DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Murat-şimşek, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba. Yerleşm yeri bilgilerinde görülen 1 aylık bir adresi ds formunda atlamışım. Formu açtırıp düzenleme yapmamı önerir misiniz? Zira açtırdığımda evrak onayının gecikebileceği ve mülakat tarihimin sarkabileceğinden kısaca bu işlerin daha fazla uzayabileceğinden çekiniyorum. Ne tavsiye edersiniz? Teşekkür ederim

Bence açtırmaya gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-SARGUT, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

merhabalar üniversiteden yeni mezun oldum hatta daha diplomamı almadım bile ds 260 formunu doldururken okul veya işyeri bilgisine çalışmıyorum mu demeliyim yoksa okulumu mu yazmalıyım bu bölümde çalışmıyorum olarak belirtmem bana herhangi bir dezavantaj sağlar mı 🙂

Gerçekte olan neyse onu yazmanızı öneririm. Çalışmıyor olmak bir dezavantaj değil.

• ⭐⭐

@Ali-SARGUT, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

merhabalar üniversiteden yeni mezun oldum hatta daha diplomamı almadım bile ds 260 formunu doldururken okul veya işyeri bilgisine çalışmıyorum mu demeliyim yoksa okulumu mu yazmalıyım bu bölümde çalışmıyorum olarak belirtmem bana herhangi bir dezavantaj sağlar mı 🙂

eğitim şartını sağladığınız için herhangi bir avantaj ya da dezavantaj sağlamaz. doğrusu neyse onu yazmalısınız. çalışmıyorsanız o şekilde yazın. mezunsanız, diplomanızı almamış bile olsanız o şekilde yazın. mülakata uni diplomanızı ya da lise diploması + edevlet mezuniyet durumu götürürsünüz.

https://bit.ly/3csLtWZ excel'i de doldurmayı unutmayın lütfen 🙂

• ⭐⭐

Merhaba. Yerleşm yeri bilgilerinde görülen 1 aylık bir adresi ds formunda atlamışım. Formu açtırıp düzenleme yapmamı önerir misiniz? Zira açtırdığımda evrak onayının gecikebileceği ve mülakat tarihimin sarkabileceğinden kısaca bu işlerin daha fazla uzayabileceğinden çekiniyorum. Ne tavsiye edersiniz? Teşekkür ederim

https://bit.ly/3csLtWZ excel'i de doldurmayı unutmayın lütfen 🙂

• iyi aksamlar

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@breezyguy, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@İLYAS-ADIBELLİ, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Dün DS-260 formunu doldurup gönderdim, sonradan fark ettim ki annemin şuan ki soy ismi değilde kızlık soy ismini yazmam gerekiyormuş, geri nasıl düzeltebilirim, ya da bunu mülakat günü mü bildirmeliyim acaba?

aynı sorunu bende de var. formu açtırıp düzeltmemiz gerekli mi ?

sorun degil, mulakat gunu bilgileri verebilirsiniz, konsolos gerekli gorurse duzeltme yapar.

@crazycells yanlış bilgi sonucu elenme gibi bir durum söz konusu olur mu ? KCC den düzeltme talep etsek bunun bize olumsuz bir tarafı olabilir mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

sorun degil, mulakat gunu bilgileri verebilirsiniz, konsolos gerekli gorurse duzeltme yapar.

@crazycells yanlış bilgi sonucu elenme gibi bir durum söz konusu olur mu ? KCC den düzeltme talep etsek bunun bize olumsuz bir tarafı olabilir mi ?

Evet, sevgili @crazycells , insanların elenmelerine sebep olacak tavsiyeler mi veriyorsun? Açıkla bakalım 🙂

@breezyguy Endişeli olmanızı anlıyoruz, ancak bu forumda sizlere olumsuzluğa yol açacak tavsiyelerde bulunmuyoruz. O nedenle sorunuza yanıt aldıktan sonra tekrar sormanıza gerek yok. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@YapayalnızGotoU-S, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

iyi aksamlar

Mesajlarınızın konu başlığı ile ilgili olduğundan emin olun. Sohbet etmek için aşağıdaki konuları kullanabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/category/75/gündem-ve-sohbet

• Merhaba;
    KCC den evrak talebi daha gelmedi ama aklıma takılan bir konu var,
    *Pasaport Biografik Sayfasi
    (isim, fotograf, dogum tarihi gibi bilgilerinizi iceren pasaportun ilk sayfasini taramalisiniz!)
    *4 kişilik bir aileyiz DS formunda sadece kendime ait pasaport bilgilerini girdim fakat ekim 2020 de süresi doluyor.

• evrak istediklerinde kendime ait süresine az kalmış pasaport bilgilerini girerim fakat ailenin pasaportu olmadığı ve bir kaç ay içinde çıkartamayacagım için ne yapmalıyım?

• @breezyguy tabi, aynı şekilde sizde bilgilendirin açıldığında

• @crazycells
    İyi akşamlar
    sizin de görüşünüzü almak istedim
    DS-260 formunda son 5 yıl içinde ziyaret ettiğiniz ülkeler kısmına
    Ukrayna ziyaretimi eklemeyi atlamışım.
    6 ülke ziyaretim oldu 5 tanesini belirttim Ukrayna'yı eklemeyi atlamışım. Formu açtırmam gerekir mi ricam olur görüşünüz önemli teşekkürler.

• Merhaba
    2020 için ilk başvuruda green card talihlisi oldum. Ancak yurtdışı pasaportumu alamadığım için bu tarihe kadar formu doldurmadım. Şİmdi ise "Your request cannot be processed at this time." yazıyor girmeye çalıştığımda. Kısmi doldurup bırakmıştım. Bu hata için ne önerirsiniz? Hala geçerli bir pasaportum yok bu arada. Bu konuda pasaport olmadan başvuru yapılabiliyormu;? teşekkürler

• @serol bu aldığınız hatayı genelde herkes alıyor.Sistemsel bir sorun olabilir.Belirli periodlarla tekrar deneyin.Forumu doldururken sizden pasaport bilgisi isteyecektir.

• Merhaba,

Amerika’da J1 ile bulunuyorum. Görüşmeyi Türkiye’de yapacaktım ama Trump kararından sonra burada yapmaya karar verdim. Sormak istediğim soru;

-DS formumu Türkiye olarak doldurdum. Çünkü AOS için başvuru farklı şekilde yapılıyor ve ds formuna gerek yokmuş. Eğer numaram Ocak ayına kadar current olmaZsa görüşmeyi Ds formumda belirttiğim gibi Türkiye’den yapabilir miyim?

• Eğer AOS sürecine girmiş olsam bile görüşmeyi karar değiştirip Türkiye’de yapabilir miyim?

Teşekkürler

• İyi geceler 2021EU lu forumdaşlarım. Paylaştığım linkte ve ilgili satırda kaydınızı yapmanızı öneriyorum. Her sey gönlünüzce olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Boyle bir degisiklik yapmaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knnrn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Evet, sevgili @crazycells , insanların elenmelerine sebep olacak tavsiyeler mi veriyorsun? Açıkla bakalım 🙂

@breezyguy Endişeli olmanızı anlıyoruz, ancak bu forumda sizlere olumsuzluğa yol açacak tavsiyelerde bulunmuyoruz. O nedenle sorunuza yanıt aldıktan sonra tekrar sormanıza gerek yok. 🙂

Aynen sayin @knnrn , bazi sorular biraz kirici 💔

🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cckayra, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba;
    KCC den evrak talebi daha gelmedi ama aklıma takılan bir konu var,
    *Pasaport Biografik Sayfasi
    (isim, fotograf, dogum tarihi gibi bilgilerinizi iceren pasaportun ilk sayfasini taramalisiniz!)
    *4 kişilik bir aileyiz DS formunda sadece kendime ait pasaport bilgilerini girdim fakat ekim 2020 de süresi doluyor.

• evrak istediklerinde kendime ait süresine az kalmış pasaport bilgilerini girerim fakat ailenin pasaportu olmadığı ve bir kaç ay içinde çıkartamayacagım için ne yapmalıyım?

Pasaportlari cikartip size geldiginde bilgileri gonderebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Uğur-Pusat, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells
    İyi akşamlar
    sizin de görüşünüzü almak istedim
    DS-260 formunda son 5 yıl içinde ziyaret ettiğiniz ülkeler kısmına
    Ukrayna ziyaretimi eklemeyi atlamışım.
    6 ülke ziyaretim oldu 5 tanesini belirttim Ukrayna'yı eklemeyi atlamışım. Formu açtırmam gerekir mi ricam olur görüşünüz önemli teşekkürler.

Uzun sureli bir seyahat miydi? Bir de amac turistik miydi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serol, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba
    2020 için ilk başvuruda green card talihlisi oldum. Ancak yurtdışı pasaportumu alamadığım için bu tarihe kadar formu doldurmadım. Şİmdi ise "Your request cannot be processed at this time." yazıyor girmeye çalıştığımda. Kısmi doldurup bırakmıştım. Bu hata için ne önerirsiniz? Hala geçerli bir pasaportum yok bu arada. Bu konuda pasaport olmadan başvuru yapılabiliyormu;? teşekkürler

Simdilik "other travel documents" olarak isaretleyip formu doldurabilirsiniz. Pasaportunuz size ulasinca bilgileri girip formu gonderebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

58

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.9k

| | | |