Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Sayin @redcka anladigim kadari ile sizin beyan etmis oldugunuz gelir ile gerceklesen arasi bir fark dogmus(yanlis mi anladim) bunun sebebi sizin sigortaya basvurmadan once atiyorum ben 30 kazanirim deyipte gercekte 50 kazandiysaniz o yuzden istemis olabilirler. Ama bu bir yenileme ise tahmini 2020 gelirini ister.

• Uscis Covid-19 la alakalı açıklama yaptı, kimse Covid-19 la ilgili tadavi teşhis için devlet yardımı aldığında devlete yük olmayacak, özellikle çocuklar için farklı eyaletlerde farklı isimlerle adlandırılan medicaid konusunda bu sağlık hizmetinden yararlananlar için çok iyi haber

(Açıklamada açıkça belirtmişler, kimsenin devlete yük olma endişesiyle bu hastalığı saklamasını istemiyorlar)

https://www.miamiherald.com/news/local/immigration/article241196746.html

• @Muhtaradana Herhangi hir sağlık sigortası olmayan ancak Corona teşhisi konulan biri de bu kapsamda mı değerlendirilecek ? Çünkü yeni gelen ve sigortası olmayan bir sürü kişi var

• Kanunu yazanların bile kafa karışık 🙂 Detaylı metinlere girince bile bilinmezler var.

Yeni gelen biri medicaid veya marketplace’den sigorta satın alırsa, bu public charge mıdır? Marketplace’den almak kapsama girmez denmiş, medicaid de girmez diyor ama “but for some foreign national adults” için negatif etki yapar demiş. Bu bazı yabacılar tanımına green card lılar giriyor mu muamma.

Bilen varsa lütfen aydınlatsın,

İlgili kısım alttadır:

Use of public benefits could be considered a negative factor in a public charge inadmissibility determination. This means it could affect your chances of admission or adjustment of status.

Enrollment in a Marketplace plan (with or without premium tax credits) is not a public benefit under the public charge final rule.

For children under age 21 and pregnant women, enrollment in Medicaid or the Children’s Health Insurance Program (CHIP) won’t be considered to be a public benefit under the public charge rule.
    But for some foreign national adults, enrollment in Medicaid may be considered a negative factor in a public charge inadmissibility determination.

If you think this might impact you, contact USCIS directly before continuing your Marketplace application. It’s important to understand how these changes might affect you. For more information on what it means to be a public charge, visit USCIS’s website or call U.S. Citizenship and Immigration Services at 1-800-375-5283. If you would like to, read USCIS’s public charge final rule (PDF, 1.5 MB).

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglarcan, içinde söyledi: Healtcare, Obamacare, Saglik sigortasi

Kanunu yazanların bile kafa karışık 🙂 Detaylı metinlere girince bile bilinmezler var.

Yeni gelen biri medicaid veya marketplace’den sigorta satın alırsa, bu public charge mıdır? Marketplace’den almak kapsama girmez denmiş, medicaid de girmez diyor ama “but for some foreign national adults” için negatif etki yapar demiş. Bu bazı yabacılar tanımına green card lılar giriyor mu muamma.

Bilen varsa lütfen aydınlatsın,

İlgili kısım alttadır:

Use of public benefits could be considered a negative factor in a public charge inadmissibility determination. This means it could affect your chances of admission or adjustment of status.

Enrollment in a Marketplace plan (with or without premium tax credits) is not a public benefit under the public charge final rule.

For children under age 21 and pregnant women, enrollment in Medicaid or the Children’s Health Insurance Program (CHIP) won’t be considered to be a public benefit under the public charge rule.
    But for some foreign national adults, enrollment in Medicaid may be considered a negative factor in a public charge inadmissibility determination.

If you think this might impact you, contact USCIS directly before continuing your Marketplace application. It’s important to understand how these changes might affect you. For more information on what it means to be a public charge, visit USCIS’s website or call U.S. Citizenship and Immigration Services at 1-800-375-5283. If you would like to, read USCIS’s public charge final rule (PDF, 1.5 MB).

Medicaid almak için şartları taşıyorsa bunu kullanmak kişiyi "public charge" yapmaz.

Benim "foreign nationals" ifadesinden anladığım "permanent resident" olarak değil, başka tür geçici çalışma vizeleri ile ABD'de bulunanlar. "chances of admission or adjustment of status" ile ifade edilen ülkeye giriş veya AOS ile statü değiştirme green cardlılar için geçerli şeyler değil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglarcan
    https://thehill.com/homenews/administration/488940-trump-says-undocumented-immigrants-can-get-tested-for-coronavirus?fbclid=IwAR3DB_zZk0ugUFe-SwQem23MO60fo0jJ3WaaQog8Cc_npBOWS2WTRUJoP4k#.XngY9YlJu2A.facebook

kaçaklara bile sesleniyor gelin test yaptırın sizi sınırdışı etmicez diye. Zaten aşağıda ki linkten sana en yakın sağlık merkezine gidip ÜCRETSİZ test yaptırıp pozitif çıkarsa seni öyle bir karantiya alırlar ki sağlık poliçen var mı yok mu hiç kimsenin umrunda değil.

bugün hemşerim videosunda anlatıyor evsiz wallmart giriyor dolaşı çıkarken ben kötü oluyorum diyor. Ambulans - itfaiye gelip 1 saate yakın defenkte edilmiş.
    dakika olarak 14:50 - 16:45

• @Muhtaradana diğer yorumlarada baktım ama bizim gibi yeni gelenler paylaşımda bulunmamış ,hangi sigortayı yaptirmaliyiz simdi, koronavirus yada başka hastalik olur, herkes gibi bizde şu süreçte iş için bekleyeceğiz dolayısıyla işveren sigortasıda olmayacak ;sizin bilginiz varsa yada yeni giriş yapanların yaptırdıkları sigorta varsa yardımcı olursanız sevinirim,ozelikle cocuklar var onlar için istiyoruz

• @EBK sayın @knnrn ve @caglaror ve forumda Amerika'da yaşayan diğer arkadaşlar bu mesele üzerine çok fazla bilgi ve deneyim sahibiler, sizi yönlendireceklerdir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EBK, içinde söyledi: Healtcare, Obamacare, Saglik sigortasi

@Muhtaradana diğer yorumlarada baktım ama bizim gibi yeni gelenler paylaşımda bulunmamış ,hangi sigortayı yaptirmaliyiz simdi, koronavirus yada başka hastalik olur, herkes gibi bizde şu süreçte iş için bekleyeceğiz dolayısıyla işveren sigortasıda olmayacak ;sizin bilginiz varsa yada yeni giriş yapanların yaptırdıkları sigorta varsa yardımcı olursanız sevinirim,ozelikle cocuklar var onlar için istiyoruz

Healthcare.gov üzerinden size hangi poliçelerin hangi şartlarda çıkacağını bilmediğim için yanıt vermek kolay değil. Size sununlan seçenekleri paylaşıp sorarsanız hangisi daha uygun olur yazabiliriz. Bir sigorta şirketi iyi olabilir ama belli bir poliçe kapsamı kötü olabilir. Çocuklar için zaten genelde CHIP kapsamında Medicare çıkıyor, onlar için endişe etmeye gerek yok.

• @knnrn tamam tesekkurederim

• @knnrn Merhaba devletten yardım almamak adına, cebimden kendime özel sigorta yaptıracağım. Bunun için de healthcare sitesinden marketplace kısmına mı gitmemiz lazım ? Yoksa normal araç sigortası araştırır gibi piyasadan özel poliçe mi araştırmalıyız ?

Teşekkürler,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglarcan, içinde söyledi: Healtcare, Obamacare, Saglik sigortasi

@knnrn Merhaba devletten yardım almamak adına, cebimden kendime özel sigorta yaptıracağım. Bunun için de healthcare sitesinden marketplace kısmına mı gitmemiz lazım ? Yoksa normal araç sigortası araştırır gibi piyasadan özel poliçe mi araştırmalıyız ?

Teşekkürler,

Sağlık sigortası devlet yardımı değildir. Healthcare Marketplace üzerinden poliçelere bakıp seçim yapabilirsiniz. Sizin durumunuza ve gelirinize göre fiyatlar çıkacaktır. Bu şekilde poliçe almak devlet yardımı aldığınız anlamına gelmez. Örneğin çocuklar için Medicare ücretsiz çıkabilir, bunu kullanmakta bir sakınca yok.

• ⭐⭐⭐

@knnrn @caglarcan Medicaid ve Medicare isimlendirmesi birbirinine çok yakin oldugu icin karisiyor arada.

'Medicaid is a public assistance health care program for low-income Americans regardless of their age. Medicare, on the other hand, is an age-based federal health insurance program that guarantees coverage for individuals ages 65 and over and some younger people with disabilities.'

Medicaid'in hangi durumlarda public charge kapsamına girmediğini öğrenmekte icin USCIS' in public charge sayfasına bakabilirsiniz. Geliriniz yeterli degilse cocuklar(By aliens under the age of 21) icin Medicaid çıkabilir ve bunu kullanmanız public charge durumuna dusmez.

https://www.uscis.gov/news/fact-sheets/public-charge-fact-sheet

• @keysnambır süper bilgiler teşekkürler.

• Bu arada bir opsiyon olarak, Tr’de Axa sigorta sağlık poliçesi baktım. Bana yıllık 3000 TL prim çıktı. ABD’yi de kapsıyor, max teminat Yurtdışı yatarak tedavi 100.000 usd. (%80 katılım var)

Türkiye’de alınacak sağlık hizmeti sınırsız tabiki

Mantıklı görünüyor, çünkü aşırı ucuz. Böyle bir yol izleyen oldu mu? Tabi Abd’de sık doktora giden biri için anlam ifade etmez

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglarcan Türkiye de hazırlanan teklif yatarak + ayakta mı yoksa sadece yatarak mı ayrıca 90 gün olayından haberin var mı. Bireysel sağlık olsun yurtdışı sağlık seyahat olsun max geçerlilik süresidir. Yazı aşağıdadır.
    dd.jpg

Bireysel_Saglik_Sigortasi_Ozel_Kosullar.pdf

• herkese selamlar
    Abd'ye 23ünde girdim şuanlık hemen özel sağlık sigortası yaptım FL kapsamında, public charge kuralları içinde obamacare dahil degil anlayabildigim kadarıyla ve obamacare giris tarihi üzerinden 60gün icerinde mi basvurulması gerekiyor öyle birşey duydum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burak-Erdoğan, içinde söyledi: Healtcare, Obamacare, Saglik sigortasi

herkese selamlar
    Abd'ye 23ünde girdim şuanlık hemen özel sağlık sigortası yaptım FL kapsamında, public charge kuralları içinde obamacare dahil degil anlayabildigim kadarıyla ve obamacare giris tarihi üzerinden 60gün icerinde mi basvurulması gerekiyor öyle birşey duydum.

Sağlık sigortası public charge kapsamına girmez. AHA (Obamacare) başvurusunu girişten sonra 90 gün içinde yapmak gerekiyor.

• ⭐⭐⭐

Merhablar,
    27 Mart itibari ile Ny tan giris yaptık. Durumlar malum, Ssn ofisleri kapalı olduğu için biraz geç gelebilir gibi duruyor. Biz nolur nolmaz diye sağlık sigortası yaptırmak istiyoruz fakat Ssn olmadan bu mümkün olur mu?

• @bolatmali ssn kartının kendisi 10 gün civarı geliyor, ancak numarayı Abd’ye girdikten 1-2 sonra gidip ssn ofisten öğrenebilirsiniz. Bir kağıda yazıp veriyorlar.

Sigorta yaptırmak için doldurulan formlarda ssn talep ediliyor, o yüzden şart

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |