Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Caghan Vize kalırsa Eylül ayında yeni vize verebilirler vermeyedebilirler! . Vize süresi uzatmak diye birşey olmaz.Hiçbir vize isteyen yabancı bir ülke vize süresini uzatma diye bir işlem uygulamıyor yapılan şey tekrar vize başvurusu olur konsolosluk sizi yeniden değerlendirir vize verir veya vermez bu kadar basit! Vize denilen şey pasaporta yapıştırılan barkodlu kağıttır! Onun üzerinde giriş çıkış zamanı zaten yazıyor, o süre içerisinde girersin ve çıkarsın bu kadar basit.Kendinizi kandırmayın.Şimdiye kadar green card vizesi alıpta süresini uzatan örnek varmı ?? Bi araştırın ?

• ⭐⭐

@Caghan Konsolosluk size ikinci vizeyi vermeyebilir de. Vereceği garanti değil. Bence riske atmayın green card şansınızı ve henüz uçuşlar varken gidin derim. Ev bulma konusunda corona olmasaydı da kredi skorunuz olmadigi icin zorluk yasayacaktiniz zaten. İs konusu ise zaten ilk etapta gidenler genelde delivery yapıyor. Delivery işi ise şu an altın cağında. Yani eleman arıyorlar. Işsiz kalmazsınız. Oteller ise inanın en az ev kadar hijyenik. Evimizde olmayan temizlik otelde yapılıyor. Şu an coronadan dolayı da daha çok dikkat ediyorlardır. Bir de madalyonun diğer yüzü var; yanlışım varsa bilenler düzeltsin lutfen; eğer konsolosluk ikinci vize talebinizi kabul ederse bu ikinci vize bir başka talihlinin hakkı olan vizelerden verilecek. Yani eğer yanılmıyorsam vize süresi uzatılmıyor yeni bir vize veriliyor ve bu yeni vize 55.000 vizenin içinden bir vize. Eğer durum benim bildiğim gibiyse farkında olmadan bir başka talihlinin hakkını yemiş olacaksınız. Eğer bu doğruysa hiç etik olmayan bir şey yapmış olacaksınız. Lütfen yanlışım varsa duzeltin. Sakin yanlış anlamayın. Sizi itham altında bırakmak gibi bir niyetim yok. Söylediklerim hepimiz için geçerli olan şeyler.

• @erkcet, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@Muhtaradana sence neyi istiyor olabilirim? Bir onceki konuda konusulan konu bu! Vizenizin bitmesine 2 aylik bir sure var, eger bu surede gidemezseniz 22 Mayis'tan 3-4 hafta once Turkiye'deki ABD konsolosluguna yazmaniz yeterli olur, sizi yonlendirirler.

Sayın Erkcet bir yıl kadar önce forumdan yardım isterken ki tavrınla şu an ki uslubunu bir karşılaştırmanı tavsiye ederim. Burada hiç bir karşılık beklemeden bir birine yardımcı olan insanlara yanıt verirken yüklem ünlem ve tümleçlere biraz daha özen göstermek gerek hele ki bu arkadaşlarımız Muhtaradana veya crayzcell gibi ellerinden geleni ardına koymayan arkadaşlarsa biraz daha fazla dikkatli olmak gerek.

• ⭐⭐

@erkcet, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@Muhtaradana sence neyi istiyor olabilirim? Bir onceki konuda konusulan konu bu! Vizenizin bitmesine 2 aylik bir sure var, eger bu surede gidemezseniz 22 Mayis'tan 3-4 hafta once Turkiye'deki ABD konsolosluguna yazmaniz yeterli olur, sizi yonlendirirler.

Lütfen burada bizlere yardımcı olamak için ellerinden gelen insanlara daha saygılı olalım. Size cevap verme zorunluluğu bile yokken size cevap vermiş olması bile sizin icin bir lütuf aslında. Kaldı ki; paranızla tuttuğunuz avukata bile bu şekilde soramazsınız. Çocuğunuza bile bu şekilde davranamazsınız. Burada bizlerin gönlünde özel bir yeri olan sayin @Muhtaradana kardeşimize yaptığınız bu davranışınızı bir kez daha düşünmeye ve ozurdilemeye davet ediyorum sizi. Eminim ki sizde böyle kaba ve cahil biri değilsinizdir. Eğer hatanız dolayısıyla özür dilerseniz bir anlık boslugunuza geldiğini varsayar mazur görülebilirsiniz. @Muhtaradana arkadaşımız gönlü geniş bir kardeşimizdir.

• @Drywall Kesinlikle. Burası avukatlık bürosu değil. Ona bile böyle davranamazsınız. Lütfen kıymet bilelim

• Sayın @ilhanucarus Sizin yazdığınızı beğenmekle kalmayıp yorumda eklemek istedim.Amerikadan avukata basit bir soru sormama rağmen kredi kartı bilgini ver skype yapalım dedi.Aynı soruyu eksik olmasın sayın @Muhtaradana bırakın saatleri dakikalar içinde cevapladı kendisinin emeği foruma çook büyük

• @takvimcas Burası bir sivil toplum kuruluşu gibi samimi ve gönüllü insanlardan kurulmuş bir yer .Sayın @crazycells ve @Muhtaradana da herkese verebileceği en iyi desteği veriyor. Bunun kıymetini anca buradan bir şekilde atılırsak anlayabiliriz. Ben kendi adıma katkı sunan herkese şükranlarımı sunuyorum. İyiki varsınız forumdaşlar 🙏🏻

• Aynen öyle arkadaşlar @crazycells ve @Muhtaradana beyin verdiği bilgiler ve samimiyeti dünyanın hiçbir yerinde hiçbir parayla elde edemeyiz. Bu tutumu sergileyen arkadaşların forumumuza zarar vermesine müsade edemeyiz. Saygılar...

• @Semihmete bu konu tam olarak net değil, yani evet vize uzatılmıyor o kısım doğru ama vize kalırsa kısmı net değil
    Bu konuda net bilgi yok, hem sizin dediğiniz gibi düşünenler yani "basılacak vizenin yeni bir vize kotasından kullanılır" diye düşünenler birde "zaten vize verilmiş vize yenilemesinde eski kullanılmış kotadan vize verilir kalan kotadan vize kullanılmaz " diye düşünenler var

• @Muhtaradana Benim bildiğim pasaporta yapıştırılan vizenin süresi uzatılamaz.Green Card için özel bir durum olduğunu zannetmiyorum.Çünkü Vize dediğimiz şey pasaporta yapıştırılan elektronik kağıttır Ve o kağıdın süresi bellidir uzatılamaz diye biliyorum.

• @Semihmete evet haklısınız uzatılmıyor, ama konsolosluğun verdiği cevaplardan uzatılamadığı anlaşılıyor ama yenilenme durumunda yeni bir kotadan kullanıp kullanmadıklarına dair bir bilgi vermiyorlar
    Bu konu özelinde aslında konsolosluğa sorulabilir, bu konuda açıklığa kavuşmuş olur

• @Caghan
    İyi akşamlar Cağhan bey bu dönemde endişelerinizde haklısınız, eğer biletinizi erkene alabiliyorsanız sadece ilk girişi yapmanız bile size çok kolaylık sağlayacaktır, ilk girişte pasaportunuza vurulan admitted damgası ile bu tarihten itibaren Amerika'ya greencardınız elinizde olmasa bile direk uçuşla rahatlıkla gidebilirsiniz, bu sıkıntılı günlerde 1-2 gün kalsanız bile ikinci girişinizde bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum, ayrıntılar için aşağıdaki konu başlığını inceleyebilirsiniz ⬇

Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri https://yesilkartforum.com/forum/post/82

1.sorununuza gelecek olursak bu konu hakkında endişeleri olan bazı arkadaşlarımız Ankara konsolosluğu ile iletişime geçti,verilen cevaplarda ve son olarak sayın @crazycells in başka bir talihli arkadaşımıza verdiği bilgide sorunuza cevap bulabilirsiniz ⬇

Soru:

Hi Dear Officer
    I got my visa approved on 07/01/2020. I have to enter the U.S. until 02/07/2020. I also want to buy tickets to enter the United States in April. But I am undecided about what to do after the Corona Virus incident. The United States does not close its doors to Turkey. Would this be a problem if I had to postpone my ticket to June or later? What happens if I spend the deadline of July 2 with a quarantine decision to be made by the United States? Can you add us some time for this matter? Or would you encourage me to enter the United States as soon as possible?
    Thank you

Cevap:
    Dear Sir,

We cannot extend your visa but we can process new visa as long as you provide us new medical report and pay new immigrant visa fee.
    Some of your documents may need to be renewed too.
    Please contact our office again if you cannot travel to the US within the validity of your current visa.

Sincerely,
    Immigrant Visa Unit
    Consular Section
    U.S. Embassy Ankara

Başka bir arkadaşımızın sorusu

Merhaba 2 gun once ankara konsolosluguna su mail i attim: Dear Sir/Madam,
    I and my family have received DV visa as a result of Lottery. We have to enter US for the first time by June, 2nd. Our scheduled trip is on May, 4th but we have concerns about travelling in this extraordinary times due to Coronavirus (we have 2 little kids). How can we proceed if we cannot travel by the visa expiration date due to Corona outbreak? This will be our first entrance

Cevap:
    Dear Ms

If you cannot use your immigrant visas within their validity period, please inform us by replying this e-mail. DV2020 program will continue until September 30, 2020 and your visas can be renewed if you pay the visa fee and renew your medical examinations. We advise you to inform us at least one month before the above mentioned date.

Aşağıdada benzer bir durumda olan arkadaşımıza sayın @crazycells in verdiği cevabı görebilirsiniz ⬇️( bu arkadaşımızın durumuna özelmi bu cevabı verdi yoksa genel bir cevap mı verdi, kendisi bu iletiyi gördüğünde bizi bilgilendirecektir)

DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari https://yesilkartforum.com/forum/post/126366

2.sorunuz için evet yeni bir sağlık raporu ve yeni bir vize size ilk giriş için 6 aylık bir zaman kazandıracak
    Son giriş tarihiniz yeni vizenizin üzerinde olacağı gibi yeni sağlık raporunuzun bittiği tarih olacaktır

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkcet, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Nasıl ulaşacağız mail adresleri var mı? Ben bulamadım.

Suradan yazabilirsiniz konsolosluga:

Eger sorularinizi "alinti" yaparak sorarsaniz, insanlar neyden bahsettiginizi hemen anlarlar. Her kullanicinin durumu, sorusu, konusu, merak ettigi sey farkli. Kisilere tahmini cevaplar vermek yerine, net olarak ne sordugunu anlamak onemli. Siz de kabul edersiniz ki, hickimse baskalarinin onceki mesajlarini ve yazilarini incelemek zorunda degil. Dolayisiyla yardim ve cevap bekliyorsaniz, siz de cevaplayacak kisilere "vakit kazandirmalisiniz". Nitekim, ne sorunuzda "konsolosluk" demissiniz, ne de onceki yazismalari alintilamissiniz...

• @Muhtaradana Evet haklısın abi.Bildiğim kadarıyla turist vizeleri haricindeki diğer vizeler kotalı oluyor.Ayrıca vize süresi 6 ay bu süre içinde giriş yapmayıp ta olağan dışı bir durum oldu şimdi biz gidemiyoruz vizemizi uzatın demek ne derece karşılık bulur bilmiyorum🤷♂️Bende merak ediyorum konsolosluğun cevabı ne olucak.

• @erkcet

[email protected]
    [email protected]

diye iki adres var ama iletişim için genellikle soru-formu yeterli oluyor, daha önce Sayın @crazycells bu emaili kullanmamanızı soru formunun yeterli olacağı uyarısını yapmış⬇

DV2019 Mulakat Deneyimleri https://yesilkartforum.com/forum/post/79519

Soru formundan sorularınızı sormak için ⬇

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Caghan, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese selamlar,

Normal şartlarda 18 Nisan'a biletimiz vardı ve vizemizin bitiş tarihi 28 Nisan. Bildiğiniz üzere corona mevzuları bu seneki çoğu talihliyi etkiledi. Bizde bu süreçte Amerika'ya girmek istemiyoruz çünkü hem otellerin güvenli olmadığını düşünüyoruz hem de kalacak yer bulmak ev kiralamak kimsenin çalışmadığı bir dönemde baya bir zor olacaktır.

Geçen hafta Amerika Konsolosluğu'na bunu ilettik fakat geri dönüş alamadık çünkü konsolosluklarda kapatılmış anladığım kadarıyla. Forumdan okuduğum bilgiler sayesinde sağlık kontrolüne tekrar gidersem ve vize basım ücretini ödersem vizemizin uzatılacağı yönündeydi. Burada aklıma takılan birkaç soru var yardımcı olursanız çok sevinirim. (Konsolosluğa ulaşmam gerektiğini biliyorum fakat kapalı oldukları için sizlerden ön bilgi almak istedim.)

1- Sağlık kontrolüne ne zaman gitmemiz gerekir vizemiz biterse ve biz ülkeye giriş yapamazsak sonrasında yapabiliyor muyuz bu işlemi?
    2- Vizemiz uzatılırsa sağlık kontrolü ile bir 6 ay daha mı uzamış olacak yoksa son giriş tarihimiz var mıdır bunun öncesinde?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Evet, konsolosluk size ulasip yeniden saglik raporu almanizi isteyecek, sonra 6 aylik yeni bir vize alacaksiniz.

Siz zaten elinizden geleni yapmissiniz ve konsolosluga ulasmissiniz, ucus durumlari da sizin kontrolunuzde degil, o nedenle konsolosluk sizi magdur etmeyip yeni vize verecektir. Ama cevap almaniz uzun surebilir.

Konsolosluk islemleri durdurdu, yani insanlarin konsolosluga gelmesini istemiyorlar; ama bu, konsolosluk "kapali" demek degil. Hala emaillere cevap vermeleri gerekiyor diye dusunuyorum, fakat calisan sayisi azalmis olabilir, o nedenle cevabi gec alabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Drywall, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@Caghan Konsolosluk size ikinci vizeyi vermeyebilir de. Vereceği garanti değil. Bence riske atmayın green card şansınızı ve henüz uçuşlar varken gidin derim. Ev bulma konusunda corona olmasaydı da kredi skorunuz olmadigi icin zorluk yasayacaktiniz zaten. İs konusu ise zaten ilk etapta gidenler genelde delivery yapıyor. Delivery işi ise şu an altın cağında. Yani eleman arıyorlar. Işsiz kalmazsınız. Oteller ise inanın en az ev kadar hijyenik. Evimizde olmayan temizlik otelde yapılıyor. Şu an coronadan dolayı da daha çok dikkat ediyorlardır. Bir de madalyonun diğer yüzü var; yanlışım varsa bilenler düzeltsin lutfen; eğer konsolosluk ikinci vize talebinizi kabul ederse bu ikinci vize bir başka talihlinin hakkı olan vizelerden verilecek. Yani eğer yanılmıyorsam vize süresi uzatılmıyor yeni bir vize veriliyor ve bu yeni vize 55.000 vizenin içinden bir vize. Eğer durum benim bildiğim gibiyse farkında olmadan bir başka talihlinin hakkını yemiş olacaksınız. Eğer bu doğruysa hiç etik olmayan bir şey yapmış olacaksınız. Lütfen yanlışım varsa duzeltin. Sakin yanlış anlamayın. Sizi itham altında bırakmak gibi bir niyetim yok. Söylediklerim hepimiz için geçerli olan şeyler.

Konsolosluk vize yenilenmesi konusunda rahat davrandigindan ben KCC'den yeni bir "vize numarasi" istediklerini dusunmuyorum. Sizin onceki vizeniz de iptal ediliyor cunku verilmeden once, ayni vize numarasini kullanabilirler kanimca.

• Vize görüşmeleri 17 Nisan a kadar durdurulmuş derken 17 Nisan'nın dahil olup olmadığı hakkında bilginiz var mı?
    THY nin de seferleri 17 sine kadar durduruldu ve ben yurtdışında olduğumudan 17sindeki randevuma yetişemeyeceğim.
    Bu durumda randevunun geçmesini bekleyip yeni bir tarih istemem gerekecek. Forumdan öğrendiğim kadarıyla sadece bu seçeneğim var.

• Umarım herşey düzelir. Ümidimizi kaybetmeyelim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orkun-De, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Vize görüşmeleri 17 Nisan a kadar durdurulmuş derken 17 Nisan'nın dahil olup olmadığı hakkında bilginiz var mı?
    THY nin de seferleri 17 sine kadar durduruldu ve ben yurtdışında olduğumudan 17sindeki randevuma yetişemeyeceğim.
    Bu durumda randevunun geçmesini bekleyip yeni bir tarih istemem gerekecek. Forumdan öğrendiğim kadarıyla sadece bu seçeneğim var.

Son tarihi pandemigin yayilma hizi belirleyecek. 17 Nisan'dan sonraki mulakatlarda da ertelemeler olabilir. Su an konsoloslugun tekrar islemlere devam etmesini beklememiz gerekiyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |