Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐ Yasaklı

almanya alman olana guzel. balkaymak yasarsınız derın devlet ayagınıza tas degdirmez. Fakat amerıkan ozentısı olma ıhtımalınız cok yuksektır.ama bir amerıkali almanyaya ozenmez bu da eksilerine ragmen abd yi ustun gosterır

hanı argoda bır tabır var seven sevılır dıye aynen oyle abd almanyayı ısgal durumunda suan almanya besatzung altındaç ama garıban polonyalısı turku yunanı asagılanır cunku amele ıslerı onlar yapar ulkenin sıkıntısını ceker. Annelerımız der ya sacımı supurge ettım degerım yok o hesap.

Almanyada bir motorcu, iavroleci amerıkan bayragını dalgalandırarak gezdiğini çok gorebılırsınız fakat o turk bayragı olursa arabasının boyasında ertesı sabah hakenkreuz görür. Barların onunde alman kızları beni alsın gotursun dıye abd lilerın takıldıgı barlarda takılır...Dusunsene donercıden kız dusuruyosun sana gelıyolar senı ıstıyolar.. herneyse fıtratımızda yoksulluk ve yoksunluk var. Devlet ımaji 1960 lardan itibaren bu yolu sectı.

• ⭐⭐ Yasaklı

coronanın iyi yanıda var s400 vb unutturdu

• @ergun sn @Muhtaradana 'ya katılıyorum. sürecin bir şekilde olumlu yöne doğru gidecegine...
    ama @crazycells' in dedigi gibi olumsuz olabilme ihtimalini de göz önünde bulundurmalıyız (herhangi bir sebepten). bu durum hayatımızı tepetaklak etmemeli. dünyanın sonu degil. evet büyük bir fırsat hazırlıklarımızı gidecekmiş gibi yapıp önlem almalıyız. diger ihtimali de düşünmeliyiz.

• Türkiye’dekilerden Bu ay sonu mülakat tarih emaili alır diye Ümit ediyorum.AB ülkelerinin durumu ortadayken ülkemizde çok şükür iyi durumdayken Süreç beklemeden hızlı bir şekilde ilerler diye düşünüyorum.Son açıklanan bültene göre Case sıralaması mülakat için artık önemsiz olacak bence! Güvenli ülkelerde yada risk az olan ülkelerde süreç hızlı gider benim fikrim 🤷♂

• @Semihmete inşallah ama dün arkadaşımı KCCye arattım. Öğlene kadar çalışıyorlardı ve arkadaşımın bana söylediğini buraya Kopyalıyorum.
    aradim bi kadın denk geldi evlere senlik dediki su an hic bisey bilmiyoruz virus dolayisiyla dedi butun numaralar acilabilirde acil durum ilan ederlerse zaten kapanicaz o zaman belki geri kalanlara exception yapip gec cagirirlar ya da haklarini kaybederler ama henuz bize hic bisey solenmedi diyo
    Sizlerlede paylaşmak istedim. Belirsizlik var kısaca bundan etkilenecek olanlara kendimide ekliyorum. Durum belirsiz. 2 ay sonra normale dönerse yüksek case numaralarına etkilenir. Bilmiyoruz kısaca..

• @İrem-Güzel KCC nin telefonda verdiği cevaplara itibar etmemek gerekir diye düşünüyorum! Daha öncede arayıp konuşan ve aldıkları cevapları buraya yazanlar oldu ama söylenenlerin önemsiz olduğu görüldü 🤷♂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Drywall Amerika buluşmalarıda yapılıyor, uzun diyebileceğimiz bir ara verildi sanki
    Yalnız Covid-19 salgını bir sakinleşsin gerek Türkiye'de gerek Amerika'daki forumdaşlar aynı coşkuyla forum buluşmalarını devam ettireceklerdir

evet, normalde Subat sonu devam etmeyi planliyorduk kaldigimiz yerden (en azindan New York icin), ama su an SARS-CoV-2 virusunun yayilmasina destek olmamak adina bir sure daha rafa kaldirdik. Bu gidisle bulusmalara bahar sonu-yaz basi devam edebilecegiz gibi gorunuyor...

• @crazycells bizde İstanbul buluşması için bu şekilde düşünüyoruz, umarım en kısa sürede Covid-19 un tedavisi, aşısı kullanıma hazır hale gelir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@takvimcas, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@ergun sanırım bu vize askıya alma durumun cevabı üst seviye tecrübe gerektiriyor bunun ancak @crazycells cevaplarsa cevaplar 30 eylül sonrası tabiki vize basılmaz

bu olaylar gocmen vizeleri etkilememisti, 15 temmuz kalkismasi da gerceklesmedigi icin islemlerde pek bir gecikme olmamisti. Fakat yasalar 30 Eylul'den sonra vize basilamaz diyor, bu yasalari esnetecek kadar durumun kotulesecegini sanmiyorum. Yani is ABD konsoloslugu'na kalacak...

Konsolosluk calismayi kesmezse Turkiye'de kimse magdur olmaz, konsolosluk da ancak Turkiye'de salgin olursa bir sure kapanir diye dusunuyorum, sonucta bir vize icin kendi hayatlarini tehlikeye atmayacaklardir. Bir de 6 aylik surecten bahsediyoruz. 6 ay boyunca hayat akisinin durmasi biraz zor, yani bir sure konsolosluk calismayi durdursa bile illaki sonrasinda kaldigi yerden devam edecektir vize vermeye...

Dunku umre donusu haberleri biraz tedirgin edici, 1000'lerce hasta Turkiye'ye girmisse bir salgin baslama ihtimali kesin gibi bir sey ve ona gore hayat bir sure yavaslayabilir. Ama dedigim gibi 6 ay boyunca konsoloslukta her seyin duracagini sanmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Calibraturbo, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

coronanın iyi yanıda var s400 vb unutturdu

su an dunya gundeminde baska konu kalmadi gibi zaten...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@stilll, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@ergun sn @Muhtaradana 'ya katılıyorum. sürecin bir şekilde olumlu yöne doğru gidecegine...
    ama @crazycells' in dedigi gibi olumsuz olabilme ihtimalini de göz önünde bulundurmalıyız (herhangi bir sebepten). bu durum hayatımızı tepetaklak etmemeli. dünyanın sonu degil. evet büyük bir fırsat hazırlıklarımızı gidecekmiş gibi yapıp önlem almalıyız. diger ihtimali de düşünmeliyiz.

evet, kesinlikle..
    DV2018'de forumca buyuk hayal kirikligi yasamistik... Aynisinin bir daha olmamasi hepimizin icin en iyisi... O nedenle mulakat tarihi belli olsa bile, vize basili pasaportlari almadan hickimse buyuk umutlarla hareket etmemeli ve hayatinda koklu bir degisiklik yapmamali. Lutfen pasaportlarinizi alana kadar beklentilerinizi minimumda tutmaya calisin...

• @crazycells sorumu kabili hitap alıp geri dönüşünüz için çook teşekkür ederim sağolun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@crazycells bizde İstanbul buluşması için bu şekilde düşünüyoruz, umarım en kısa sürede Covid-19 un tedavisi, aşısı kullanıma hazır hale gelir

daha onceki coronoviruslere karsi etki gosteren bazi ilaclarin bu viruse karsi etki gosterip gostermeyecegi su an test asamasinda... Bu, kisa surede gerceklesebilir; ama asilarin hazirlanmasi test edilmesi ve piyasaya surulmesi uzun bir surec gerektiriyor maalesef (etik ve medikal nedenlerle)... Asi kisminin 1 yildan once gerceklesmesi biraz zor.

• @crazycells verdiğiniz bilgiler ve yorumlarınız için çol teşekkür ederim. Çok haklısınız. Vize basılı pasaportu almadan tüm beklentiler en az düzeyde olmalı. Umarım çok büyük sorunlarla karşılaşmayız. Herkese iyi günler...

• @ergun vizesi basılı olanlarda rahat değil ki. Temmuza kadar giriş yapabilecek miyiz yapamayacak mıyız, kapılar kapanacak mı, orda yaşanacak kaos ve karmaşa..

• @ilhanucarus, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@ergun vizesi basılı olanlarda rahat değil ki. Temmuza kadar giriş yapabilecek miyiz yapamayacak mıyız, kapılar kapanacak mı, orda yaşanacak kaos ve karmaşa..

Aynen katılıyorum. Ne zaman giris yapacagımızı bilmiyoruz,pasaportumuzu aldık pek sevinemedik bu durumlardan dolayı. Nasıl saglıklı karar verecegimizi bilmiyoruz

• @ilhanucarus çok haklısın. Bir anda plan yapamaz hale geldik. Gerçekten de bu kadar belirsizlik ve sorun içinde bir şeylere karar vermek çok zor. Son dönemde bende sanki gidemeyecekmişim gibi bir his oluştu. Gidilir gelinir bir şekilde olur olmaz hayırlısı ama umarım bu kötü günleri dünya bir an önce atlatır. Her şeyden önce sağlık. 🙏 🙏 🙏

• Pasaporta vizeyi bastırdık. Mayıs sonu son gidiş ve istifamı verip mayısta gidişimi planlıyordum. Şimdi virüs nedeniyle bütün planlar alt üst oldu. Nasıl yapsam bilemiyorum. Hemen önümüzdeki hafta gidip gelsem diyorum. O zaman kamu personeli yurt dışı çıkış yasağına takılıyorum.(Bu yasağın kapsamını da bilmiyorum 657 de değilim.) Önümüzdeki süreç nasıl ilerler belirsiz. Virüs etkinliğini artırır mı, yasaklar artar mı, vize süresini artırmada esneklik olur mu bunları merak ediyorum.

Amerika'ya virüs zamanı gitmekte korkutuyor. Sağlık hizmetlerinin tavan olduğu bir ülkede virüsle hastalanmakta istemem açıkçası.

• Bizde ayni durumdayız mayis ayına biletimizi almistik,Haziran da vize suremiz bitecek,nasil bir yol izlemeliyiz karar veremedik.

• Arkadaşlar sakin olun, bu dünya çokkkk çokkkk uzun senelerdir var. Dünya üzerinde çözülememiş. Sonlanmamış. Bitmemiş bir olay söyleyebilir misiniz? binlerce yıldır süren bir salgın var mı? Söyleyemezsiniz çünkü YOK. Tabiki azami dikkat etmemiz lazım ama evreni sorgulayacak kadar da paniğe gerek yok. Siz ne yaparsanız yapın DÜNYA'nın canı değişim istiyorsa bu ilahi bir olaydır bence, önüne geçemezsiniz, geçemeyiz. Bu hep böyle oldu ve böyle olacak. (Bakınız Dinazorlar.) Dünya herdaim evrilir, Savaşlarla, Salgınlarla, Göktaşlarıyla vs. vs. geriye kalan şanslılarla devam eder.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |