Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @knnrn, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@civan1453, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@somebody @crazycells benimde merak ettigim konulardan birisi...
    mesela (allah korusun) olasi bi hastalik oldu haraket etmmizi engelleyen vs
    ucma imkanimiz olmadi, 6 ay boyunca bunlari raporlayip, sunup greencard hakkimizin yanmasini i engelleyebilirmyiz acaba

Geçenlerde buna benzer bir soru sorulmuştu aslında. DV süreci devam ederken 6 aylık süre içinde giriş yapmazsanız (ve konsolosluğun elinde vize kalmışsa) sağlık raporunu yenileyip (vize ücretini de tekrar ödeyip) yeniden vize almak mümkün olabilir. Ancak burada işiniz şansa kalmış olur, DV sürecinin son aylarında muhtemelen vize kalmaz ve hakkınızı kaybetmiş olursunuz.

Bilgi için teşekkür ederim Sayın @knnrn

Peki bu aşamada vize ücreti ödendiğine göre tekrar mı mülakata giriliyor? Öyle mi anlamalıyız

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@knnrn, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@somebody @crazycells benimde merak ettigim konulardan birisi...
    mesela (allah korusun) olasi bi hastalik oldu haraket etmmizi engelleyen vs
    ucma imkanimiz olmadi, 6 ay boyunca bunlari raporlayip, sunup greencard hakkimizin yanmasini i engelleyebilirmyiz acaba

Geçenlerde buna benzer bir soru sorulmuştu aslında. DV süreci devam ederken 6 aylık süre içinde giriş yapmazsanız (ve konsolosluğun elinde vize kalmışsa) sağlık raporunu yenileyip (vize ücretini de tekrar ödeyip) yeniden vize almak mümkün olabilir. Ancak burada işiniz şansa kalmış olur, DV sürecinin son aylarında muhtemelen vize kalmaz ve hakkınızı kaybetmiş olursunuz.

Bilgi için teşekkür ederim Sayın @knnrn

Peki bu aşamada vize ücreti ödendiğine göre tekrar mı mülakata giriliyor? Öyle mi analamalıyız

Hatırladığım kadarıyla sadece pasaportu gönderip yeni vize alıyorsunuz. Yakın zamanda yapanlar ayrıntıları paylaşır diye umuyorum.

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana Yanlış hatırlıyor olabilirim ama sağlık raporunun yenilenmesi gerekiyor diye hatırlıyorum.

• @keysnambır yok o kısma sayın @knnrn açıklık getirdi, bizim takıldığınız nokta tekrar vize ücreti ödediğimizde tekrar mülakata gireceğiz mi?

• @knnrn çok katılıyorum. 2 sene bekleyip sonuca ulaşamamak çok vahim olur. Her türlü B planı düşünülmeli. Şu an ki çekincem coronavrus nedeniyle uçuş iptali.

• merhabalar,
    her zaman sn @crazycells in ve @Muhtaradana dedigi gibi eger amerika' da yaşamak gibi bir düşünceniz yoksa sürece devam etmemenizi öneririz ifadesi son günlerde düşünmeme yol açtı.
    açıkçası sürece devam etmekle ve gidip yaşamak ile ilgili bir tereddüdüm şu ana kadar yoktu. yalnız özel hayatımda olanbir kaç olay sonucu ömür boyu orada yaşamak kararını gözden geçirmeye karar verdim. başlığı okudum aklımda şöyle bir soru oluştu. 5 yıllık süreç sonunda vatandaşlık başvurusu sonucu resmi olarak abd vatandaşlıgımı aldıgımı varsayıyorum. sonra türkiye' de yaşamaya karar verdim diyelim, bu durumda abd vatandaşlığım riske girer mi ? teşekkür ederim

• @knnrn evet bu konuda haklisiniz bi sekilde giris yapak gerekiyor fakat tedirginligim corona virusu olurda ilkemizdede hizli yayilir vs amerika kapilari kapatir bizden kaynakli olmayan sorun icin sanirim tolerans gosterirler

• @stilll, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

merhabalar,
    her zaman sn @crazycells in ve @Muhtaradana dedigi gibi eger amerika' da yaşamak gibi bir düşünceniz yoksa sürece devam etmemenizi öneririz ifadesi son günlerde düşünmeme yol açtı.
    açıkçası sürece devam etmekle ve gidip yaşamak ile ilgili bir tereddüdüm şu ana kadar yoktu. yalnız özel hayatımda olanbir kaç olay sonucu ömür boyu orada yaşamak kararını gözden geçirmeye karar verdim. başlığı okudum aklımda şöyle bir soru oluştu. 5 yıllık süreç sonunda vatandaşlık başvurusu sonucu resmi olarak abd vatandaşlıgımı aldıgımı varsayıyorum. sonra türkiye' de yaşamaya karar verdim diyelim, bu durumda abd vatandaşlığım riske girer mi ? teşekkür ederim

Hayır riske girmez. Amerikan vatandaşlığı aldıktan sonra istediğiniz yerde yaşayabilir, istediğiniz zaman Amerika’ya gidebilirsiniz.

• @civan1453 coronavirus un Türkiye'de yayılması şimdilik çok olası değil, önlemler alınıyor, bahar aylarında azalması bekleniyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knnrn evet bu konuda haklisiniz bi sekilde giris yapak gerekiyor fakat tedirginligim corona virusu olurda ilkemizdede hizli yayilir vs amerika kapilari kapatir bizden kaynakli olmayan sorun icin sanirim tolerans gosterirler

ulkeye giris cikislarin tamamen kapanacagini sanmiyorum. Bu gibi durumda zaten CBP gorevlileri nasil bir yontem uygulayacak bunu aciklarlar, ama sizin yapmaniz gereken son gunlere ve haftalara birakmadan vizeyi kullanip ABD'ye giris yapmak olmali.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@keysnambır yok o kısma sayın @knnrn açıklık getirdi, bizim takıldığınız nokta tekrar vize ücreti ödediğimizde tekrar mülakata gireceğiz mi?

hayir, genelde mulakata girmiyorsunuz, ama tabii ki konsolosluk sizinle gorusmek isterse gitmek zorundasiniz.

Guncel pasaport, saglik raporu ve vize ucreti (cunku vize konsolosluktan kaynaklanan nedenlerle yenilenmiyor) yeterli olacaktir.

• @knnrn bey burada "(ve konsolosluğun elinde vize kalmışsa)" demişsiniz, zaten bir kere alınmış bir vizede bizim için bir kontenjan yokmu, ellerinde vize kalmasa bile bizim vizemiz bu aşamada uzatılmış gibi görülmüyor mu, yoksa tamamen yeni bir vize ve yeni bir kontenjan olarak mı görmek gerekir

Örnek vermek gerekirse Ankara konsolosluğunun elinde aralıkta 100 vize var ve biz bunu kullandık
    Haziranda sağlık raporu süresi bitmeden biz konsoloslukla iletişime geçtik ve sağlık raporu son gününe kadar gidemiyeceğimizi ve yeni bir sağlık raporu ile vizemizi uzatmak istediğimizi söylesek(geçerli ve konsolosluğun kabul edeceği bir sebebimiz olsun) Aralık ayındaki bize kullandığı kontenjandan mı yoksa haziran yada temmuzda ki elindeki vize kontenjanından mı kullanacaklar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knnrn bey burada "(ve konsolosluğun elinde vize kalmışsa)" demişsiniz, zaten bir kere alınmış bir vizede bizim için bir kontenjan yokmu, ellerinde vize kalmasa bile bizim vizemiz bu aşamada uzatılmış gibi görülmüyor mu, yoksa tamamen yeni bir vize ve yeni bir kontenjan olarak mı görmek gerekir

Örnek vermek gerekirse Ankara konsolosluğunun elinde aralıkta 100 vize var ve biz bunu kullandık
    Haziranda sağlık raporu süresi bitmeden biz konsoloslukla iletişime geçtik ve sağlık raporu son gününe kadar gidemiyeceğimizi ve yeni bir sağlık raporu ile vizemizi uzatmak istediğimizi söylesek(geçerli ve konsolosluğun kabul edeceği bir sebebimiz olsun) Aralık ayındaki bize kullandığı kontenjandan mı yoksa haziran yada temmuzda ki elindeki vize kontenjanından mı kullanacaklar

Bildiğim kadarıyla uzatma diye bir şey yok. Size yeni bir vize verilmesi gerekiyor.

DV programı için dünya çapında ayrılmış 55 bin vize var. Siz giriş yapmayıp yeni bir vize aldığınızda bu 55 bin vizeden birini alıyorsunuz. Bu şekilde DV vizesi alabilecek başka birinin vizesini size verecekleri için bir anlamda başkasının hakkını da yemiş oluyorsunuz. O nedenle keyfi şekilde böyle bir yenileme istemek bence doğru değil.

• @knnrn anladım, teşekkür ederim

• merhaba bu baslik altinda sormamda yarar va 1 yildir green kartim var. 21 martta giris yapacaktim okuldan yeni mezun oldum bu yüzden 6 ayda 1 giris yapiyordum . uçuslarin durdurulmasiyla gidemicem ve 30 martta 6 aylik süre dolmus olucak. muhtemelen 2 3 ay sonra gittigim zaman 6 ayı doldurmus birisi olarak ne gibi sorun yasarim ? coronadan dolayı gidememek iyi bi mazeret diye düsünüyorum

• ⭐⭐

@berkergn13 En son ne zaman Amerikaya giris yaptiniz? Eger Kasim ayi civari ilk 6 ayi tamamlamadan ikinci girisinizi yaptiysaniz ve bu en son yapmayı planladığıniz giriş 3. Giriş olacaksa bence bir problem olmaz. Hem öğrencilik durumunuzu hem de corona sebebiyle geciktiğinizi izah ederseniz anlayışla karşılayacaklardır. Ama bence hiç bir sorgulama olmadan girersiniz. Tabi eğer girişleriniz yukarıda söylediğim gibiyse.

• @Drywall 2. girisi agustosta yapip 27 eylülde döndüm. 27 martta 6 ay oluyor yani. iptal olmasaydi 20 martta gitcektim

• @berkergn13, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@Drywall 2. girisi agustosta yapip 27 eylülde döndüm. 27 martta 6 ay oluyor yani. iptal olmasaydi 20 martta gitcektim

Girişte bende bir sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum @Drywall ’un dediği gibi açıklamanızı yaparsınız. Yalnız 24 mart sonrası giriş yaparsanız, 5 yıl sonrası için vatandaşlığa başvuru süreciniz giriş yaptığınız gün sıfırdan başlayacak maalesef. 180 günden fazla Amerika dışında bulunduğunuz için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkergn13, içinde söyledi: Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri

@Drywall 2. girisi agustosta yapip 27 eylülde döndüm. 27 martta 6 ay oluyor yani. iptal olmasaydi 20 martta gitcektim

Girişte sorun yaşamazsınız ama vatandaşlık sürecinde gecikme olur.

• Selamlar bende ilk girişimi 24 kasımda yaptım cıkısımda 2. 12.19, eşim suan amerikada çalısıyo ama ben malum covid sebebiyle gidemiyorum ucuslar iptal vs. Bu durum greencardımın iptal olmasına veya sıkıntı yasamama sebep olur mu

Benzer Başlıklar

• 27
  • 473
  • 2
  • 114
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |