Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Cemal-Kalın sorunuza cevap verilmiş, ama eğer göstereceğiniz miktarın yeterli görülmeyeceğinden şüpheleniyorsanız nakite çevirmenizi tavsiye ederim

• @ayvalik10 aynen katılıyorum evi satmak zor alabilir ama araç eğer miktar azsa satılmalı bencede

• @Muhtaradana Ben yeterli görüleceğini düşünüyorum. Sadece yanında oda garanti olur gibi bir fikrim var. Peki parayı hesapta tl olarak göstermek ne kadar mantıklı.. (Neden soruyorum: Artık bankada döviz alımında vergi kesiliyormuş. Mülakat tarihine kadar döviz bürosuna gitme şansım yok. Sonrasında gider bir döviz bürosunda çeviririm.. Vergi ücreti sorun değil ama bu tip şeylerden vergi alınması ağırıma gidiyor.)

• @Cemal-Kalın
    Anladım

tüm para TL de ve tek hesapta ise sıkıntı olmaz, yarısı dolar yarısı TL de ve farklı hesaplardaysa para kafa karışıklığı oluyor

• ⭐⭐⭐

@Cemal-Kalın, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Muhtaradana Ben yeterli görüleceğini düşünüyorum. Sadece yanında oda garanti olur gibi bir fikrim var. Peki parayı hesapta tl olarak göstermek ne kadar mantıklı.. (Neden soruyorum: Artık bankada döviz alımında vergi kesiliyormuş. Mülakat tarihine kadar döviz bürosuna gitme şansım yok. Sonrasında gider bir döviz bürosunda çeviririm.. Vergi ücreti sorun değil ama bu tip şeylerden vergi alınması ağırıma gidiyor.)

Eğer çok bir kaybınız yok ise dolar olarak göstermenizi tavsiye ederim. Görevli miktarı daha kolay anlayabiliyor. Güncel kur haklarında çok fazla bilgileri olmuyor görevlilerin

• @Muhtaradana, @bolatmali cevaplar için çok teşekkür ederim. Hiç riske girmeyip dolar olarak göstermek en iyi galiba 🙏 🙏

• ⭐⭐⭐

@Cemal-Kalın, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@Muhtaradana, @bolatmali cevaplar için çok teşekkür ederim. Hiç riske girmeyip dolar olarak göstermek en iyi galiba 🙏 🙏

Bol Şanslar 🙂

• Bugün mülakat deneyimi okuyacak mıyız acaba 🤔

• @salih2825 evet bende merakdayim🤷♀🤷♀🙏

• @salih2825, @hope78 "DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari" başlığı altında paylaşım var bugün. Maddiyattan dolayı ek gösterge istemişler. Benimde gözüm güzel haberlerde umarım her daim güzel haberler alırız.

• @Cemal-Kalın Çok teşekkürler okuyacağım hemen. Ben sizler gibi düşünüyorum umarım bol bol güzel haberler alırız.

• @salih2825 bir arkadaşımız forumda yok, fazla detayda vermedi ama onay aldı
    Sadece bildiklerimiz İngilizce mülakat yaptılar ve aileler

• @Muhtaradana Adına sevindim. Umarım herkes için böyle olur.

• 13000 -14000 $ + 5000$ araba ile ailemle beraber Teksas a ablamın yanına yerleşme planımız var. Enişte Chase Bankta yazılım mühendisi olarak çalışıyor ve bana sponsor olacak. Son gelişmelerden sonra yine biraz gerildik. (Rahatlamamıza izin vermiyorlar ki) Süreci aşabilirim diye düşünüyorum fikirleriniz nedir acaba ?

• @salih2825 enişteniz sizin adınıza sponsorluk belgesi dolduracaksa mülakatta sorun yaşamamanız lazım

Eniştenizin sponsorsorluk şartlarını karşılayıp karşılamadığını ve sponsorluk belgeleri için neler yapmanız gerektiği ile ilgili bu ⬇️konuyu inceleyebilirsiniz
    Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864) https://yesilkartforum.com/forum/post/16649

Ayrıca Amerika'da bağlantılarınız sayesinde bir iş teklifini mülakat dosyanıza eklerseniz, çok güzel olacaktır, iş teklifinin nasıl olması gerektiği ile ilgili ⬇
    https://yesilkartforum.com/forum/post/117088

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Mulakattaki maddi yeterlilik hakkinda onemli duyuru!

Mulakati ilk seferinde maddi yonden sorunsuz atlatan ve vizesini alan arkadaslarin dikkatine!

Lutfen anonim olarak ya da forum isminizle su linkte yeni olusturdugum cizelgeyi doldurun:

• Arkadaşlar konusu açılmışken bir soru sormak istiyorum. Daha önce sorulmuş olabilir, baktım ama bulamadım. Kusura bakmayın.

Örnek veriyorum hesabımda 10 bin dolar var, 5 binini borç aldım hesapta göstermek için mülakattan sonra geri verdim. Burada bir sıkıntı oluşuyor mu? Ya da süreç nasıl işliyor

• @mcivan oluşmuyor 😈

• @huseyın.d emin miyiz 🙂

• @Muhtaradana @crazycells Selamlar, Bu maddi kaynak sıkıntısı inşallah bizleri üzmez. 4 Kişilik bir aile için 30Bin dolar yeterlidir diye düşünüyodum. Şimdi ne diyosunuz? çocuklar 4 ve 1 yaşlarında. Amerikadaki bir arkadaşım evli ve çocuğu yok evini yeni aldı bir tanede arabası var. Karı koca kurumsal bir firmada çalışıyorlar gelir durumuda maşallah. Bu arkadaş bana sponsor olsa ve 30bin dolara yakın para olsa hesapta yeterli olur mu? Bunu konsolosluk görevlisi bilir 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |