Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

Arkadaşlar tekrar merhaba. Ds260 formunu doldurduktan sonra evden taşınırsam ne olur ? Belki 1-2 ay sonra ev alabılırız ve yenı adrese taşınabılırız.

• Herkese merhaba, forumu yeni kesfettim ve hemen üye oldum.
    Bende bu yılın talihlileri arasına girdim numaram 29.XXX umarım herkes için güzel sonuçlar cıkar zorlu bir süreç baslayacak gibi gozukuyor.

• Yasaklı

Arkadaşlar adres yazarken örneğin falanca mahallesi, falanca sokak şeklinde mi yazacağım ? seher apartman no 18 daire no 10 şeklinde türkçe mi yazmam gerekiyor yoksa mahalle, sokak, apartman ve daire yi ingilizcesini mi yazacağım? İlk satıra mahalle ve sokak ismini yazdım, ikinci satıra apartman no ve daire no'yu yazacağım ama nasıl ? Teşekkur ederım.

• Formda sosyal medya bölümünde ne yapmalıyız?
    Bir de liseye kayıt olduğum tarihi hatırlamıyorum, o tarihe yakın olduğunu düşündüğüm bir tarih mi yazmalıyım?

• @Orhan-Cabarov öncelikle resmi yazışmalarda apartman ismi belirtmeye gerek yok. Türkçe karakter kullanmadan orijinal şekilde yazman gerekiyor. Çünkü adres PTT görevlisinin işine yarayacak. örn: ULUS MAHALLESI KENT SOKAK NO 10 D 4
    gibi

• @crazycells teşekkur ederim.listeye ekleyenilirsiniz.

• @Dinemisk

@Dinemisk, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, forumda yeniyim. Bu sene çekiliş çıktı ve case numaram 22 binlerde. Bana ne zaman mülakat sırası gelir acaba bir fikriniz var mı?

Merhaba öncelikle hayırlı olsun. Mulakat tarihi her zaman en popüler konulardan biridir. Kendimden hatırlıyorum bir hayli istatistik incelemiştir :)). Fethiy ninden dediği gibi kestirmek için erken. Bu yıl bizleri şaşırtan bir sürü hadise başımıza geldi hala daha merakla biraz da endişe ile bekliyoruz. Eğer case numaraları bu yıl ki gibi dağıtılmış ve cut off lar benzer şekilde yayınlanırsa kabaca nisan-mayıs-haziran dönemi randevu tarihi olasılıgı yüksektir.

• @emrys, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Formda sosyal medya bölümünde ne yapmalıyız?
    Bir de liseye kayıt olduğum tarihi hatırlamıyorum, o tarihe yakın olduğunu düşündüğüm bir tarih mi yazmalıyım?

Merhaba tebrikler hayırlı olsun. Sosyal medya bölümünü geçen sene sonradan eklenen ve eğer hesap sahibi iseniz doldurulması gereken alanlardan biri. Aksi takdirde mülakatta karşınıza gelebilir ve sizi zor hatta geri dönüşü imkansız bir noktaya götürebilir. Bir çok kişinin ortak görüşü güvenlik soruşturmasında zaten soysal medya hesaplarının inceleniyor olduğu idi. Sadece resmiyet kazandı. Liseye kayıt tarihinden kastınız sanırım ay gün olarak net tarih hatırlamadığınız. Çok önemli değil yakın bir tarih olur.

• @ZoZO ben instagram hesabımı ekledim. Facebook hesabımı kapatalı çok oldu. Umarım bir sorun teşkil etmez... ayrıca benim doğum günümde mülakata girmişsiniz 🙂 hala gelmedi mi pasaportunuz?

• @emrys, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@ZoZO ben instagram hesabımı ekledim. Facebook hesabımı kapatalı çok oldu. Umarım bir sorun teşkil etmez... ayrıca benim doğum günümde mülakata girmişsiniz 🙂 hala gelmedi mi pasaportunuz?

Biz Nisanzedeleriz :)))) randevularımız iptal olduğunda yeni randevu tarihi bekliyoruz. Konsolosluğun açılması ile inşallah Temmuza ayında yeniden randevu almayı bekliyoruz.

• @ZoZO duyduğuma üzüldüm. Umarım kısa sürede hallolur ve yola çıkarsınız. Ben de onca ay nasıl bekleyeceğim bilmiyorum doğrusu. Düne kadar aklımda amerika yoktu. Artık her dakika bunu düşünüyorum 🙂

• Hepimiz sorunsuz vizemizi alıp gideceğiz inancımız tam 🙂
    Hiç geçmeyecekmiş gibi geliyor ama zaman su gibi akıp geçiyor geçmiş deneyimlerde de göreceğiniz üzere genel konuşmak gerekirse bu süreyi kendinizi maddi manevi hardware&sofware olarak elinizden gelen en iyi şekilde hazırlamaya bakın. İngilizcenizi geliştirin para biriktirin ( çok paranız varsa başka 🙂 ) mezunsanız denkliklerinizi araştırın tamamlayın lise mezunu iseniz amerika da geçerli sertifika programlarına katılın aşılarınızı yaptırın :))) vs vs niteliklerinizi ne kadar çok arttırsanız o kadar rahat edersiniz.

• @ilgincbirdurum, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese merhabalar,
    amerikaya giris yaptiktan sonra greencard ne kadar surede size ulasir? Greencard"i sadece size mi teslim ediyorlar bir bilginiz var mi? Veya amerika disindaki adrese greencard teslim edilebilir mi?
    Simdiden tesekkurler

Merhaba geçmiş yıllar deneyimlerine baktığımızda GC 3-6 hafta arasında basılıp adrese gönderilmekte ama bu yıl oldugu gibi olaganüstü koşullarda uzayabilir. Sizin belirteceğiniz bir kişide teslim alabilir ( c/o name surname ) Amerika dışına gönderilmemekte.

• Merhaba arkadaşlar bende bu yılın 30xxx numaralı talihlilerindenim, sizce ds-260'ı hemen doldurmalı mıyım, bir iki haftalık bir süreç benim numaramdaki birisi için çok farkeder mi ? Ayrıca benim numaramdaki birisi için tahmini işlem tarihleri ne olur fikri olan arkadaşlar yazabilir mi?

• ⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar tekrar merhaba. Ds260 formunu doldurduktan sonra evden taşınırsam ne olur ? Belki 1-2 ay sonra ev alabılırız ve yenı adrese taşınabılırız.

Herhangi bir sorun olmaz. Bu tip ufak detaylar önemli değil

• Herkese merhabalar tekrardan, iyi geceler dilerim.

Nişanlımla yapacağımız nikah işlemlerinden sonra ds-260ı doldurmam konusunda karar kılmıştık. Ancak, bu olay ağustos’a falan sarkarsa çok geç olur mu bir görüş alabilir miyim ?

Bir de sosyal medya hesapları, tabii ki sahte evlilikler için bir kontrol mekanizması oluşturuyor ancak bizim birlikteliğimiz 8 yıla yakın, zaten sosyal mecralarda da eski resimlerimiz var, sanırsam ekstra bir kanıt göstermemiz gerekmez diye düşünüyorum.
    İyi geceler diliyorum, saygılarımla

• ⭐⭐⭐

@Jungo, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese merhabalar tekrardan, iyi geceler dilerim.

Nişanlımla yapacağımız nikah işlemlerinden sonra ds-260ı doldurmam konusunda karar kılmıştık. Ancak, bu olay ağustos’a falan sarkarsa çok geç olur mu bir görüş alabilir miyim ?

Bir de sosyal medya hesapları, tabii ki sahte evlilikler için bir kontrol mekanizması oluşturuyor ancak bizim birlikteliğimiz 8 yıla yakın, zaten sosyal mecralarda da eski resimlerimiz var, sanırsam ekstra bir kanıt göstermemiz gerekmez diye düşünüyorum.
    İyi geceler diliyorum, saygılarımla

Öncelikle tebrik ederim,

Ağustos ayı formu doldurmak için geç bir zaman dilimi değil. Fakat tarihi daha fazla geciktirmemeye çalışın.
    Sahte evlilik olmadığını kanıtlamak için en ikna edici kanıtlar açıkcası fotoğraflar oluyor.
    İlişkinizin 8 yıllık bir geçmişi olduğu için bu konuda hiç endişelenmeyin.
    Geçen yıl sizin sürecinizle neredeyse aynı süreci geçirdiğim için söylüyorum.
    Sizlere Bol Şans

• @bolatmali
    Çok teşekkür ederim cevap için sağolun😊

• Arkadaşlar bir sorum daha olucak benim sosyal medya hesaplarım uzun zamandır kapalı, kullanmıyorum. Sizce başvuru için hesapları tekrar açmalı mıyım? Açmayım o bölümleri boş bıraksam ne olur?

• Merhabalar ben de Greencard talihlilerindenim ama hevesim kursağımda kaldı. Case number'ım 37xxx ve sıranın bana gelip gelmeyeceği hakkında endişelerim var. "Current" statüsü hakkında bir soru sormak istiyorum. Örneğin bir bölge ağustos ayında "current" statüsüne geçti. Bu, henüz sıra gelmemiş herkesin mülakata çağırılacağı anlamına mı gelir yoksa hala eylül sonuna kadar yetişmezse çağırılmama ihtimalim de var mı ? Bir de bölge current statüsüne geçtiğinde hangi önceliğe göre adaylar mülakata çağırılıyorlar? Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

38

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |