Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Hocam ben üni'yi başka bi şehirde okudum orada okurken ikamet adresim ailemin yanımdaydı. Şimdi bu 16 yaşından beri kaldığınız adresler neler diye sorusuna edevlet'te görünen resmi adresleri mi yazmam gerek yoksa gerçekten kaldığım adresleri mi yazmam gerek

• Merhaba arkadaşlar ds260 formunu gönderdikten sonra ki aşama nedir mail mı gelecek mektup mu acâba

• Merhabalar. Green Card bana çıktı ve sevgilimle evlenip gitmeyi planlıyoruz. DS-260 formunu henüz doldurmadım. Sizce evliliği yaptıktan sonra ikimiz adına mı doldurmalıyız yoksa formu şimdi doldurup evlendikten sonra formda güncellemeye mi gitmeliyiz? Eğer önce evliliği yapmamız gerekirse DS260 formunu doldurmak için ne kadar süremiz var? Teşekkürler şimdiden.

• Merhaba. Anketi doldurdum ve kontrol ettim. Simdi imzalayip gonderme kismi kaldi. Su anda yazicim yok. anketi imzalayip gondersem ve bugun yazdirmasam, daha sonradan yazdirabilir miyim?

• merhaba,
    "were you previously employed?" kısmında son 10 yıllık çalıştığım yerleri soruyor ama açıklama kısmında "provide the following information on all of your employers from the last ten years, starting with the most recent employer" yazıyor. Burada şu anda çalıştığım işyeri dahil mi geriye dönük 10 senelik tecrübe yazacağım yoksa 5 senedir çalıştığım işyerinden önceki 10 sene önceki işyerlerini mi yazacağım?

• Merhaba Mehmet Ali ben başvurumuz onaylandı eşim ve bir çocugum var başvuru yaparken onlarında bilgilerini girdim ds formunu sadece kendi adımamı doldurmam gerekiyor yoksa ayrı ayrı dolduracakmıyım konu hakkında hiç bir bilgiye sahip değilim yardımcı olabilirmisiniz tesekkürler whatsap grubu varsa ordan da sorabilirim teşekkürler

• @Uğur-Sarıoğlu, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese Merhabalar,
    2 yıllık meslek yüksek okulu okudum sonrasında anadolu univ. açıköğretim 3. sınıf a geçiş yaptım ve bitirdim. (sınavsız geçiş hakkı vardı o zaman ) sonrasında açıköğretimi bitirdim. sonra yüksek lisans yaptım. e devlette mezuniyet durumumu görüntülediğimde sadece anadolu üniv. ve yüksek lisansım görünüyor. yüksek okul görünmüyor. ne yapmalıyım ? bu arada yüksek okul okuduğum yeri yaşadığım adresler kısmında belirtmiştim.

Siz oldugu gibi girin bilgilerinizi. E-devlette gozukmesi onemli degil. Diplomaniz vardir sonucta.

• @Mlarin28, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba arkadaşlar ds260 formunu gönderdikten sonra ki aşama nedir mail mı gelecek mektup mu acâba

Merhaba ikinci asama KCC den evrak talebi maili gelecek. Bu maile istinaden gerekli evrakalari gonderip sonrasinda yine KCC den onay maili alacaksiniz. Sonrasinda mülakat asamasi baslayacak.

• Ds 260 formun doldururken tüm ailenin e mail bilgilerine kendi e mail adresimi yazmıştım. Sorun olurmu acaba?

• @cckayra, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Ds 260 formun doldururken tüm ailenin e mail bilgilerine kendi e mail adresimi yazmıştım. Sorun olurmu acaba?

Merhaba Sorun olmaz

• @ZoZO Teşekkürler

• Merhabalar,

Geçen hafta eşim ile birlikte çekilişi kazandığımızı öğrendik ve hemen araştırmalara başladık.Öncelikle DS 260 formunun doldurulması gerekiyor ama kafamıza takılan birkaç soru var. Cevaplayabilirsiniz sevinirim.

1)16 yaşına kadar olan adres bilgilerinin büyük kısmını bulduk ama bazı adreslerin daire blok gibi detaylarını ve oturduğumuz tarihleri ay bazında hatırlayamadık.Bu kısımda tüm bilgilerin doğru olması gerekiyor mu?Hatırlamadığımız yerleri es geçebilir miyiz?

2)Eğitim Kısmında da okuduğumuz üniversitenin adı değişmiş.Bu durumda biz okurken olan adını mı yazmalıyız yoksa yeni adını mı yazmalıyız ?

3)Çalışma bilgilerinde de eski çalıştığımız yerlerin bazıları ya kapandı ya isim değiştirdi.Yönetici kısmında da aynı sorunlar var.Bazısı işten ayrıldı.Burada nasıl bir yol izlemeliyiz?O zamanki bilgiler ne ise onu mu girmeliyiz ?

4)Benim ve eşimin ortaklı Amerika da bir şirketi var. E ticaret yapabilmek için kurmuştuk.Bu şirketin de bilgilerini yazmamız gerekir mi ?

Teşekkürler.

• Merhaba, Ds260 formunu doldururken 2 kere j1 vizesi ile Amerika'da bulunmuşken sadece 1 tanesini girdim, birde yes no sorularında aşıyla ilgili bir sorunun cevabı hayırken eveti seçmişim bunları kaydettikten sonra farkettim. Bunlar çok büyük sorun çıkartır mı? Evetse nasıl açtırabilirim formu ?

• Merhabalar,
    Ben DS260 formumu doldururken sürekli Your request cannot be processed at this time. uyarısı alıyorum önceden rahat rahat girip doldurabiliyordum şuan bu uyarıdan ötesine geçemiyorum . Yardımcı olur musunuz acaba yanlış bir şey yapmış olabilir miyim?

• @zaygon merhaba öncelikle hayırlı olsun 🙂
    bizimde durumumuz sizinle aynıydı biz temmuzun başında evlendik pasportları kimlikleri yenileyip temmuz sonunda başvurduk. Eğer yakın zamanda evlenecekseniz çok problem değil ama sen sonuna yada gelecek seneye kalacaksanız şimdi doldurun evlenince formu yeniden açtırıp güncelleyin ve eşinizin bilgilerini girin.

• @OKAN-KURT, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba. Anketi doldurdum ve kontrol ettim. Simdi imzalayip gonderme kismi kaldi. Su anda yazicim yok. anketi imzalayip gondersem ve bugun yazdirmasam, daha sonradan yazdirabilir miyim?

merhaba ds 260 formu sistemde durmakta istediğiniz zaman bastırabilirsiniz ayrıca email olarak da formu alabilirsiniz

• @AydinD, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

merhaba,
    "were you previously employed?" kısmında son 10 yıllık çalıştığım yerleri soruyor ama açıklama kısmında "provide the following information on all of your employers from the last ten years, starting with the most recent employer" yazıyor. Burada şu anda çalıştığım işyeri dahil mi geriye dönük 10 senelik tecrübe yazacağım yoksa 5 senedir çalıştığım işyerinden önceki 10 sene önceki işyerlerini mi yazacağım?

mehaba şu anki çalıştığınız dahil geriye dönük kornolojik olarak sıralamanız gerekiyor.

• @mhmtalidmr, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba Mehmet Ali ben başvurumuz onaylandı eşim ve bir çocugum var başvuru yaparken onlarında bilgilerini girdim ds formunu sadece kendi adımamı doldurmam gerekiyor yoksa ayrı ayrı dolduracakmıyım konu hakkında hiç bir bilgiye sahip değilim yardımcı olabilirmisiniz tesekkürler whatsap grubu varsa ordan da sorabilirim teşekkürler

merhaba eger onlara da vize basvurusunda bulunacaksanız tüm aile bireyleri için ayrı ayrı doldurmanız gerekmekte.

• Arkadaşlar merhaba, gitmek istediğimiz yada planladığımız yeri ds 260’a yazıyor muyuz ? Ayrıca başka yere gideceğimizi söyleyip başka yere gitsek sorun olur mu ? Örneğin Houston dedim mesela Michigan’a gittim gibi.

• @Burc-Hasergin, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar,

Geçen hafta eşim ile birlikte çekilişi kazandığımızı öğrendik ve hemen araştırmalara başladık.Öncelikle DS 260 formunun doldurulması gerekiyor ama kafamıza takılan birkaç soru var. Cevaplayabilirsiniz sevinirim.

1)16 yaşına kadar olan adres bilgilerinin büyük kısmını bulduk ama bazı adreslerin daire blok gibi detaylarını ve oturduğumuz tarihleri ay bazında hatırlayamadık.Bu kısımda tüm bilgilerin doğru olması gerekiyor mu?Hatırlamadığımız yerleri es geçebilir miyiz?

2)Eğitim Kısmında da okuduğumuz üniversitenin adı değişmiş.Bu durumda biz okurken olan adını mı yazmalıyız yoksa yeni adını mı yazmalıyız ?

3)Çalışma bilgilerinde de eski çalıştığımız yerlerin bazıları ya kapandı ya isim değiştirdi.Yönetici kısmında da aynı sorunlar var.Bazısı işten ayrıldı.Burada nasıl bir yol izlemeliyiz?O zamanki bilgiler ne ise onu mu girmeliyiz ?

4)Benim ve eşimin ortaklı Amerika da bir şirketi var. E ticaret yapabilmek için kurmuştuk.Bu şirketin de bilgilerini yazmamız gerekir mi ?

Teşekkürler.

Merhaba

1- hatırlayabildiğiniz kadar ve olabildiğince dogru ve kronolojik olarak yanıt verin çok kritik bir detay değil
    2-diplomayı aldıgınız üniversiteyi yazınız
    3-hatırlayabildiğiniz kadar ve olabildiğince dogru ve kronolojik olarak yanıt verin çok kritik bir detay değil 🙂
    4-bildirebilirsiniz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

162

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.6k

| | | |