Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semihmete, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells ABD nin Türkiye konsolosluğu kapanmak için fırsat kolluyor zaten😊Adamların konsolos çalışanına 8 yıl hapis cezası vermişiz😊 Hayırlısı olsun.

Gundemi cok siki takip edemedim, haber linkini gonderir misiniz? Olayi net bilmiyorum...

Bildigim kadariyla diplomatlar boyle kararlardan immun; fakat diger calisanlar ceza alabilir.

• @crazycells İstanbul Konsolosluğun 22 yıllık çalışanı Metin Topuz , FETÖ olayından 8 yıl 9 ay cezası onandı.

• @this-time89 Bizimki 14xxx VE 3 NİSAN'da idi, sonra bir e-mail geldi 25 MART'a çektiler tam gidiyorduk bu kez kapandılar.

• @TURKEYANDUSA İyi olur sonu inşallah

• Konsoloslukları açılan 18 şehir hangileri acaba?@crazycells

• Isterlerse istanbul ve ankarada görüşmelere açarlar ve bütün herkesi bitirirlet

• @BlackEagle, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Herkese selam. 17 sene başvurduktan sonra nihayet DV2020'yi tutturmuş biri olarak yazıyorum 🙂 17 senede neler oldu neler. Başvurular internet üzerinden yapılmaya başlandı, evlendim, dv2020 başvurduğumda 1 cocuk vardı, açıklandığında 2. cocuğum olmuştu, kafada saç kalmadı 🙂 Case number current olacak mı derken bu sefer pandemiden sokağa cıkamaz olduk. Neyse hem güzel şeyler hem kötü şeyler yaşandı. Tam umudumu kesiyorken bugün evrak onay maili aldım. Olur mu olmaz mı bilmiyorum ama bir umut işte. Bakalım EO kararı ne olacak. Daha gitmeden bu süreç epeyce yordu beni. Hem burdaki diplomayı, ruhsatı bir kenara bırak hem iki cocukla bilinmeyene git. İyi mi olur, kötü mü olur onu zaman gösterecek. Bu forumda yardım aldım, yardımcı olmaya calıştım. Umarım herkes için hayırlısı olur. Herkese teşekkürler. Biraz içimi dökeyim dedim ...

Hayırlı olsun umarım ileriki yaşantınızda herşey güzel olur sizin için. Buarada 17. senede çıkmış olması ayın 17sinde onay maili almanız ve şuan için iletinize 17 beğeni(+) gelmesi tesadüf olamaz:) 17 uğurlu sayınız olmalı:)

• Son durum iyi bir de konsolosluklar açılsa

• @takvimcas Bunu seçim yatırımı için yapacaksa seçime yakın bu hamleyi yapmalı Ekim ayı gibi yapması siyasi olarak en mantıklısı.

• @Semihmete inşallah ama Trump için erratic diyorlar adam dedikleri gibi dengesiz düzensiz bişi bakalım nasip artık

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@esbay79, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Konsoloslukları açılan 18 şehir hangileri acaba?@crazycells

Konsolosluklar degil, vize basvuru merkezleri acilmis... Tabii bunu yakin zamanda o sehirlerdeki konsolosluklarin da vize basvurusu kabul etmeye baslayacagi seklinde yorumlayabiliriz...

Screen Shot 2020-06-18 at 2.11.22 PM.png

• @srhnkskn Güzeeeeel. Ben böyle hiç düşünmemişti. Aslında uğurlu sayım 7'dir başına da bir 1 koyalım sizi mi kıracağım 🙂

• @crazycells Listede Minsk/Belarusun olması dikkatimi çekti! Virüs ile ilgili hiçbir önlem almayacağını söyleyen , hiçbir yurtdışı uçuşunu durdurmayan futbol maçlarını bile seyircili oynatan kısaca virüsü takmayıp normal hayatına devam eden Ve bunu devlet başkanı resmî olarak açıklayan bir ülkede ABD nin konsolosluğu mu açılacak ? Vize işlemleri için Kriterleri covid virüsü değil demekki.İlginç

• Merhaba sayın @crazycells . Tbilisi konsolosluğunun durumuyla ilgili bir bilginiz var mı? Son olarak 4 haziranda mülakat olacak denmişdi ama bir haber çıkmadı galiba.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semihmete, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells Listede Minsk/Belarusun olması dikkatimi çekti! Virüs ile ilgili hiçbir önlem almayacağını söyleyen , hiçbir yurtdışı uçuşunu durdurmayan futbol maçlarını bile seyircili oynatan kısaca virüsü takmayıp normal hayatına devam eden Ve bunu devlet başkanı resmî olarak açıklayan bir ülkede ABD nin konsolosluğu mu açılacak ? Vize işlemleri için Kriterleri covid virüsü değil demekki.İlginç

nedenlerini bilemiyorum maalesef 🙂 eger Minsk'teki konsoloslugun acilmasini istemiyorsaniz konsoloslugun kendisine ya da DOS'a siteleri uzerinden yazabilirsiniz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aziz-Guliyev, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba sayın @crazycells . Tbilisi konsolosluğunun durumuyla ilgili bir bilginiz var mı? Son olarak 4 haziranda mülakat olacak denmişdi ama bir haber çıkmadı galiba.

maalesef bilgim yok, ben de konsolosluklar konusunda bilgiyi foruma aktarilanlardan aliyorum. Zaten guncel bir degisiklik olunca illaki birileri buraya aktariyor.

• @crazycells . Anladım. Çok teşekkür ederim.

• supreme court DACA (temeli obama döneminde atılmış, kaçak çocuk göçmenlere çalışma izni veren bir uygulama) devam edecek dedi. onu kaldırmak isteyip babayı alan turuncu yine alev alev. her zamanki gibi sabahtan beri ağlıyor. konunun immigration olması ve tam kritik zamana denk gelmesi ise ilginç oldu. çoğunluğu konservatif olan supreme court'un bu kararı gerçekten sürpriz. tabii turuncu hırsını eo'yu uzatarak çıkarabilir ya da göçmenlik mevzusunu bir süre kaşımak istemeyebilir. bilemiyorum. bizim için hayırlısı olur umarım.

• @arnold-layne Evet.Tweeterdan epey saydırıyor mahkeme üyelerine 😊

• ...................

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |