Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 38000.SIRADAYIZ TAHMİNİ MÜLAKAT TARİHİ NE ZAMAN OLUR?

• Bu ileti silindi!

• Az önce paylaşamadım sanırım.
    Dosya Numarasi: 2021EU9XXX
    DS-260 Gonderimi: 12/06/2020
    KCC Evrak Istegi:
    KCC Evrak Onayi:
    Saglik Muayenesi:
    Vize Mulakati:
    Vize Onayi:
    Pasaport Teslimi:
    ABD ye ilk giriş :

• @crazycells Merhaba, öncelikle DS260’ı doldururken forumdaki bilgilerden çok fazla yararlandığımı belirtmek istiyorum. Çok teşekkürler. Bana GC çıktı. 36binlerde olan numaramıza rağmen her ihtimale karşı istenen belgeleri öğrenmeye çalışıyoruz.Eşim KKTC’de üniversiteyi okumuş. Adli Sicil Kaydı nasıl alacağımızı bilemedik. Çünkü Cape Town’da yaşıyoruz. Burada KKTC’ye ait herhangi bir resmî kurum yok. Bir diğer konu ise USA hükümeti normalde resmî olarak KKTC’yi tanımıyor. Buna rağmen Adli Sicil Kaydını istiyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aslıhan Şu konuyu okuyun ve bülteni takip etmeye başlayın. Önceki yılların bültenlerine bakarak DV vizeleri için hangi numaralar hangi aylarda current olmuş görebilirsiniz. Ancak her yıl süreç farklı işliyor ve şu anda tahmin yapmak pek mümkün değil. 38 binler için herhalde bir yıldan fazla bir zaman var diyebiliriz.

https://yesilkartforum.com/forum/post/16137

• @Mustafa-Sayılan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Az önce paylaşamadım sanırım.
    Dosya Numarasi: 2021EU9XXX
    DS-260 Gonderimi: 12/06/2020
    KCC Evrak Istegi:
    KCC Evrak Onayi:
    Saglik Muayenesi:
    Vize Mulakati:
    Vize Onayi:
    Pasaport Teslimi:
    ABD ye ilk giriş :

bu yazilanlari profilinize girip duzenle dedikten sonra orada imza kismi var oraya yapistirirsaniz her paylasaminizda altta gozukuyor oradan her kes fark edebilir durumunuzu 🙂

• @knnrn süreçler her sene değişiklik göstermiş artık şansımıza diyebiliriz.

• @Aslıhan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

38000.SIRADAYIZ TAHMİNİ MÜLAKAT TARİHİ NE ZAMAN OLUR?

Onceki yillardaki current olma egilimlerini goz onune alirsak, Mayis ayindan once numaranizin current olma ihtimali dusuk. Yani mulakata buyuk ihtimalle Mayis ve sonrasi cagrilirsiniz.

• Merhabalar,

Bu belgeler içerisinde mahkeme kaydı dosyasi var. Bugün e devletten dava sorgulama dediğimde dava kaydınız yok uyarısı almaktayım ama bunu belge olarak değil uyarı olarak alıyorum. Benim ilk sayfadaki @crazycells in yazısından anladığım kadarı ile eğer bir davamız vs yok ise bu belgeyi göndermemize gerek yok doğru mu? Birde belge mailini yollarken bu dosyanın neden olmadığı ile alakalı not dusmek gerekiyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kuthun Mahkeme kayıtları sadece hüküm giymiş olanlar için gerekli. Böyle bir durum yoksa dava kayıtları olmaması da normal. Sadece arşiv kayıtlı adli sicil belgesi yeterli.

• @knnrn Evet yok, tamamdır o zaman. Teşekkürler.

• @gkhanfeez Açıkcası şu anki heyecanlı durumumdan dolayı farketmedim bile, çok teşekkürler 🙂

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

TC vatandaslari icin bu belgenin ismi Arsiv Kayitli Adli Sicil Kaydi'dir. Eger adli sicil kaydiniz temizse e-devletten, eger sicilinizde kayit varsa adliyelerden belgeyi temin edip gonderebilirsiniz.
    Eger Ankara'daki ABD Konsoloslugunda mulakata girecekseniz, konsolosluga goturulecek butun belgeler ingilizce veya turkce olmalidir, eger belgelerinizin dili ingilizce ya da turkcenin disinda bir dil ise ingilizceye yeminli tercuman araciligi ile tercume ettirmeniz gerekir (noter onayina gerek yok!).

1- Adli sicil kaydım var ve e-devlette arşivli kayıt olarak görünüyor bu halde dahi adliyeden mi almalıyım yoksa e-devletteki yeterli olur mu?
    2- Mahkeme evraklarını ve adli sicil belgesini ingilizce'ye tercüme ettirmeli miyim?

• sıram 12bin ds 260 formunu daha göndermedim bana bir zararı var mı bunun?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@srhnkskn E-devletten alınan form yeterli. Ayrıca yine e-devlet üzerinden İngilice arşiv kayıtlı sicil belgesi alabilirsiniz.
    Mahkeme kayıtlarının İngilizce çevirilerini yaptırıp konsolosluk görüşmesine götürmeniz gerekecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ruhimücerret, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

sıram 12bin ds 260 formunu daha göndermedim bana bir zararı var mı bunun?

DV2021 programı başlamadan (1 Ekim 2020'den önce) doldurmanızda yarar var.

Düzeltme: Numaranızın current olduğu ayda görüşmeye girmek istiyorsanız birkaç hafta içinde doldurup göndermeniz iyi olur. Daha sonraki aylarda görüşmeye girmek sizin için sorun değilse yukarıda dediğim gibi daha geç doldurabilirsiniz.

• @knnrn, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@srhnkskn E-devletten alınan form yeterli. Ayrıca yine e-devlet üzerinden İngilice arşiv kayıtlı sicil belgesi alabilirsiniz.
    Mahkeme kayıtlarının İngilizce çevirilerini yaptırıp konsolosluk görüşmesine götürmeniz gerekecek.

Teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@srhnkskn, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

TC vatandaslari icin bu belgenin ismi Arsiv Kayitli Adli Sicil Kaydi'dir. Eger adli sicil kaydiniz temizse e-devletten, eger sicilinizde kayit varsa adliyelerden belgeyi temin edip gonderebilirsiniz.
    Eger Ankara'daki ABD Konsoloslugunda mulakata girecekseniz, konsolosluga goturulecek butun belgeler ingilizce veya turkce olmalidir, eger belgelerinizin dili ingilizce ya da turkcenin disinda bir dil ise ingilizceye yeminli tercuman araciligi ile tercume ettirmeniz gerekir (noter onayina gerek yok!).

1- Adli sicil kaydım var ve e-devlette arşivli kayıt olarak görünüyor bu halde dahi adliyeden mi almalıyım yoksa e-devletteki yeterli olur mu?
    2- Mahkeme evraklarını ve adli sicil belgesini ingilizce'ye tercüme ettirmeli miyim?

1. Adli sicil kaydi varsa e-devlet bu belgeyi vermiyordu ve adliyeye yonlendiriyordu diye hatirliyorum. sizin kayit arsivde mi yoksa guncel sicilde mi?

2. Turkce olan belgeleri Ankara ABD konsoloslugu kabul ediyor.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@srhnkskn, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

1. Adli sicil kaydi varsa e-devlet bu belgeyi vermiyordu ve adliyeye yonlendiriyordu diye hatirliyorum. sizin kayit arsivde mi yoksa guncel sicilde mi?

2. Turkce olan belgeleri Ankara ABD konsoloslugu kabul ediyor.

1- Güncel sicil kaydımda görünüyor arşivliyi seçtiğimde hiçbir sonuç bulmuyor. Bu durumda Adliyeden mi almam lazım?
    2- Daha önce mahkeme evraklarımı (karar, bilirkişi raporu vs.) tercüme ettirmem gerektiği söylenmişti bu durumda yanlış bir bilgi. O halde tercüme ettirmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Normalde diğer belgeler için Türkçe kabul edildiğini biliyoruz ama mahkeme kayıtları için İngilizce çeviri isteniyor diye biliyoruz. Son zamanlarda bu durumda bir değişiklik mi oldu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.2k

| | | |