Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,
    DV 2021 talihlilerinden biri de benim. Eşimle başvuru yapmıştım ama eşime çıkmadı bana çıktı. Şimdi DS 260 formunu hem eşim hem de kendim için mi dolduracağım? Ayrıca DS 260 formunu doldurmak için girdiğimde "Your request cannot be processed at this time." diyor. Bir sıkıntı yoktur umarım? Süreçlerle ilgili olarak tecrübesi olanlar paylaşırlarsa çok sevinirim. 🙂

• 2021 yili green kart talihlisi oldugunu ogrenen ve solugu bu baslikta alan 🙂 degerli arkadaslara bir hatirlatma, her seyden once ilk is, lutfen surecinizi imzaniza tasiyin. Tasiyin ki hali hazirda devam eden 2020 yili surecleri ile sizlerin surecleri birbirine karismasin. Boylelikle zaman kaybinin ve gereksiz bilgi kirliliginin onune gecebilelim. Hepinize hayirli ugurlu olsun.

• @crazycells tamamdır, yaptım. Teşekkürler 🙂

• Merhaba,

DV2021 sonuçlarında ilk 50.000 aday arasında yer alıyoruz. Green carda başvuru yaparken kendim başvuru yaptım. Eşime ve 17 aylık bebeğimize pasaport alamamıştık. Şimdi bana çıktığı için, DS 260 formunda eşimin ve bebeğin de bilgilerini gireceğiz. Onlara da hemen pasaport çıkartalım mı? Ayrıca DS 260 formuna bilgileri doldurmakla eşim ve bebeğimiz için otomatik olarak green card başvurusunda bulunmuş oluyor muyuz?

• Merhabalar bizde bu yıl Green card çekilişi talihlilerindeniz. Kazanan herkese hayırlı olsun..

Bir sorum olacaktı @crazycells ,

Benim ilk evliliğimden Çocuklarımın pasaportlari henüz yok. Çocukların Ds260 formunu doldururken pasaport bilgilerini girmeden doldurabiliyor muyuz? Mülakat zamanında pasaportlarını ibraz etmek yeterli oluyor mu?
    Yoksa mutlaka ds260 formunda çocukların pasaport bilgilerini girmek mi gerekiyor..

• Merhaba , 260 formda eşimin bilgilerini hangi bölümde gireceğiz ? Eski eşiniz var mı diye soru var ama şimdiki eşin bilgilerini içeren kısmı göremedim
    teşekkürler

• @sivasredlabel "previous spouse" kısmında "yes" işaretlerseniz yeni bir kutucuk açılacak, orda eski eşinizin bilgilerini gireceksiniz

• merhaba arkadaşlar bu yıl ki çekilşte çıktı çok şükür yanlız bi sorum olacak ben 13 yıl önce hafif tüberkloz geçirdim bunun için askerlikten muaf tutuldum...ama yıllardır gayet iyiyim...bu göçmenlik vizesine engellik çıkarır mı acaba DV-2021 -case number 27xxx

• dv lotosuna katılırken daire no'yu 12 olarak yazmıştım, kargolara falan da sürekli 12 olarak yazdığım için. ama resmiyette e-devlet'ten baktığımda daire no 9 görünüyor. ds-260 formuna adresi yazarken daire no 12 mi yoksa 9 mu yazmalıyım?

• CASE NUMBER: 2021EU0034XXX
    DS-260 Onay: .....................
    KCC Evrak Emaili: ...............
    Sağlık Kontrolü: ..................
    Mülakat Tarihi: ....................
    Pasaport Teslim: .................
    Amerika'ya İlk Giriş: ✈✈✈

• Merhaba arkadaşlar, DV-2021 çekilişi kazandım. DS-260 formunu dolduruyorum. Şu an üniversite son sınıftayım, mezun olacağım. Üniversite yıllarımda ve öncesinde yazları kısa süreli çalışmıştım (e-devlet hizmet dökümünde görünüyor) ve son iki yılda da okul tarafından zorunlu tutulan yaz stajlarımı yaptım (e-devlet hizmet dökümünde görünmüyor). Şu an hala öğrenci olmama rağmen tüm bu geçmiş çalışmaları yazmalı mıyım? Hayırsa, hangilerini yazmalıyım?

Ben lise mezunu olduğum için eligible olduğumu düşünüyorum, bu durumda çalışma geçmişi yine de önemli mi çünkü bunlar okuduğum meslekle alakalı değiller.

Bu tarz bilgileri DS-260'a eksik ya da fazla yazmak bir problem oluşturur mu?

• Case numaram 30 bilerde. Numarası büyük olmak green card'ı almak için nasıl bir risktir ?

• Herkese merhabalar;
    Dv2021 talihlilerinden birisiyim. Forum' a yeni üye olduğum için sorumu olması gereken yere yazdığımdan emin değilim bir yanlışlık olduysa verdiğim rahatsızlık için herkesten özür dilerim.
    Şu anda okumakta olduğum okul sebebiyle 2021 senesinde Şubat-Ekim ayları arasındaki süreçte yurt dışında olmam gerekiyor, yapılacak olan mülakat tarihini bu aralığa getirmek istemiyorum. Bu sebeple sizce eylül 2021 de ds 260 formunu yollasam bir problem ile karşılaşırmıyım veya ne zaman ds 260 formunu yolllamalıyım . Bu arada case number'ım 7xxx.
    Bu konuda sizlerden bilgi alabilir miyim ? İlginiz için şimdiden teşekkür ederim diğer arkadaşlara da başarılar dilerim.

• ⭐⭐⭐

@sivasredlabel, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba , 260 formda eşimin bilgilerini hangi bölümde gireceğiz ? Eski eşiniz var mı diye soru var ama şimdiki eşin bilgilerini içeren kısmı göremedim
    teşekkürler

Şu paketi indirip nasıl doldurulacağı hakkında yardım alabilirsiniz;

https://yesilkartforum.com/cekilis/

Aynı zamanda şu videodan yararlanabilirsiniz;

Bazı bölümlerde güncelleme olduğu için farklılık olabilir yüklenen video ile formunuz arasında bilginiz olsun.

Sayın @Muhtaradana nın hazıladığı şu içeriğide göz atabilirsiniz;

Formu doldurmanız için yeterince vaktiniz var, hata yapmamak için uzun süreye yaymanızı ve tekrar tekrar kontrol etmenizi öneririm.

Bol Şans

• ⭐⭐⭐

@Mlarin28, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

merhaba arkadaşlar bu yıl ki çekilşte çıktı çok şükür yanlız bi sorum olacak ben 13 yıl önce hafif tüberkloz geçirdim bunun için askerlikten muaf tutuldum...ama yıllardır gayet iyiyim...bu göçmenlik vizesine engellik çıkarır mı acaba DV-2021 -case number 27xxx

Öncelikle geçmiş olsun diliyorum sizlere,
    Hastalığınızı artık atlattığınız için herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Sizin durumunuzda olan bir çok arkadaşımız sorun yaşamadan vizesini aldı fakat genellikle bu tip hastalıkları geçirmiş kişilerden ek test isteniyor ve onun sonucu bekleniyor sağlık raporu için. Sizin sürecinize maximum etkisi bu olur, endişelenecek bir durum değil. Test sonuçları negatif geldikten sonra sağlık raporunu düzenliyorlar sizin adınıza.
    Sadece bulaşıcı bir hastalık varsa, kendinize ve etrafınıza zarar verecek bir durumdaysanız sürecinizde sorun yaşarsınız.
    Bol şans

• ⭐⭐⭐

@gokayK, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

dv lotosuna katılırken daire no'yu 12 olarak yazmıştım, kargolara falan da sürekli 12 olarak yazdığım için. ama resmiyette e-devlet'ten baktığımda daire no 9 görünüyor. ds-260 formuna adresi yazarken daire no 12 mi yoksa 9 mu yazmalıyım?

Bu tip ufak detaylar önemli değil, siz yine de formu güncel ikamet adresi olarak hangisi gözüküyorsa onu yazın.
    Bol Şans

• @bolatmali tşk ederim şuan çok iyiyim çok şükür

• @north tekrar cevap vermişim😀

• @actuntas tebrik ederim, hayırlı olsun

• Çok teşekkür ederim. Önce 2020 surecinin hizla baslamasini ve arkadaslarin maduriyetinin giderilmesini daha sonra dolu dizgin 21 surecine gecilmesini temenni ediyorum. Herkese hayirli olsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

53

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |