Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Eren98 Siddete meyilli bir insan degilim ancak boylelerini dovup ellerini yikayacaksin. Kimse senin ve sevdiklerinin yasam hakkina kast edemez. Anneme, babama, sevdiklerime virusu tasimak korkusuyla surekli bin bir turlu onlem alip, zaruri ihtiyaclar disinda disari cikmayan birisi olarak gittigim bir markette bana bu sekilde dusuncesiz, saygisiz ve igrenc bir davranista bulunulsa cok sert tepki verirdim.

Bu arada okulum 30 Mart'tan sonra uzaktan egitime geciyor. Grubumuzda yer alan bi hocamiz okullarin donem sonuna kadar kapali kalma ihtimali bulundugundan bahsetti. Sinavlar, odevler ve quizzler internet ortaminda yapilacak muhtemelen. Okullarin yeniden acilmamasi ciddi ciddi gundemdeymis.

• ⭐⭐

Yurtdışından 372.000 kişi geldi 20.300 test yapıldı 1200 tanı oldu

Hepsine test yapılsa ortalama 17 yada 18 bin kişi yapar durum pek açık değil gibi umarım güzel günler görürüz ve unutmadan o 372.000 kişinin hiç kimseye bulaştırmadıysa 18.000 kişi

• ⭐⭐

Peki bu gelen 372 bin kisinin tamami karantinada mi?

• ⭐⭐⭐

@Ramazan, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Yurtdışından 372.000 kişi geldi 20.300 test yapıldı 1200 tanı oldu

Hepsine test yapılsa ortalama 17 yada 18 bin kişi yapar durum pek açık değil gibi umarım güzel günler görürüz ve unutmadan o 372.000 kişinin hiç kimseye bulaştırmadıysa 18.000 kişi

Hepsine test yapılamama veya yapılmama sebebi var mı acaba biliyor musunuz?

• ⭐⭐

@Edelweiss Hayır sadece yarısı karantinada diğer yarısı değil onlar form doldurup eve gönderildi evde kal diye

• ⭐⭐

@fetihy sebepleri var Karantina süreci boyunca hastalık belirtisi gösteren kişiler ilk önce test yapılıyor herkese test yapılmıyor belirti taşıyan veya gösteren kişilere yapılıyor

• ⭐⭐⭐

@Ramazan, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@fetihy sebepleri var Karantina süreci boyunca hastalık belirtisi gösteren kişiler ilk önce test yapılıyor herkese test yapılmıyor belirti taşıyan veya gösteren kişilere yapılıyor

Teşekkürler Ramazan bey saolun

• ⭐⭐

@fetihy rica ederim

• ⭐⭐

12.Gün vaka sayısı
    İtalya: 920
    Türkiye: 1256

Ve unutmadan testyapılanlar sadece karantinada kiler değil normal vatandaşlar da belirti gösterip gidiyor
    #EvdeKal

• @Ramazan ölüm sayısı doğru ise eğer 12.gün olayını bence pek de kafaya takmayın..biraz başlangıç tarihini kendimiz belirledik gibi, bana öyle geliyor..yoksa bu şekilde bakarsak her seferinde italya nın önündeyiz ve bu çok ürkütücü

• @crazycells
    Klorokin ile ilgili başka bir haber daha Who nun Klorokin kullanımını hala onaylamadığından bahsedilmiş, bu tür kesinleşmemiş tedavi yöntemlerinin teşvik edilmesinin tehlikelerinden bahsedilmiş

Artık anladım ki aşı için baya bir test yapılması ve bunun içinde uzun bir süre geçmesi gerekiyor
    Benim bu aşamadan sonra umudum, etkili bir ilacın bulunması yönünde artık, dünya artık bu virüsü kabul etti, tüm insanlar bir türlü etkilenecek ama ne kadar kısa sürede kesin etkisini gösterir bir ilaç bulunursa o kadar iyi olur
    Hem tedavi için ilaç bulunduktan sonra aşı biraz zaman alsada problem olmaz sanırım

Yalnız benim anlamadığım neredeyse her platformda duyduğumuz bir 8 hafta ibaresi var, bunu neden kullanıyorlar tedavinin bulunması için beklenen süremi yoksa dünyada şu an insanları evlerinde karantinaya girmesini teşvik ederek bu virüsin sönümlenmesi için beklenen süremi?

• ⭐⭐

@aayhann Evet katılıyorum ama İtalya 12. Günde 17 ölümlü vaka vardı. Ülkemizin ne kadar şeffaf olduğunu herkes biliyor... Umarım kısa sürede kontrol altına alınır

• @Muhtaradana bu evde bekleme süresi ve 14 gün 4 hafta 8 hafta gibi ibareler zaman kazanmak için verilen süreler aksi halde bu virüsün birçok insana aynı anda bulaşması demek hiçbir ülke sağlık sisteminin bu vaka sayılarını aynı anda iyileştirme imkanı olmaması demek(araştırmalar bu yönde)...bu virüs bir şekilde çoğu insana enfekte olacak fakat aynı anda olmaması çok mühim..evde kal durumunun en basit özeti bu bence

• Durum gittikce kotulesiyor sayi her gecen gun artis gosteriyor ne yazikki ve katlanarak devam edecek gibi gozukuyor. Allah yardimcimiz olsun.

• @Ramazan şeffaflık tartışılır be kardeşim, keşke senin kadar iyimser olabilsem...örneğin aytaç yalman ın ölümü araştırılmasa ve devlete zorla dikte edilmeseydi eğer onun bu virüsten öldüğü anlaşılamayacaktı..

• ⭐⭐

@aayhann Kinaye yaptım 😃 yoksa kara kuvvetleri komutanın ölümünü 3 gün sonra dayatmayla söylemeleri ne kadar şeffaf olduklarının göstergesiydi 🤔

• Tek amaç virüsün kontrollü yayılması, herkes aynı anda hasta olup sağlık sistemini tıkamasın amaç bu yoksa sayıların hiçbir önemi yok! Eninde sonunda herkes bu virüsü kapacak ve bağışıklık kazanacağız. Benim tahminim bu virüs zaten en az 2 ay önce ülkeye gelmişti, Türkiye’nin heryerinde Çinli turist geziyordu! Tanıdığım birçok kişi ve ben dahil ağır zatürre benzeri grip hastalığı geçirdik zaten🤷♂️Ne ilginçtirki Tüm Dünya ya yayılmış ama Çin’de sadece Wuhan şehrinde görülmüş! Bana bu mantıksız geldi.

• @Ramazan, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

372.000 kişi yurt dışından geldi bunların 20.345 test yapıldı

En son kısımdaki bilgiyi aradım ama hiç bir yerde bulamadım, linkini atabilirmisiniz
    Buradan sanki sadece yurtdışından gelen hastalara test yapılmış gibi bir izlenim ortaya çıkıyor

• @Eren98 bugün markette tüm yeşilliklere tek tek dokunarak seçen bir kişiyi gördüm, hemen yetkiliye haber verdim ama o sebze ve meyveleri dışarı koyanda hata, içerideki reyonun önünde A4 kağıdına "Ürünleri seçmeyin, reyon görevlisine yardım isteyin" diye yazmışlar ama dışarıda ne herhangi bir uyarı nede yeterli personel var, sıkıntı büyük

• ⭐⭐

@Muhtaradana link veremem ama Sağlık bakının tweet'leri ve TBMM'de yaptığı açıklamaları dinleyip okumanızı tavsiye ediyorum bu veriler bakanın açıklamasından aldım ama kurduğum cümle hatalı olmuş düzeltiyorum teşekkürler yanlış bilgi olmasın

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |