Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Muhtaradana

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@celestial_2
    maalesef devamlı uzatılıyor, yalnız benim anlamadığım thy bu açıklamasında
    resmi otoritelerce alınan karalar doğrultusunda dediği kararlar nerede ben bulamadım,yalnız
    şu açıklaması var, ama hala bazı ticari uçuşlar devam ediyor
    Neden bu uçuşlara Türk vatandaşları dahil olmuyor onu anlamıyorum

İrem hanımın da söylediği gibi acil durumlar için, mesela Türk vatandaşlarını ülkeye getirme, kargo, cenaze, vb amacıyla yurtdışı ticari uçuşlar oluyor. Havayolları bu gibi durumlar için özel bilet satış açıyor ve bahse konu ülkedeki yolcular bu şekilde seyahatlerini gerçekleştirmiş oluyorlar. Tabi bunun için de gereeken bazı kriterler var. Zaten Türk vatandaşları çoğu ülke için geçici olarak kabul edilmeyen yolcu statüsünde; aynı şekilde çoğu ülkenin de vatandaşı Türkiye'ye seyahat edemiyor kısıtlamalar kapsamında. Konu ile ilgili resmi otorite kararları önce havayollarına iletiliyor, daha sonra kamu bilgilendirilmesi yapılıyor olabilir, kesin bilgi için Sivil Havacılığı takipte kalabilirsiniz. Ben de herhangi bir bilgi edindiğim takdirde güncelleme yapmaya çalışacağım.

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@İrem-Güzel yok been thy nı kastetmedim Qatar Airways ve Belavia Airways ın bazı ticari uçuşlarını kastediyorum, sanki uçuş yasakları tüm ülkeyi değilde sadece pegasus ve thy nı kapsıyor gibi bir şey var
    Burada söylenen tahliye uçuşu değil gibi

⬇

15 Nisan Çarşamba günü, Belavia Airways uçuşu İstanbul'dan saat 04: 15'te kalkacak, bu da Minsk'te bir gece kalmadan Amerika Birleşik Devletleri'ne devam eden seyahatlere izin verecek.

Sadece Belavia şu an İstanbul Yeni Havalimanı'ndan uçuşlarına devam ediyor. Bu şekilde ABD'ye giden var mı bilmiyorum ama Türkiye ABD için yasaklı ülkeler listesinde değilse gidilebilir. Öğrenmeye çalışacağım.

• @celestial_2
    Çok sevinirim, bizim bildiğimiz Türkiye yasaklı ülkeler listesinde değil, Amerikanın shengen bölgesinden gelenler için uyguladığı yasaklar 1 aydı diye biliyorum bugünlerde bitmesi gerekiyor, bu yasağın devam edip etmediği ile ilgili bilgi sahibi olan bizimle paylaşabilir mi?

• @Muhtaradana öğrenmeye çalışayım bende. Ama Amerikan vatandaşlarına Çağrıdır diye tahmin ediyorum. O havayolu şirketleriyle kendi vatandaşını getirmek için anlaşmıştır. Belki green card Sahibi olanlarıda kapsar ama bilmiyorum. Öğrenmeye çalışayım gitmek isteyen arkadaşlar için önemli tabi bu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana aşağıdaki linki chroma açarsan türkçe olarak gittiği ülkeler var. Belarusa olsun amerika dışında diğer ülkelere istanbuldan kalkıyor hatta yarın sabahtan var sabaha karşı 5 gini uyanık varsa flightradar kontrol edebilir

https://booking.belavia.by/

flightradar sitesine giren B2 0784 bu kodu arattırsın uçak bu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Penka90, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells Anlaşildi Teşekkürler!!!

Peki, Visa Interview location daha sonra değiştirebiliyormuyuz DS-260 formunu tekrar açmadan..Mesela ben şuan Kendi memleketimdeyim ve Turkiyeye gidemedim şu an ki durum boyle devam ederse.??

Degistirebilirsiniz ama DS-260'tan secim yapmanizi isteyebilirler.

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@celestial_2
    Çok sevinirim, bizim bildiğimiz Türkiye yasaklı ülkeler listesinde değil, Amerikanın shengen bölgesinden gelenler için uyguladığı yasaklar 1 aydı diye biliyorum bugünlerde bitmesi gerekiyor, bu yasağın devam edip etmediği ile ilgili bilgi sahibi olan bizimle paylaşabilir mi?

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/from-other-countries.html

Bu siteye göre Türkiye yasaklı ülkeler listesinde değil. Belavia'nın buradaki çalışanlarından biriyle görüştüm, şu anda bir sıkıntının olmadığını söyledi, yani Minsk üzerinden gidiş mümkün. (Eğer bilet alacaksanız yine de bir confirmation alın satış hizmeti verenlerden ya da havalimanından) Yasak olmadığı için gidişte ben de problem olmayacağını düşünüyorum.

• @myxo11 LOT Havayolları'nın 27 Nisan'dan ve sonrası için aktarmalı uçuşları gözüküyor. Bir bakın isterseniz.

• bülten açıklandımı yeni arkadaşlar

• @tduran
    Coming soon.

• @turcouz teşekkürler

• @turcouz konu dışı birşey sormak istiyorum imzanızdaki excel i güncelliyorum ama kaydedemiyorum.

• @yigitsagun merhaba,
    Siz bilgileri girer girmez otomatik olarak kayıt ediliyor, birşey yapmanıza gerek yok yani. Bilmediğimiz bir başka sorun varsa eğer sayın @crazycells yardımcı olacaktır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yigitsagun, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@turcouz konu dışı birşey sormak istiyorum imzanızdaki excel i güncelliyorum ama kaydedemiyorum.

Evet, forum cizelgelerinden bahsediyorsaniz yazmaniz yeterli, kendisi otomatik olarak kaydediyor...

• mayis bulteni açıklanmadi mi dostlar

• @mkonca şuan için belli değil sabırla bekliyoruz. Ne olacak diye..

• 23 nisanda tahliye ucusu olucak lax, nyc ve dcw ye.. Bunlardan biriyle gidebilirsiniz dicem ama yine 22 sini geçmiş oluyor gerçi saat farkından belki tutturabilirsiniz.. Gerçi bi daha ne zaman dönebilirsiniz bilemiyorum..

• @mkonca, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

mayis bulteni açıklanmadi mi dostlar

DV2021 başlında Travel Gov twitter adresinden paylaştığım açıklama fotoğrafına neden eksi verdiniz?

Gerçekten komik bu yaptığınız. 😂

screenshot.png

• @Final-Approach, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@mkonca, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

mayis bulteni açıklanmadi mi dostlar

DV2021 başlında Travel Gov twitter adresinden paylaştığım açıklama fotoğrafına neden eksi verdiniz?

Gerçekten komik bu yaptığınız. 😂

screenshot.png

dostum ben beğeni yolladigimi zannettim. neden eksi vereyim. bütün beğeniler sana feda olsun:)

• @mkonca, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

dostum ben beğeni yolladigimi zannettim. neden eksi vereyim. bütün beğeniler sana feda olsun:)

Teşekkür ederim. 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |