Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Özellikle abd’yi ciddi anlamda sıkıntıya sokmus covid-19 sureci ve bu illetin ne zaman biteceği hakkında cok fazla belirsizlik varken forumdaki müzmin kaybedenlerin ve umutsuzların kucağına bir bomba bırakmak adına soruyorum, sizce DV 2017’deki gibi 2021 icin ek çekiliş yapılma ihtimali nedir ?

• Asla olmaz diyemeyiz ancak olması için gerekli şartların oluşmıcağınıda garanti edemeyiz ama bana sorarsan buna pek bel bağlamayın derim

• Sars CoV2 pandemisi ile ek bir çekiliş yapılması arasında nasıl bir bağ kuruyorsunuz ben anlamıyorum 🙂 Niye ek bir çekiliş yapılsın ki? 😃

• Biz çekilişin iptal olacağını düşünüyorduk sen ek çekiliş bekliyorsun. Gerçekten master optimist bir bakış açısı, Tebrikler 👏😂

• @FreeMen sorumu açma gereği hissetmemiştim ama biraz açayım sizin icin.
    Dogru ya da yanlis olsun olmasin herkesin ABD’ saglik sistemi hakkında genel bir olumsuz bir fikir var mi ? Bence evet.
    Ozellikle icinde bulunduğumuz Avrupa torbasını düşünürsek Avrupadaki bir cok ulke abd’ye kıyasen ‘daha’ sosyal devlet anlayışına hakim degil mi ?
    100 bini geçen ölümlerin olmasi sizce insanları korkutmaz mi ?
    İnsanların medyada gördüğü yagma haberleri ve protestolar kişileri karar alırken daha temkinli olmaya itmez mi?
    Ülkemiz özelinde dolar almış başını gitmişken, virüs döneminde birikimleri erimişken gidiş maliyetleri insanların gözünü korkutmaz mi ?
    Boyle sorunlu sıkıntılı ucu açık dönemlerde insanların radikal kararlar alırken daha dikkatli düşüneceklerini öngörüyorum.
    Unutmayın ki başvuru donemi ile şimdiki şartlar arasında cok fazla fark var ve bu sonbahara kadar da herseyin normale döneceği hayalden öteye geçemez. Başvuru sahiplerinden ciddi bir oranın vazgeçeceğini düşünüyorum ve bu da ek çekiliş ihtimalini arttıracaktır.

• ⭐⭐

Bu ek çekiliş olayını anlatır mısınız yada kaynak verir misiniz?

• @sorroo Umarım dediğiniz gibi olur ama süreç içerisinde KCC kimin gitmek isteyip kimin gitmek istemeyeceğini nasıl anlayacak? DS260 formunu talihliler istediği zaman doldurma özgürlüğüne sahip biliyorsunuz 🙂 Ayrıca her sene kota dolmamasına rağmen sürecin tarihi bitiyor ve ek çekiliş yapılmıyor.

• @yayakaldim34
    Çekiliş gerçekleştiğine göre iptal edilmesi ihtimali belli ki sizin icin cok kötümser ve yanlis bir tahmin olmus.

• kanada göçmelik başvurularına talep azaldığı için puanları aşağı çekiliyor.göçmenlerin gelip gelmeyeceği trump ın umurunda olacağını düşünmüyorum.

• @FreeMen
    Elbette oyle ama önümüzde 2017 ornegi de var.
    Sayın @birumut da teorimi destekleyecek bir bilgi paylaşmış. Talep azalmış.

• ⭐⭐

Kaynak bulamadım ancak burada önemli olan şey o yıl neden bu yapıldı ve şartlar şuan olduğu gibi mi eğer şartlar uyuyorsa yapmamaları için bir neden yok zaten de gene o yıl gene aynı hükümet, Trump hükümetinin bunu yapmış olması gerekiyor

• Ek çekiliş olacağını sanmıyorum, şahsi fikrim
    Bu sene cov-19 dan dolayı alımlar daha fazla olur diye düşünüyorum ama çünkü baya kişi Amerika da öldü.

• re-selection olabilir belki ben biraz bunun için ümitlenmiştim. re-selection olması için koşullar tam olarak nedir birileri aydınlatabilir mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mcan, içinde söyledi: 2021 icin ek çekiliş ihtimali

re-selection olabilir belki ben biraz bunun için ümitlenmiştim. re-selection olması için koşullar tam olarak nedir birileri aydınlatabilir mi ?

Örneğin 80 bin kişi seçildi ama Eylül ayına gelindiği halde sadece %50'si DS-260 formu doldurduysa katılımın az olacağını düşünüp ek liste yayınlayabilirler.

• Ama bir şey söyleyeceğim DV2017'de de Eylül'de Ekim'de falan KCC email atmış kazandınız diye ve o zaman da 15 Temmuz olmuştu, sonra Amerikan Konsolosluğuna bomba falan atmışlar dedi galiba Kadir Zora geçenlerde ki yayınında ben o zamanı hatırlamıyorum ama yani o zaman çekilişten birkaç ay sonra almışlar insanları, şimdi de alamazlar mı yani?

• Umutlandırmayın 😃 tam kabullenmişken...

• ⭐⭐

Bu yıl sürprizlerle dolu bir yıl oldu. Hiç bir ihtimali göz ardı etmemek lazım. Her şey olabilir. Maillerinizi düzenli olarak kontrol edin bence. Ama buna bel bağlayıp kendinizi kaptırıp beklenti içerisine de girmeyin bence. Artçı bir hayal kırıklığı zaten ayakta durmakta zorlanan hayal binanızı yerlebir edebilir.

• @sorroo inşallah

• @Drywall Keşke keşke

• Kazanıp da keyfi olarak gitmeyenler için saldırgan tavırlar sergileyen biri olarak 😃 bu hipotezi desteklemiyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |