Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

• @Muhtaradana Şimdilik beklemekten başka yapacak birşey yok.

• Beni en çok korkutan şey çekiliş sonuçlarının açıklanmasının 6 hazirandan sonraya ertelenmesi ya da 2021 yılı için iptal edilmesi. Umarım bu sinir bozucu durumu yaşamayız.

• Amerika ekonomisinin açılmasıyla, işsizlik oranları ciddi şekilde düşecektir, umalım bu durumda 23 Haziran beklenmeden bir ön degerlendirmeyle bu karar kaldırılır.

• Bugün baktığım verilere göre dünya genelinde yaklaşık %30'luk bir iyileşme mevcut ki bu oran ülkemizde yaklaşık %37 oranında. Amerika'da mevcut vaka sayılarına bakıldığında yüksek gibi görünse de ölüm oranı yaklaşık %6 ve iyileşme %12 civarında. Bu pozisyonda ülkemiz de de bütün dünyada okuduğumuz üzere normalleşme adımları kontrollü şekilde atılmaya başlandı ve istatistikler de gün geçtikçe umut vermeye başladı. O yüzden ben açıkçası 60 günlük göçmen almama durumunu 60 gün dolduktan sonra uzatacaklarını düşünmüyorum ve bu dönemde vize görüşmelerine başlanabileceğini (ülkelerdeki vaka ve tedbir durumlarına göre değişkenlik gösterebilir) ve yasak kalktıktan sonra vizelerin onaylanıp girişlerin başlayacağını düşünüyorum.

• @salih2825 Spekülatif konuşmak istemem ama olayın içinde Trump varsa her türlü sürprize hazır olmalıyız.

• @salih2825 Basından takip ettiğim kadarıyla, Tüm Dünyanın Mayıs ayı ile yavaş yavaş normale dönme aşamalarına geçme planları olduğunu görüyoruz.Hiçbir gelişmiş aklı başında bir ülkenin ,Dünyanın büyük bir bölümü normalleşmeye adım atarken , bizde salgın var diye kendi ülkesini diş Dünyaya kapatmasını beklemiyorum.Ama ABD farklı bir ülke tabi,Bekleyip göreceğiz. Mayıs ayı sonuna doğru biraz daha netleşir herşey.

• @Semihmete Olay burada ekonomiyi açıp kapatmaktan çok Trump'ın virus bahanesi ile göçmenliği durdurma ihtimali. Bence bu bayağı yüksek bir ihtimal. Özellikle de seçim yılında olduğumuzu dikkate alırsak

• Bence buradaki arkadaşlar birşeyi atlıyorlar , dv lotory çok ufacık bir kısmı greencardın , asıl engellemek istedikleri aile greencardı

• @Muhtaradana Bey bilgi için çok teşekkür ederiz. Bence Hazıranda uzatma olup olmasada bile Eylüldan sonra bile GC vizlerin özel olarak verilmeye devam edilecektir..Bu bir Global Disaster sonuçta. Herkesin hakkı neysi alacaktır, hiç merak etmeyiniz...Mevcut AP ler için ve girilecek mülakatlar için Bol Bol Şanslar.Bu 2020 böyle geçmeyecek ve kutlanacak çok şey daha olacak.

• @Adama-Coulibaly siz 30 Eylül den sonra dv 2020 talihlilerinin mülakatı devam edeceğini mi düşünüyorsunuz

• @mkonca, fiscal year October 1, 2020 olmasına rağmen bu sene istisna olarak olsun diye dua ediyorum. DV2020 tahlillerin yüzü gülsün en azından.

• @Adama-Coulibaly inşallah

• bir üst mahkeme süreci olacak mi

• 1 ekimden sonra devam etmesi icin köklü degisiklikler gerekiyor malesef zaten 2021ler icin 1 ekim baslangic tarihini degistirmediler o sebeple bu yonde bir duzenleme olacagini sanmiyorum. Keske olsa..

• @air_technic Merhabalar evraklarınızı taratıp gönderdikten sonra evrak onay maili aldınızmı acaba?

• @mkonca Kişisel fikrim, Bu kararname Bu aralar üst mahkemeyede gitse alt mahkemeyede gitse reddedilir.Mevcut durumda ABD kendi insanlarının sağlık ve işsizlik sorunun çözümüne odaklanmış.Eğer şanslıysak Haziranda bu karar uzatılmaz ve herkes vizesini alabilir.Yani işimiz Allah’a kaldı.

• @senayw henuz evrak onayi almadim numaram 40xxx en son 335xx e gelmisti

• @mkonca bölge mahkemesinde görülmeye uygun bulunmadı, eğer daha farklı ve sağlam sebeplerle mahkemeye gidilse belki görüşmeye değer bulunabilir

• @Muhtaradana hakkımızda hayırlısı vardır bunda da bir hayır diyelim beklemeye devam edelim. çok teşekkürler.

• 60 gün sona ermeden güncel işsizlik oranlarına göre ara degerlendirme olacak mı, bu konuda bir bilgi var mıdır acaba? @crazycells

Benzer Başlıklar

• 22
  • 49
  • 1
  • 235
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |