Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar, Dv2019 a başvurduk ve beklemeye koyulduk. Fakat birşey aklımı sürekli kurcalamakta. Arkadaşlar dv 2018 istatistiklerine ulaşabilen var mı? Bu istatistiklere göre başvuran ve kazanan sayısındaki oran nedir, daha doğrusu kazanma ihtimalimiz yüzde kaç? 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yusuf-yıldız gecmis yillardan hareketle Turkiye'den basvuru yapanlarin %1-2 gibi bir kismina ciktigini soyleyebiliriz. Ama son yillarin bilgileri aciklanmadi henuz.

• @crazycells çok teşekkür ederim şansım çok az çok istiyorum ama bakalım bir umut...

• ⭐⭐

@yusuf-yıldız Dv 2019 başvuran sayısı? içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar, Dv2019 a başvurduk ve beklemeye koyulduk. Fakat birşey aklımı sürekli kurcalamakta. Arkadaşlar dv 2018 istatistiklerine ulaşabilen var mı? Bu istatistiklere göre başvuran ve kazanan sayısındaki oran nedir, daha doğrusu kazanma ihtimalimiz
    yüzde kaç? 🙂

Applicants registered for the DV-2018 program were selected at random from 14,692,258 qualified entries (23,088,613 with derivatives) received

• ⭐⭐

Yani 14 milyon başvuru olmuş. Türkiyeden 3000 kişi aile ile birlikte 4390 kişi

• ⭐⭐

@arnblt bu 14 milyon türkiyedenmi yoksa dünya genelimi 14 milyon

• ⭐⭐

@yapay-zeka Dünya genelinde başvuru adedi.Türkiyeden kaç kişi olduğu önemli değil. Ülke ülke seçim yapılmıyor. Her ülkenin kontenjanı diye bir şey yok.

• ⭐⭐

Herhalde bu sene 1 milyon başvuru Türkiye’den olur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt sadece dunya geneli sayilari dusunurseniz en gercekci sayilara ulasamazsiniz sayin arnblt, cunku her ulkeden belli bir sayida kisiden fazlasi secilmiyor.
    Surada anlatmistim, bir goz atabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/275/sayılarla-green-card-lotosu-diversity-visa-sürecine-bakış

• dv2019 a başvurdum heyecanla bekliyoruz ilk kez başvurdum

• Merhaba bugün beni +90 850 660 03 19 numarası aradı yurt dışı yaşam ile ilgileniyorsanız 1 e basın falan dedi dedim bi uğraşayım 1 e bastım size en kısa sürede bu konuda ilgili arkadaşlarımız bağlanacaktır dedi 0 212 945 12 38 nuraması aradı daha sonra siz vs vs hanımefendi yurt dışında yaşamak istiyorsunuz sanırım sizin buna uygunluğunuzu öğrenmem için bana bazı bilgileri vermeniz gerek dedi peki dedim yaşınız kaç dedi önce uğraşayım derken ben düşmüyeyim diye dedimki ben uygun olduğumu biliyorum yaptığım araştırmalara göre dedim siz ücret karşılığı başvuru mu yapıosunuz dedim 'hanfendi ' ağzını yayarak uygun olup olmadığınıza bakmam lazım yaşınız kaç dedi dedimki uygunum ben 18 yaşından büyük herkes başvurabiliyor bu gc çekilişine siz bana nekadar ücret alıosunuz onu söyleyin dedim 🙂 sonra ağzında bişeler geveledi kapattı 🙂 geri aradım tabiki hat meşgule düşüo.. 🙂 siz siz olun firmalara bulaşmayın ücretsiz ben adınıza başvurabilirim gerekirse insan avı resmen 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Madem ülke kontenjanları yok.O zaman neden yurtdışı doğumlulara keşke orayı göstermeseydin oranın kontenjanı az diye forumda konular geçiyor.?O zaman her bildiğimiz yanlış lottery ile ilgili 🙂

• @crazycells bunuda normalde 2020 bekleyenlere yazıcaktım yani o sayfada sanıyordum kendimi 🙂 hatta yazamadım sandım yeniden 2020 sayfasına birdaha yazdım nese 🙂 🙂 🙂 umarım faydası olur insanlar gelmez oyunlara işe mi odaklanayım burada bazı makalelerimi okuyayım derken sonuç 🙂 sorry.. (aktardım 😉 )

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bfs Dv 2019 başvuran sayısı? içinde söyledi:

Madem ülke kontenjanları yok.O zaman neden yurtdışı doğumlulara keşke orayı göstermeseydin oranın kontenjanı az diye forumda konular geçiyor.?O zaman her bildiğimiz yanlış lottery ile ilgili 🙂

Yurtdisinda hangi ulkeden bahsettiginize bagli, bir yer sadece yurtdisi oldugu icin anlamli olmuyor.
    Ulke kotasi ~3500; bu kotaya yaklasan ya da gecen ulkelerden birine tabiseniz diger ulkenin kotasindan girmek daha mantikli olur. Ama Turkiye ve Bulgaristan hem ayni bolgede, hem de kotaya yaklasmayan ulkeler -su an icin- o nedenle ikisi arasinda bir fark olmayacak.

• ⭐⭐

@bfs dediğiniz doğru muhtemelen bu konu ile ilgili bir çok bildiğiniz şey yanlış. 🙂
    Zaten kontenjan diye bir şey yok green card sürecinde. Limit kavramı var. Bu da 50000, %7 gibi değerlerden ibaret.
    Green Card verilme limiti 50000. En fazla 50 bin vize basılır. (NACARA vizeleri hariç)
    Bir ülkeye 3500 den fazla vize verilemez. (% 7 limit kuralı gereği)
    Örneğin; Bulgaristan vatandaşınız diyelim, ama Türkiye olarak çekilişe katıldınız. Çekilişi kazandınız. Case Number ınızda 20 bin olsun.
    Türkiyeden kazanan 4000 kişi olsun. Bulgaristandan da 3000 kişi olsun.
    Temmuz ayında da bültende o ay için 25000 cut-off açıklandı.
    Siz Türkiye girişlilerin içinde 3501.nci sırada kazanan biriyseniz, numaranız Current olsa dahi vize alamazsınız mülakata dahi çağrılmazsınız. Ama Bulgaristandan katılan biri 20000 Case No ile mülakata girebilir çünkü o daha ülke limitine takılmamış oluyor.
    Aslında kurallar çok açık ve net. Her ay açıklanan bültende yazıyor bunlar. Hatta bazı yerler bold olarak.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |