Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Semihmete bende aynı şeyi yazdım zaten dış hat uçuşları kademeli olarak açılacak yazdım 28 Mayıs uçuşların açılma tarihi ilk iç hatla başlıcaz sonra dış hatlar kademeli açılacak ülkenin durumuna göre

• ⭐⭐⭐⭐⭐

gördüğünüz gibi londra moskova kiev amerikaya gidebiliyorsun

• @İrem-Güzel, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@Semihmete bende aynı şeyi yazdım zaten dış hat uçuşları kademeli olarak açılacak yazdım 28 Mayıs uçuşların açılma tarihi ilk iç hatla başlıcaz sonra dış hatlar kademeli açılacak ülkenin durumuna göre

Ama şuan 28 mayısta uçuşlar görünüyor Amerikaya’ya? Yine mi erteleyecekler?

• @ilhanucarus ben uçuş personeliyim ilk önce iç hat denildi programlarımıza diş hat yok bu ay iç hatta 28 inden sonra gözüküyor. Özel uçuş mu gördüğünüz acaba? Belkide biletlendirmeyi açmışlardır, değiiiklik olursa sonra biletleri ertelemek adına da yapıyor olabilirler. Nakit ihtiyacı vs. Bilemedim ama net bilgi yok hiçbir havayolu şirketi için. Haziran başı iç hatlarımız başlıyor uçuşlarımız, dış hata bir tarih vermediler.

• @İrem-Güzel şuanda NYC için biletler satışa açık. Ama ertelenmeyeceği garanti değil. Dediğiniz gibi haklısınız muhakkak.

• @İrem-Güzel İspanya resmî olarak Yurt dışı uçuşların başlangıcı için Ekim sonu dedi , İtalya yurt dışından bu yıl turist almayacağını resmî olarak duyurdu , Aeroflot Rus havayolu ise Temmuz ortası diyor. Bu konuda bir karmaşa var sanırım diş hat uçuşlar için kimse cesaret edemiyor. Newyork zaten Dünyada pandeminin merkezi olmuş.Zor bir dönem.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

yayınladığım linke tıklayan var mı bugün jfk ya londra kiev moskova uçaklar inecek siz hala neyi diyorsunuz temmuz yok eylül burada yazarken dikkatli yazın kesin bir bilgi olmadan yazmayın yada kaynağınızı gösterin. Hassas insanlar biraz daha dikkat edin ya. Ben görmedim diyenler için linki aşağıya koyuyorum

ahan da şimdi gördüm

Uzbekistan Airways uçağın geldiği yer İSTANBUL

• Tarifeli Dış Hat Uçuşları ile İlgili Bilgiler:

Önümüzdeki iki hafta boyunca Önümüzdeki hafta, Türkiye kalkışlı birçok dış hat uçuşu gerçekleştirilecektir. Her ne kadar şu anda Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri arasında aktarmasız uçuş yapılmıyor da olsa, Amerikan vatandaşları Yolcular, kendilerini bir veya daha fazla ülke üzerinden aktarma yaprak ABD’ye ulaştıracak seyahat seçeneklerinden faydalanabilirler. Bunlar tarifeli uçuşlar olup Amerikan hükümeti tarafından yönetilmemektedir. Uçuş ile ilgili tüm sorular (valiz hakkı, evcil hayvanlar, koltuk seçenekleri, vs.) hava yolu şirketine yöneltilmelidir. ABD Büyükelçiliği ve Konsoloslukları bu bilgileri yalnızca referans amaçlı olarak sunmaktadır; verilen liste her noktayı kapsamayabilir ve değişikliğe uğrayabilir. Amerikan vatandaşları, bilet satın almadan önce varış noktalarındaki aktarma seçeneklerini araştırmalıdırlar. Her durumda, Amerikan vatandaşlarının kendilerini ABD’ye ulaştıracak müteakip seyahati gerçekleştirebilmek için bilet satın almış olmaları gerekmektedir.

Belavia Havayolları ile Minsk’e:
    Çoğu Pazartesi, Çarşamba ve Cumaları saat 04:55’te, Belavia HavaYolları yolculara Istanbul’dan (IST) IST kalkış yapmak üzere Minsk üzerinden Paris, Frankfurt ya da Amsterdam yoluyla ABD’ye uçuş yapma imkanı sunmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’ne doğrudan uçuş imkanı veren bu şehirlerin transit geçilmesine ilişkin bilgiler aşağıdaki linklerde yer almaktadır. Yolcuların, hava yolu şirketleri veya seyahat acentaları ile irtibata geçerek uçuş biletlerini rezerve etmeleri ve valizlerini son varış noktalarına ulaşacak şekilde teslim edebileceklerinden emin olmaları gerekmektedir.

Hava yolu şirketinin internet sitesi: https://en.belavia.by/
    Aktarma Bilgileri:
    Beyaz Rusya: https://by.usembassy.gov/covid-19-information/
    Fransa: https://fr.usembassy.gov/covid-19-information/
    Birleşik Krallık: https://uk.usembassy.gov/covid-19-coronavirus-information/
    Hollanda: https://nl.usembassy.gov/health-alert-update-regarding-covid-19-u-s-consulate-general-amsterdam-netherlands-5/
    Almanya: https://de.usembassy.gov/covid-19-information/
    Türk Hava Yollarıyla Amsterdam’a yapılan Uçuşlar:
    Türk Hava Yolları, 8 Mayıs tarihinde İstanbul’dan (IST) Amsterdam’a uçuş için bilet imkanı sunmaktadır. Amsterdam’da ulaştıklarında yolcuların diğer sefer için bekledikleri süre zarfında Şengen transit alanına girmeyen bölgeden ayrılmamaları ve doğrudan ABD’ye giden bir uçak biletlerinin bulunması gereklidir.

Havayolu Şirketi: https://www.turkishairlines.com/en-us/flights/booking/
    Transit Bilgileri: https://nl.usembassy.gov/health-alert-update-regarding-covid-19-u-s-consulate-general-amsterdam-netherlands-5/
    SunExpress’le Frankfurt’a Yapılan Uçuşlar:
    SunExpress, Türkiye’de Adana, Antalya, İzmir ve Ankara gibi muhtelif şehirlerden Frankfurt’a (FRA) zaman zaman uçuş gerçekleştirmektedir. Bu uçak seferleri, genellikle Pazartesi, Salı ya da Çarşambaları gerçekleşmekte, bazen biletler hızla tükenebilmektedir. Bu şehirlerden yapılacak uçuşlar haftalık bazda farklılık gösterdiğinden, SunExpress firmasının websitesinden uçak seferi olup olmadığını öğrenmek de yarar vardır. İleriki bir tarihte gerçekleştirilecek bir seferi araştırmanız ve sonrasında da mevcut uçuşları bulmak için ekranı geri kaydırmanız gerekebilir. Frankfurt (FRA) Havalimanı’nın, ABD vatandaşlarının Türkiye’den ABD’ye transit geçiş yaparken yararlanabilecekleri Almanya’daki tek havalimanı olduğu unutulmamalıdır. Frankfurt (FRA) Havalimanı, ABD’ye doğrudan uçak seferi imkanı sunmaktadır ve havalimanının içinde bir de otel yer almaktadır. Havayolu şirketinin websitesinde bilet mevcuttur. Tarihi belli olan mevcut uçak seferleri aşağıdaki şekildedir:

İzmir’den 12 Mayıs tarihinde
    Antalya’dan 7 ve 13 Mayıs tarihlerinde
    Ankara’dan 13 Mayıs tarihinde
    Havayolu Şirketi: https://www.sunexpress.com/en/
    Transit Bilgileri: https://de.usembassy.gov/covid-19-information/
    Pegasus’la Londra-Stansted Havalimanı’na Yapılan Uçuşlar:
    Pegasus, Londra’nın Stansted Havalimanı’na uçak seferi düzenlemektedir. Yolcular, Londra’nın Stansed Havalimanı’ndan, doğrudan ABD’ye uçuş imkanının bulunduğu Londra’nın Heathrow Havalimanı’na kendi aktarmalarını yapabilirler. Yolcuların, ABD’ye yapacakları seyahatin rezervasyonunu önceden yapmış olmaları gerekmektedir. Transit detayları ve Londra’daki otellerle ilgili bilgi almak için ABD’nin Londra Büyükelçiliği’nin websitesine bakınız. Yolcuların, güzergahla ilgili yönlendirmeleri ve bir seferden diğerine geçiş sürelerini dikkatli bir şekilde araştırmaları gerekmektedir. Havayolu şirketinin websitesinde bilet mevcuttur. Tarihi belli olan mevcut uçak seferleri aşağıdaki şekildedir:

Ankara’dan ve İstanbul-Sabiha Gokçen Havalşmanı’ndan (SAW) Londra’nın Stansted Havalimanı’na 7 Mayıs tarihinde
    Havayolu Şirketi: https://www.flypgs.com/en
    Transit Bilgileri: https://uk.usembassy.gov/covid-19-coronavirus-information/

• @cnpist bunları yapıyoruz hepsi özel uçuş bunların. Bizlerin seyehat etmesi için tarifeli uçuşların açılması, uçuş yasaklarının kalkaması lazım.

• @İrem-Güzel Amerikan konsoloslugu yazisi, sadece vatandaslara ve green card sahipleri icin diye varsayiyorum ama vizesi basilmis olanlar da yararlanabilir mi acaba

• @cnpist sanmıyorum, daha henüz işlenmediği için kabul olacağını ama tabiki emin değilim.

• @İrem-Güzel THY demisiniz ?

• @Semihmete sunexpressteyim 13 yıldır ama 8 yıldır thy adına sawdan uçuyorum kabin amiriyim SunExpress THY’nin ortak firması

• @Muhtaradana AB ülkeleri başlarsa yurt dışı uçuşlara , Yakında THY de başlar o zaman.

• Dün konuyu saptıran iletiler yazmak durumunda kalmıştım ve bundan rahatsızlık duymuştum. Konu daha faydalı olacak şekilde ilerlemiş, o yüzden yazmak istediklerimi tek bir iletide toplayacağım, kimseyi gereksiz yere oyalamamak adına. Başlığa dair az bilgi içerecek muhtemelen, isteyen hızlıca geçebilir de.

Sayın @Semihmete . Dün size cevap yazmak için yaklaşık 1 saatimi harcadığımı sanıyorum. Amacım hiçbir zaman hoşuma gitmeyen bir ileti gördüm girip cevap yazayım sonra çıkayım olmadı. Ben yazdıklarınıza karşı argümanlarımı sundum. Varsa sizin de argümanınız siz de yazın. Ortaya bir laf atıp sonra hiçbir şey olmamış gibi devam ediyorsunuz. Bunu her zaman yapıyorsunuz. Birçok başlık altında yapıyorsunuz. Şuraya bir şey yazayım üş beş kişi debelensin dursun diye kasıtlı yaptığınız kanısındayım. Yoksa o kadar açıklamaya, laf anlatmaya rağmen insan yazdıklarına biraz dikkat ederdi. Kimsenin vaktini çalamazsınız. İletilerinizi ve tavrınızı benzettiğim @sinem isimli kullanıcının neden forumdan uzaklaştırıldığına bakarsanız sebeplerden biri de boş yere insanların bir sürü vaktini almasıydı. Ben açıklamalarımın hiçbirini sizi dışlamak ya da ötekileştirmek için yapmadım ama sizin tavrınız çözümün bir parçası değil.

Sayın @Rhonster siz de güldürdünüz 🙂 ben de o dönem aynı kişinin bir video altındaki yorumuna denk gelmiştim. Refleksim kaçıp uzaklaşmak şeklindeydi. Türkiye'den gitmeyi isteme sebeplerinin mikro örneği gibi. Sınavınızda da başarılar dilerim, umarım istediğiniz gibi olur.

Sayın @aysegul teşekkür ederim. Evde anne babaya bulaştırmayayım diye epey dikkat ediyorum. Maske, kedi gibi minimum alanda konuşlanma ve tek kullanımlık, otobüs düğmesine basma kağıtlarıyla her gün bir operasyon olarak geçiyor. Her gün git gel eldiven dayanmıyor, maske de öyle. Bez maskeyle yarışı götürüyorum. İş yerinde de şu an İngilizce ve Almancayla işi devam ettiriyorum. Portekizceye henüz rastlamadım ama olabilir de 🙂

Sayın @Muhtaradana teşekkür ederim.

Sayın @ibrahimasar bahsettiğiniz kişilerle ilgili ben de kendi içimde benzer tespitler yapıyorum aslında. Özel hayatlarında veya sosyal hayatlarında belki de zaten hor görülmüş ve dışlanmış olabilirler. Ben de tam bu noktada o kişi için ne yapabilirim, benim görüşüme göre uyum sağlayamadığı bir ortamda nasıl destek olabilirim kaygısıyla yazıyorum. Ukalalıktan uzak olduğumu düşünerek ve buna çabalayarak o bir kişiyi nasıl kazanabiliriz diye uğraşmaya çalışıyorum. Ama her iki her iki yaklaşımın da kendine göre geçerli sebepleri var. Biri doğru biri yanlış diyemiyorum o yüzden.

İşimle ilgili iyi dileklerini belirten arkadaşlara tekrar teşekkür ederim. Okurken aynı şekilde düşünen ve iyi dileklerini beğenileriyle ifade eden tüm arkadaşlara da teşekkür ederim. Güzel bir haber olarak paylaşmak istemiştim.

Çekilişe bu yıl üçüncü kez başvuruyorum. İlk iki yılki sonuçların etkisiyle bir şeye bu kadar umut bağlamak çok saçma kanaatine vardım ve bu yıl aynı heves ve heyecanla beklemiyorum. Salgın döneminde evde kalmanın da etkisiyle hiçbir şey vazgeçilmez değilmiş diye düşünmeye başladım. Umarım bekleyen herkesin gönlüne göre olur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Bu engellemeler vesilesiyle forumda daha eğlenceli zaman geçiriyorum ve keyif alıyorum.

Elinize saglik, en iyisini yapmissiniz... Iyi forumlar 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@ibrahimasar, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Bu engellemeler vesilesiyle forumda daha eğlenceli zaman geçiriyorum ve keyif alıyorum.

Elinize saglik, en iyisini yapmissiniz... Iyi forumlar 🙂

Size de Allah kolaylık versin diyorum Ali bey. Hadi biz engelleyip kurtuluyoruz. Sizin durumunuz daha vahim. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

Son tespitime gelince bu insanların gerçekten Green Card a başvurduğuna inanmıyorum. Tutumlarından anlaşılıyor ki vizyon sahibi değiller ve yer değiştirecek cesaretleri de yok. Amerikaya gitmeyi de orada yaşamayı da düşünmüyorlar. Onların gözünde Amerika düşman, bizler de birer vatan hainiyiz. Neyi övdükleri, neyi yerdiklerine bakarsanız bildiğin TROL bu kişiler. Ben sadece onları engellemekle kalmıyor, onlara alıntılı yazılan cevap mesajlarını da okumuyorum. Enerji emecek insanların hayatımda yeri yok. Sizlere de aynını tavsiye ederim. Engelleyin gitsinler. Layık oldukları muamele bu. Bir de ne yazık ki onlar bu mesajı görecek ama ben onların cevaplarını görmeyeceğim 🙂

Kesinlikle katiliyorum. Bu forumda bazi troller var ve kendi egolarini tatmin edebilmek ve hizmet ettikleri odaklara yaranabilmek icin satasma ve kavga kulturunden besleniyorlar. Kullandiklari stratejiler bile hep ayni veya benzer seyler, kisaca 'feto' usul ve taktikleri. Once yalan, uyduruk bilgilerle saldir ve karala; sonra masum ve hakli ayagina yat 😎

Katılıyorum. Neyse, işimize bakalım..

• ⭐⭐⭐⭐

Sayın @ibrahimasar bahsettiğiniz kişilerle ilgili ben de kendi içimde benzer tespitler yapıyorum aslında. Özel hayatlarında veya sosyal hayatlarında belki de zaten hor görülmüş ve dışlanmış olabilirler. Ben de tam bu noktada o kişi için ne yapabilirim, benim görüşüme göre uyum sağlayamadığı bir ortamda nasıl destek olabilirim kaygısıyla yazıyorum. Ukalalıktan uzak olduğumu düşünerek ve buna çabalayarak o bir kişiyi nasıl kazanabiliriz diye uğraşmaya çalışıyorum. Ama her iki her iki yaklaşımın da kendine göre geçerli sebepleri var. Biri doğru biri yanlış diyemiyorum o yüzden.

Valla Azul abi, her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. Yeni işinizde başarılar. Aman dışarılarda virüse dikkat edin. Hanımın arkadaşı yakalanmış. İyi haberlerini bekliyoruz kızcağızın. Herkes dikkatli olmalı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

57

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |