Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Adrese iletilipte ulasılamayan kart için uscis office e gidip yeniden basvuru yaptıgımızda ne zaman sürec ne kadar sürüyor?

• @crazycells, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

@met Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz? içinde söyledi:

@crazycells Peki DS-260'da verdiğimiz adresin posta kutusunda adımızın yazması gerekiyor mu? Adımız yazmasa da bırakırlar mı?

size ait olmayan bir adresin kendinize ait oldugunu iddia etmemelisiniz, eger adres baska birine aitse posta adresinin basina "in care of" ya da kisaca "c/o" diyerek adres sahibini eklemelisiniz. Sizin adiniza gelen bir postayi, eger soyisimleri ortusmuyorsa baskasinin adinin yazdigi posta kutusuna birakmazlar. Bu sadece Green Card icin degil, butun postalar icin gecerli.

Ben böyle bir ibare koymadım ancak ds 260'da teslim almasını istediğim kiini isim soy isim tüm adresi var. Süreç tamamlandığından ds-260'ıda açtıramam. Nasıl bir yol izlemeliyim 10 gün sonra 4 günlüğüne gir çık yapacağım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

Adrese iletilipte ulasılamayan kart için uscis office e gidip yeniden basvuru yaptıgımızda ne zaman sürec ne kadar sürüyor?

adrese iletilmisse o durumda USCIS'in bir sey yapabilecegini sanmiyorum. Yeni bir kart icin yeni bir basvuru yapmaniz gerekmekte.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hawkerx, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

@crazycells, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

@crazycells Peki DS-260'da verdiğimiz adresin posta kutusunda adımızın yazması gerekiyor mu? Adımız yazmasa da bırakırlar mı?

size ait olmayan bir adresin kendinize ait oldugunu iddia etmemelisiniz, eger adres baska birine aitse posta adresinin basina "in care of" ya da kisaca "c/o" diyerek adres sahibini eklemelisiniz. Sizin adiniza gelen bir postayi, eger soyisimleri ortusmuyorsa baskasinin adinin yazdigi posta kutusuna birakmazlar. Bu sadece Green Card icin degil, butun postalar icin gecerli.

Ben böyle bir ibare koymadım ancak ds 260'da teslim almasını istediğim kiini isim soy isim tüm adresi var. Süreç tamamlandığından ds-260'ıda açtıramam. Nasıl bir yol izlemeliyim 10 gün sonra 4 günlüğüne gir çık yapacağım.

bilgileri ne kadar ayrintili ve tam yazarsaniz, sorun cikma ihtimalini o kadar azaltmis olursunuz. ABD'ye giris yaptiktan sonra USCIS call center'i arayarak bu ayrintilari ekletebilirsiniz.

• @crazycells, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

@Hawkerx, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

@crazycells, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

bilgileri ne kadar ayrintili ve tam yazarsaniz, sorun cikma ihtimalini o kadar azaltmis olursunuz. ABD'ye giris yaptiktan sonra USCIS call center'i arayarak bu ayrintilari ekletebilirsiniz.

Ben şimdi 4 gün durup döneceğim ya hocam nasıl bir bahaneyle ben yokken ds-260'daki abiye teslim edilmesini telkin edebilirim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Ben şimdi 4 gün durup döneceğim ya hocam nasıl bir bahaneyle ben yokken ds-260'daki abiye teslim edilmesini telkin edebilirim ?

Maalesef bunun bir yolu yok. USCIS karti USPS'e verecek, o an postanizi teslim alan USPS gorevlisi adresten ne anliyorsa oraya goturecek. Sizin yapmaniz gereken, karmasayi ve cikabilecek sorunlari engellemek icin mumkun oldugu kadar ayrintili bilgi vermek olmali.

• merhaba,
    bir konuda yardıma ihtiyacım var arkadaşlar. ilk giriş yapalı 3 ay oldu yaklaşık olarak. USCIS account içinde ödemenizi aldık kartınızı 120 gün içinde alacaksınzı diyor ama gelen giden yok. Acaba kart gönderildikten sonra ordaki mesaj değişiyor mu kartınız basıldı gönderildi diye?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sylar, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

merhaba,
    bir konuda yardıma ihtiyacım var arkadaşlar. ilk giriş yapalı 3 ay oldu yaklaşık olarak. USCIS account içinde ödemenizi aldık kartınızı 120 gün içinde alacaksınzı diyor ama gelen giden yok. Acaba kart gönderildikten sonra ordaki mesaj değişiyor mu kartınız basıldı gönderildi diye?

odemeyi yeni mi yaptiniz? resmi bekleme suresi 120 gun, 120 gun gecmeden bir sey yapmaniza gerek yok.

• @crazycells ödemeyi giriş yapmadan önce yaptım.USCIS sitesinde 120 gün içerisinde gelmezse iletişime geçin diyor ama 3 aydan fazla oldu gelen giden yok. Sadece bu süreç normal mi diye merak ettim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sylar, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

@crazycells ödemeyi giriş yapmadan önce yaptım.USCIS sitesinde 120 gün içerisinde gelmezse iletişime geçin diyor ama 3 aydan fazla oldu gelen giden yok. Sadece bu süreç normal mi diye merak ettim.

anladim... 3 ay 90 gun ediyor, 120 gunu hala gecmemis. 🙂 bir anormallik gorunmuyor.

120 gun sonrasinda hala gelmemisse USCIS call center'i arayabilirsiniz ya da tekrar kartin gonderilmesini isteyebilirsiniz.

• @crazycells teşekkür ederim. 120 günün dolmasını bekleyeceğim fakat benim merak ettiğim, 90 gün ile 120 gün arasındaki sürede kartını alanlar oldu mu ? Genelde gördüğüm 2 3 hafta içinde ssn 2 3 ay içerisinde de kart teslim ediliyor.
    Saygılar,

• ⭐⭐⭐⭐

@Sylar 90-120 gun arasi kartını alanlardanim. 117 gün teslim aldım. Ancak bu normal süreçte olmadı . 90 gün sonrası yapacaklarinizi ayrıntılı olarak bu başlığın başında yazdım. Aynı yolu takip edebilirsiniz. Sizdeki durumla benimki ile aynı

• @redsat2000 çok teşekkürler. Muhtemelen bendeki sorun da bu. Kimliği doğrulamaya çalıştım fakat unexpected error hatası veriyor. DOS ve A number'ın doğru olduğundan eminim. Bunun yanında beni myverify diye bir yere yönlendirdi ama ordaki soruların benimle alakası yok acaba adresi sahibinin bilgileri olabilir mi ?

• ⭐⭐⭐⭐

@Sylar evet adres sahibine ait bilgiler. Sizin orada oturdugunuzu kanitlamaniz acisindan gerekli. Eğer o adresi ziyaret etmedi iseniz. Adres sahibinden bu bilgileri öğrenmeniz şart .

• Arkadaslar merhaba, bir konuda yardiminiza ihtiyacim var.

Esimin green kart ve ssn almasi icin verdigi adresteki arkadas maalesef artik baska adreste ve o adresden hicbir bilgi alamayacagiz.

Esim Abd ye girdi ve Tr’ye geri dondu. Sistemden baktigimda green card produced , basildi mesaji halen cikmadi goruyorum, dolayisiyla adres degisme sansimiz olabilir. Su anda Charlotte’da kendi kiralik evimdeyim ve ucsis, usps degisikliklerini yaptik. Baska ne yapmiz gerekir, kartlari buraya yonlendirmek icin? Kayip basvurusunda bulumali miyiz?

• @caglarcan, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

Arkadaslar merhaba, bir konuda yardiminiza ihtiyacim var.

Esimin green kart ve ssn almasi icin verdigi adresteki arkadas maalesef artik baska adreste ve o adresden hicbir bilgi alamayacagiz.

Esim Abd ye girdi ve Tr’ye geri dondu. Sistemden baktigimda green card produced , basildi mesaji halen cikmadi goruyorum, dolayisiyla adres degisme sansimiz olabilir. Su anda Charlotte’da kendi kiralik evimdeyim ve ucsis, usps degisikliklerini yaptik. Baska ne yapmiz gerekir, kartlari buraya yonlendirmek icin? Kayip basvurusunda bulumali miyiz?

Şu an USCIS'te case status ne olarak görünüyor? Mesela bizimkiler dün itibariyle being produced oldu. 1 hafta içinde mailed e dönmesini bekliyorum. Bakalım, burada bilgilendiririm süreci.

• @denizaydinli payment is received olarak gorunuyor.

Your card is produced and mailed denince zaten 10 gun icinde geliyor. Benim kartlarim geldi ama esimde boyle bir durum oldu.

Ne yapmak lazim bilen arkadaslar yazacaktir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglarcan, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

Arkadaslar merhaba, bir konuda yardiminiza ihtiyacim var.

tavsiyem USCIS call center'i arayip degisikligin sistemde oldugundan emin olmaniz.

Green Card'iniz postada kaybolmadan kayip basvurusu yapmamalisiniz. Once size gonderilmesini beklemelisiniz. Eger ilk adreste kimse yasamiyorsa, postanin USPS'e, oradan da USCIS'e geri donmesi gerekiyor teoride...

• @crazycells Cihan Bey, merhaba bu aralar çok stresli ve yoğun geçiyor günlerim. İnanın hiç yesilkart foruma girip de inceleyemiyorum herşeyi. Sadece sizden öğrenmek istediğim, geçen ay giriş yaptım fakat yeni adresi gümrekteki memura verdim o kişi de bilgisayara yeni adresi yazdı zannedersem. Tekrar yeniden herhangi birşey yapmam gerekiyor mu? Green Cardın kaybolmasından endişeleniyorum. Sizden haber bekliyorum. Eğer birşeyler yapmam gerekiyorsa ne yapmam gerekiyor? Şimdiden teşekkürler.

• Card is being produced kaç günde mailed'e dönüyor yakın zaman tecrübesi olanlar paylaşabilir mi? Zannedersem uscis'teki case status mailed'e dönmeden postaya verilmez, arkadaşı o günler için özellikle rahatsız edicem de 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |