Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells cevabınız için tesekkürler. sanırım yanlış ifade ettim kendimi. ben acık kapı aramıyorum. durum gercekten boyle ve bundan sadece faydalanabilir miyim diye sorguluyorum. kararname oncesi ucus olmadıgı için vize uzatmaya basvurdum ve ben gercekten mahsur kaldım. asıl amacım da ucuslar duzene girdikten sonra kalabalık azaldıktan sonra turkiyeye donmekti. turist vizesi için uzatma talebi gonderme amacım da yoktu. süre yetmediği için ucuslar acılmadıgı için uzatma talep ettim. ds 260 formunu da yollamadım daha. cunku amacım turkıyeden yollayıp mevcut adresımı de turkıye yazmaktı. kararname sonrası buradayken aos yapabılır mıyımin cevabı benim için onemli olan. yani benim vize uzatma basvuru tarihim gc acıklandıktan sonra ve kararname oncesinde. dolayısıyla onlara karsı kotu niyetli görüneceğimden emin değilim. turist olarak ulkeye giren biri iltica edebiliyor ve kabul alanlar olabiliyorsa neden bu anlamda sorun olsun?

• @mrule, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells cevabınız için tesekkürler. sanırım yanlış ifade ettim kendimi. ben acık kapı aramıyorum. durum gercekten boyle ve bundan sadece faydalanabilir miyim diye sorguluyorum. kararname oncesi ucus olmadıgı için vize uzatmaya basvurdum ve ben gercekten mahsur kaldım. asıl amacım da ucuslar duzene girdikten sonra kalabalık azaldıktan sonra turkiyeye donmekti. turist vizesi için uzatma talebi gonderme amacım da yoktu. süre yetmediği için ucuslar acılmadıgı için uzatma talep ettim. ds 260 formunu da yollamadım daha. cunku amacım turkıyeden yollayıp mevcut adresımı de turkıye yazmaktı. kararname sonrası buradayken aos yapabılır mıyımin cevabı benim için onemli olan. yani benim vize uzatma basvuru tarihim gc acıklandıktan sonra ve kararname oncesinde. dolayısıyla onlara karsı kotu niyetli görüneceğimden emin değilim. turist olarak ulkeye giren biri iltica edebiliyor ve kabul alanlar olabiliyorsa neden bu anlamda sorun olsun?

ds260 ı doldurmadıysanız pandemi nedeniylede vize uzatmak için başvurduysanız belkide öğrenci vizesine geçiş için başvurabilirsiniz. eğer statü değişikliği onaylanırsa 1 ay sonra ds260 ı doldurup aos yaparsınız. sadece akıl yürütüyorum olamaz mı bu?

• @DustyBlue ogrenci vizesine değişiklik yapan tanıdıklarım arasinda 6 7 aydan önce cevap alabilen olmadi. Bu işin sonunda elimi yüzüme bulastiracagim ve herkes olumlu sonuçlanacak. Bir aos bir cp yapmaya çalıştığım için başarısız olacagim numaramda küçük. Avukat Yasin Akalin Bey aos yapabileceğimi düşünüyor. Tabi süreç stresli. Herkese hayırlısını versin Allah

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrule, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells cevabınız için tesekkürler. sanırım yanlış ifade ettim kendimi. ben acık kapı aramıyorum. durum gercekten boyle ve bundan sadece faydalanabilir miyim diye sorguluyorum. kararname oncesi ucus olmadıgı için vize uzatmaya basvurdum ve ben gercekten mahsur kaldım. asıl amacım da ucuslar duzene girdikten sonra kalabalık azaldıktan sonra turkiyeye donmekti. turist vizesi için uzatma talebi gonderme amacım da yoktu. süre yetmediği için ucuslar acılmadıgı için uzatma talep ettim. ds 260 formunu da yollamadım daha. cunku amacım turkıyeden yollayıp mevcut adresımı de turkıye yazmaktı. kararname sonrası buradayken aos yapabılır mıyımin cevabı benim için onemli olan. yani benim vize uzatma basvuru tarihim gc acıklandıktan sonra ve kararname oncesinde. dolayısıyla onlara karsı kotu niyetli görüneceğimden emin değilim. turist olarak ulkeye giren biri iltica edebiliyor ve kabul alanlar olabiliyorsa neden bu anlamda sorun olsun?

Bir gocmenlik avukatiyla calismanizi tavsiye ederim. Turist vizesini hangi gun , hangi kosullarda ve ne amacla uzatmak istediginiz burada onemli olacak... Eger en bastan itibaren bir avukatla calisirsaniz, vize alma sansinizi arttirabilirsiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@DustyBlue ogrenci vizesine değişiklik yapan tanıdıklarım arasinda 6 7 aydan önce cevap alabilen olmadi. Bu işin sonunda elimi yüzüme bulastiracagim ve herkes olumlu sonuçlanacak. Bir aos bir cp yapmaya çalıştığım için başarısız olacagim numaramda küçük. Avukat Yasin Akalin Bey aos yapabileceğimi düşünüyor. Tabi süreç stresli. Herkese hayırlısını versin Allah

Ogrenci vizesine donusturmeyin, o daha supheli bir durum olur kanimca. Eger dediklerinizi belgeleyebilecek durumdaysaniz AOS sansiniz var. Ilk sorunuzda "gc talihlisi olduğu için vize uzatma başvurusunu yaptı" dediniz, bunun kesinlikle sorun cikaracagini soyleyebilirim, ama uzatma nedeniniz daha farkliysa ve elinizde sizi destekleyebilecek belgeler varsa o durumda sansiniz var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

USCIS butcesi ile ilgili aciklama:

https://www.uscis.gov/news/news-releases/deputy-director-policy-statement-uscis-fiscal-outlook

Eger Kongre, istenilen butceyi onaylamazsa ya da geciktirirse, USCIS'teki tum islemler de gecikme bekleyebiliriz... Zaten USCIS randevulari uzun sure yapamamisti, USCIS'ten randevu veya onay bekleyen tum arkadaslarin bu gelismeleri takip etmeleri onemli... Islemlerde ciddi gecikmeler yasanabilir.

• @crazycells doğru ama şöyle dedim 'hem uçuş olmadığı için hem de gc talihlisi olduğu için'
    Yanlış ifade etmiştim.o cümlede sadece fikrimi belirttim. Uzatma talebi için uçuş olmaması nedeniyle uzatılmasını talep ediyorum yazdım. Ds260 formunu yollamak için ekime kadar süre olduğundan en azından bir iki hafta düşünür sizlerle müzakere ederim diye düşündüm.

• @crazycells sayın admin bu vize bülteninde ki numaraların geçen senenin aynı zamanlarına göre daha az olacağı anlamına mı gelir. Vize bülteninde numaranın açıklanması current olduğu anlamına mı gelir teşekkür ederim ilgi alakaniza

• @crazycells Merhaba
    B2 vizesiyle oraya gidip süreci orda başlatmak immigration frauda girdiği için riskli.
    Size danışmak istediğim, bunun bir süresi varmı,
    Örneğin b2 ile abd ye gittin ilk 3 ay içinde basvurursan immigratiom fraud olur, ama 3 ay sonra başvurursan immigration frauda girmezsin .Bu şekilde bi uygulama var mı. Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells doğru ama şöyle dedim 'hem uçuş olmadığı için hem de gc talihlisi olduğu için'
    Yanlış ifade etmiştim.o cümlede sadece fikrimi belirttim. Uzatma talebi için uçuş olmaması nedeniyle uzatılmasını talep ediyorum yazdım. Ds260 formunu yollamak için ekime kadar süre olduğundan en azından bir iki hafta düşünür sizlerle müzakere ederim diye düşündüm.

bu surecte kullandiginiz her kelime onemli olacak, tek bir kelimeden dolayi dosyaniz reddedilebilir; o nedenle yasalari iyi anlamalisiniz. @Yasin-B-Akalan Bey'le calisabilirsiniz, dosyanizin kabul edilme ihtimalini arttirmis olursunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells sayın admin bu vize bülteninde ki numaraların geçen senenin aynı zamanlarına göre daha az olacağı anlamına mı gelir. Vize bülteninde numaranın açıklanması current olduğu anlamına mı gelir teşekkür ederim ilgi alakaniza

ilk ayi tahmin etmek zor, fakat eger hicbir konsoloslukta vize verilmezse en azindan AOS surecleri baslasin diye cok yuksek baslatip sonraki aylarda dusurebilirler... Agustos ortasinda bulten aciklanacak...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakediz, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells Merhaba
    B2 vizesiyle oraya gidip süreci orda başlatmak immigration frauda girdiği için riskli.
    Size danışmak istediğim, bunun bir süresi varmı,
    Örneğin b2 ile abd ye gittin ilk 3 ay içinde basvurursan immigratiom fraud olur, ama 3 ay sonra başvurursan immigration frauda girmezsin .Bu şekilde bi uygulama var mı. Teşekkür ederim.

Evet, onemli olan USCIS memurunun turist vizesini bu amacla kullanmadiginiza kanaat getirmesi. Cunku AOS surecini baslatmak amaciyla bu vizeyi giriste kullanamazsiniz.

Genelde evlilik ile ilgili 90 gun sinirini uyguluyor USCIS, turist vizesiyle giris yapip 90 gunden kisa surede evlenen ve sureclerini baslatan kisilerin "gercek bir evlilik yapip yapmadiklari" cok daha ayrintili sorgulaniyor... Eger turist vizesiyle ABD'de bu kadar uzun kalmaniz icin baska bir neden varsa, o durumda AOS surecini baslatmanizi da cok sorun etmeyebilirler.

• @crazycells teşekkür ederim, tekrardan.

• @crazycells öncelikle değerli cevaplarınız için çok teşekkür etmek istiyorum.
    Ben dv2021 talihlisiyim ve case numberim çok düşük. Babam ve annem usa vatandaşı ve amerikda yaşıyorlar. Babam amerikda ameliyat olacak ve ona bakmaya ve yardım etmeye gitmek istiyorum. Hali hazırda b2 vizem var. Oradaki kalmam gereken süre uzarsa sizce aos yapsam sorun olur mu? Hiç olamayacak bir ihtimal mi? Greencard çıktığı için sınırdan döndürulme ihtimalim var mi sizce?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@covacik, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells öncelikle değerli cevaplarınız için çok teşekkür etmek istiyorum.
    Ben dv2021 talihlisiyim ve case numberim çok düşük. Babam ve annem usa vatandaşı ve amerikda yaşıyorlar. Babam amerikda ameliyat olacak ve ona bakmaya ve yardım etmeye gitmek istiyorum. Hali hazırda b2 vizem var. Oradaki kalmam gereken süre uzarsa sizce aos yapsam sorun olur mu? Hiç olamayacak bir ihtimal mi? Greencard çıktığı için sınırdan döndürulme ihtimalim var mi sizce?

Kapidan geri dondurulme ihtimaliniz var ama bence cok makul gerekceleriniz var, o nedenle bence sorunsuz giris yapmaniz ve AOS islemlerine baslamaniz mumkun...
    size tavsiyem bu yazdiginiz ameliyat durumlarini vs. belgeleyin ve yaninizda tasiyin. B1/B2 vizesini dediginiz sekilde aile ziyareti ve ameliyat surecinde destek amaciyla ABD'ye giris icin kullanabilirsiniz, eger Ekim-Kasim ayina kadar ABD'de kalirsaniz ve bu surecte numaraniz da aktif olursa I-485 ile AOS surecini baslatabilirsiniz.

• @crazycells Çok sağolun değerli vaktiniz ve cevabınız için.

• Merhaba gösterdiğinz formların arasında I-944 yok. Şubat 2020 sonrasından sonra k1 vizesi aos süreci için bu formu istiyorlar sanırım. Güncellemek gerekli mi başlığı yoksa bu formu göndermesekte olur mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aloely, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba gösterdiğinz formların arasında I-944 yok. Şubat 2020 sonrasından sonra k1 vizesi aos süreci için bu formu istiyorlar sanırım. Güncellemek gerekli mi başlığı yoksa bu formu göndermesekte olur mu ?

Butun AOS yapanlar icin bu belge isteniyor, ilgili baslik surada:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3400/i-944-formunu-doldururken-nelere-dikkat-edilmeli

ilk iletiye ekleme yapiyorum...

• Merhabalar, Su an L vizesi ile ABD'de yasamaktayim. DV2021 talihlisiyim, case numberim 6000'lerde. Kisitlama oncesinde CP yapmayi planliyorduk fakat simdi tek alternatifimiz AOS gibi duruyor. Pasaport yenileme bekledigim icin henuz DS-260 ya da I-485 formlarimi dolduramadim. Birkac sorum olacak;

1. Belirlenen 4 Service Center'dan birisini biz kendimiz mi seciyoruz yoksa mevcut adresimize gore USCIS mi atiyor? Processing time'lara gore bir secim yapabilir miyiz diye merak ettim.
    2. L vizesi icin petition Eylul 2021'de doluyor ve GC sureci ondan once tamamlanmazsa uzatmaya basvurulmasi gerekecek, bu herhangi bir sorun teskil eder mi?
    3. Ilk hevesle her seyi okumustum ama simdi pasaport yenileme surecinde bilgilerimi sorguluyorum. AOS icin de ilk adim DS-260 degil mi? I-485'i ondan sonra yapiyoruz, dogru mudur?

Simdiden cok tesekkurler.

• @Ipek-Ozaydin, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

1. Belirlenen 4 Service Center'dan birisini biz kendimiz mi seciyoruz yoksa mevcut adresimize gore USCIS mi atiyor? Processing time'lara gore bir secim yapabilir miyiz diye merak ettim.

USCIS tarafindan nerede islem gorecegi yasadiginiz yere gore belirleniyor. Ne yazikki sizin secme hakkiniz yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |