Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cinguphoney teşekkürler bende bu sene Şubat 15 te yükledim benimki de tahmini 2021 ilk ayları olur herhalde tekrar teşekkür ederim

• @crazycells ever NVC takip ediyorum ve America disindan yapiyorum , yani gercekten 5-6 ay mi kaldi? Ilk gorusmeye , Ondan sonra final action dates’e mi bakicam?

• @Rewan-Selah final action date te current olduktan sonra görüşme tarihi verecekler diye biliyorum. Bizim tarihimiz Nisan 2007. Mülakat görüşmemiz en erken 2021 ocak şubat gibi bekliyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rewan-Selah, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@crazycells ever NVC takip ediyorum ve America disindan yapiyorum , yani gercekten 5-6 ay mi kaldi? Ilk gorusmeye , Ondan sonra final action dates’e mi bakicam?

Hayir, 5-6 ay icinde NVC'den bilgilendirme mektubu alacaksiniz buyuk ihtimal, sonrasinda ise NVC'yi takip edeceksiniz, bulteni degil...

• @crazycells merhaba f4 vizesi sadece abd vatandaşlarının kardeşleri için mi geçerli. Bu yıl bana gc çıktı. Acaba kardeşimin vize almasını olumlu yönde etkiler mi? Doğru yere mi yazdım bilmiyorum?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@turturine, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@crazycells merhaba f4 vizesi sadece abd vatandaşlarının kardeşleri için mi geçerli. Bu yıl bana gc çıktı. Acaba kardeşimin vize almasını olumlu yönde etkiler mi? Doğru yere mi yazdım bilmiyorum?

Maalesef, bunun için ABD vatandaşı olmanız gerekiyor.

"To petition to bring your sibling (brother or sister) to live in the United States as a Green Card holder, you must be a U.S. citizen and at least 21 years of age. Permanent residents may not petition to bring siblings to live permanently in the United States."

• @knnrn peki herhangi bir avantajı olmazmı vize vermediler çünkü daha önce

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@turturine, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@knnrn peki herhangi bir avantajı olmazmı vize vermediler çünkü daha önce

Yanlis konudasiniz, hangi vize basvurusu yapiyorsaniz o basliga yazmalisiniz.

Sizin Green Card'li olmaniz cogunlukla kardesinize "olumsuz" yansiyor (ozellikle turist vizesi konusunda), cunku sizin ABD'de olmaniz kendisinin ABD'de kacak kalma ihtimalini arttirici bir durum olarak goruluyor.

Ama egitim veya calisma vizeleriyle gidecekse o durumda tabii ki konsoloslarla daha anlayisli olacaklardir. Onemli olan kardesinizin Turkiye'ye donecegini gosterebilmesi...

Bu basliga lutfen sadece ABD vatandasi olup kardes icin Green Card basvurusu yapmakla ilgili sorularinizi yazin...

• @crazycells tamamdır teşekkür ederim

• @Ercan-Damlar, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@cinguphoney teşekkürler bende bu sene Şubat 15 te yükledim benimki de tahmini 2021 ilk ayları olur herhalde tekrar teşekkür ederim

O kadar uzun tutmaz tahminim Mayis da mulakat tarihin belli olur.

• @cinguphoney merhaba ben de ocak ayında belgeleri yükleyip işlemlerini tamamladım. Siz mayıs ayında mülakat tarihi verilir diye tahminde bulunmuşsunuz. Nasıl tahmin ettiniz. Yanlış anlamayın bende ne zaman mülakat tarimin geleceğini merak ettiğimden soruyorum. Şu anda final action date 1 temmuz 2006 da. Gerçekten bu kadar hızlı ilerlermi?

• @Zeyno, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@cinguphoney merhaba ben de ocak ayında belgeleri yükleyip işlemlerini tamamladım. Siz mayıs ayında mülakat tarihi verilir diye tahminde bulunmuşsunuz. Nasıl tahmin ettiniz. Yanlış anlamayın bende ne zaman mülakat tarimin geleceğini merak ettiğimden soruyorum. Şu anda final action date 1 temmuz 2006 da. Gerçekten bu kadar hızlı ilerlermi?

Ben final action date baz alarak soyledim. Eger yanlis yonlendirdiysem uzgunum, hata etttim.

• Sonunda başvuru sırası 3 gün ilerlemiş. 6 günlük fark kaldı benim tarihe. Bir hareket olması sevindirici.

• @eeken, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

Sonunda başvuru sırası 3 gün ilerlemiş. 6 günlük fark kaldı benim tarihe. Bir hareket olması sevindirici.

Merhaba sizin adınıza sevindim. Kendi adıma üzgünüm tabiiki. Şunun şurasında birkaç ay kaldı derken önümüze rahat bir buçuk yıl belkide fazlası geldi. Ekim 2020 ye kadar hiçbir hareket beklenmiyormuş. Ondan sonra çok az umulabilirmiş😞

• @Zeyno Geçen ayki prediction açıklamasında 2020 mali yılı ikinci yarıdan itibaren hareket bekliyorum demişti Oppenheim. O da nisan itibariyle demek oluyor aslında. Belki de bir iki ay içerisinde eski kaldığı yere dönebilir şanslıysak.

"The final action date for F4 Worldwide (including F4 China) holds at July 1, 2006 for March. Charlie does not see advancement in this category in the foreseeable future. However, there may be some hope for movement in this category in the second half of the fiscal year."

• @cinguphoney selamlar sizin başvuru tarihiniz ne zamandı? karşılaştırma için soruyorum teşekkür

• @oprmngr, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@cinguphoney selamlar sizin başvuru tarihiniz ne zamandı? karşılaştırma için soruyorum teşekkür

Surec bilgilerim asagida.

Basvuru (Priority) Tarihi - Aralik 30, 2005
    Onay (Approval) Tarihi - Aralik 3, 2009
    Visa guncellesme (B tablosu) - Aralik 2018
    Telefonla NVC bilgi alimi - Ocak 2019 (Case numarasini ve invoice numarasi)
    Visa guncellesme (A tablosu) - Nisan 2019
    NVC tamamlam - Kasim 2019
    NVC email - Aralik 2019 (Email her seyin tamam oldugunu ve konsolosluk mulakat tarihi verilecek diyordu)
    Konsolosluk mulakat email - Subat 21, 2020
    Konsolosluk mulakat tarihi - Mart 23, 2020 (Korono virus nedeni ile iptal edildi. Tekrar gun verecekler ama ne zaman olur belli degil.)

• @cinguphoney Çok teşekkür ederim .Hayırlsı olsun hepimize

• Bu ileti silindi!

• merhaba,
    bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.F4 mektubum geldi.
    NVC case number ve Invoice ID Number belli oldu. Aile olarak ben,eşim ve 22 yaşında tıp fakültesinde okuyan kızım var(daha 2 sınıfta)..Kızımın durumundan dolayı yalnızca ben başvurayım diye düşünüyorum.böyle bir şey mümkün mü?bilgisi olan arkadaşlar görüşlerini paylaşırsa memnun olurum...SAĞLIKLI KALIN....

Benzer Başlıklar

• 4311
  • 116
  • 2
  • 58
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |