Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells cevabınız için teşekkür ederim. Ama forumda okuduğum bazı yorumlarda bizden yüksek sıralaması olanlardan evrak istenmiş görünüyor, bunları görünce kafam karışıyor. Birde bir tanıdığım evrakların herkesten aynı anda istendiğini söylemişti. Biz öyle bir evrak isteme maili almayınca tuhaf geldi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@özlem-ata, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells cevabınız için teşekkür ederim. Ama forumda okuduğum bazı yorumlarda bizden yüksek sıralaması olanlardan evrak istenmiş görünüyor, bunları görünce kafam karışıyor. Birde bir tanıdığım evrakların herkesten aynı anda istendiğini söylemişti. Biz öyle bir evrak isteme maili almayınca tuhaf geldi.

Numaraniz biraz buyuk, o nedenle gelmemesi normal. Ama eger sizden yuksek numarada olup alan varsa, o durumda size tavsiyem belgeleri tekrar KCC'ye gondermeniz hatta 3-4 gun sonra arayip belgelerin durumunu sormaniz.

Bu sistemde bazen, siz gondermis olsaniz da bazen KCC'nin gozunden kacabiliyor (nedenini hala bilmiyoruz)... O nedenle belgeleri aldiklarina emin olmak adina, aramanizi tavsiye ederim. En azindan mulakat suresi basladigi zaman bir de bu onayla ugrasmamis olursunuz.

• @ crazycells çokk teşekkür ederim, dediğinizi yapıcam.

• @özlem-ata evet normal, bazı arkadaşlarımızdan evrak talep e-maili gelmemişti
    O zamanlarda gelmeyen arkadaşlar kcc yi aradıklarında siz evraklarınızı gönderin denmişti, bazı arkadaşlar email ile neden gelmediğini sorunca cevap olarak evrak talep e-maili göndermişlerdi
    Siz mart ayında talep edilmeden evraklarınızı göndererek çok iyi yapmışsınız

• @İrem-Güzel aslında bu işi, evrak onayları tekrar gönderilemeye başlayınca tam olarak öğreneceğiz

Sayın @crazycells de bahsetmiş,tüm numaralar current olduktan olduktan sonra evrak onay gönderilme sıralamasını

• Ds260 submit tarihine göre mi?

• Talihlinin, istenen evrakları gönderdiği tarihe göre mi?

• Yoksa case numarasına göre mi?

yapacaklar, bunu yakında öğreneceğiz

Tabi, dv 2019 öncesi dönemde ds260 formunun açtırılmasının (re-submit) mülakat tarihi almada olumsuz etkisi olduğunu biliyoruz, bu bilgiden evrakların kcc ye ulaşma tarihinin veya ds260 submit tarihinin evrak onayları gönderiliş sıralamasında daha etkili olacağını düşünüyorum

• umarim bugün güzel şeyle olur.

• @Muhtaradana bizde mail atip sormustuk eksik yanlis birseymi yaptik diye tekrar evrak talep maili yollamislardi sonra tekrar bir duzenleme yapip yollamistik ve onay maili almistik.

• @Muhtaradana @crazycells merhaba iki gün önce mail attık KCC ye. Bugün Mary adında biri cevap vermiş; Eğer size bu maili gönderdiysek evraklarınız bizdedir. Lütfen bize zaman verin, diye. İnşallah bu iyi bir şeydir:) paylaşmak istedim.

• @özlem-ata hangi adrese mail atmistiniz?

• @zinos [email protected] adresine yolladık.

• Ben de sorguladım otomatik cevap gibi bir yanıt geldi, suzin siykediginuz gibu spesifik bir sey değildi ondan sordum.

• @zinos ilk yazdığımızda otomatik mail geldi aramayı düşünüyorduk, bugün bu mail geldi. Şöyle diyor aslında bu da otomatik gibi; eğer bu maili aldıysanız demek ki evraklarınız bizde. Case number a göre işlem yapıcaz.

• Merhaba, Ben evraklarımı 12 Ocak'ta [email protected] adresine yolladım ama henüz bir cevap gelmedi. Bu normal midir?

• @Vbozan Normal.

• Teşekkürler, 3-6 hafta içinde bir cevap almazsanız evrakların alındığına dair teiyd alamk için mail atabilirsiniz diyordu, endişelendim.

• @Vbozan Email atabilirsiniz , bizde zamanında attık email sadece KCC den sadece otomatik email dönüşü oluyor. Evrak onay emailleri gönderilmeye başladımı sizede gelir mutlaka.

• @Semihmete Çok teşekkürler

• kalan evrak onay maillerinide alip randevularımizi planlansalarda artik tarihlerimizi beklesek ne iyi olurdu. şu karanlık dönem gecsin artık.

• @mkonca Haziranda başlar inşallah😊

• Evrak onayları hazirana kalmaya bilir

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |