giderken sadece sicil kaydıyla arşivli kayıt alıp gitsek yeter mi? Yani bunlar card almaya engel olur mu?

• @maranty DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@sayal yani henüz silinmemiş bir kayıt mülakata giderken sadece sicil kaydıyla arşivli kayıt alıp gitsek yeter mi? Yani bunlar card almaya engel olur mu?

Bu sorunuzun yanıtını malesef bilmiyorum. Ama üzerinden belli bir süre geçtiği durumda arşiv kaydından silinmesini talep edebiliyorsunuz. Silindiği takdirde e-devletten kontrol ettiğinizde

• adli sicil kaydı yoktur
      ** " adli sicil arşiv kaydı yoktur " yazısı çıkıyor .

• Daha da net olarak deneyimimizi paylaşayım. Eşimin 17 sene evvel oluşan bir adli sicil arşiv kaydı olduğunu öğrendik. Önce çok panikledik. Araştırdığımızda 17 yıl önce babasının üst komşusu ile yaptığı kavgada eşim araya girmeye çalışmış ama başarılı olamamış. Kavgada karşı taraf kayınpederimin evde besledikleri köpeğini bahane etmiş ve hem köpeğe hemde eşime ve babasına fiziksel şiddet kullanmış , arbede çıkmış, her iki taraf şikayeti üzerine idari para cezasına dönüşmüş bir hadise çıktı. Avukat aracılığıyla zaman aşımı geçtiği gerekçesiyle başvuru yapıldı. Kabul oldu. Ve silindi. Bu bilgi işinize ne kadar yarar bilmiyorum ama paylaşmak istedim. Silinme işlemi yaklaşık 2-3 ay sürdü.

• Slm arkadaslar konsolosluk yakınında aıle konaklayacak otel tavsıye edermısınız

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@maranty eger adli sicil kaydi varsa, mahkeme kayitlarini ve ingilizce tercumelerini yaninizda goturmeniz gerekiyor. Eger 6 ay+ hapis cezasi yatmissaniz, ya da 1 yildan uzun bir ceza para cezasina cevrilmisse, genelde dosya olumsuz sonuclaniyor. Ama buna dosyanizi inceleyen konsolos karar verecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@apostleoftruth e-devletten alinanlar kabul ediliyor. evlilik cuzdaninin en onundeki bilgi iceren sayfalarin fotokopisi yeterli.

• @brooklyn Konsolosluğun bulvar tarafında karşıda Best Apart otel var. Tavsiye ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |