Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'de Türkiye bağlantılı iş kurmak için Fırsatlar ve Girişimcilik

• Merhaba,
    Yetişmiş kişilerin Amerika'ya göç etmesini genel anlamda işini global olarak ölçeklemek isteyenler adına bir yatırım fırsatı olarak görüyorum, ben de dahil, oraya gidişte ilk başta çalışan olmak adına bir hayat kurgusu planı yaparak gidiyoruz ama elimizde tuttuğumuz uzmanlıklarımız var. Ve aslında destek görürsek kendi işlerimizi kurup yapabiliriz diye düşünüyorum.

Bununla ilgili sırasıyla kafamda şöyle sorular var:

• Türklerle işbirliği yapıp yatırım alarak girişim başlatma süreçlerinde bilmemiz gerekenler neler ?
    • Türkiye'deki firmaların Amerika'da temsilciliklerini nasıl alabiliriz ?
    • Türkiye'de halihazırda var olan hangi ticari girişimler Amerika'da da tutar/karşılık görür ?
    • Bu konuda örgütlenmiş hali hazırda dernekler, konuşulabilecek kişiler ve konuyla ilgilenen hükümet kurumları var mıdır ?
    • Henüz gitmeden önce Türkiye'de bu konuyla ilgili kimlerle konuşabiliriz ?
    • Hukuki detayları nereden okuyabiliriz ?

Bu başlıkta bununla ilgili öneriler ve yaşanan tecrübelerin paylaşımları olabilirse faydalanacak çok kişi olduğunu düşünüyorum.

Tabi ben de yan gelip yatmadan ne yapılabilir diye aktif olarak kapıları çalacağım, araştırma yapıyorum.
    Kendi aldığım olumlu olumsuz sonuçları bu başlık altında güncelleyeceğim.

Şimdiye kadar,
    12.10.2018 tarihinde Ege İhracatçılar Birliği'ne çat kapı gidip bu tarz bir girişim için kiminle görüşebilirim diye sordum. Komple soğuk ve olumsuz bir cevap verdiler. Öyle bir iş ortaklığı planları, programları yokmuş .
    New York Ticaret Ateşeliğine başvurmamı salık vererek gönderdiler. 🙂

Sırasıyla bilgi için soracağım başka adresler var. Bu başlıkta güncelleme yapar haber veririm.

• Amazon, Ebay üzerinden ABD içi satış yapan var mı? Sizce, TR'den götürülen ne tür ürünler ABD piyasasına hitap eder?

• @entelman Bu tarz iş koluna drop-shipping deniyor ve youtube üzerinde çok fazla uzmanı var. Kişisel fikrim amerikada fiziksel depo alanın varsa denenebileceği. Hangi tür ürünlerin tuttuğu ve gittiğine dair de epey detaylı video anlatımları var. Bilgi için youtube üzerinde Ekim Kaya ismini aratabilirsiniz.

• @money-money-money Teşekkürler. İnceleyeceğim en kısa zamanda.

• Amerika'da Francaising Yapmak ne kadar mantıklı? Tecrübesi olanlar veya araştıranlar varmı? Hangi sektör kazançlı bilgisi olanlar aktarırsa faydası olur diye düşünüyorum

• Her kadın birey bence kendi ayaklarının üzerinde dimdik durmak için bir işe giriş yapması gerekiyor. Girişimci ve güçlü kadınlara bakın: https://paratic.com/kadin-girisimciler/ hepsi ne zorluklarla ne mücadelelerle bir yerlere gelmişler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |