Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @AgeGuns, içinde söyledi: DV2021 BAŞVURU SAYISI

@thestars sonunda beni anlayan birisi çıktı ,

hocam 6 aydır foruma girmiyordum , umut bağlamıyım vs diye ,çünkü biliyorum ÇIKMAYACAKK..

arkadaşlar başlamış her seneki gibi şu eyalette giderim buranın şurası iyi vs demeye

2014 den beri diyorum...

BİZE ÇIKMAYACAK... FORUMA GELENLER HEP MAYISTAN SONRA KAZANANLAR....

Çıkmayacak zaten diye düşünürseniz çok daha az hayal kırıklığına uğrarsınız

Ayni seyi bende dusunuyorum ve yazdim da kazananlarin %99 u forumu bilmeyen kazandigini ogrendikten sonra arastirip gelen yeni kisiler. Bizlere cikma ihtimali gercekten cok zor ama keske ciksa o ayri ama 14yildir basvurudan sonra pek umitli degilim ne yazikki.

• @Pickles Şimdi hocam öncelikle yazdıklarınıza saygı duyduğumu belirterek başlamak istiyorum.

Evet foruma 6 ay kadar girmedim , son 1 aydır çıkmayacak yazdığım doğrudur ancak 6 ay öncede umutlanmayın sakın yazıyordum , yani son 1 ayda gelişen bir durum değil.

Bu forumdaki çoğu kişi hedefini belirlemiş insanlar diyorsunuz fakat ne yazikki yanılıyorsunuz zira bu forumdaki çoğu insan , bende dahil hayal pereset 🙂

Hayal perest diyorum çünkü , daha piyango çıkmadan villa yada ferrariye bakmayla aynı bizim dururumuz , olmayan şeyin plananını yapıyoruz, herkes şunu unutuyor bu bir çekiliş , kanada yada başka ülkelerdeki gibi bir puan sitemi yok , ben 2014 den beri bunu anlatmaya çalışıyorum BU BİR ÇEKİLİŞ .
    Forumdaki çoğu insan bu şansın bilincinde diyorsunuz , buda çok büyük bir yanlış , forumda aktif 20-25 kişi var ,bunlar farkında.

Yoksa para şartı var işte bankada şu kadar para göstericez dediğimizde buna şaşıran , ne böyle birşey mi varmış diyen 100 lerce insan var.

Uğraşmayın çıkmayacak demiyorum zira , uğraşıcak birşey yok başvurduktan sonra ,yanlızca beklemek kalıyor...

Size çıkmayacak dememin yegane sebebi , MATEMATİK'dir .

Zira matematik yalan söylemez , kimse rulette %1 kazanacağı ele oynamaz. Ona göre hayal kurup plan yapmaz.

Ekşi sözlük ise ayrı bir olay , orası çok tuhaf bir yer , benim ailem nyc de yaşıyor bir kısmı , 1-2 ay önce nyc başlığına yazan 4-5 yazara mesaj attım , ya dedim çok güzel anlatmışsınız vs neresindensiniz gibi..

ADAM , HİÇ GİTMEDİM Kİ DEDİ..

Şimdi olmamış birşeyi olmuş gibi anlatan o yazarların ruh hali tuhaf ? Benim ki mi ?;

Ve son olarak , forumun künyesindede yazıyor ;

**Amacımız?

Amerika'da birbirlerine maddi çıkar beklentisi olmadan yardımcı olacak, bilgi sahibi olduğu konularda bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktan çekinmeyen, birbirlerine karşı saygılı ve duyarlı bir Türk topluluğu oluşturmak.**

Türkiyede abd ye gitmek isteyen yazılmamış .. Forumun ana amacı greencardı kazandıktan sonraki süreçte insanlara yardımcı olmak.

Elbette hayal kurmak güzel. Çok güzel hemde bende texas yollarında dodge arabamla hafif bir hız yapmak isterim. Kim istemez ?

Ama bir sağlıkçı olarak yazıyorum . BU KUMAR PSİKOLOJİSİNDEN ÇIKIN... LÜTFEN...

Ayrıca sanıyorum ki sizin 1 yada 2. başvurunuz. 🙂

14 yada 21. başvurusunu yapan insanlara bakarsanız onlarında benimle aynı kafada olduğunu görürsünüz. 🙂

• @mexido, içinde söyledi: DV2021 BAŞVURU SAYISI

@serdareskici, içinde söyledi: DV2021 BAŞVURU SAYISI

Çevremde gördüklerimi ve yaşadıklarımı yazayım.

Öylesine başvuran, çıksın bakarız diyen, ciddiye almayan kesimden pasaportu olmayanlar başvurmadı.
    Pasaport çıkarmak ve masraf yapmak istemediler.
    İşyerinden ve oturduğum siteden 2 arkadaşım eşleri ile bu durumdaydı, 2 senedir başvuruyorlardı ve bu sene başvurmadılar.

Gerçekten gitmek isteyen ve bu işi ciddiye alanlar ise bu durum belli olduğunda zaten pasaportlara başvurdular.
    Bu örnekten bende arkadaş yok ama forumda görüyorum. Eylül, Ekim de bir çok başvuran olmuştu.

benim 2 arkadasim pasaportlari oldugu icin sanslarini denemek icin basvurdular sen 14 yildir basvuruyorsun cikmiyor birde biz basvuralim bak bize nasil cikiyor diye 3-4 yildir da onlar basvuruyorlar ama gidecek degiller sadece bize cikar demek icin basvuruyorlar ne yazikki. Yani demem o ki pasaport a sahip sirf bize cikar mi bak cikar demek icin basvuru yapan insanlar halen mevcut malesef.

Birde normal sekilde yani gercekten gitmek isteyerek basvuranlar ama cikinca gitmeyenler var. Bu kisiler genelde, boyle forumlarla bir alakasi da olmayan ve cekilisi kazaninca hicbirsey yapmadan hemen gidebilecegini sananlar. Yani vizeyi almak icin ne kadar masraf yapmak lazim, doktor raporundan tutun da bankada ne kadar para gostermek lazim gibi tum bunlardan bihaber sekilde basvuran ve kazaninca da bunlari karsilama imkani olmayip, vize gorusmesine bile gitmeyenler var.

• Hayal kuranlara söylüyorum hadi madem evi, arabayı şimdiden satın nasılsa çıkacakya 🐕 Bakın bende gerçekçi olunmasını temenni ederim. Çıkarsa çıkar çıkmazsa çıkmaz. Çok istemek az istemek, oleey gidiyoruz demek. Uçak bileti almak, ev bakmak, eyalet araştırmak şansınızı arttırmaz.. Sizi anlık mutlu eder.

Ancak 6 Haziran günü çıkmazsa; hayatınıza, sansınıza küfür edersiniz. Doğmamış çocuğa don biçilmez. Biraz sakin olun Allah aşkına ya.. Çıldırmış gibi bazı arkadaşlar. Ula daha çıkmadan adını değiştiricem diyen bile var.. Peh doğrusu..!!

• ⭐⭐⭐⭐

@thestars, içinde söyledi: DV2021 BAŞVURU SAYISI

Hayal kuranlara söylüyorum hadi madem evi, arabayı şimdiden satın nasılsa çıkacakya 🐕

olsa satayım 😃

• Boşver olmasın hocam zaten, hayatı basit yaşamak lazım..

• Ben imkan varsa, hicbirsey satmadan gelinmesi taraftariyim. Sattiginiz bir evi veya arsayi tekrar yerine koymak kolay olmuyor. Yani mecbur degilseniz, hicbirsey satmadan, nakit para gostererek gelmeye calismak en iyisi olur bence.

• Yasaklı

Arkadaslar forumda yeniyim oncelikle herkese bol sans diliyorum.Malum oldugu uzere lottery dedigimiz sey bir cekilis ve bircok cekiliste oldugu gibi olasilik oldukca zayif.Bence ABD de yasamaya kesin karar vermis kisi yada ailelerin alternatif yollarida arastirmasinda fayda var.Bu arada ben Almanya dogumluyum ve Fransada yasiyorum.Esim ise Fransa dogumlu ve ikimiz icinde basvuru yaptim. Kontenjanlar konusunda bilgisi olan ve olasilik hesaplarindan anlayan arkadaslar sansimizin ne kadar oldugu konusunda bir fikir verebilirse sevinirim. Benim tahminim her ikimizinde yuzde 1 oraninda sansimiz oldugu ve toplamda yuzde 2 ihtimalle kazanacagimiz dogrultusunda ancak bu yil pasaport zorunlulugu olmasi avrupadaki katilimcilari nasil etkiler bilemiyorum dogrusu.Ikinci bir etkende covid19 nedeniyle cekilisi kazansa bile gitmeyecek olanlarin olacagi gercegi.Malum avrupalilar cabuk etkilenir bu tur olaylardan.Simdiden tesekkurler..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MuratUsa, içinde söyledi: DV2021 BAŞVURU SAYISI

Arkadaslar forumda yeniyim oncelikle herkese bol sans diliyorum.Malum oldugu uzere lottery dedigimiz sey bir cekilis ve bircok cekiliste oldugu gibi olasilik oldukca zayif.Bence ABD de yasamaya kesin karar vermis kisi yada ailelerin alternatif yollarida arastirmasinda fayda var.Bu arada ben Almanya dogumluyum ve Fransada yasiyorum.Esim ise Fransa dogumlu ve ikimiz icinde basvuru yaptim. Kontenjanlar konusunda bilgisi olan ve olasilik hesaplarindan anlayan arkadaslar sansimizin ne kadar oldugu konusunda bir fikir verebilirse sevinirim. Benim tahminim her ikimizinde yuzde 1 oraninda sansimiz oldugu ve toplamda yuzde 2 ihtimalle kazanacagimiz dogrultusunda ancak bu yil pasaport zorunlulugu olmasi avrupadaki katilimcilari nasil etkiler bilemiyorum dogrusu.Ikinci bir etkende covid19 nedeniyle cekilisi kazansa bile gitmeyecek olanlarin olacagi gercegi.Malum avrupalilar cabuk etkilenir bu tur olaylardan.Simdiden tesekkurler..

Su basligi inceleyebilirsiniz, maalesef son yillarin resmi bilgileri henuz aciklanmadi:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/629/turkiye-ve-azerbaycan-ile-ilgili-green-card-cekilis-istatistikleri

• ⭐⭐

@mexido burada sizin arkadaşlarınızdan ziyade bardağın öbür tarafına bakmakta fayda var eğer öbür tarafına bakarsanız tek tük olduğunu fark edersiniz bir youtuberin söylediği bilgiye göre sahte başvurular yapılan gerçek başvuruların yarısından fazlaymış dediğine göre 18 milyon varsa yarısından çoğu gidecek. Ve son olarak umarım pasaport bilgilerini yanlış girmişlerdir 🙏 en azından yüzde 95'e kadar kurtulduk arkadaşlar bir kaynaktan edindiğim bilgiye göre başvuruların yarısından çoğu silenecek ve bu pasaport işi için 40-50 milyar dolar harcanmış

• 26:36 ncı dk da green card açıklaması var TR nin kotası COVİD 19 yüzünden 10 katın üzerinde verilecek miş bekleyip göreceğiz

• ⭐⭐

@Tolga33 umarım dediği gibidir. Yüzde 1 olan olasılık birden yüzde 10 a çıkıyor ki evli çiftlerin ayrı ayrı başvurmaları ile şansları yüzde 20 oluyor ve bu harika

• @gariban kesin bilgi olduğunu söyledi bilgisayardan kendisi görmüş rakamı

• ⭐⭐

@Tolga33 olsa tek onun haberi değil başkalarının da haberi olurdu. Keşke dediği gibi olsa ama kanun yasa genelge yönetmelik filan değişmesi derken şimdiye bizimde haberimiz olurdu. Bilmiyorum orada işler nasıl ama ben bu yönetimin göçmen karşıtı olduğu için böyle birşey yapacaklarını sanmam

• Aslına bakarsanız banada mantıklı gelmedi ama bekleyip göreceğiz bakalım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tolga33, içinde söyledi: DV2021 BAŞVURU SAYISI

26:36 ncı dk da green card açıklaması var TR nin kotası COVİD 19 yüzünden 10 katın üzerinde verilecek miş bekleyip göreceğiz

Boyle bir durum yok maalesef... Su konuyu incelerseniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/629/turkiye-ve-azerbaycan-ile-ilgili-green-card-cekilis-istatistikleri

Turkiye'den ne 10 kati kisinin secilmeyecegini, ne de 10 kati kisiye vize verilmeyecegini gorursunuz.

DV2020'de 2700 kisi secilmis, 27.000 kisiyi neden Turkiye'den secsinler? Zaten ulkelere en fazla ~3500 vize verebiliyorlar.

• Arkadaşlar merhaba,
    Forum başlığını ve içeriğini okudum epey. Pasaport numarasının başvuru değerlendirmesini etkileyip etkilemeyeceği konusunda epey tartışılmış. Ben bilir kişi olarak değil yorumcu olarak düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. Kimse yanlış anlamasın lütfen. Amerika Savunma Bakanlığı ile 2010 yılından beri çalışan biriyim. Yazışmaları ben takip ederim firmanın ve arkadaş edindiğim çok amerikalı personel var.

İşimiz gereği evrak sunumu yaparız ve değerlendirirler. Ancak, Amerikan hükümeti ve çalışanları ilk olarak karşısındakine güvenle ve sunulan evrakların doğruluğu konusunda tereddüte düşmeden dürüst yaklaşır. Ancak öyle bir falso verirsen direkt mimlenirsin ve dönüşün olmaz.

Ben değerlendirmede Pasaport numarasından elenilebilenceğini düşünmüyorum. Birey olarak katılım sonucunda şanslı kişiden istenilen standart evrak listesi vardır ve bunlar devletin ilgili biriminlerinden barkodlu imzalı ve kaşeli olarak sağlanacaktır. Bunların sahteliği anlaşılması durumunda elenmekle kalmayıp sonraki diğer vize türlerine başvurma esnasında karşısına çıkacaktır ve Amerika hayalden öteye gidemeyecektir. Ancak bu söylemlerim çekiliş öncesinde değil sonraki süreçtedir.. Selamlar.. Bol şanslar..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SixteenthEvanue kendini DV 2021 bekleme salonunda yazar mısın. Yetkili bir kişi olarak artık noktaya koyulsun şu pasaport olayı

• @LordBolton Bu fotoğraf konusunda merak ettiğim bir şey var. Diyelim ki hatalı fotoğrafdan dolayı diskalifiye olduk, bunu bilmemizin bir imkanı var mı sizce? Çünkü şimdiye kadar çok başvuru yaptım sanki bunlardan bazılarında fotoğrafdan dolayı elenmiş olabilirim diye bir his var içimde...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |