Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 30 Eylul tarihinin degistirilmesi veya uzatilmasi imkansiz gibi bir durum. Bu tarih American hukumetinin "fiscal year" yani finansal yilinin son tarihi. Bu yilin yani 2020 finans yilinin kabul edilmis devlet butcesi o tarihin sonrasina sarkamaz, cunku 1 Ekim'de 2021 finans yilinin butcesi devreye girecek. Yani 30 Eylule kadar vizeler ya verilecek yada gecersiz duruma dusecek.

• @MySea aynen bu sadece greencard için değil diğer tüm federal harcamalar içinde geçerlidir.

• 30 eylül tarihi o kadar kritikse değişmez tabi. Ama en azından dünya genelimdeki bu olağanüstü durumdan dolayı özel bi yasa, kanun vs (amerikan hukuk sistemine hakim değilim) bir şeyler olacağını düşünüyorum. Mağdur edilmeyeceğimizi düşünüyorum. Veya mecburen birilerinin canı yanacak

• Bunu degistirecek kanun sadece senatodan cikabilir ve baskanlik onayi gerekir. Sayin @takvimcas inda belirttigi gibi bu sadece dv lottery vizeleri icin degil tum federal ve eyalet kurumlari ve askeriye icinde ayni tarih ve ayni genel butce. Yani boyle bir degisiklik yapmak imkansiz. Bunun teklif edilecegini bile hic sanmiyorum.

• Anlaşılan o ki vize işlemlerinin en kısa sürede aktid olmasını beklicez. Hadi bakalım 😂😂😂

• @takvimcas Amerikan vatandaşlarına, Türkiyenin yeni uçuşa yasak koyduğu 46 ülke için bildirim yapıyor sanırım

• @ergun Nisan ortası yada mayıs ayı başı mülakatlar tüm hızıyla başlar diye düşünüyorum, diliyorum

• Sayın @MySea Çook haklısınız biz sanırım 30 eylül 2020 den önce ivediyetle ankaranın mülakatlara devam etmesini beklemeliyiz.20 sene önce üniversitede aldığım accounting dersinde hatırladığım kadarı ile USA 70li senelerde bütçe yılını 30 eylüle çekti ondan önce sanırım haziran -temmuzdu.O gün bugün sistem hep aynı death line 30 eylül 24:00 bir dakika işlemez ama o tarih öncesi konsolosluk açılır mesai yapar dosya eritir bu işe focus olur oda hepimize hayırlı olur,olmazsada artık sağlık olsun diyeceğiz sanırım 😊🙏

• ⭐⭐

Mayis ayinda büyük bir hızla pratik bir yöntemle biriken mülakatları yapacaklarını tahmin ediyorum. Ama sağlık kontrolü çok sıkı olabilir. Bu nedenle mülakattan önce ilk etapta sağlığınızı koruyun derim. Bu hastalığın izine rastlanırsa o zaman işleriniz aksar hatta hayalleriniz suya düşebilir. Bu nedenle kazanan arkadaşlar mümkün mertebe lütfen kendilerini karantinaya alsınlar. Umarım herkes sağlıklı sıhhatli bir şekilde hayallerine kavuşur.

• @Muhtaradana herkesin temennisi 🙏🏼

• @crazycells kcc az personelle de olsa mülakat dağıtmaya devam ediyor. Haklısınız. Bu durumda en azından ay sonuna kadar evrak onayı bekleyebiliriz ve mülakat bilgilendirmeleri. Bunun için Avrupa dan en azından konsolosluk işlemlerine devam eden bir ülke olması gerekmez mi? Bildiğim dünya genelinde tüm konsolosluk işlemleri durdu. Ben yanlış bilmiyorsam.

• @Muhtaradana ben de mayıs gibi mülakatının kaldığı yerden hızlıca devam edeceğini düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@ergun Nisan ortası yada mayıs ayı başı mülakatlar tüm hızıyla başlar diye düşünüyorum, diliyorum

İnşallah kısa zamanda biter hocam bu sıkıntılardan kurtuluruz

• @cato evet rutin vize işlemleri 20 mart itibariyle tüm dünyada durdu

• @fetihy çok teşekkür ederim

• @Muhtaradana merhaba muhammet bey dediğiniz gibi boş bir hücreye tarih yazdım sütüuna vs başka hiç bir yere dokunmadım umarım bu tablo tekrar deformasyon yaşamaz hepimiz için faydalı teşekkür ediyorum

• @takvimcas çok teşekkürler az kaldı sabırla beklemeye devamm

• @Maggo çok teşekkürler hepimizin temennisi bu yıl her şeye rağmen olacak tüm bekleyenler hepsi istediklerini almalarını diliyorum

• @Drywall çok teşekkür ediyorum

• Merhabalar @crazycells @Muhtaradana herkese öncelikle sağlıklı günler diliyorum. Numaramız current oldu, evrak onay maili geldi ama virüs belası çıktı karşımıza. Şuan vize mülakat süreçleri durdu mu? mülakat tarihi verilmiyor mu? Son vize tarihi o zaman uzatılır mı tahminen? mülakat tarihi verilirse ilk önce mail mi gelir durumunuzda güncelleme oldu diye. teşekkürler coronasız günler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |