Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@asilelif, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells aynı kurumda çalışıp aynı kuruma bağlı birkaç ilde çalıştıysam hepsini mi forma girmeliyim yoksa kurum aynı olduğu için tek yer yazsam yeterlimi mesela o kurumun ana merkezindeyim şu anda onu yazmam yeterlimi

ayni pozisyonsa tek bir is gibi yazip en cok zaman gecirdiginiz adresi ekleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asilelif, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Bu da bu yilin tablosu: https://bit.ly/3csLtWZ

Lutfen bu tabloyu bu foruma uye olsa da olmasa da; bu satiri okuyan butun DV2021 kazananlari doldursun. Bu cizelge, butun DV2021 kazananlari icin faydali bir dokuman olacak. Bu tabloda ben yokum niye yada nasıl o tabloya eklenicem bilen varmı

Siz en alttaki sirayi doldurun, sayin @sailor -sagolsun- duzenliyor listeyi ara ara...

• ⭐⭐

@crazycells en çok çalıştığım yer ankara diyelim başlangıç 99 yılı bitişi 2020 yazdım buraya kadar tamam ama bu sefer yaşadığımız yere 7 farklı il ve adres belirttim bu bir çakışma ya da yalan beyan olurmu

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@cenkduzum, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Tekrardan merhaba,
    DS-260 Formunda bir kaç sorum daha olucak.Yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkür ederim.
    1 - Formun son bölümü olan "Social Security Number" bölümündeki soruları ilk cevapladığımda,forumun paylaştığı belgelerdeki gibi 3 soru cevapladım.fakat daha sonra kontrol etmeye girdiğimde ilk ve son soru vardı, ortadaki soru çıkmıyor bunun sebebi ne olabilir? yanlış birşey yapmak istemiyorum.
    2 - "Full name Native Alphabet" sekmesinde ismimiz mi önce yazılacak soy ismimiz mi?
    3 - 16 yaşından beri bulunduğunuz adresileri yazın bölümünde, benim ilk adresim 17. yaşımdaki adresim gözüküyor. yani daha öncesi gözükmüyor e devlette. ben onu 2006 olarak göstersem yanlış bilgi vermiş olur muyum? çünkü daha öncesindede orda oturyordum fakat kayıtlarda çıkmıyor?
    4 - 5 yıl içerisinde başka numara kullanıp kullanmadığımı bilmiyorum. yani daha önce bir başka hattım vardı fakat hangi tarihte değiştirdiğimi bulamadım. yok desek sorun olur mu?
    5 - Other social media kısmındada hatırlamadığım bir çok adres var yazmasam sorun olur mu ?
    6 - Mother Name's kısmında annemizin kızlık soy adını mı yazacağız ? normal soy adını da yazmayacak mıyız?
    7 - Eğitim bilgilerini tekrar sormak istedim.Ben Lise mezunuyum,2 Yıllık üniversiteyi bırakmıştım. şuanda da işletme açıköğretim okuyorum ama devam etmeyi düşünmüyorum.Eğitim kısımında şuanda sadece lise diplomam olduğu için sadece tek o okulu yazdım yeter mi ?
    8 - Travel kısmını dün sormuştum. 19 ülke gördüm 19 ülkeyide ekledim.sıralamasına göre. doğru olmuş mudur?
    9 - Askerliğimi bedelli olarak, Kayseri 1. Komanda Tugayın'da Hava indirme bölüğünde yaptım. Sizce Land of Forces mı air of Forces mı yazmalıyım?
    10 - Az miktarda Almanca konuşup anlıyabilyorum.Bunu ikinc dil biliyorum olaeak eklesem avantaj mı deavantaj mı olur ?
    Sorularımı sabırla okuyup cevap veren arkadaşlara gerçekten çook çook teşekkür ederim. iyi dileklerim ve dualarım onlarla olacak.Teşekkürler 🙂

1. Formda doldurdugunuza eminseniz bir problem yok, review kismi yaniltici olabiliyor.

2. isim + soyisim

3. o soruda e-devletteki adresleriniz sorulmuyor, gercek hayatta yasadiginiz adresler soruluyor. 16 yasinda nerede yasiyorsaniz o adresi yazmalisiniz.

4. hatirladiginiz sekilde cevaplamaniz yeterli.

5. Eger kullanmiyorsaniz sorun olmaz.

6. soruda ne soruluyorsa onu cevaplamalisiniz.

7. yeterli.

8. olmustur 🙂

9. air force olarak yazabilirsiniz.

10. vize surecine olumlu veya olumsuz bir etkisi olmaz.

Gerçekten çok teşekkürler. Sabırla tek tek bütün sorulara cevap veriyorsunuz. Allah razı olsun.İşleriniz rast gelsin. iyi günler

• Merhabalar herkes, 5 senedir başvuru yapıyorum kendi ve eşim adına, çok şükür bu sene eşime çıktı. Çok heyecanlı ve mutluyum.

1. DS-260 formunda benim ve eşimi 10 senelik pasaportu var, fakat 12 yaşımdaki oğlumu pasaport geçerlilik tarihi eski, çocuklarda 2 seneden fazla alamıyorsun. Formu bunu nasıl belirtmem gerek? veya önce pasaport yenileyip sonra mı formu doldurayım?
      2.Houston bizim tercimiz olacak, fakat orda herhangi bir tanıdığımız yok, USA de bir adres belirtmek gerek SSN için ne yapmalıyım?

• Bende 2021 Talihlisiyim Ve Case numberım : Eu11***** sıra gelirmi gelirse tahminen ne zaman gelir ?

• Merhaba..... were you issued an alien registration number by the department of homeland security ? Burda ne istediğini bilen var mı? Daha önce abd de bulundunuz mu evet deyınce cıkıyor ...

• ⭐⭐

@sailor Merhaba 2021 tablosuna kendimi eklemeye çalıştım ama bir türlü boş satıra yazmama izin vermedi benide eklermisiniz asilelif 2021EU36XXX ve mülakat yeri ankara

• @Cemil-Hacioglu merhaba

1- Çocugunuzun pasaport süresinin dolmasına ne kadar var ona göre değişir eger çok kısa ise değiştirin öyle başvurun daha kolay olur . Yada bu şekilde başvurun evrak istenildiği yada mulakat zamanı yenileyip gidebilirsiniz sorun olmaz.
    2- Adresiniz şu an yok ise N/A olarak geçin mulakat zamanına kadar araştırırsınız bulamzanız forumdan yardım isteyebilirsiniz

Lütfen sürecinize katkı vermesi ve sorularınıza daha net ve doğru cevap alabilmek için lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın,aşağıda bunu nasıl yapabileceğiniz anlatılıyor,lütfen aşağıdaki konu başlığının ilk iletisini dikkatlice okuyun
    👇🏻

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin?_=1591463245075

ikinci olarak yapmanız gereken süreç hakkında işleyişi görebilmemiz adına yeşilkartforumun dv2021 Excel formuna bilgilerinizi işlemek olmalı ⬇

ayrıca yeşilkartforum discord sunucumuzdan sesli sorularınıza cevap bulabilirsiniz⬇

• Merhaba arkadaşlar. Benim çalışma iznimde ev hizmeti yapıyor olarak gözüküyorum. İngilizce ev hizmetleri işinin ismini bilen var mı ? Ev hizmeti olarak yaşlı birisine evde bakıyorum.

• @aydın-t
    Burda sorulan ;
    Homeland security tarafindan size bir alien kayit numarasi verildi mi ? sadece turist olarak bulunduysanız muhtemelen yoktur NO deyiniz ama aldıysanız yazınız

• @Orhan-Cabarov other deyip ingilizce açıklamasına eldercare yazabilirsiniz

• @ZoZO tesekkurler, imza ve form yaptım. cocugumun gecerlilik suresi geçti, yenisini çıkırtıp ondan sonra ds-260 formu doldurayım değil mi

• @Cemil-Hacioglu evet daha iyi olur zaten çok acele etmenizi gerektirecek bir durum yok

• Slm arkadaslar benim siralamam 21bin ve daha ds 260 formunu doldurmadim esimle yeni evlendigmz icin kimlik ve pasaportu yenileme si gerekiyr bir hafta ya anca elimize gecer bu case numarasina gore ds 260 formunu doldurmada gec kalmis olurmuyum

• @ZoZO work and travel yaptım sosyal guvenlik numaram var oda zaten bır alt soruda soruluyor ama bu soruda gecen ne hala anlamadım .verılme amacı ne nasıl bırsey google de aradığım zaman pasaporttaki vize uzerinde gorunuyor ama bende yok 😞

• @ZoZO Teşekkür ederim. Ds260 formuna aynı anda çalıştığım iki işi yazabilir miyim peki hocam ?

• Ds 260 formunda aklıma takılan bir konuyu sormak isterim.
    ABD de ne iş yapmak yapacaksınız sorusuna yazdığımız cevap süreci olumlu veya olumsuz etkiliyor mu? Mesela ben özel güvenlik görevlisi, iş sağlığı ve güvenliģi teknikleri ve hizmet sektörü olarak yazdım? Teşekkürler

• Selamun aleykum arkadașlar bu Ds260 formunda iș kısmını doldururken ben 6senedir kendi ișimi yapiyorum pazarlarda seyyar fast food diyelim adina, other occupation da da yani diğer iș olarakta çitciyim diyelim buğday ekip biciyorum tarlalarım var bunu bu forma nasıl ekliyeceğim, nasil belirteceğim.? Cevaplar için șimdiden teșekür ederim.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Baki-Katılmaz, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Dostlar merhaba,

3 gündür formu doldurmaya çalışıyorum ama adres kısımlarını doldururken site bu sayfa görüntülenemiyor deyip beni sistemden atıyor. gerçekten delireceğim. kaybettiğim her gün benim aleyhime işliyor. bu konuda ne yapmam gerekiyor.

teker teker hizlica yazip kaydetmeniz lazim...

şimdide application error hatası alıyorum. ne yaparsam yapayım kabul etmiyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |