Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu sene sadece avrupaya verilecek vize kotasi onemli hersey ona bagli. Umarim 21000 olarak gerceklesir

• @periscope yüksek CN'ler için 22K en büyük temenni )

• 2019 kazanan 235XX arkadasim var. Sakin sevinme ne olur ne olmaz dedim 🙂

• @superdem22 Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

@periscope yüksek CN'ler için 22K en büyük temenni )

22K vize beni kurtarırmı mesela ?🧐

• her ay yüksek bir artış bekledik maalesef sabit kalmadı düştü bile.bu kadar bekleyip niye son ay arttırsınlarki diyorum ancak bişeyleri test etmeleri mantıklı geliyor.inşallah bu sefer bi kırılma olur bayram hediyesi olur hepimize.bi arkadaş link atmıştı rus forumu orda çok iç açıcı konuşmuyorlar umarım yanılıyorlardır.beklemekten artık yoruldum gerçekten hani sonu net olsa gelcek deseler yine beklerim sonunun olumsuz olma olasılığı üzüyor beni.düşününce diyorum nasıl çıkmış ya ilk seferde büyük şans ancak bi o kadarda şansızlık çabuk gelsin şu haziranda öğrenelim artık her şeyi

• @mkilyar bilmediğimiz çok fazla değişken, parametre olduğu sürece maalesef bunu da bilmiyoruz. Ama verilecek yüksek sayıda EU visa sayısı bizim için tek olasılık şuan için ..

• @superdem22 Benim de 22xxx

• @pelin-ozis 22K'dan kastımız EU'ya verilmesini umduğumuz toplam Visa sayısı. Sizinkisi CN olarak 22XXX.

• EU31k var dv2019’da bir tane. Gördüğüm en yüksek sayı bu. Sanırım bişeylerden ders almışlar

• @superdem22 ha tamam pardon

• 2017 EU da 2. cekilis ile birlikte toplamda 18.821 kazanan aciklanmisti ve 20.516 visa verimisti. Bu sene 20.915 kazanan acikladilar. Bu yuzden ben EU icin 20-21k civari visa verilebilir diye tahmin ediyorum.

• @md_md aileler dahil mi 20.915 kişi kazandı avrupadan ?

• @yekta aileler haric bu sene kazanan dosya 20.915. su ana kadar Temmuz da dahil cagirilan dosya sayisi 14.333 oldu (cut off 21.900 ile). Nisan da dahil (cut off 15.950) olacak sekilde 11.407 dosya cagirilmis. 12312 visa dagitilmis (5371 dosya issued olmus). mayistakiler ile su an issued 12700 de. (mayis daha devam ediyor)

• @md_md yani hocam. Umut var mı? 🌎🇺🇸

• sayın @crazycells acaba hiç matematiksel bi çalışmanız oldu ? anlıyorum insanlara gereksiz umut veye umutsuzluk vermek istemiyorsunuz ancak objektif olarak bi çalışma yapabilir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@metert Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

sayın @crazycells acaba hiç matematiksel bi çalışmanız oldu ? anlıyorum insanlara gereksiz umut veye umutsuzluk vermek istemiyorsunuz ancak objektif olarak bi çalışma yapabilir misiniz?

sayin metert sayilara baktim daha once ama baktigim gibi de sayfayi kapattim maalesef. Foruma daha once kisa kisa yazdim ama cok fazla yazip cizmek istemedim bu konuda cunku forumdaki bazi arkadaslara sira gelmeyecegi kesin gibi. Tek soyleyebilecegim bu yil butun numaralarin "current" olmasi makul bir dusunce degil, o nedenle birilerinin vize almayacagini biliyoruz. Yilin basinda KCC 50.000 vizeyi dagitacak faraziyesi icindeydik ve hesaplari ona gore yapiyorduk, lakin sonraki aylarda aciklanan sayilar bunun bile gerceklesmeyebilecegini gosterdi. Maalesef sayi verip kimseyi ne gereksiz yere umutlandirmak, ne de birilerinin kalbini kirmak istemiyorum. Zaten son aylarda hicbir sayiyi kontrol bile etmedim. Benim de su an icin umudum, KCC'nin diger bolgelerdeki kotalari Avrupa'ya kaydirip son iki ayda mumkun oldugu kadar sicrama yapmasi.

• peki,teşekkürler bu yıl herkes için ter köşe oldu.oldukça üzücü...

• image

2017 ve 2018 in karsilastirmasi.
    Bos dosyalar cikarildiktan sonra % hesaplamasi yapilmistir.
    Su an biz 15-20k arasindayiz. Haziran sonu 20k nin da datasini net bir sekilde gorucez.
    Buradan son yil ile karsilastirma yapilabilir.
    2017 max dosya numarasi 30.622
    2018 max dosya numarasi 39.965

Son yillara bakarak yorum yapilabilir ama bence Brit in dedigi gibi kotu gitmiyor. ilk 15k nin visa sayisi bu sene daha az. Herseyi 'Response rate, dervates rate ve verilmek istenen visa sayisi' belirleyecegi son numara tahmini yapmak imkansiz ama datalara bakilinca ben yuksek numaralara kadar cagirilacagini dusunuyorum hala EU icin. Afrika bile sadece 100 artirildigi oldu Kasimdi sanirim(8.500>>8.600 cut off). Simdi 10k artirdilar. EU neden olmasin ve yeterince konsolosluk da var. Ayrica kisitlanacak(%7) bir ulke de yok.
    Bu kendi fikrim tabiki. Son 2 bulten kaldi. Bekliyoruz umutla...

• @md_md Sayılar ile DV 2018 içinde söyledi:

image

2017 ve 2018 in karsilastirmasi.
    Su an biz 15-20k arasindayiz. Haziran sonu 20k nin da datasini net bir sekilde gorucez.
    Buradan son yil ile karsilastirma yapilabilir.
    2017 max dosya numarasi 30.622
    2018 max dosya numarasi 39.965

Son yillara bakarak yorum yapilabilir ama bence Brit in dedigi gibi kotu gitmiyor. ilk 15k nin visa sayisi bu sene daha az. Herseyi 'Response rate, dervates rate ve verilmek istenen visa sayisi' belirleyecegi son numara tahmini yapmak imkansiz ama datalara bakilinca ben yuksek numaralara kadar cagirilacagini dusunuyorum hala EU icin. Afrika bile sadece 100 artirildigi oldu Kasimdi sanirim(8.500>>8.600 cut off). Simdi 10k artirdilar. EU neden olmasin ve yeterince konsolosluk da var. Ayrica kisitlanacak(%7) bir ulke de yok.
    Bu kendi fikrim tabiki. Son 2 bulten kaldi. Bekliyoruz umutla...

Inşallah. İki ay üst üste 7-8k arttırırlarsa ne şahane olur. Ne kadar mümkün bilmiyorum ama şahane olur. Olurda gidebilirsek özellikle 34-35k üstü için dünyanın en kıymetli greencardıma sahip olacağız. Bide beni düşünün. Heralde aranızda en yüksek numara bende. 🙂

• @md_md eline sağlık. büyük resmi görmek için güzel olmuş. Yalnız bir sorum var. Peki şartlar 2017'e kısmen benzer ise KCC ready + ap'lerin 2017'e göre daha potansiyel issued olasılığını mı düşünüyor sence ? Bu yüzden mi VB'de gerideyiz ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |