Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐ Yasaklı

Bu ileti silindi!

• @Calibraturbo çok ağır bir şekilde cevap vermiyorum. Kendimi tutuyorum küfür etmemek için. Ben Arap kökenliyim ve benim atalarım yüzyıllardır Mardin'de yaşıyor. Bu ülkede bir çok etnisite var. Acayip acayip konuşup sinir bozma gece gece. Irkçılık yapmadan ifadelerini seç. Şavaş ve mülteciliik bir tercih değil. Çiğköfte yaparken oramızı buramızı ellemiyoruz merak etme.

• @Ramazan benim tahminim 390 veya biraz altı.

• ⭐⭐ Yasaklı

Bu ileti silindi!

• @Calibraturbo Bana bak mal herif. Türklere hakaret ediliyorsa sesin çıksın. Ezkaza tc pasaportu almadım benim dedelerim yıldönümü anılan çanakkalede Atatürk ile beraber savaştı. Uslubunu düzelt. Bana bişey bağışlanmadı. Ben bu ülkenin vatandaşıyım.

• ⭐⭐ Yasaklı

Bu ileti silindi!

• @Calibraturbo bence tedaviye ihtiyacın var.

• ⭐⭐ Yasaklı

Bu ileti silindi!

• @Calibraturbo bildiğin yanıldığına yetmiyor. Gitmeye çalıştığın ülkede bu yaptığın ayrımcılığa girer ve büyük infial yaratır. Ayrıca ülkemizde de suçtur. Cahillik başa bela. Bu kadar zor koşullarda çocuk yapmak akıl alır şey değil haklısın. Hatta kendi yurtlarında da fazla bir şekilde çocuk yapmak ancak cahillik ve yoksullukla açıklanabilir.

• ⭐⭐

13 Mart 2020 tarihli ABD Hükümeti covid-19 Müdahale Planı New York Times tarafından yayınlanmış. Bu plânda corona virüs salgınının dalgalar halinde artabileceği ve 18 ay veya daha uzun sürebileceğinden bahsedilmiş. Hatta Kore savaşı döneminde ki 1950 Savunma Üretim Yasasını devreye sokabilirlermiş.

• Singapur Sağlık Bakanlığı tarafından türkçe altyazılı CORONA virüs belirtileri

• ⭐⭐

Dün açıklanan Türkiye Korona önlem paketi:

-Müteahhitte kredi imkanı
    -İş adamlarına para
    -Otel sahibine vergi indirimi.
    -Küçük esnafa hadis
    -Ücretsiz izine çıkarılan binlerce işçiye nasihat
    -İşten tamamen çıkarılan ve işsizlik ödeneği hakkı olmayan garibana sabır.
    -Emekliye kolonya.
    -500.000 TL'lik evin %80 olan kredilendirmesini %90'a çıkması (gerçekten corona virüsü için önemli tedbir.)

Kanada Başbakanı Trudeau:
    -Parayı düşünmeyin
    -İşimi kaybeder miyim? diye korkmayın
    -Siz sağlığınızı düşünün, para bizim işimiz
    -Size destek için 83 milyar dolar ayırdık
    -Bu da milli gelirimizin ancak %3'ü

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, koronavirüse karşı:
    -Hiçbir Fransız gelirsiz bırakılmayacak
    -Küçük işletmelerin vergi, fatura ve kira ödemeleri askıya alınacak
    -Sağlık çalışanlarının otel ve taksi ücretleri devletçe karşılanacak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@maestro hayırlı olsun sende calibraturbo ile tanışmışsın. Daha önce uzaklaştırma yedi süresi bitince tekrar geldi ondan kesin bir çözüm
    ss.jpg

• ⭐⭐

ABD’de koronavirüs test kitleri dağıtıldı, tespit edilen hasta sayısında sıçrama oldu

Dün vaka sayısı 6.411
    Bugün vaka sayısı 9,464

• emekli maasi 1500 tl cikarilmis. daha once ne kadardi ki ? Ayrica virus bitince tekrar dusurulecek mi ? 🙂

• @mexido yıl başı itibarıyla En düşük Bağ-Kur emeklisi bin 784 lira 11 kuruş maaş alacak. En düşük SSK emeklisi bin 256 lira 21 kuruş maaş alacak. EN DÜŞÜK İŞÇİ EMEKLİSİNE: 77 TL ZAM En düşük işçi emeklisinin aylığı yüzde 6.5 oranındaki zamla bin 186 liradan bin 263 TL oldu.
    şimdi bu maaşlar 1500 TL ye çıkarılacak.
    virüs bitince geri düşürülmez. zaten alım gücü ile kıyaslarsan geçen seneki zamlar sonrası pula dönmüştü bunlar.

• @TMMZ, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@mexido yıl başı itibarıyla En düşük Bağ-Kur emeklisi bin 784 lira 11 kuruş maaş alacak. En düşük SSK emeklisi bin 256 lira 21 kuruş maaş alacak. EN DÜŞÜK İŞÇİ EMEKLİSİNE: 77 TL ZAM En düşük işçi emeklisinin aylığı yüzde 6.5 oranındaki zamla bin 186 liradan bin 263 TL oldu.
    şimdi bu maaşlar 1500 TL ye çıkarılacak.
    virüs bitince geri düşürülmez. zaten alım gücü ile kıyaslarsan geçen seneki zamlar sonrası pula dönmüştü bunlar.

Kesinlikle sadece emekle maaslari degil ki tum zamlarda ayni kasikla verip kepceyle geri aliyorlar. Bizlerde zam yapildi diye seviniyoruz malesef.

• ⭐⭐

USCIS corona virüs dolayısıyla ara vermiş.
    ⤵
    [https://www.uscis.gov/about-us/uscis-response-coronavirus-disease-2019-covid-19]

• @Ramazan bunca stresin içinde bir de sesini duymak istemediğimden izlemedim. Az çok ne yapacağı diyeceği de belliydi ama yine de inanamıyorum. Daha fazlası olmalı, akla vicdana uygun bir çift de olsa söz etmiş olmalı diye aranıyorum haberlerde. Bunca zaman ininde saklandı şimdi bunun için mi çıktı?

• Geçen sene emekli olup 900küsur tl maaş alan akrabam vardı. Son yıllarda emekli olanlar malesef çok düşük maaşla başlıyorlar.. o yüzden min.1500tl olacak diye bir vaat vardı dün.

Deniz zeyrek çok güzel birşey yazdı
    “Önlemler paketindeki 10. Maddeyi (500 bin liranın altındaki konutlarda kredilendirilebilir miktarını yüzde 80’den yüzde 90’a çıkartacak, asgari peşinatı yüzde 10’a düşüreceğiz) koronayla İlişkilendirip listeye koydurmayı başaran müteahhiti bir tek ben mi merak ediyorum?”

Kanada başbakanının açıklamalarıyla bizim asrın liderimizin açıklamalarını kıyaslamışlar da bu coronavirus önlemleriyle ilgili, valla diyecek birşey gerçekten bulamıyorum..

Bu arada halkımız maşallah bilinçleriyle gözlerimi yaşartıyorlar bugün de, cemaatle namaz kılmak için imamla kavga edenler mi dersin, parkta bahçede banklarda bütün gün dipdibe oturmaktan vazgeçmeyenler mi dersin..

“Denizli'de yaşlılar koronavirüs uyarılarını dikkate almayınca, belediye meydandaki bankları söktü” 😁😁

46E12C54-CC44-4D5C-BCD0-E4966EE2C538.jpeg

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |