Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bugün gelen evrak onay e-mailleri(bizim öğrenebildiklerimiz eminim daha çok evrak onay e-mailleri gelmiştir)

Türkiye

30000(forumdan)

Rusya

30600

Arnavutluk

32600

• @Bugra35 Bey Merhaba,
    Biraz tecrubelerimi paylasmak isterim. Yalniz,siz DS-260 doldururken interview location olarak nereyi secmistiniz? ABD mi yada Ankara?

• @rodin biz mülakatımıza daha çok var diye yapmamıştık ais kaydı. Sonra Covid-19 patlayınca hiç yapmadık. Bize de henüz iptal maili gelmedi ama 24ünde de mülakat olmayacağını öngörüyoruz. Doktor randevusu da almadık aynı sebeple.

• @znerus ais kaydını yapın bence..

• @rodin görüşmemize daha 1 ay var en iyi ihtimalle. Neden yapmamız gerektiğini düşünüyorsunuz? Çok bilgim yok bu konuda o yüzden soruyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ErsinCeylan812, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. İki sorum daha olacak. Üzerime kayıtlı müşterek ev mali kaynak olarak sayılabilir mi? Sayılacak ise hesapta 9.000$ olması vizeyi almak için yeterli olur mu? Diğer soru başvuru esnasında high scholl degree işaretlemiştim ve şuan üniversite mezunuyum bunun bir avantajı olur mu?

Musterek ev siz ve esinize aitse olabilir, ama ABD'ye gitmeyecek birilerine aitse o durumda mali kaynak olarak gostermek biraz garip olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozN, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Sayın @crazycells , belli bir süre sonra covid-19 tehlikesinin azalması ve konsoloslukların tekrar çalışabilecek hale gelmesi durumunda göçmen vize mülakatlarının sıklığı artırılabilinir mi? Yani bir ay içerisinde atıyorum 5 gün için mülakat tarihi veriliyorsa bu rakam 15-20 lere çıkabilir mi? Bunu sınırlayan limit gibi bir şey var mı? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Hayir, hicbir limit yok. Butun herkesi ayni gun bile cagirabilirler isterlerse... Daha once kongrede butce onaylamalari sirasinda boyle bir durum yasanmisti, butce onaylanmazsa konsolosluklar belirsiz bir sure kapanacagi icin; konsolosluk islemlerin aksamamasi icin sonraki haftanin butun basvuranlarini ayni gun konsolosluga cagirmisti.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bugra35, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Arkadaslar merhaba case numaram 21xxx numaram nisan ayi bulteninde current oldu. Mayis ayi icin mulakat maili beklerken mulakatlarin durduruldugunu ogrendim. B1 /B2 turist vizem var ve suan hala gecerli. Turist vizemle Amerika ya gidip geri kalan sureci orada tamamlayabilirmiyim ? mulakati orda gerceklestirebilirmiyim deneyimli arkadaslarimizin hocalarimizin yardimini rica ederim

Su an USCIS de tum mulakatlari durdurdu, AOS yapmaniz cok mumkun olmayacak...

Ayrica turist vizesini bu amacla kullanmaniz da yasal degil, bu asamadan sonra turist vizesiyle giris yapip USCIS'e basvuru yaparsaniz bile USCIS gorevlisini buna ikna etmeniz zor olabilir. Ayrica mulakatlar yeniden baslayinca konsolosluklarda islem yapmaniz daha kolay olur. Tek bir gunde islemleriniz biter... Fakat AOS bu kadar kisa surmuyor...

• ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Sayın @crazycells , belli bir süre sonra covid-19 tehlikesinin azalması ve konsoloslukların tekrar çalışabilecek hale gelmesi durumunda göçmen vize mülakatlarının sıklığı artırılabilinir mi? Yani bir ay içerisinde atıyorum 5 gün için mülakat tarihi veriliyorsa bu rakam 15-20 lere çıkabilir mi? Bunu sınırlayan limit gibi bir şey var mı? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Hayir, hicbir limit yok. Butun herkesi ayni gun bile cagirabilirler isterlerse... Daha once kongrede butce onaylamalari sirasinda boyle bir durum yasanmisti, butce onaylanmazsa konsolosluklar belirsiz bir sure kapanacagi icin; konsolosluk islemlerin aksamamasi icin sonraki haftanin butun basvuranlarini ayni gun konsolosluga cagirmisti.

Hocam bahsettiğiniz durum gibi olurda hiç bir arkadaşımız madur olmaz inşallah

• @znerus biz muhtemelen bu iptal maillerini ais kaydını geç açtık diye almadık.. konsoloslukla iletişim halinde kalmamız özellikle bu olağanüstü durumda çok önemli.. ais kaydını ertelemenin size bir faydası yok aksine zararı olabilir gibi gözüküyor.

• @rodin teşekkür ederim. @crazycells siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

• @Muhtaradana selam,
    malum covid-19 sürecinde evde bir miktar can sıkıntısı oluşmaya başladı.
    ben evraklarımı 12.02.2020 de gönderdim kcc'ye ancak henüz herhangi bir onay e-maili gelmedi.
    Senin sürecin sancılı geçtiği için sana sorma ihtiyacı hissediyorum. Şimdi kcc ye bizim evraklar neden onaylanmadı diye sormama gerek var mı sence?

• @burakk numaranız current olmadığı sürece arayıp sormanızın bir anlamı yok. Current olduğunuzda hala onay almadıysanız arayabilirsiniz...

• @burakk şu anda gerek olduğunu bende düşünmüyorum, evrak onayları 33 bin civarında, sizin case numaralarınıza geldiğinde hala gelmemişse, o zaman durumunuzu sorgulayın lütfen

• Merhaba ben ais kaydı açtım postane seçtim ama eşim ve çocuğumu eklememişim.
    Şu an iptal edemiyorum, öyle bir seçenek çıkmıyor.
    Başvuru sahibi ekle dediğim zaman ayrı bir grup açıyor.

• @Orkun-De ben de aynen o durumdaydım, konsolosluğa aradığımda , telefonla eşim ve kzım içinde kayıt oluşturmuştuk , yardımcı olmuşlardı...ama şu anda muhatap yoktur sanırım...varsa ve müsaitlerse yine yardımcı olurlar kanaatindeyim, kolay gelsin

• @arkben Teşekkürler. Ben de ekran görüntüsü içeren bir mail attım.

• Merhaba herkese,
    8 Nisandaki randevumuzun iptal edildiğine dair bizde dün mail aldık. İnş en kısa zamanda normale döner herşey

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fetihy, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Hocam bahsettiğiniz durum gibi olurda hiç bir arkadaşımız madur olmaz inşallah

Merak etmeyin, herkesi bir gunde cagiracak kadar durumun kotulesecegini sanmiyorum. Henuz yilin yarisini geride biraktik, hala 6 ay var surecin bitmesine...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@znerus, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@rodin teşekkür ederim. @crazycells siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

genel sureci forumdan takip edebiliyorsunuz zaten, o nedenle ne oldugunun farkindasiniz. Su an AIS kaydi yapmis olmamak sizin icin olumsuz bir durum degil, ama hazir vaktiniz varken bir ara yapabilirsiniz...
    zaten AIS'in DV surecindeki tek amaci PTT'ye verilecek adresi saglama... Bunun disinda hatirlatma ve bilgilendirme disinda bir fonksiyonu yok. Dedigim gibi karar veren ve yonlendiren yer konsolosluk, AIS sadece konsolosluga vize ucretleri/pasaport gonderimi konusunda yardim eden bir birim...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |