Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Sendur-aydın-0, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Ds-260 formu ve sonraki süreçler için profosyonel destek almalımıyız yoksa kendimiz hakledebilirmiyiz ? Deneyimlerinizi paylaşırmısınız ?

Foruma özel youtube videolarını ve ilgili dökümanları incelerseniz cok kolay oldugunu sizde göreceksiniz. Benim tavsiyem acele etmeden ve dikkatli olmak bu sayede paranız cebinizde kalacak.

• @orchuns, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba.. DS260 ve mülakat için Yurtdışına hiç çıkmamış olmak bir handikap mıdır acaba?

Kesinlikle hayir! Ilk seyahatiniz ABD'de olsun:)

• @hardrock hocam cevap için teşekkürler.nufusa kayıtlı oldugu kısmını yazmıyoruz yani (eski kimliklerde arka kısımda olan bölüm)

• @Sendur-aydın-0, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Ds-260 formu ve sonraki süreçler için profosyonel destek almalımıyız yoksa kendimiz hakledebilirmiyiz ? Deneyimlerinizi paylaşırmısınız ?

İşinin ehli, paranın karşılığını veren firmalar olduğu gibi, dolandırıp umutlarınızı ve paranızı almaya çalışan çok şahıs ve firma var bu yüzden lütfen kendi başınıza halledebileceğiniz kadar basit olduğunu unutmayın. Sıkıntı yaşadığınızda Forumda paylaşılan dökümanlara bakın, eğer yine emin olamazsanız buradan bizlere sorun

• @waldeinsamkeit, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@hardrock hocam cevap için teşekkürler.nufusa kayıtlı oldugu kısmını yazmıyoruz yani (eski kimliklerde arka kısımda olan bölüm)

Haklisiniz, yazmiyoruz. Onemli olan eski kimliklerde "Ana Adi" nin altindaki dogum yeri ve tarihi kismi. Ornegin Ankara' da dogup buyumus ama nufusu Sivas'a kayitli olup, hayatinda Sivas'i gormemis bircok insan var. Nufusa kayitli oldugunuz yerin bir onemi yok yesil kart ve ABD icin.

• @hardrock ben de bir heavy metal sever olarak teşekkür ediyorum 🙂

• @asilelif, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells hem senin gözün aydın hem benim gözüm aydın ds260 formunu gönderdim 🤣

Hayırlı olsun umarım bir gün ABD'den buradaki adaylara "Merhaba" deme şansımız olur.

• @waldeinsamkeit, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@hardrock ben de bir heavy metal sever olarak teşekkür ediyorum 🙂

Yanlis bir bilgi/izlenim vermek istemem, o yuzden aciklayayim. 🙂 Aklimca ismimi Ingilizceye cevirdim, o yuzden Hardrock dedim. Eskiden dinlerdim hardrock muzik, ama coluk cocuga karisinca ister istemez insanin hayati ve zevkleri de degisiyor zamanla:)

• @hardrock
    Geçen senelerin verilerine ben de bakmıştım 2018 de en son current olan dosya numaraları 25700 lerdeydi . Ancak son diğer senelerde bazı yıllar için ya bütün dosya numaraları ya da yılına göre 40k ve 50k üstü dosya numaraları current olmuştu.
    Umarım hepimiz grencardımızı alırız ve hayırlısı gönlümüzdeki olur.
    Teşşekürler , sağolun

• ⭐⭐

@Mustafa-Sayılan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@asilelif, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells hem senin gözün aydın hem benim gözüm aydın ds260 formunu gönderdim 🤣

Hayırlı olsun umarım bir gün ABD'den buradaki adaylara "Merhaba" deme şansımız olur.

Inşallah hayırlısı bakalım

• @hardrock anladım peki üsteki (present employer or scholl name) kısmında iş verenin adımı yazılacak örnek AHMET KAYA yoksa firma ismimi yazılması lazım örnek SAHA FİDANCİLİK LTD ST

• @Semih128, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@hardrock anladım peki üsteki (present employer or scholl name) kısmında iş verenin adımı yazılacak örnek AHMET KAYA yoksa firma ismimi yazılması lazım örnek SAHA FİDANCİLİK LTD ST

Calistiginiz firmanin adini yazmaniz gerekiyor.

• Arkadaşlar Merhaba
    Benim birkaç sorum olacak yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim
    1.KCC istediği belgelerin ingilizce tercümesi de isteniyormu ve bunun noter onayı yani aslı gibidir onayına ihtiyaç varmı?
    2.Mahkeme kaydı yok ise bunu ispatlayan belge yüklememiz lazımmı veya boş bırakmamız yeterli olurmu?
    3.Bu belgelerin belli bir geçerlilik süresi varmı?Bunu sormamın nedeni yurtdışından(Rusyadan)sabıka kaydı almam lazım ve orda bürokrasi yavaş oldugundan KCC ye evrakları göndermekde gecikmemek adına şimdi hazırlıgımı yapsam olurmu?
    Saygılar!
    Herkese Başarılar

• Arkadaşlar Merhaba,

1- Yurtdışından alacağımız adli sicil kayıtları sadece İngilizce yeminli tercüman çevirisi yapılarak konsolosluğa veriliyor değil mi? Bu belgelerde apostil işlemine gerek var mı ? Mesela İtalya'dan adli sicil kaydı aldım bunu İngilizce yeminli çeviri ile konsolosluğa sunabilir miyim başka bir işlem onay vs. gerekir mi ?

2- K.K.T.C'den alınan karakter belgesi (adli sicil) ve doğum belgesi K.K.T.C'den alındığı hali ile ABD konsolosluğuna sunulabiliyor mu yoksa bu belgelerde K.K.T.C tanınmayan bir ülke olduğu için Türkiye'den ekstra bir onay gerekiyor mu konsolosluğa vermeden?

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim 🙂

• Merhaba Arkadaşlar
    Birkaç sorum var şimdiden teşekkürler
    1.KCC istedikleri evrakların inglizce tercümesi gereklimi ve bunun noter desteklemesi gereklimi
    2.Mahkeme kaydın yok ise bunu ispat olarak bir belge sunman gereklimi yoksa boş geçmemiz yeterli olurmu
    3.Bu evrakların ne kadar geçerlilik süresi olur bunu somamın nedeni yurtdışından sabıka kaydı alacagım ve KCC ye evrakları iletmekte gecikmemek adına önceden hazırlık yapsam olurmu
    4.16 yaştan küçüklere sabıka kaydı yüklememize gerek yok galiba?
    Saygılar
    herkese başarılar

• Bu ileti silindi!

• @crazycells
    selamlar, hocam TSK'da sivil memurum. ''Have you ever served in military?'' sorusuna bu bizde askerlik olarak geçmediği ve rütbem olmadığı için ''no'' dedim ama iş yeri adresim askeri birlik gözüküyor. Kafama takıldı cevap yanlış mı oldu acaba unlock edip değiştirmeli miyim?

• @Maggo teşekkür ederim yanıtladığınız icin

• @crazycells teşekkürler sabrınız ve desteğiniz için. Formları gönderdim. Hayırlısı bakalım.

• Merhabalar emin olmak için soruyorum bu ds260 formunun imzala kısmında case numberı 0 ları koymadan sade şekliyle yazıyoruz değil mi ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |