Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@azuleverde, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@ibrahimasar katılıyorum, herkesin şartları elverdiğince kendine göre bir yaklaşım tarzı oluyor, herkesin elinden gelenin en iyisini yapabilmesi her zaman temennim.

Bunun dışında, iletilerinizi okuduğum kadarıyla espri anlayışınız ve o yöndeki düşünce durumunuz (sense of humor ve state of mind demek istiyorum, İngilizce daha güzel karşılıyor ) hiçbir koşulda formundan bir şey kaybetmez umarım 🙂

İyi dilekleriniz için de teşekkür ederim. İşe giderken ve gelirken hiçbir yere dokunmadan maratonu tamamlamayı öğrendim. Aynı şekilde gün içinde yüzüme dokunmamayı da. Bu sefer de üzerime, kıyafetime bulaşmış mıdır acaba şüphesi oluyor. Yine de azami ölçüde dikkat edeceğiz artık, yapacak başka bir şey yok. Siz de çok dikkat edin. El yüze değmesin, onun dışında havadan gelme ihtimalini de maskeyle durdurmaya çalışıyoruz. Umarım arkadaşınız da bir an önce sağlığına kavuşur

Maalesef arkadaşımız bu gece vefat etti, sabah haberini aldık. 13-15 yaşlarında iki kızı vardı. Şakası yok bu işin. Sizlere de kolaylıklar diliyorum.

başınız sağolsun abi.

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar başınız sağolsun :((

• ⭐⭐⭐

Bence saldı millet hele de burda sokağa çıkma yasağı bitince bugün çarşı içi ana baba günüydü maske falan da hak getire! Üstelik belediye başkanı 26 vaka var diye daha dün açıklama yapmışken

• @ibrahimasar
    Başınız sağolsun allah kalanlara sabır versin...

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar başınız sağolsun. Allah geride kalanlara sağlık versin.

• @ibrahimasar başınız sağolsun

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar Başınız sağolsun.

• @ibrahimasar başınız sağ olsun, çok üzüldüm... bir süre sonra iyileşti yazarsınız diye umarak yazmıştım, çok üzücü geride kalanlara sabır dilerim. Herkes çok dikkat etsin lütfen

• Erol Mutercimler'e gore, Covid-19 nedeniyle olusan ekonomik daralmadan, her ne kadar en cok vaka ve olum sayisina sahip olsa da, en hizli sekilde ABD cikacakmis. Nedeni ise dunyada cok fazla devaluasyon tehlikesi olmadan para basabilen tek ulke olmasi.

ABD'nin borc miktari $25 trillionu gecti ve GDP'e orani 120%'e yaklasiyor. Fakat, 1945 yilinda II. Dunya Savasi bittiginde, ABD'nin borcunun GDP'e orani 125% olmasina ragmen cok kisa surede ekonomik olarak toparlandi ve dunya devi oldu.

• ⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Erol Mutercimler'e gore, Covid-19 nedeniyle olusan ekonomik daralmadan, her ne kadar en cok vaka ve olum sayisina sahip olsa da, en hizli sekilde ABD cikacakmis. Nedeni ise dunyada cok fazla devaluasyon tehlikesi olmadan para basabilen tek ulke olmasi.

ABD'nin borc miktari $25 trillionu gecti ve GDP'e orani 120%'e yaklasiyor. Fakat, 1945 yilinda II. Dunya Savasi bittiginde, ABD'nin borcunun GDP'e orani 125% olmasina ragmen cok kisa surede ekonomik olarak toparlandi ve dunya devi oldu.

yanlışın var abi batıyor ameriga batıyor lütfen deme böyle şeyler 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar başınız sağ olsun, çok üzüldüm... bir süre sonra iyileşti yazarsınız diye umarak yazmıştım, çok üzücü geride kalanlara sabır dilerim. Herkes çok dikkat etsin lütfen

Bizde başından beri iyileşir diye umduk. Son bir kaç gün artık tedaviye hiç yanıt vermemiş. Ve kadın doğru düzgün evden çıkmayan biri. Gelecekse geliyor buluyor bir yandan. Mukadderat bir yandan...

• @ibrahimasar kim bilir nasıl oldu da bulaştı çok üzücü.. ölen kişi artık bir şey hissetmiyor, ne desek boş ama geride kalanlara sabır dilerim...

Buraları okuyanlar da bir şey olmaz demesinler. Ben çok panik olmadım bu zamana kadar. Daha çok birilerine bulaştırmaktan endişe ettim ama belki de çoğu zaman uç noktalarda önlem almak lazım.

Sürekli yıkadığımdan ellerimin üstü kupkuru. Eve gelince 20-30 sn yüzümü sabunlamaktan o da aynı şekilde. Sağlığımızı bozacak derecede olmadığı sürece aklımıza gelen en ufak şeyi bile yapmak lazım belki de. Eve gelince üstümü balkonda çıkarıyorum örneğin. Kıyafetleri de orada asılı bırakıyorum. Aklıma direkt makinaya atmak da geliyor ama "o kadar da sorun olmaz" düşüncesi onu yapmayı bıraktırıyor. Belki de yapmak lazım. Laboratuvarda çalışan bir mikrobiyolog titizliğinde hareket etmek lazım belki de çoğu zaman, mümkün olduğu kadar

• @ibrahimasar bey başınız sağolsun..

@bidünya bugün bizim buralarda da inanılmaz trafik vardı, zaten son 15 gündür her geçen gün (son 1,5 aydır ilk kez) benim beyden şunları duydum, ‘bugün ilk defa biraz trafik vardı’ , bugün yine trafik vardı biraz, bugün sabah da trafik vardı, libadiye göbekte de artık nerdeyse eskisi gibi trafik var, veeee bugün artık eskisi gibiydi neredeyse.. arıyorum ‘libadiye göbekte çok trafik var’, yine arıyorum ‘tepeüstünde kaldım şimdi de’, bekle bekle yine arıyorum ‘bizim evin 70-80 metre aşağısında caddenin köşesinde kaldım trafik kilit 5 dakikadır gelemiyorum eve’..
    Evet hergün korna sesleri artmaya başlamıştı ama bugün bildiğin cuma trafiği vardı, hem araç hem insan bakımından inanamadım..

Bakan beyciğim o kadar çok güzelleme yaptıki, millet de ohh dedi herhalde artık. İnşallah çok acısı çıkmaz bugünlerin.

• @azuleverde en iyisini yapıyorsunuz, panik yapma, o kadar da abartma diyen çıkabilir, haddim olmayarak söylemeden geçemeyeceğim bakmayın onlara.. tedbirler konusunda toplumun geneline göre abartılı olmak sonradan ah vah etmekten de yeğdir.. Tedbirleri biraz abartmaktan da kimsenin ruh sağlığı bozulmaz, o kadar şımarıklığa lüzum yok sanki..

Bizde de baba eve gelince kıyafetler çocukların dokunamayacağı yere çıkarılıp asılır, ki 4 yaşındaki zaten dışarıdan gelen hiçbirşeye -babası dahil- dezenfekte olana kadar dokunmaması gerektiğini biliyor artık, bir elinde kolonya fısfısı bir elinde alkol fısfısı babası girer girmez bir elden geçiriyor 😀😀 banyo kapısında bekliyor, bir de sabun köpük faslından sonra yine kolonyalıyor, oyuncak oldu ona da bu iş , şimdi sabırsızlıkla çocuk maskesi ve siperliğini bekliyor bizden 😌

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Erol Mutercimler'e gore, Covid-19 nedeniyle olusan ekonomik daralmadan, her ne kadar en cok vaka ve olum sayisina sahip olsa da, en hizli sekilde ABD cikacakmis. Nedeni ise dunyada cok fazla devaluasyon tehlikesi olmadan para basabilen tek ulke olmasi.

Bu krizden toparlanmak, normal ekonomik krizlere gore daha kolay olacaktir. Cunku bu seferki "arz-talep" eksikliginden ya da dengesizliginden kaynaklanmiyor, oldukca farkli bir dis etken var... Son donemlerde okudugum pek cok yazida bu etken ortadan kalkinca 2 yildan daha kisa bir sure icerisinde ekonominin duzelecegini soyluyorlar (ABD icin), normalde ekonomik krizlerden toparlanmak 10 yili hatta daha fazlayi bile bulabiliyor.

• @ibrahimasar başınız sağolsun İbrahim bey

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@ibrahimasar katılıyorum, herkesin şartları elverdiğince kendine göre bir yaklaşım tarzı oluyor, herkesin elinden gelenin en iyisini yapabilmesi her zaman temennim.

Bunun dışında, iletilerinizi okuduğum kadarıyla espri anlayışınız ve o yöndeki düşünce durumunuz (sense of humor ve state of mind demek istiyorum, İngilizce daha güzel karşılıyor ) hiçbir koşulda formundan bir şey kaybetmez umarım 🙂

İyi dilekleriniz için de teşekkür ederim. İşe giderken ve gelirken hiçbir yere dokunmadan maratonu tamamlamayı öğrendim. Aynı şekilde gün içinde yüzüme dokunmamayı da. Bu sefer de üzerime, kıyafetime bulaşmış mıdır acaba şüphesi oluyor. Yine de azami ölçüde dikkat edeceğiz artık, yapacak başka bir şey yok. Siz de çok dikkat edin. El yüze değmesin, onun dışında havadan gelme ihtimalini de maskeyle durdurmaya çalışıyoruz. Umarım arkadaşınız da bir an önce sağlığına kavuşur

Maalesef arkadaşımız bu gece vefat etti, sabah haberini aldık. 13-15 yaşlarında iki kızı vardı. Şakası yok bu işin. Sizlere de kolaylıklar diliyorum.

Başınız sağolsun abi çok üzüldüm.

• ⭐⭐⭐

@aysegul inşallah çıkmaz ama bu iş inşallahla maşallahla olacak gibi değil önceki gün belediye başkanının açıklamasını paylaşmış bölgenin facebook sayfalarından biri ve muğla girişte kilomrtrelerce kuyruk var yorumlarda millet veryansın ediyor lütfen gelmeyin şehir dışından zaten hastanemiz çok küçük normal zamanda zor yetiyor diye. Altında bir sürü cahil cühela siz insanların özgürlüğünü kısıtlayamazsınız diye yazmış. Ee biz aylardır evde oturuyoruz çoluk çocuk tırlattı artık😭 Ve bir hemşire cevap vermiş daha dün corona nöbetindeydim iki çocuğumla hayatta kalmaya çalışıyorum siz açıklanan rakamların doğru olduğunu düşünüyor musunuz? daha ne desin kadın açık açık söylemiş işte😣

• Rusya 10.000 küsür, Brezilya 1000 küsür, İspanya 2000 küsür vaka açıklamış bir günde. Bu nasıl duraklama arkadaşlar? Bu virüs işinin çözülmesi lazım. Çözüm konusunda ne durumdayız belli değil. Meksika +1,906 vaka açıklamış. Böyle giderse dünyada normalleşmeye girmek çok zor olacak. Umarım bir an önce çözülür şu mesele.

• @Eren98 Rusya ve Meksika da vakalar bizden sonra başladı diye hatırlıyorum, bu ülkelerde aynı bizdeki gibi vaka sayısındaki düşüşler ileriki günlerde başlayacaktır

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

41

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |