Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Ramazan “ Babamı Umreden döndüğü gece kaybettik . Rabbimin inşirahı için da ediyorum . Umre dönüşü olduğu için dostlarımdan Koranavirüs şüphesiyle ilgili çok soru alıyorum . Babama Yapılan testlerin sonucu Negatiftir. “ diye açıklama yapmış kızı 🤷♂️ İnsanlar virüs dışında nedenlerlede ölebilir , panik yapmaya gerek yok!!!

• ⭐⭐

Ankara Valisi Vasip Şahin, 'bugün umreden gelen 5 kişide şüpheler tespit ettik' dedi

• ⭐⭐

@Semihmete açıklamayı yeni okudum ama işte insanın inanası gelmiyor malûm durumlar

• @Ramazan Bu bir virüs ve yayılması kadar doğal birşey yok! İnsan vücudu zaten zamanla bağışıklık kazanacak şuan için tek amaç tüm dünyada virüsün yayılma hızını düşürebilmek! Ölümler genelde yaşlı ve hastalarda Buda normal zaten yeni bir virüs zayıf ve hasta vücudu çabuk yıpratıyor! Bebek ve çocuklarda hatta 55 yaş altında ölüm yok 🤷♂️ Bende İngiltere Devleti gibi düşünüyorum Virüsün yayılması engellenemez tek çare insan vücudunun hızla bağışıklık kazanabilmesi! Buda zaman içinde olacak. Ciddiye almak lazım ama karamsar olmamak lazım önlemlere devam😊Akıl ve bilim herzaman kazanır.

• ⭐⭐

@Semihmete kesinlikle katılıyorum bu kadar açık ve net bilgiler doğrultusunda insanları (yaşlıların yoğun olduğu) umreye gönderen ve buna izin veren sistem önce sorgulanmalı virüs yaygın olduğu biliniyor ve vakaların çok olduğu yere bilerek göndermek hadi gitmeye engel olmadık peki dönüş yolunda hiç önlem almadan karantinaya alınmadan sadece eve gidin 14 gün çıkmayın diyerek önlem almak balık baştan kokar

• @Ramazan Bu yanlıştan gece dönüldü çok şükür! Sağlık bakanlığı az kalsın Akıl ve bilim yolundan , kul hakkı vb. laflar yoluna giriyordu ! Millet olarak korktuk. Ama Farkettiler hatalarını.

• ⭐⭐

@Ramazan, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Türkiye'de yakın bir zamanda ölümlü vaka bildirilecek. Tedbir alın

@bolatmali @gokcell

Umre dönüşü virüsün yoğun olduğu bir bölgeden gelecek yaşlıların önlem alınmadan eve göndereceklerini tahmin ederek yazdım ki öyle oldu sadece kişi bilgisi ve adres bilgisi alıp 14 evden çıkmayın dediler virüs bağışıklık sistemi zayıf olan insanlarda ölüme kadar gidiyor bu herkesçe bilinen bilgi doğrultusunda bu amca ve teyzeleri karantinaya alınıp virüs kapma olasılığı test edilip eğer kapmışsa bağışıklık desteği verip kurtarmaya çalışmaları lazımdı onun yazmamdaki neden buydu @gokcell siz oradaki vakaları bizden iyi bilirsiniz .

• ⭐⭐

@Semihmete Akıl ve bilim en iyi yoldur. Bu konuda haklısınız ama hâlâ aynı mantıkla hareket ediyorlar.

• ⭐⭐

Nike bütün mağazalarını kapatma kararı vermiş...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rodin, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Mülakatların askıya alınması gibi bir şey sözkonusu olur mu acaba? Biz Katar'dan geleceğiz, o kadar flu ki her şey.. Kabus gibi.. Her an uçuşlar iptal de edilebilir.. Bu durumda konsolosluk mülakatı erteler mi? Ya da biz talep etsek süreç olumsuz etkilenir mi? Böyle bir zamanda uluslararası yolculuk da ayrıca riskli zaten.. Deli sorular.. 😞

DV vizeleri, diger vizelerden farkli olarak bir son tarihe sahip. O nedenle erteleme islemleri diger gocmen veya gocmen olmayan vizeleri cok etkilemez, ama DV vizeleri 30 Eylul'e kadar basilmali, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rodin, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

Benim anlamadığım konulardan biri de virüsün cansız ortamda 14 gün yaşabildiği söylentisi.. lise bilgilerimden hatırlıyorum 🙂 cansız ortamda zaten canlı özellik göstermeyen bu şey nasıl ölebilir ki? Canlı ya da cansız oluşu konak bir canlı bulabilmesine bağlı bir kılıf içi rna'dan bahsediyoruz...

O dediginiz virusten viruse degisiyor. Sonucta viruslerde DNA, RNA ve proteinden olusuyor ve isi, isik gibi faktorler zamanla bu molekullere zarar veriyor. Canli ozellik gostermemesi, cogalamamasindan kaynakli, yoksa hala organik (karbon yapili) bilesenlerden olusuyor virusler 🙂

• Edindigim izlenim, takip ettigim haberlere gore, umreden gelenler Turkiye'de bu hastaligin daha genis kitlelere yayilmasina sebeb olacak gibi. Az degil, 21 bin kisiden bahsediliyor. Hemde hepsi ayni anda gelmiyor, kimisi 1 hafta once gelmis, kimisi hala gelmeye devam ediyor.

O positive sonuc cikan hasta son bir hafta icinde gelenlerdenmis.

Birde 14 gun evde karantinaya umreden gelenle beraber ayni evde yasayan tum ev halki da uyuyor mu? Uymuyorsa, durum cok vahim...

• Bu arada, bircok devlet kurumu ve ozel sirket, liberal leave yani serbest izin durumuna geciyorlar. Yani calisanlar istedikleri zaman istedikleri kadar sure icin izin kullanabilecekler eger yeterince izinleri varsa.

Bu su demek: Devlet kurumlarindaki calisanlar izin kullanmaya baslarsa ki, onlerinde aksi icin engel yok, tum kurumlarda is gucu eksilmesi soz konusu olabilir. Bu durum da o kurumlarin yapmakla yukumlu olduklari islerin yavaslamasina ve aksamasina sebeb olabilir. ABD boyle bir durumla, 2. Dunya savasindan beri karsilasmadi. O yuzden her an hersey olabilir.

• @MySea Amerika’da da aynı durum var 🤷♂️ Tüm Dünya aynı !! Zamanla Sars gibi yok olur gider virüs.

• Wuhan / Çin de virüs ne oldu ? Uçtumu ? Öldümü ? Yok mu oldu ? Ben hiçbirşey anlamadım 🤷♂

• ⭐⭐

@Semihmete hâlâ devam ediyor 80,849 vaka 3.199 ölüm 66.931 geri dönüşmüş hasta, günlük 3.500 vakadan 140 gibi bir rakama düşürdüler başarı bence

Sadece kontrol altına aldılar, hatta yetmedi işinde tecrübeli sağlıkçıları ve sağlık ekipmanlarınıda İtalya'ya yardıma gönderdi kontrol etsinler diye

• ........

• @Semihmete, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

@MySea Amerika’da da aynı durum var 🤷♂️ Tüm Dünya aynı !! Zamanla Sars gibi yok olur gider virüs.

SARS bu kadar genis kitlelere ve ulkelere yayilmamisti.

• ........

• Cin de bir sirket birkac dakika icinde virusu kisiden alinan bircak damla kan ile test yapabilen portatif bir kit uretmis. Yakinda tum Cin'e satisa baslayacaklarmis

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |