Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Drywall, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@mexido Bu şekilde bir hareket tarzını hileli buluyorum. Dürüst olmalıyız. Konsolosluğa yalan söylememeliyiz. Her zaman doğru ve dürüst olmalıyız.

Tabiki fakat maddi imkani olmayan sinirli olan icin bir yol kisi kendi karar vermesi lazim bu durumu 🙂

• @umutcetnkaya, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Durumlara bakılırsa bır kac ay once soyledıgım sey doğru cıkıyor ingilizce konusunuda artık takıcaklar sanırsam dün mülakata gıren arkdasların hepsıyle mulakatları ıngılızce yapmıslar hadı bakalım hayırlısı

Ing. bilmeyenler ozaman simdiden ingilizce ogrenmeye baslamalilar onlerinde 1 yil bir sure olacak.

• Türkiye de ingilizce öğrenmek deveye hendek atlatmak gibi bir şey

• @mexido benm ingilizce durumu cok ıyı değil çalısıyorum kendım ama şuan bir tedirginlik gelmedi değil yoğunluk kazandırmam geekıcek giricek herkesede giren arkdaslar referans olmus oldu .

• @umutcetnkaya, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@mexido benm ingilizce durumu cok ıyı değil çalısıyorum kendım ama şuan bir tedirginlik gelmedi değil yoğunluk kazandırmam geekıcek giricek herkesede giren arkdaslar referans olmus oldu .

Evet yavas yavas olur 1 sene gibi bir zaman zarfi var daha 😉

• ⭐⭐⭐⭐

@gülden Ben turist vizesi mülakatına girdim. Turist vizesi işte, alırsan alırsın alamazsan sonra bir daha denersin. Ama gc öyle değil. Alamadın mı bitti. Bir daha denk gelmesi mucize. O kadar basit bir turist vizesi mülakatı olmasına rağmen gerim gerim gerildim. Red aldım. 1 gün, koskoca 1 gün kimseyle konuşmadım. O zamana kadar yaşanan stres ile o gün yaşanan stresin arasında dağlar kadar fark var. Tekrar kutluyorum. Ben o görüşmede sekte-i kalpten tebdil-i dünya ederim herhalde 🙂

• @mexido tabı oyle yeterkı ıyıce ustunden durup mulakata gırdıgımızde sordukları soruları ceevaplayacak kadar bıle yapsak yeterlı olur gerısı oraya gıdınce hallolur zaten

• ⭐⭐⭐⭐

@mexido, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@umutcetnkaya, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Durumlara bakılırsa bır kac ay once soyledıgım sey doğru cıkıyor ingilizce konusunuda artık takıcaklar sanırsam dün mülakata gıren arkdasların hepsıyle mulakatları ıngılızce yapmıslar hadı bakalım hayırlısı

Ing. bilmeyenler ozaman simdiden ingilizce ogrenmeye baslamalilar onlerinde 1 yil bir sure olacak.

Evet, mülakata Türkçe başlayanlarla bile bir süre sonra deneme amacıyla ingilizce bir şeyler sormuşlar. Biraz hazırlanmak şart. Düşünün, minimum 500 gün var görüşmeye. Günde 1 kelime öğrenilse 500 kelime eder. Bülbül gibi konuşursun konsolosun karşısında. Zaten soracağı şeyler belli, bunların ingilizcesini öğren. Bir de vereceğin cevapların ingilizcesini öğren. Bu konularla alakalı 150-200 kelime bilsen durumu kurtarırsın. Hiç değilse bir gayretin olduğunu anlarlar. Birde herkese ingilizce altyazılı film izlemeyi öneririm. Kulağın öğrenmesi bakımından güzel kaynak.

• Bizim mülakatta sürekli türkçe konuştuk. (Siyahi arkadaş ile (çok samimi ve çok sempatik)) En son mülakat bitiminde ingilizce konuşmak ister misiniz diye sordu. Bende olur benim ingilizcem için %60 iyi eşimin ki çok iyi dedim. Sonrasında türkçeye devam ettik. Belki o an aklına gelmedi ilk başta sormak veya da anlık tepkileri değişiyor olabilir?

• Mülakatta heyecandan Türkçe yi unutuyor insan, değil ingilizceyi 😃😃

• @umutcetnkaya Dün mulakata girdik ve bizi mulakat yapan sarışın bayan bize türkçesini bilmediği bir cümleyi (10 gün içinde yurt dışında bulundunuz mu? sorusu) inglizce sordu. geri kalan tüm mulakat türkçe gerçekleşti. Arkadaşlar ingilizce bildiklerini göstermek için sorulan sorulara ingilizce cevap verince mulakat da öyle devam ediyor. zaten gergin bekleyen arkadaşlar daha da gerilmeyin 🙂

• @mesuthhh İşte beklediğimiz cümleler. Mülakatınız hakkında bilgi paylaşmak ister misiniz ?

• @mesuthhh kusura bakmayın ben yanlıs anlamısım o zaman dun kı yazılan lıstedede ve okuduklarımda hep ingilizce oldugunu yazdıgı için boyle bır konusma başladı kusura bakmayın tedırgın ettıysem arkdasları .

• @umutcetnkaya Rica ederim yanlış anlamayın, size tepki değil, sadece arkadaşlarda sizde rahat olun diye söyledim. sormak istediğiniz seyler olursa söylerim. evraklarınız tamsa mali belgelerinizde yeterli imkana sahip olduğunuzu kanıtlıyorsa, hiç bir sorun çıkmıyor. Ne iş yapacağımızı, nerede kalacağımızı sordu. kalacağımız yerde tanıdığımız olup olmadığını sordu. Eşimin kuzeninin 15 yıldır Amerikada yaşadığını ve bize adaptasyon sürecinde yardımcı olacağını söyledi. toplamda mülakat 5 dk yı geçmedi.

• Bundan sonra ki mulakatlar icin bu gibi kriterler belki de etkileyici olabilir ama sartlarin zorlastigini dusunursek biz yine tedbiri elden birakmayalim en ufak seyler belki hayat kurtarabilir bilemeyiz nasil bir dusunce de olduklarinin. Kendiniz icin yapin en azindan omrunuzun geri kalaninda ihtiyaciniz olucak. 🙂

• @ibrahimasar, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@gülden Ben turist vizesi mülakatına girdim. Turist vizesi işte, alırsan alırsın alamazsan sonra bir daha denersin. Ama gc öyle değil. Alamadın mı bitti. Bir daha denk gelmesi mucize. O kadar basit bir turist vizesi mülakatı olmasına rağmen gerim gerim gerildim. Red aldım. 1 gün, koskoca 1 gün kimseyle konuşmadım. O zamana kadar yaşanan stres ile o gün yaşanan stresin arasında dağlar kadar fark var. Tekrar kutluyorum. Ben o görüşmede sekte-i kalpten tebdil-i dünya ederim herhalde 🙂

@ibrahimasar, turist vizesi icin tekrar basvuru yapmayi dusunmediniz mi belki 2. basvurunuz da alabilirdiniz belli mi olur bu isler. 🙂 Onden bir gidip gorurdunuz gercekten yasamak istediginiz yerleri. Bence bu yola bas koymus kisiler yasamak istedigini ulkeyi bir gidip gormeli gercekten yasamak istiyorlar mi yoksa guzel gorunen kisimlarini gorerek mi bu yola girmek istiyorlar bunun ayrimini bu sekilde daha dogru yapabilirler.

• Arkadaşlar merhaba, doktor randevusu alacağım ama bir soru geldi aklıma. Çok önemli bir durumla karşılaştım ve randevuya gidemedim. İptal etme veya arayıp başka bir tarihe aldırma imkanım var mıdır? Teşekkür ederim...

• Onay maili aldım 22 binde case no bilginiz olsun

• @250311hd hayırlı olsun.

• Merhabalar,
    Daha önce mülakata referans mektubu tarzında birşey götürmüş olan var mı
    Benim mülakatım 21 nisanda

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |