Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@erdemdmrl, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar merhaba,ben onay mailini alalı baya oldu.Bir şey sormak istiyorum.Annem ben onay mailini aldıktan sonra bulunduğu sitede başka bir blok ve daireye taşındı.DS260 formunda da eski blok ve daire yazıyor.Bu konu çok problem çıkartır mı ? Eğer büyük bir problemse şu süreç içinde en kolayından nasıl çözebilirim?Teşekkürler.

Mulakat tarihi aldiktan sonra , konsoloslukla iletisime gecip degistirirsiniz.

Bence de su an DS-260 formunu actirmayin, bu tur kucuk islemler mulakatlar basladiktan sonra onemli olabilir ve sizin siranizi geriye atabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@marvin, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@erdemdmrl DS260 teslim edilecek adres yazdın sonra değiştiyse bu yeni adresi 2 farklı yerde bildiri yapabiliyorsun.

• Mülakatta
    • Havaalanında
      ondan dolayı DS260 açtırmaya gerek yok.

Mülakatta tam bir adres vermek zorunda mıyız? Sonuçta 6 ay giriş süremiz var belki daha sonra belirlemek vs istiyorsam bunu sorun ediyorlar mı ille bir adres göstermek zorundasınız şeklinde? Ds260 formuna henüz belli değil yazmıştım.

Evet, net bir adres vermeden vize alamazsiniz. Bu adresi bir kez DS-260 formuna yazip bir daha degistirmemenizi tavsiye ederim. Adres degisikligi yapanlar genelde kartlarin hangi adrese gidecegi konusunda sorun yasiyor ve verilen adreslerden herhangi birine gidebiliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erdemdmrl, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@ayvalik10 cevap için teşekkürler ancak teslim ilgili bir sorun yok ds260 formunda annemin bilgileri kısmına şuan yaşadığı yani türkiyedeki adresi yazmıştım o adres değişti onay mailinden sonra.bu durum sıkıntı yaratır mı? teşekkürler

yok, bu adresi degistirmenize gerek yok. Formu doldurdugunuz zaman adres neyse onu yazabilirsiniz. Bu formdaki degistirilmesi gereken tek adres Green Card'in gonderilecegi adres. Digerleri ayni kalabilir.

• @marvin eger hic bulamadiydan herhangi bir adres ver girişte değiştir.Girişe kadar hala bir adres bulamadiysan elbet orada biryerde kalacaksin değilmi parkta yatmayacagina gore bir adres ayarlamis olman gerekiyor girişe kadar sonuçta.hiç bişe yoksa en azindan girmeden önce airbnb satın al girişte o adresi belirt.ve oturup dua et yanliş bir adrese gitmesin girişte verdiğim adrese gelsin diye.çünkü bu kart gerçekten bizim için en önemli şey ve kötü niyetli ellere geçmemesini garanti etmemiz gerekiyor.eski deneyimlerden okudugum paylasimlarda otel hostel motel gibi konumlari kabul etmediklerini okumuştum bilginiz olsun.

• @dogodogo, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@marvin eger hic bulamadiydan herhangi bir adres ver girişte değiştir.Girişe kadar hala bir adres bulamadiysan elbet orada biryerde kalacaksin değilmi parkta yatmayacagina gore bir adres ayarlamis olman gerekiyor girişe kadar sonuçta.hiç bişe yoksa en azindan girmeden önce airbnb satın al girişte o adresi belirt.ve oturup dua et yanliş bir adrese gitmesin girişte verdiğim adrese gelsin diye.çünkü bu kart gerçekten bizim için en önemli şey ve kötü niyetli ellere geçmemesini garanti etmemiz gerekiyor.eski deneyimlerden okudugum paylasimlarda otel hostel motel gibi konumlari kabul etmediklerini okumuştum bilginiz olsun.

Yanitiniz icin tesekkurler, mulakatta suan amerikada yasayan akrabamin adresini verip giriste de kendi adresimle guncellemeyi planliyorum bu sekilde sorun olmaz heralde

• @marvin, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@dogodogo, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@marvin eger hic bulamadiydan herhangi bir adres ver girişte değiştir.Girişe kadar hala bir adres bulamadiysan elbet orada biryerde kalacaksin değilmi parkta yatmayacagina gore bir adres ayarlamis olman gerekiyor girişe kadar sonuçta.hiç bişe yoksa en azindan girmeden önce airbnb satın al girişte o adresi belirt.ve oturup dua et yanliş bir adrese gitmesin girişte verdiğim adrese gelsin diye.çünkü bu kart gerçekten bizim için en önemli şey ve kötü niyetli ellere geçmemesini garanti etmemiz gerekiyor.eski deneyimlerden okudugum paylasimlarda otel hostel motel gibi konumlari kabul etmediklerini okumuştum bilginiz olsun.

Yanitiniz icin tesekkurler, mulakatta suan amerikada yasayan akrabamin adresini verip giriste de kendi adresimle guncellemeyi planliyorum bu sekilde sorun olmaz heralde

Bu sekilde bir sorun yasamazsiniz.

• Forum ailesinin bayramını tebrik ediyorum. Herkesin hayallerine en kısa sürede kavuşmasını temenni ediyorum.

• İyi bayramlar
    Bu arada aklıma takılan birşeyi sorucam. Bu mülakat tarihi verilince hani ismini hatırlamadığım bir yerde sağlık raporu alıyoruz ya inşallah o sürece gelirsek, o süreç nedir ve bizmi alıcaz randevüları? Nerden bilgi edinebilirim o konu ile ilgili?

• Döviz ve altın alımında vergi arttırıldı. Gidecek olan, dolar biriktirmeye çalışan arkadaşlara kolaylıklar dilerim.

Gidecek arkadaşlar nasıl para biriktirmeye çalışıyorsunuz, ne gibi önlemler alıyorsunuz? Tl'nin değer kaybı ve Türkiye'deki hayat pahalılığı insanın belini kırıyor ancak sürecin maddi yönünü bir şekilde aşacağınızı umuyorum.

• @İrem-Güzel iyi bayramlar randevuyu sitesinden siz alıyorsunuz www.doctorun.com/tr/randevu-alin

• @Sharm ben istanbuldan başvuru yaptım inşallah çıkar. ben kaynakçıyım ve makine mühendisliği mezunuyum yurt dışında mezun oldum Türkiye diplomamı onaylamadığı için mecbur kaldım katnakçı olarak çalışıyorum acaba hangi eyalet ve şehir tercih etmeliyim bu forumda yeniyimlütfen cvp

• @azuleverde, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Döviz ve altın alımında vergi arttırıldı. Gidecek olan, dolar biriktirmeye çalışan arkadaşlara kolaylıklar dilerim.

Gidecek arkadaşlar nasıl para biriktirmeye çalışıyorsunuz, ne gibi önlemler alıyorsunuz? Tl'nin değer kaybı ve Türkiye'deki hayat pahalılığı insanın belini kırıyor ancak sürecin maddi yönünü bir şekilde aşacağınızı umuyorum.

Vergi arttirarak doviz ve altin alimlarini yani talebi azaltmaya calisiyorlar. Talep azalinca mantiksal olarak doviz ve altin degerlerinin dusmesi lazim. Yalniz, onemli olan TL ye deger kazandirabilmek. Aksi takdirde her alinan onlem, swap islemleri de dahil, gecici onlemlerdir. Uretim ve ihracat olmazsa, ve yabanci yatirimci cekemezseniz, kalici bir hamle yapamazsiniz.

Bundan sonra greencard vize gorusmesine girecek ve ilk defa ABD ye gelecek olanlarin isleri dahada zorlasiyor. Bankada gereken parayi gostermek ayri bir sorun, ilk giriste yeni bir duzen kurmak icin yeterli maddi destekle gelebilmek ayri bir sorun. Umarim herkes bir yolunu bulabilir...

• @MySea YouTube da izlediğim videolarda gidenlerin hepsi 5k enfazla söyleyen 10k ile gittiğini söylüyor😊 Hepsi bu yani.

• @Semihmete Bence bekar ve yalniz gelecek birisi icin, eger guney eyaletlere gelecekse ve ilk 2-3 hafta yardim edecek birisi varsa, $5k baslangic olarak yeterli olabilir.

• @MySea Hepsi var ama vize yok 🙂 Onu da aliriz insallah.

• @iwrdr, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaslar edindigim bir bilgiyi paylasmak istiyorum. Buyukelciligin su anda randevu vermemesinin sebebi Turkiyedeki corona virus ve buna bagli alinan onlemeler ile ilgisi yokmus. Amerika. Baskani Trump’in aldigi karar gecerliligini yitirene kadar herhangi bir randevu verilmeyecekmis. Yani 24 Hazirana kadar bir beklenti icinde olmamamiz konusunda bilgi aldim. Umari aksi bir durum gelisir ve oncesinde baslar.

Bu arkadaşınız, konsolosluğun ne zaman mesaisine başlayacağını söylemiş mi? Onun için de mi bu kararın expired olmasını bekliyorlarmış acaba..

• Adresten konu açılmışken bende şunu sorabilir miyim? Bizim eşimle ikametlerimiz ayrı yerde gözüküyo yeni evlendiğimiz için henüz değiştirme fırsatı olmadan greencard çıktı. Adreslerimiz ayrı yerlerde gözüküyor. Sorun olurmu yoksa hiç kurcalamamak mı en iyisi .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@turturine, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Adresten konu açılmışken bende şunu sorabilir miyim? Bizim eşimle ikametlerimiz ayrı yerde gözüküyo yeni evlendiğimiz için henüz değiştirme fırsatı olmadan greencard çıktı. Adreslerimiz ayrı yerlerde gözüküyor. Sorun olurmu yoksa hiç kurcalamamak mı en iyisi .

makul aciklamalariniz oldugu surece sorun olmaz...

• @Semihmete 5k, 10 k ne demek? cahiliğimi hoş görün lütfen şimdiden teşekkür ederim

• @Mustafa34 K = 1000$

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.0k

| | | |