Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

• @Semihmete Vizesi elinde olan dediği için ben böyle anladım. Daha net şekilde açıklamayı okumak lazım

• Burada orjinali var. Permanent residency dediği green card. Yürütme emri geçici süreli vizeler (sanırım turist vizelerini falan kastediyor) için geçerli değil.

• @Semihmete öyle sacmalık olur mu? Ben evime gidemiycekmiyim? Ne dicek geri dön mü

• @ilhanucarus Adam göçmen diyor! Turist vizesi serbest.

• @Dscrt Siz DV 2019 sunüz, zaten permanent olmuşsun!Size sorun yok

• Bu kısım da yeni göçmen adaylarını ilgilendiriyor.

Virüs yüzünden işsiz kalan Amerikalılar için yurt dışından iş gücü adına yeni göçmen almak yanlış ve adaletsiz olurdu demiş.

• @Semihmete ne diyim lanet olsun bu virüse ya!

• President Trump says his forthcoming executive order barring new immigration will apply only to people seeking green cards, will last 60 days and won't affect workers entering the country on a temporary basis

• Anlaşılan kabak DV2020 talihlilerinin başına patlayacak.

Çünkü Trump açıklamalarında işsiz kalan Amerikalılar varken yeni göçmen arayışında bulunmanın adaletsiz olacağına vs. vurgu yapmış.

Zaten adamın anti göçmen politikası biliniyor. 😶

• Benim anladığım Adam Green Card sahiplerinin ülkeye girişine 60 gün yasak koyuyor! Gerekirse uzatırım diyor!

• 2 ay sonra gocmenler kesin girecek mi acaba? Onun icinde ‘bakariz’ demis bi nevi. Uzatir gibi geliyor malesef

• Trump: ''Göçmenlik kararnamesini büyük olasılıkla Çarşamba günü imzalayacağım.''

• @Semihmete, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

Benim anladığım Adam Green Card sahiplerinin ülkeye girişine 60 gün yasak koyuyor! Gerekirse uzatırım diyor!

Ben öyle düşünmüyorum.

It applies to people seeking permanent residency.

denilmiş.

Green cardını teslim alanların kalıcı oturum izni aramasına gerek yok, onlar zaten permanent resident statüsünde.

• @Mehhr-bod-Khoshvaght ben sadece belgelerimi alip iş aramaya başlamadan 2 aylığına Turkiye'ye dönmüştüm, üzerine korona patladı. Amerika'da şu anki durumda iş bulamam ve saglik sigortam olmadan Amerika'da hastalanmak kötü olur. Bu da beni cikmaza sokuyor 😕 temmuza kadar zamanim var, umarim bir seyler degisir.

• ⭐⭐⭐⭐

@DORUKAN-ATAY, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

@AgeGuns size katılmıyorum. Dediğiniz uygulama bence tam tersi olur. Hiç açıklanmayan 2021 talihlilerini açıklayıp da 2020 için açıkladıkları hatta randevu verecekleri insanları mağdur edeceklerini sanmıyorum. Benim aklıma gelen senaryo da 2021'de talihli açıklanmayacayak.2020 kazananlarını zamana yayarak kabul edecekler. Şimdi diyeceksiniz ki Eylül son. bunu diyenlere de şunu hatırlatmak istiyorum. Bir tweetiyle süreci askıya alanlar bir cümleleri ile Eylül ayını da uzatırlar. olağanüstü zamanlardan geçiyoruz ve unutulmamalıdır ki olağanüstü zamanlarda olağanüstü kararlar alınır. 2020 talihlileri moralinizi bozmayın. herkes için güzel sonuçların alınması dileğiyle...

hocam dediğinizin hiç bir imkanı yok amerika'da işleyen düzene soktukları şeyi asla bozmazlar o yüzden 2020 talihlileri eylül sonuna kadar vizeleri alıp gittiler gittiler yoksa tüm hakları yanar.

• ABD Başkanı Trump ABD'ye yeşil kart sistemiyle yapılan göçü 60 gün boyunca askıya alacağını açıkladı.

Trump, koronavirüs gündemiyle yaptığı günlük basın toplantısında, "Göçü, işsiz Amerikalılara yardım için askıya alıyorum. ABD'li işçileri korumak istiyoruz" dedi.

Trump, 60 günün sonunda bir uzatmaya gerek olup olmayacağını, yetkililerle değerlendireceğini, kararın o günün ekonomik şartlarına bağlı olacağını söyledi.

ABD Başkanı, kararının ülkede kalıcı oturum amacında olanları kapsadığını, geçici olarak gelenleri içermediğini de belirtti.

• @Semihmete

Haber bülteni gibi tek tek mesaj atmak yerine söyleyeceklerini bir mesaj içinde yazarsan konunun bütünlüğü korunmuş olur.

Böyle çok fazla mesaj atmış oluyorsun.

• ⭐⭐⭐⭐

@Erkangeziyor, içinde söyledi: Trump’ın Göçmenliği Durdurma Kararı (Nisan 2020)

2 ay sonra gocmenler kesin girecek mi acaba? Onun icinde ‘bakariz’ demis bi nevi. Uzatir gibi geliyor malesef

hocam imkanınız varsa kararnameyi imzalamadan giriş yapın vizeniz elinizde sonuçta.

• https://t.co/IeIElzruLM?amp=1 LÜTFEN ŞURADAN CANLI İZLEYİN , anlamıyorum diyen birdaha bu çekilişe katılmasın şuan tarihi anlar yaşıyoruz ve ing bilmeyenler... lütfen yapmayın öğrenin şunu.

ARKADAŞLAR TRUMP GAYET GÜZEL CEVAP VERİYOR ,

DEMİN BİR GAZETECİ SORDU İŞTE SEÇİM KAMPAYANINZDA BU GÖÇMENLĞİ KALDIRICAM FALAN DEDİNİZ , ADAM HAYIR BEN YASAL OLMAYANI DEDİM DEDİ
    GÖÇMENLERLE İLE BİR DERDİM YOK , ANCAK HAKLIMI DÜŞÜNMELİYİM ÖNCELİĞİM ONLAR DEDİ

ADAM HAKLI , BU GECE İTİBARİ İLE GREENCARD NE YAZİKKİ Kİ DV2020 İÇİN BİTMİŞTİR ,2 AYLIK SÜRE 14 HAZİRANDA DOLUYOR Kİ UZAYA BİLİR , BUDA EYLÜLE KADAR NEREDEYSE İMKANSIZ O KADAR KİŞİYİ MÜLAKATA YETİŞTİRMEK DEMEK OLUYOR.

DV-2021 BİLE BİTMİŞ OLABİLİR , ŞUAN ADAMLARIN ÖLÜ SAYISI 50 BİNLERDE , SİZİ BİZİ HİÇ DÜŞÜNMEZLER , BİZİM BAŞKANIMZIDA BİZİ DEĞİLDE GÖÇMENLERİ DÜŞÜNSE ÇILGINA DÖNERDİK..

DEDİĞİM GİBİ BU GECEKİ AÇIKLAMDAN SONRA DV-2020 -DV-2021 BİTMİŞTİR...

ÖNCELİKLERİ KENDİ VATANDAŞLARI OLACAKTIR.

BUNA DEĞİL BİR DÜŞÜNCE KURULUŞU HİÇ KİMSE BİRŞEY DİYEMEZ, ZİRA ŞUAN ÇOK BETER HALDEDLER.

• @ibrahimasar %1 belki daha az olan bir şans ne bu kadar laf işitme neden oradaki milletin ekmeği ile oynama değer , az önce canlı yayında trump dedi , önceliğim kendi vatandaşlarım.

çok haklı , adama 1 kelime bile laf söyleyeme hakkımız yok. zira her ülke kendi vatandaşını düşünmeli

bu geceden sonra çıkacağı varsada almayacaklar zaten , 200-300 bin ölümlerden bahsediliyor , toparlanmaları çok uzun zaman alacak.

bende sizin gibi bu gece itibari ile o %1 olan şanstan vazgeçiyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |