Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ağabeyim annem için I-130 doldurdu ve uscis'e gönderdi. 2 hafta önce estimated time until decision 10 days görünüyordu. Bugün bakabildim "Your case is taking longer than expected to process. You will be notified if you need to take any action." yazıyor. Ne zamana çözülür acaba tahmini ne zaman bir mail gelir?
    Ayrıca "Case Status" kısmında "As of April 20, 2023, we are actively reviewing your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number *************. Our records show nothing is outstanding at this time..." yazıyor.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• Merhaba benim iki sorun olacak, Amerikan varandaşıyık ancak Türkiye’de yaşıyorum. Bu şekilde,

1. Türkiyede yaşadığım için ve finansal olarak anneme destek olamayacağım için benim üzerimden yine de anneme GC başvuru yapabilir miyim?

2)Annemin hali hazırda green cardı var ancak 10 yılı dolmak üzere ve Türkiye’de yaşıyor GC Lotosuna katılabilir mi?

• Merhablar
    Anerikan vatandaşı olan oğlum benim için sponsor olarak I 130 ile 2022 de başvurdu ve green kart için DQ mesajı 26 Temmuz 2023te geldi, randevu tarihi bekliyorum.
    1.sorum: Konsolosluk Intervıew için bir tarih mesajı NVC den sanırım gelecek henüz bir mesaj gelmedi ne zaman gelir?
    2. Oğlum bu arada Can adını John olarak değişti, bu isim değişikliği belgesini şimdi NVC ye mi yoksa konsolosluk randevu tarihi olduğunda mı bildirmeliyim. Bu isim değişikliği süreci etkiler mi?

• @ferda, içinde söyledi: Family Sponsored Green Card (Aile sponsorluguyla Green Card almak)

Merhablar
    Anerikan vatandaşı olan oğlum benim için sponsor olarak I 130 ile 2022 de başvurdu ve green kart için DQ mesajı 26 Temmuz 2023te geldi, randevu tarihi bekliyorum.
    1.sorum: Konsolosluk Intervıew için bir tarih mesajı NVC den sanırım gelecek henüz bir mesaj gelmedi ne zaman gelir?
    2. Oğlum bu arada Can adını John olarak değişti, bu isim değişikliği belgesini şimdi NVC ye mi yoksa konsolosluk randevu tarihi olduğunda mı bildirmeliyim. Bu isim değişikliği süreci etkiler mi?

Merhaba Ferda Hanım, oğlunuz başvuruyu 2022 yılının hangi ayında yapmıştı?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   yusufalak yusufalak 

• @zorbacie 2022 Mart ayı, bu arada ben Babasıyım (ferda)

• @ferda Çok özür dilerim Ferda Bey. Cevap için teşekkür ederim.
    🙂

• Bu ileti silindi!
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 

• Merhaba ben Melis. Amcam ABD vatandaşı ve yıllar önce babam yani kardeşi için F1 vizesine(kardeş sponsorluğu) başvurdu ve tabiki başvuruda ben de vardım. Başvuru yapıldığında yeğeni olarak 15 yaşındaydım. Şimdi 23 yaşındayım ve evliyim. Vize onaylanırsa bundan faydalanabilecek miyim? yeşil kart sahibi olabilecek miyim?

• @Melis-2 Merhabalar kardeş sponsorlığu ıse vize türünüz F4 oluyor. Vızeyi alabilmeniz için 21 yaş altı ve bekar olmanız gerekiyor

• @Ercan_Yılın Maalesef sizi kandirmislar , bildigim kadari ile oyle bir durum olmaz

• @Ercan_Yılın O sozde eğitim kurumundan uzak durun. Dolandiricilik gibi ...

• Merhabalar bir sorum olacak,

8 Aralık tarihinde bütün evraklarımı yollayıp başvurumu bitirdim. 26 Aralık'ta parmak izi verdim ve 28 Aralık tarihinde I-765 çalışma iznim onaylanmış. Bu belge kart olarak mı yok ayrı bir form olarak mı ulaşacak? Ayrıca onaydan ne kadar süre sonra elime ulaşır? Bilgilendirirseniz sevinirim.

• Merhaba,eşim için family sponsor vize başvurusu yapacağız .Online başvuru yapabiliyor muyuz USCIS üzerinden ? Sanırım önceden başvuru formları ile birlikte diğer evraklar ilgili adrese postalanıyormuş bugün tarihi itibariyle süreç nasıl işliyor acaba.Ben GC lıyım ve eyaletlerarası driver işi yapıyorum bu yüzden online başvuru yapma şansım varsa bu daha kolay olacaktır.Bilgi sahibi arkadaşların desteğini bekliyorum.

• Herkese merhaba arkadaslar, yakin bir arkadasim kizini Abd'ye getirmek istiyor. Basvuru yapmadan once buradan da fikir almanin faydali olacagina inandigimiz icin size de danismak istedi ve soyle diyor:

"27 Ocak 2023 te K1 vizesi ile ABD ye giriş yaptım.14 Şubat ta burada evlendik.Sonrasında Nisan ayında greencard başvurusunu yaptık ve tam 4 ay sonra Greencard ım geldi.(2 yıllık)
    Eşim Türk ama Amerikan vatandaşı.Şimdi Türkiye de 15 yaşında olan kızımı yanımıza alabilmemiz için hangi vize türüne başvurmamız gerektiği ile ilgili bilgiye ihtiyacımız var.Kızımın %100 velayeti bendedir.Babası Türkiye de yaşıyor fakat kızım babası ile değil babaannesi ile yaşıyor.
    Greencardlı ve annesi olarak ben mi başvuru yapmalıyım?
    Amerikan vatandaşı olarak eşim de benim kuzum için başvuru yapabilir mi?
    Bilgisi dahilinde olanlar yardımcı olabilir ise çok sevinirim.Çok araştırdım ama yanlış birşey yapıp sürecin yavaşlamasını istemiyorum.
    Şimdiden çok teşekkürler.."

• @Gurman-A sizde green cardlı olarak yapabiliyosunuz eşinizde bunu yapabilir fakat prosedür nasıl işliyo bilmiyorum bir avukata danışmalısınız bunun için

• Herkese merhaba,
    Eylul 2023 itibariyle greencard statum Amerika vatandasligina dondu. Gun itibariyle anne ve baba icin de greencard, amerika vatandasligi ya da long term permit basvurusu yapmak istiyorum. Bu konuda hangi foruma yazmam gerekiyor bilemedim, gerekli bilgilendirmeyi ve yonlendirmeyi alabilirsem memnun olurum. Tesekkurler

• Merhabalar
    01 Şubat 2024 de görüşme randevum var. ABD vatandaşı Petitioner oğlumun

1. Marriage Certificate copy olarak var orginali abd de görüşmede sorun olur mu
      2.Petitiner Birth Certificate M,am konsolosluğondan copy idi orginali olmadığından e devlettten yenisini çıkartıp tercüme yeniden Optinal document olarak yükleyip belge götürüyorum uygun mu
      Teşekkürler

• @ferda Görüşme nerede ?

• Merhabalar,
    Ben "EB-1 Outsatnding " kapsaminda Green kartimi yenice aldim. 27 yasinda bekar oglum F1 vizesi ile ABD yuksek lisans yapiyor. Oglum icin sponsor olabilecegimi biliyorum, ancak bazi sorularim olacak:

1. F1 vizesi ile ABD yuksek lisans yapan oglumun Green karti icin sponsor olabilmem icin, benim Green Kart aldiktan sonra belli bir sure gecmesi gerekiyor mu? Ornegin, ben Green kartimi aldim, bir hafta gecti. Oglum icin Green Kart sponsoru olarak, green karta basvurmasini saglayabilir miyim?
    2. Turkiye de yasan 29 yasinda bekar oglum var. 10 yillik B1 vizesi var. B1 vizesi olan oglum icin nasil bir yol izlemeliyim? ABD ye B1 vizesi ile giris yaptiktan sonra, ABD icinden mi Green Kart icin basvursun, yoksa Turkiye den basvursun? Hangisi daha iyi olur?
      Ilginiz icin cok tesekkur ederim. Saygilar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

61

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |