Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar, bilgilendirme amaçlı yazıyorum: Mülakat tarihim 3 Nisan dı doğal olarak da Unganlar randevusunu 31 MART tarihi için almıştım. Sonra Ankara'dan bir e-mail aldım ve mülakat tarihimin 25 Mart 08:00'de olduğu bildirildi, kafam karışmıştı, AIS kaydında ve DV sayfasında hala 3 Nisan görünüyordu, ve ben Unganlar randevusunu zaman darlığından dolayı 23 Mart'a çektim. B.Elçiliğin web sitesindeki soru formunu kullanarak hangi mülakat tarihinin geçerli olduğunu sordum, dönüş olmadı. B.elçiliği telefonla aradım sordum, kendisinin randecular için yardımcı olan bir hat olduğunu, diğer konuları göremediklerini söyleyen bayan görevli: " Mülakat tarihiniz 3 Nisan ve göçmen olmayan vizelerin randevuları iptal, siz bu tarihde gelmelisiniz" dedi ve benim kafa allak bullak oldu, aynı gün 18:00 gibi e-mailime aşağıdaki mesaj geldi.

Dear Applicant,

The U.S. Embassy Ankara is closed for routine consular services at this time, including immigrant visa appointments. All appointments scheduled between March 18 and April 3 have been canceled. If you must travel urgently due to a serious medical or family emergency, you can send your request for an expedited appointment by logging into your account at https://ais.usvisa-info.com/en-tr/iv. Go to Group Actions, select the “Request Expedite” option and send your request. If your appointment date has already passed, please use “Missed my Appointment” tab under Group Actions to send your request. When requesting an expedited appointment, please clearly explain the nature of your emergency.

We will reschedule all non-urgent immigrant visa appointments when we reopen for consular services. There is no set date that this time.

If you have trouble logging into your account, go to https://ais.usvisa-info.com/en-tr/iv/information/contact_us

Best regards,
    US Visa Information Service
    Unsubscribe:
    https://app.icontact.com/icp/mmail-mprofile.php?r=77422227&l=129380&s=33EF&m=975408&c=349536

This message was sent to [email protected] from [email protected]

The Visa Information Service
    3170 Fairview Park Drive
    Falls Church, VA 22042

3 Nisan'a kadar konsoslosluğun işlemlere kapalı olduğu bildirilmekteydi ve ve benim mülakatım 3 NİSAN, sormak istediğim: 18 MART-03 NİSAN ARASI MÜLAKATI OLAN VAR MI? 3 nisan günü konsolosluk açılırsa ve benim ilk bildirilen randevum 3 nisan. Halim nic'e olur? ya da 3 nisan ileri bir tarihe mi alınır?

• @gezgin34 20 mart itibariyle geçici olarak durdu, tekrar çalışmaya başladıklarında yeni mülakat tarihlerini dağıtmaya başlarlar, bir süre bu şekilde beklemeliyiz
    Size ve şuanda tüm current olup evrak onay e-mailini alan talihlilere mülakat tarihi verdiklerinde e-mail ile haberdar edecekler

Son vize tarihi ile ilgili öncedende cevapladılar ama Burada tekrar bahsedelim 30 Eylül tarihi mali yıl ile alakalı olduğu için bu konuda yasalara bağlılığı olduğu için böyle bir uzatmanın çok zor bir ihtimal olduğu söylendi
    DV2020 Mulakat Deneyimleri https://yesilkartforum.com/forum/post/126381

• ⭐⭐

Arkadaşlar konsolosluk tüm vize işlemlerini ikinci bir duyuruya kadar askıya aldı. 3 nisan demesi bir şey ifade etmiyor. 4 nisan ve sonrasında mülakatlara başlayacağız anlamına gelmiyor. Orada demek istediği 3 nisana kadar planlama yapmıştık ve bu tarihe kadar mülakatini plânladigimiz adaylara mail göndermiştik, bu mülakatlar iptal oldu. Bu mail ve bu mailde ki tarihleri dikkate almayın. Bununla beraber tüm vize işlemleri de durduruldu. Yani tabiri caizse aşk bitti yapı paydos diyorlar. Eğer tekrar konsolosluk faaliyetine başlarsa bu durumda mülakatlar tekrar planlanacak ve sizlere yeni mülakat tarihini içeren mail gönderilecek. Kimse mağdur edilmeyecek demektir bu. Bu konuda size kimse net bir tarih veremez. Şu an çünkü ucu açık bir dönemden geçiyoruz. Gözümüz kulağımız konsolosluktan veya dış işleri bakanlığından gelecek haberde olmalı. Bunun dışında spesifik teferruat sorularıyla strese girmeyin.

• Okullarin tatil doneminin uzamasindan bahsediliyor ve sokaga cikma yasagindan durum boyle devam ederse daha uzun bir zaman alacak gibi gozukuyor. Surekli yurtdisindan insanlar gelmeye devam ediyor ve bunlarin karantinaya alinip sonuc cikmasi 14 gun suruyor. Bu da demek oluyor ki her yeni ulkeye girisde karantinaya alinanlar icin tekrar eden 14 gunluk sure bastan sayiliyor olucak. O yuzden tamam 14 gun surec bitti hadi sokaklara cikalim olmayacak mecburen. Bu yuzden surecin ne kadar zaman alacagi mechul ne yazikki.

• Delaware valisi okullarin kapalilik suresinin uzatilabilecegini simdiden soyledi, bu hafta icinde buyuk ihtimalle yeni bir 2 haftalik uzatma aciklayacaklar gibi gorunuyor.

• Dv 2020 iyikide bana cikmamis ))))))

• ⭐⭐

@delikadir54 Çok karamsarsınız paylaşımlarınız hep umut kırıcı ve hayal kırıklığı bu kadar karamsar olacaksınız neden başvuru yapıp diğer insanların şansını elinden aldınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cato, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells kcc az personelle de olsa mülakat dağıtmaya devam ediyor. Haklısınız. Bu durumda en azından ay sonuna kadar evrak onayı bekleyebiliriz ve mülakat bilgilendirmeleri. Bunun için Avrupa dan en azından konsolosluk işlemlerine devam eden bir ülke olması gerekmez mi? Bildiğim dünya genelinde tüm konsolosluk işlemleri durdu. Ben yanlış bilmiyorsam.

Eger KCC'nin calismasini istemiyorsaniz kendilerine bir email gonderip, calismayi kesmelerini soyleyebilirsiniz. 🙂

KCC, konsolosluklardan bagimsiz olarak elindeki dosyalari isleyip ilgili konsolosluklara gonderebilir. Bu dosyalarin KCC'de birikmesindense konsolosluklara gonderilmesi (konsoloslukta vize verilmese dahi) cok daha mantikli bir durum. Bu sekilde, islemler tekrardan basladiginda konsolosluk gorevlileri ekstra bir asamaya gerek duymadan (KCC'nin konsolosluklara dosyayi gondermesinden bahsediyorum) islemlere devam edebilir. Ama illaki butun asamalar en verimsiz sekilde gerceklessin istiyorsaniz dedigim gibi KCC'ye email gonderip bosuna calistiklarini kendilerine soyleyebilirsiniz 🙂 Maalesef, KCC'nin calisip calismamasina ben karar vermiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gezgin34, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar @crazycells @Muhtaradana herkese öncelikle sağlıklı günler diliyorum. Numaramız current oldu, evrak onay maili geldi ama virüs belası çıktı karşımıza. Şuan vize mülakat süreçleri durdu mu? mülakat tarihi verilmiyor mu? Son vize tarihi o zaman uzatılır mı tahminen? mülakat tarihi verilirse ilk önce mail mi gelir durumunuzda güncelleme oldu diye. teşekkürler coronasız günler.

Bir dahaki emailleri buyuk ihtimal direkt konsolosluklardan alacaksiniz, cunku mulakat tarihi aldiysaniz dosyaniz KCC'den konsolosluklara aktariliyor demektir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TURKEYANDUSA, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar, bilgilendirme amaçlı yazıyorum: Mülakat tarihim 3 Nisan dı doğal olarak da Unganlar randevusunu 31 MART tarihi için almıştım. Sonra Ankara'dan bir e-mail aldım ve mülakat tarihimin 25 Mart 08:00'de olduğu bildirildi, kafam karışmıştı, AIS kaydında ve DV sayfasında hala 3 Nisan görünüyordu, ve ben Unganlar randevusunu zaman darlığından dolayı 23 Mart'a çektim. B.Elçiliğin web sitesindeki soru formunu kullanarak hangi mülakat tarihinin geçerli olduğunu sordum, dönüş olmadı. B.elçiliği telefonla aradım sordum, kendisinin randecular için yardımcı olan bir hat olduğunu, diğer konuları göremediklerini söyleyen bayan görevli: " Mülakat tarihiniz 3 Nisan ve göçmen olmayan vizelerin randevuları iptal, siz bu tarihde gelmelisiniz" dedi ve benim kafa allak bullak oldu, aynı gün 18:00 gibi e-mailime aşağıdaki mesaj geldi.

Dear Applicant,

The U.S. Embassy Ankara is closed for routine consular services at this time, including immigrant visa appointments. All appointments scheduled between March 18 and April 3 have been canceled. If you must travel urgently due to a serious medical or family emergency, you can send your request for an expedited appointment by logging into your account at https://ais.usvisa-info.com/en-tr/iv. Go to Group Actions, select the “Request Expedite” option and send your request. If your appointment date has already passed, please use “Missed my Appointment” tab under Group Actions to send your request. When requesting an expedited appointment, please clearly explain the nature of your emergency.

We will reschedule all non-urgent immigrant visa appointments when we reopen for consular services. There is no set date that this time.

If you have trouble logging into your account, go to https://ais.usvisa-info.com/en-tr/iv/information/contact_us

Best regards,
    US Visa Information Service
    Unsubscribe:
    https://app.icontact.com/icp/mmail-mprofile.php?r=77422227&l=129380&s=33EF&m=975408&c=349536

This message was sent to [email protected] from [email protected]

The Visa Information Service
    3170 Fairview Park Drive
    Falls Church, VA 22042

3 Nisan'a kadar konsoslosluğun işlemlere kapalı olduğu bildirilmekteydi ve ve benim mülakatım 3 NİSAN, sormak istediğim: 18 MART-03 NİSAN ARASI MÜLAKATI OLAN VAR MI? 3 nisan günü konsolosluk açılırsa ve benim ilk bildirilen randevum 3 nisan. Halim nic'e olur? ya da 3 nisan ileri bir tarihe mi alınır?

Soru formunu kullanarak bir daha sorun isterseniz:

AIS'ten ve telefondan aldiginiz bilgilerin guncel olmama ihtimali var, buralara cevap verenler konsoloslar degil. Mulakat tarihinin yapilacagina emin olmadan saglik raporu almanizi tavsiye etmem, gerekirse mulakattan sonra alabilirsiniz bu raporu. Bu sekilde paranizi bosa harcamamis olursunuz.

Konsoloslugun islemlere ne zaman devam edecegini henuz hicbirimiz bilmiyoruz.

• bu yorum silinmiştir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ErsinCeylan812, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Çekilişe başvuru esnasında verdiğimiz fotoğraf vize yada green card'a basılan fotoğraf mı? Photo tool crop sayfası fotoğrafı kabul etmediği için yeni fotoğraflar çekilip denedim ve en sonunda hangisini kabul ederse onunla başvurdum. Arka plan beyaz, yüzüm net fakat arka plan ve boynumda biraz gölge, fotoğrafın sol üst köşesinde siyahlık kadraja girmiş. Bu durumu deneyimleyip kazanan oldu mu?

eger yuzunuz net olarak seciliyorsa sorun olmayacaktir.

• bu yorum silinmiştir.

• ⭐⭐

@ErsinCeylan812

1. Sorunuz:
      Hesabınızda 9.000$ ile evinizin mali değerini gösteren belge ile göstermeniz yeterli olur bu kaynakların daha önceki mülakatlarda kabul edildiğini hatırlatalım çünkü konsolos mülakat aşamasında tüm maddi kaynaklarınızı göstermenizi bekliyor neyiniz varsa gösterin ama şu an ilettiğiniz evin mali değerini bilmiyorum ama yeterli olur.

2. Sorunuz:
      Çok büyük avantaj sağlamaz ama DS-260 formunu doldururken Üniversitesi mezunu olduğunuzu yazmayı unutmayın

• @Ramazan dv 2020 ye basvurmadim zaten 2021 e basvurdum... orda yanlis yazdim iyiki cikmamis diye , iyiki basvurmadim dicektim unuttum yani... karamsarlikla alakasi yok hocam olaylara bakarak konusuyorum.. hem kazanan arkadaslarda diyordur kazandik ama keske bu durumlar olmasaydi... bende iyiki basvurmadim diyorum... bu sene basvurdum kazanirsamda mechul bir gelecek var. ben realistimdir gercekleri gormeyi severim....

• @crazycells imigration gibisiniz helal olsun vallahi herkeze usanmadan cevap veriyorsunuz ....

• bu yorum silinmiştir.

• ⭐⭐⭐

@ErsinCeylan812, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Banka hesabımda Dolar yerine Türk Lirası göstermenin sakıncası olur mu?

Olmaz, gösterebilirsiniz.

• @Muhtaradana @crazycells çok teşekkürler, yine beklemeye devam hiç bir şeyi bu kadar çok beklememiştim

• Arkadaşlar, mulakatimizin ertelendiğini dair mail az önce geldi. Aşağıya kopyalıyorum. Umarım en kısa sürede her şey yoluna girer ve vizelerimizi alırız.
    ABD Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu17 Mart 2020 tarihinden itibaren bütün rutin göçmen ve göçmen olmayan vize randevularını iptal etmiştir. Şu anda vize randevunuz iptal edilmiştir. Rutin vize hizmetlerine en kısa sürede yeniden başlanacaktır, ancak şu anda kesin bir tarih vermemiz mümkün değildir. Vize başvuru ücretiniz geçerlidir ve ödemeyi takip eden bir yıl boyunca ödemenin yapıldığı ülkede vize başvurusunda bulunmak için kullanılabilir.

Sayın Başvuru Sahibi,

Rutin hizmetlere yeniden başlandığı zaman ABD Ankara Büyükelçiliği size ulaşarak yeni bir randevu tarihi verecektir. Eğer acil bir durumla karşı karşıyaysanız ve hemen seyahat etmeniz gerekliyse lütfen https://ais.usvisa-info.com/ sayfasında verilen talimatları izleyiniz veya aşağıdaki numaralardan çağrı merkezimize ulaşınız:

Türkiye'den yapılacak aramalar için: +90 850 390 2884

ABD'den yapılacak aramalar için:      +1 703 520 2490

E-posta:            [email protected]

Saygılarımızla,
    ABD Vize Bilgi Servisi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |