Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@bolatmali, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠
    18 mart - 3 nisan arası Ankara konsolosluğu kapalı olacakmış.Arkadaşlara biraz önce e-mail gelmiş

Bu konunun 1-3 nisan arası göçmen vizelerine etkisi henüz kesinlik kazanmadı

Şu şekilde bir resmi açıklama var

Ama bunun greencard işlemlerini kapsayıp kapsamadığı belli değil

Twitter dan açıklama yapılmış

Screenshot_20200318-122132_Telegram.jpg

Bazı arkadaşlar Ankara konsolosluğu aradı 2-3 farklı cevap verilmiş

Alıntılıyorum

1)"Bilgilerimi aldı. Randevunuz gözüküyor. Aktif durumda. İptal olduğuna dair bir mail aldınız mı dedi

Hayır dedim. O zaman iptal söz konusu değil dedi. Bir iptal olursa mail atılır dedi. Başka arkadaşlar 3 Nisan a kadar kapalı olduğuna dair mail aldılar dedim. Peki Ankara şuan kapalı mı dedim. Kendi sayfalarında bir açıklama varsa kapalıdır biz bilemiyoruz dedi. İptal olan kişi arasın bilgileri bireysel görüyoruz dedi."

2)"Arkadaşlar mail fake sanırım. İptal söz konusu değil

Randevum hala aktif görünüyor

Eğer bir iptal olursa kişiye özel bir mail gelecekmiş. Son gelen mailde bizim adımız yazmıyordu

Bilmiyorum ki göçmen vizelerinde şu an iptal söz konusu değil dedi"

3)"Numarayi aradim telefonu can hanimefendi gocmen vizeleri dahil suan islem yapilmiyor dedi

4)" Ben de aradım az önce, aktif gözüküyor şuan mülakatınız ama visa info e-mailden iptal olduğuna dair posta aldıysanız iptal olabilir dedi. Siz şuan sistemde mülakatımı aktif olarak görüyorsunuz değil mi diye sordum tekrardan emin olmak için o da evet aktif gözüküyor ama böyle durumlarda bazen teknik aksaklıklar yaşanıyor sisteme geç yansıyabilir dedi, en sonda birkaç gün daha bekleyip son durumu öğrenmek için arayabilirsiniz dedi. Bu arada mülakat tarihim 1 Nisan."

5)" Biraz önce ben de aradım randevum aktif görünüyor. Bana gelen mail sordu ben de maili okudum. Bayan gönderen adresi sorduğunda visa-info göründüğünü söyledim. Fakat onların e-mail adresi usvisa-info. Bana gelen mail deki adresin onlara ait olmadığını söyledi konsolosluğu aramam gerektiğini söyledi."

Konsoloslukla, AIS sistemini birbirinden ayirin... Asil karari verecek olan tek bir yer var, o da konsolosluk.

AIS'teki kisilerin ne soyledikleri onemli degil. AIS, sadece konsolosluga vize randevulari konularinda yardimci olan bir sirket, soylediklerinin resmi bir gecerliligi yok. Her zaman nihai karar konsoloslugunundur. O nedenle AIS'teki kisilerin "randevunuz aktif gorunuyor" demesi, hicbir sey ifade etmiyor. Eger konsolosluk iptal etmisse, iptal olmustur. AIS, aninda guncellenen ya da bilgi verilen bir yer degil sonucta...

Konsolosluğu arayan arkadaşlarda var zaten, konsoloslukta aktif gözüküyor mülakatınız demiş arkadaşlara.
    Bu durumda erteleme söz konusu değil o zaman gc mülakatları için

Konsoloslugu bugun mu aramis?

Bir de hangi gun mulakati olacakti bu arkadasin?

Evet bu sabah aramış, mülakatı 3 Nisan
    1/2 arkadas daha aramıştı fakat mülakat günleri hakkında bilgi sahibi değilim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠
    18 mart - 3 nisan arası Ankara konsolosluğu kapalı olacakmış.Arkadaşlara biraz önce e-mail gelmiş

Bu konunun 1-3 nisan arası göçmen vizelerine etkisi henüz kesinlik kazanmadı

Şu şekilde bir resmi açıklama var

Ama bunun greencard işlemlerini kapsayıp kapsamadığı belli değil

Twitter dan açıklama yapılmış

Screenshot_20200318-122132_Telegram.jpg

Bazı arkadaşlar Ankara konsolosluğu aradı 2-3 farklı cevap verilmiş

Alıntılıyorum

1)"Bilgilerimi aldı. Randevunuz gözüküyor. Aktif durumda. İptal olduğuna dair bir mail aldınız mı dedi

Hayır dedim. O zaman iptal söz konusu değil dedi. Bir iptal olursa mail atılır dedi. Başka arkadaşlar 3 Nisan a kadar kapalı olduğuna dair mail aldılar dedim. Peki Ankara şuan kapalı mı dedim. Kendi sayfalarında bir açıklama varsa kapalıdır biz bilemiyoruz dedi. İptal olan kişi arasın bilgileri bireysel görüyoruz dedi."

2)"Arkadaşlar mail fake sanırım. İptal söz konusu değil

Randevum hala aktif görünüyor

Eğer bir iptal olursa kişiye özel bir mail gelecekmiş. Son gelen mailde bizim adımız yazmıyordu

Bilmiyorum ki göçmen vizelerinde şu an iptal söz konusu değil dedi"

3)"Numarayi aradim telefonu can hanimefendi gocmen vizeleri dahil suan islem yapilmiyor dedi

4)" Ben de aradım az önce, aktif gözüküyor şuan mülakatınız ama visa info e-mailden iptal olduğuna dair posta aldıysanız iptal olabilir dedi. Siz şuan sistemde mülakatımı aktif olarak görüyorsunuz değil mi diye sordum tekrardan emin olmak için o da evet aktif gözüküyor ama böyle durumlarda bazen teknik aksaklıklar yaşanıyor sisteme geç yansıyabilir dedi, en sonda birkaç gün daha bekleyip son durumu öğrenmek için arayabilirsiniz dedi. Bu arada mülakat tarihim 1 Nisan."

5)" Biraz önce ben de aradım randevum aktif görünüyor. Bana gelen mail sordu ben de maili okudum. Bayan gönderen adresi sorduğunda visa-info göründüğünü söyledim. Fakat onların e-mail adresi usvisa-info. Bana gelen mail deki adresin onlara ait olmadığını söyledi konsolosluğu aramam gerektiğini söyledi."

Konsoloslukla, AIS sistemini birbirinden ayirin... Asil karari verecek olan tek bir yer var, o da konsolosluk.

AIS'teki kisilerin ne soyledikleri onemli degil. AIS, sadece konsolosluga vize randevulari konularinda yardimci olan bir sirket, soylediklerinin resmi bir gecerliligi yok. Her zaman nihai karar konsoloslugunundur. O nedenle AIS'teki kisilerin "randevunuz aktif gorunuyor" demesi, hicbir sey ifade etmiyor. Eger konsolosluk iptal etmisse, iptal olmustur. AIS, aninda guncellenen ya da bilgi verilen bir yer degil sonucta...

Konsolosluğu arayan arkadaşlarda var zaten, konsoloslukta aktif gözüküyor mülakatınız demiş arkadaşlara.
    Bu durumda erteleme söz konusu değil o zaman gc mülakatları için

Konsoloslugu bugun mu aramis?

Bir de hangi gun mulakati olacakti bu arkadasin?

Evet bu sabah aramış, mülakatı 3 Nisan
    1/2 arkadas daha aramıştı fakat mülakat günleri hakkında bilgi sahibi değilim

ok, bu durumda 3 Nisan'daki durumdan emin olmadiklari icin hala aktif gorunuyor olabilir. Salginin gidisatina bagli olarak konsolosluk bu mulakatlari da iptal edebilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@13349091448, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba ,

sıra numaram 53.000 lerde sıra gelmeyecek gibi gözükmekte 😞

Sadece numaralardan olusan kullanici isimlerine izin vermiyoruz, o nedenle foruma daha fazla ileti yazmadan lutfen degistirmek icin bana ozel mesaj ile yeni bir kullanici ismi gonderin.

• @Muhtaradana Muhammet bey, gozunuz aydin. Hayirli ve ugurlu olsun. :)))

• @Muhtaradana Muhammet Bey bu bilgilere nereden bakyorsunuz acaba ? Bende 34000 Lerdeyim sıra gelir mi acaba ?

• Allah yardımcımız olsun.

• @Semihmete, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Adama-Coulibaly Kişisel fikrim , Göçmen Vize kalırsa tabi Birdaha verir ler🤷♂️ Turist vizesi değilki gel birdaha vereyim desinler. Bazı vize türleri süreli ve sınırlı 🤷♂️ 30 Eylüle kadar tüm talihliler vizesini alır geriye vize kalırsa verirler yoksa başkasının vizesini size vermezler.Bu riski almaya değer mi ?

Baskasinin vizesini vermiyorlarmis. Sizin mevcut vizenizin suresini uzatiyorlarmis.

• ⭐⭐

@Emre-Topçuoğlu Bu karantina halini uzun bir süre sürdürülebilir bulmuyorum. Mayis-Haziran gibi her şeyin yoluna gireceğini zannediyorum. Siz de en geç temmuz- ağustos arası mulaktiniza girersiniz diye umuyorum. Hızlı ve pratik bir mülakat yöntemi bulacaklarını ve tüm birikmeleri eriteceklerini düşünüyorum.

• @takvimcas tşkler

• @Drywall Umarm dediiğiniz gibi olur. Teşekkür ediyorum

• @Erkangeziyor Risk işte🤷♂️ Ben bu riske girmezdim . Bu riske girenede birşey diyemem.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Drywall, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Emre-Topçuoğlu Bu karantina halini uzun bir süre sürdürülebilir bulmuyorum. Mayis-Haziran gibi her şeyin yoluna gireceğini zannediyorum. Siz de en geç temmuz- ağustos arası mulaktiniza girersiniz diye umuyorum. Hızlı ve pratik bir mülakat yöntemi bulacaklarını ve tüm birikmeleri eriteceklerini düşünüyorum.

Cin ve Guney Kore'den gorduk ki, dogru adimlarla 1-1.5 aydan kisa surede bu virusun yayilmasini kontrol altina almak mumkun... Ne kadar erken adim atilirsa, genel etkisi de (hem yasama hem de ekonomiye) o kadar az oluyor... Fakat ne Turkiye ne de ABD henuz hasta sayilarinda zirveye ulasmadi, bu surecte alinacak sert tedbirlerle Nisan sonunda normal hayata donmek mumkun bence. Ama Nisan basi, bence bu iki ulke icin de cok erken.

• Ayhan hocam video atmış - SON DAKİKA HABER - TÜRKİYE’DEKİ ABD KONSOLOSLUK HİZMETLERİ DURDURULDU !

• Tebrik ederim, hayırlı olsun

• @13349091448 umudu kaybetmemek lazım

• Arkadaş sadece randevuları iptal etmişler.yoksa konsolosta kilit mi vurmuşlar

• @salih2825

Tabi

Göçmen vizesi soruları için (dosyanız Ankara'da ise)

Dosyanız Kentucky Consular Center da ise
    [email protected] adresine case number, doğum tarihi, isim soyisim gibi bilgiler ekleyerek e-mail ile sorularımızı sormalıyız

Amerika Büyükelçiliklerinin resmi sitesi (haberler kısmından en son gelişmeler takip edilebilir)

adresinde en son gelişmeler üst sütunlarda devamlı güncelleniyor

Ais kaydı ile ilgili sorular için

Türkçe hizmet için:
    Çalışma Saatleri: Pazartesi - Cuma, 7:00 - 19:00 yerel saat.
    +90 8503902884

Email
    [email protected]

Unganlar Sağlık muayene randevu işlemleri için

Göçmen Vize Muayeneleri konusunda telefon ile danışmak için Pazartesi-Cuma günleri arasında (Türkiye saatiyle) 17:00 - 19:00 saatleri arasında sabit telefon numaralarımızdan arayabilirsiniz.

Telefon
    +90 850 532 84 72

Email
    [email protected]

Bazı Amerika konsoloslukların sosyal medya hesapları

• Twitter Hesapları

https://twitter.com/USEmbassyTurkey?s=09

• Facebook Hesapları

Ankara

İstanbul

Adana

• Instagram Hesapları

Ankara

İstanbul

• @Muhtaradana greencard süreci A-Z tüm kontak e-mailler telefon vs yazmışsınız çok emek vermişsiniz çook teşekkürler herkes için çok faydalı bir kılavuz olmuş (bir tek Trump cep telefonu eksik onu da artık biz bulursak ekleyelim 😊 ) şaka bir yana sağolun Emeğinize sağlık

• Arkadaşlar konsolosluk vize işlemlerinin durdurulduğunu belirtiyor. Herhangi bir tarih araligi da verilmemiş son yapılan açıklamada. Bizler şimdi diğer arkadaşlar gibi bize mail gelmesini mi beklemeliyiz? Mesela mail gelmeden sağlık randevusunu iptal etmek mantıklı olur mu? Kafamız iyice karıştı gerçekten.

• @crazycells evet bugün aradılar,arayanların bazılarının 1 nisanda mülalatı

Benzer Başlıklar

• 516
  • 3
  • 1006
  • 238
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |