Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @vubafommic-1036 Mülakata evet ailecek gireceksiniz beraber, ama siz mi tercüme edersiniz yoksa yeminli tercüman mı isterler onu bilmiyorum, ne desem yalan olur

• @crazycells Mülakat yerimi da 260 açtırıp degistiriyordum dimi yanlış hatırlamıyorum galiba birde ben Rusya Ukrayna'da girsem pasaport Türkiye'ye gönderiliyor mu?Bu konuda yardımcı olur musunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vubafommic-1036, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Green cart eşime çıktı. Eşim Ukrayna vatandaşı İngilizce bilmiyor, Türkçesi ise çok çok az. Yani sadece Rusça'sı var. İkimizde üniversite mezunuyuz. Ben T.C. vatandaşıyım. Rusça ve İngilizce'yi iyi derecede biliyorum. Orada eşime soracakları soruları yanında olup ben tercüme edebilir miyim? Ankara'daki mülakata biz ailecek girebilir miyiz? Aileleri mülakata nasıl alıyorlar? Tek tek mi yoksa birlikte mi?
    Cevap verecek herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Sorun olmaz, esiniz adina siz de cevap verebilirsiniz. Durumu anlatirsiniz zaten mulakat basladiginda, sorun cikaracaklarini sanmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmeter32, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells Mülakat yerimi da 260 açtırıp degistiriyordum dimi yanlış hatırlamıyorum galiba birde ben Rusya Ukrayna'da girsem pasaport Türkiye'ye gönderiliyor mu?Bu konuda yardımcı olur musunuz?

Evet, DS-260'da degistiriyorsunuz, ama ayrica KCC'ye de bilgilendirme yapin, belki kendileri direkt yonlendirebilirler siz degisiklik yapmadan...

Maalesef pasaport gonderme durumunu bilemiyorum, bunu oradaki ABD konsolosluklarina sormaniz gerekiyor.

• @vubafommic-1036 Ben de Ukrayna vatandaşıyım tâbi Türk vatandaşı da. Benden evrakları alan bayan benimle Rusça Türkçe konuşmuştu, Rusçası baya iyidi Türkçesi de çok iyidi, bence tercümanlık edecek birileri vardır orada. Benim İngilizcem az olduğu için görevlinin de Türkçesi olmadığı için tercüman ile yapmıştık görüşmeyi. Siz yine de sorun isterseniz.

• Arkadaşlar tüm noların current olması hakkında ne düşünüyorsunuz. Bundan sonraki süreç nasıl ilerliyor. Rastgele mi çağrılıyoruz. Yüksek numaraların dezavantajı ortadan kalkmış mı oldu. Yorumlarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

• Abd bir tanıdık biri var 35 tane mağazası var bize sponsor olabilirim diyor bende mülakata giderken sponsorla gitmek istiyorum acaba hangi formu doldurması gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

• @oktayusa Rastgele çağrılma diye bir durum yok kardeş.Case numarası ve evrak onay sıralamasına göre mülakat tarihleri gönderilecek.

• @nfs741 Forumda sponsorluk la ilgili bir bölüm var orada aradığınız bilgileri bulabilirsiniz.

• @Semihmete teşekkürler

• @ahmeter32 Merhaba,
    Mükalat yeri deiğiştirmek için KCC ye mail atamanız gerekecek, mail atarken değiştirme Sebeb, hangi ülkede olacak ve özellikle o ülkedeki güncel konsolosluğun adresi, kalacağınız adres ve kendiniz dahil kimlerle o ülkede gireceksiniz bunları belirtmeniz gerekecek. KCC onay verirse mail olarak size bilgi verir fakat DS-260'taki seçmiş olduğunuz ilk yeri kalacak o değişmez özellikle mailde belirtirler.
    Bol şanslar

• @nfs741 Merhaba,
    Benimde sponsorum vardı, bu formu doldurmuştum Form I-134 (Affidavit of support), tabi değişmediyse. Birkaç support docsta var forumda o bilgiler mevcuttur.
    Bol şanslar

• @Adama-Coulibaly teşekkürler

• @Adama-Coulibaly Eğer diğer ülkelerde mülakat başlayıp Türkiye’de hala başlamazsa bende mülakat yerini değiştirip hanımın ülkesi yapacağım.

• @Semihmete neye göre mülakat yerini değiştirebiliyoruz? Hiç bilgim olmadığı için soruyorum. Mesela Amerika’da mülakat tarihi naısl alıyorlar?

• @Semihmete Merhaba,
    Soruyu pek anlayamadımda, fakat bildiğim kadarıyla ancak Principal applicant, mülakat yeri değiştirme konusunda talepte bulunabilir, yada avukatı varsa oda yapar.

• @Adama-Coulibaly o zaman saglik raporlarini da o ulkeden mi temin edecegiz? Tabi ulke degisikligi yaparsak.

• @mstf Aynen,
    Ulke değişecekse ancak o ülkedeki konsolosluğun sitesinde anlaşmalı doktorların sağlık raporu geçer olur.

• @İrem-Güzel Ds-260 formunda nerde mülakata girmek istediğimizi belirtiyoruz .Sizde belirtmiş olmalısınız bir yer.

• @Semihmete tabiki belirttim ben sadece neye göre seçebiliyorsunuz diye merak ettim eşimin memleketinde girmek için değiştirebilirim dediniz ya Ondna sordum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

39

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |