Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Almanya da Cin'e Coronavirus'ten dolayi 130 milyon milyar Euro'luk fatura cikarmis 🙂 Almanya'nin ulusal gazetelerinden "Bild"de "Cin bize ne kadar para borclu?" diye bir yazi... kalem kalem faturayi cikarmislar...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FreeWoRLD umuyorum ki, hatali bir sekilde yazarlar kararnameyi de mahkeme karariyla askiya alinir...

• Beyler Tüm göçmenlik işlemleri duruyor mu?Trump tweet attı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@merilon 2021 bekleme odasında yazıları okursan bu konu orada konuşuluyor.

• @crazycells, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Almanya da Cin'e Coronavirus'ten dolayi 130 milyon Euro'luk fatura cikarmis 🙂 Almanya'nin ulusal gazetelerinden "Bild"de "Cin bize ne kadar para borclu?" diye bir yazi... kalem kalem faturayi cikarmislar...

Duzeltme: 130 milyar Euro

• $1 = 6.99 TL

• ⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

$1 = 6.99 TL

olur da bu sene kazanırsak seneye kadar 8 olur mu abi 😃 bir finansçı olarak görüşlerini alalım gerçi benim elde şuan zaten birşey yok 😃

• @Rhonster Su andaki Turkiye'nin bulundugu ekonomik durum ve coronavirus nedeniyle tum dunyadaki durgunluk goz onune alindiginda, bence bu yilin sonunda 8 TL yi gecer.

Turkiye boyle giderse turizm gelirinden mahrum kalacak. Ayrica ciftcinin uretimi de dusecek cunku ihracatta azalma olabilir. Zaten cogu tarim urunununu yanlis tarim politikalari nedeni ile ithal ediyorlar.

Finansal veriler zaten cok kotu. Bankacilik sektoru, kredi borcunu odeyemeyenlerden dolayi darbe alacak gibi gorunuyor. Disaridan para bulmak da zorlasacak. Buyuk ihtimalle IMF den borc almak zorunda kalabilirler. Bu ise kemek sikma politikasi ve bazi yaptirimlar getirebilir. Zaten anlayabildigimiz kadariyla hazinede para yok, o yuzden surekli bagis istiyorlar ve topyekun sokaga cikma yasagi ilan edemiyorlar.

Yani malesef durumlar hic ic acici degil. Tum dunyada zaten bir ekonomik daralma bekleniyor. Turkiye gibi gelismekte olan ulkeler malesef daha cok ve agir etkilenecekler.

• ABD'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı son 24 saatte 1684 artarak 42 bin 374'e yükseldi.
    Ceset kokusu alan akbabalar New York’un üzerinde uçmaya başladı.

• Bir öğretmen arkadaşımız virüse yakalandı 36 yaşında içki sigara hiçbir kronik rahatsızlığı yok ama solunum cihazına bağlandı durumu ağır hastanede yatıyor! Bu virüsü ciddiye almak lazım.

• Umarim gerceken durdururlar bu karari yada en azindan belirli sinirlamalar esliginde olur.

• @Semihmete geçmiş olsun Semih bey, inşallah tez zamanda şifa bulur

• @Muhtaradana inşallah

• @Semihmete, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Bir öğretmen arkadaşımız virüse yakalandı 36 yaşında içki sigara hiçbir kronik rahatsızlığı yok ama solunum cihazına bağlandı durumu ağır hastanede yatıyor! Bu virüsü ciddiye almak lazım.

geçmiş olsun inşallah atlatır hemen

• ⭐⭐⭐⭐

@Semihmete Arkadaşınıza acil şifalar diliyorum. Umarım bağışıklık sistemi hızlı şekilde toparlar ve direnir.

• @redsat2000 Sağol abi.Sende iyi bak kendine.

• Yasaklı

Son 3 gundur ingiltere medyasinda bas gundem maddesi Turkiye'den gelecek olan PPE (kisisel koruyucu ekipmani) yardimi idi ve pazar gunu gelmesi gereken ucak nihayet bugun geldi. BBC sabahtan beri yardim ucagini gosteriyor 🙂

Bu da ABD'ye solunum cihazinin kritik parcasinin satisiyla ilgili. 90'larda rahmetli Levent Kirca'nin gelecekte ABD'ye borc para verecegimize dair bir skecini hatirliyorum. Bu ekonomik degil, teknolojik ama yine de yardim 🙂 Ruhu sad olsun.

• Bilimadamlarından Trump a cevap “ “Şimdiye kadar duyduğumuz en aptalca öneri , Çamaşır suyu içmek öldürür. Vücuda enjekte etmek ise daha hızlı öldürür. İkisinide yapmayın!”

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |