Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Muhtaradana sağolun hocam

• @Semihmete dünde bugünde onay e-maillerini atmaya devam ediyorlar, bizim tahminlerimizden çok önce işler rayına dönecek inşallah

• @Muhtaradana inşallah👍🏾

• @Muhtaradana Çok sevindirici gelişme evrak mail onaylarının gelmesi konsolosluk açılınca önceliği DV 2020 talihlilerine tanırlar inşallah herkes vizesini alır bu kadar stresten sonra DV 2020 talihlisi başta sen ve diğer bekleyen tüm arkadaşlar
    gerçekten yıpratıcı süreç oldu sizin için
    inanın dua ediyorum kimse geride kalmasın her şey gönlünüze göre olsun

• Arkadaslar merhaba, bir arkadasım icin soruyorum evrak onay emaili hangi numaralara kadar geldi benim arakadasin case 38 binlerde.

• @murat34 çok teşekkür ederim

• @muhammetnzr şu anda en son ulaştığımız sayı halen 33500

• @haymatlos_ Tabiki boşalacak diyemem ama güneye doğru bir göç kesin gibi...

• Selam dostlar , uzun süredir gerek iş gerek moral bozukluğu foruma uğramadım. Düzelme sürecine girildi iyi hoş tamam ama Amerikan rüyasının biteceği söyleniyor. İşsizlik oranı vs diyorlar ben ona takılmıyorum çünkü insanlar korona sebebiyle çalışmıyorlar yani işsizlik suni her yer açılırsa bunun geçeceği fikrindeyim. Komplo teorisyenleri , yok astrologlar kafayı yedirtecekler. Neyse ufak bir patlama oldu bakalım forumu kurcalayacağım eminim eski sayfalarda durumdan bahsedilmiştir. selamlar

• @ata_ksk bu tarz kaos senaryoları iyi prim yapıyor sanırım, çok takmayın
    Dv 2020 talihlisi arkadaşlarımız dolar kazanmaya, hayatlarını kısa sürede düzene kurmata başladılar, çok sıkıntı öeken duymadık şu ana kadar, inşallah bu şekilde devam eder

Dv 2020 nin talihsizliği Amerika ya adım atana kadar sürüyor sanırım, maşallah girdikten sonra herşey diğer dv dönemlerinden daha sıkıntısız, işler yolunda😀

• @ata_ksk insanlar işsiz olduklarinda para alabildikleri için hali hazirda calismakta olan yerler eleman bulamiyor calistiracak orada olan arkadaslarimdan ve iş ilan sitelerinden gordugum kadari ile oncesine gore daha fazla iş imkani var şuan.Birde amerikanin bittiğini düşünen kesim gitmeme hakkini herzaman kullanabilir.😂😂illa herkes gidecek diye birşey yok.Biz hepberaber gidelim.

• Arkadaşlar yeşilkartforumun discord sunucusuna katılmak isterseniz, bu stresli dönemde arkadaşlar çok güzel sesli ve yazılı bir sohbet ortamı oluşturmuş , biraz önce yaklaşık 2 saatlik bir sohbet gerçekleştirdik, gerek katılan insanlar gerek moderatörün sohbeti yönetme tarzı harikaydı, bu bekleyiş sürecimizde ara ara yeşilkartforumun discord kanalına katılmak iyi gelebilir, eğer discord uygulamasının kullanımı ile merak ettikleriniz, sormak istedikleriniz varsa sayın @vakkas-altiner bey yardımcı olacaktır, katılım linkini aşağıya bırakıyorum

• @Muhtaradana KCC ne demek?

• @ata_ksk Amerikan ruyasi bugun bitse 20-30 yil surer heralde 🙂
    Dunyanin en iyi ekonomisine sahip ulke ve surekli uretiyor, markalari saysak sayfalar yetmez sanirim 🙂

Tarihinin en kotu doneminde bile isteyene is vardi(delivery-shopper-uber eat gibi) fakat yatarak para almak icin cogu amerikali issizlik maasina basvurdu. Ben uzun suredir amerika da yasamaktayim, bu ulkede gercekten calisirsaniz karsiligini aliyorsunuz.
    Evet, bir suru ofis kapanacak hatta kapandi bile ama icinizi ferah tutun. Evden calismak daha az maliyetli (kapitalizm)ve daha rahat oldugu icin buyuk sirketler evlerden calismaya devam edecek.
    Restorant isinde calisanlar issiz kaldi fakat 2-3 ay sonunda normale donuyor diyebilirim. (Amerika yi butun olarak degil de eyalet eyalet dusunurseniz daha verimli sonuclar alirsiniz)
    Her eyalet ayri bir ulke gibi.. is olanaklari farkli, kurallari-yasalari farkli, ehliyetli farkli, cogu sey farkli diyebilirim. New York suan hala zorluk cekerken Texas hayata 1 ay once basladi.
    ilk 1 sene zorluk cekiliyor, cekmedim diyen yalan soyler ama sonradan her sey yoluna giriyor.
    Eyalet ve sehir secimine cok dikkat edin.
    Bol sanslar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mustafa34, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@Muhtaradana KCC ne demek?

Kentucky Consular Center... Sureci anlayana kadar ilk iletiyi tekrar tekrar okumanizi tavsiye ederim.

• güzel haberler geliyor. umarım yasağın yenilenmemesine gerekçe olur bunlar.

• turuncu baya gaza geldi. 3 yıldır istediği oyuncağı bayramda hediye olarak almış veletler gibi hareketler yapıyor şu an twitter'da. buranın saatiyle 17.00'de bir basın toplantısı yapacak konuyla ilgili. belki bizim mevzuya da değinir.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Not.2: Green Card'i alabilmeniz icin verdiginiz tum bilgilerin tam ve dogru olmasinin yanisira, cekilisin temel sartlarini da sagliyor olmaniz gerekmektedir.

Cekilisi kazanan kisi ya lise egitimini tamamlamis olmali ya da eger lise diplomasi yoksa kazanan kisinin is deneyimi olmak zorunda. Yani;

• lise egitimini tamamlamis ve diplomasini almis olmali (diplomanin mulakat sirasinda sizde olmasi yeterli)

ya da

• Eger kazanan kisi lise egitimini tamamlamamissa, o zaman son 5 yilin en az 2 yilini, en az 2 yillik egitim ya da tecrube gerektiren bir iste calisiyor olmali. Ve bu is ABD devletinin meslek database'i olan http://online.onetcenter.org 'ta bulunan mesleklerden Zone 4 ya da Zone 5'te bulunan bir meslek olup SVP'si en az 7.0 olmali.

Eger bu sartlardan birini saglamiyorsaniz, dosyanizin ve dolayisiyla basvurunuzun cok buyuk bir ihtimalle reddedilecegini hatirlatmak isterim. Eger hali hazirda acik liseye gidiyorsaniz, acik lise diplomasi da kabul goruyor. Bu durumda onemli olan mulakat gunune kadar diplomanizi almak.

Benim babam lise mezunu değil ama 5 seneden fazladır pres operatörü, gemi adamlığı yaptı ama 1,5 sene çalıştı ve 1 sene eğitim gördü, onun dışında tornacılık, makina montajı, mantolama, boya ve badana ustası ama yukarıda belirtilen sitede babamın meslekleri 4.0 ve 6.0 sıfır arasında oluyor, kazanırsa elenir mi acaba?

• @İrem-Özbey mülakatta başvuru şartlarını karşıladığını ispat etmesi gerkiyor, eğitim durumu yeterli değilse mesleki tecrübede istenen kriterlerde tecrübe sahibi olması gerekli, eğer iki şartıda karşılamıyorsa son karar konsolosluda olduğunu belirtmekle birlikte genellikle mülakat olumsuz sonuçlanıyor

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@İrem-Özbey mülakatta başvuru şartlarını karşıladığını ispat etmesi gerkiyor, eğitim durumu yeterli değilse mesleki tecrübede istenen kriterlerde tecrübe sahibi olması gerekli, eğer iki şartıda karşılamıyorsa son karar konsolosluda olduğunu belirtmekle birlikte genellikle mülakat olumsuz sonuçlanıyor

Yani biz elenbilir miyiz de?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

41

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |