Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @dirilo asıl talihli kim, onun eğitim durumu ve belgelendirmesi gerekiyor..DS260 da bildirdiğiniz öğrenim durumunu belgelendirmeniz gerekir kanısındayım. Elbette forumda pekçok örnekler ve özel durumlar da söz konusu ama ben her arkadaşın sağlamcı olmasını ve bu önemli görüşmeye eksiksiz dökümantasyonla katılmasını tavsiye ediyorum. Dolayısıyla bu süreçte diplomanızın peşine düşmenizi öneririm 🙂

• Bu aralar mülakata giren arkadaşlar yokmu acaba pek bir ses çıkmıyorda kimseden.

• @optimistic Sanırım Green Card talihlileri genelde ayın başlarında mülakata giriyor.

• @Ayvaz-Azizov bu dediğiniz olabilir benim hiç aklıma gelmemişti.

• ⭐⭐⭐

@optimistic, @Ayvaz-Azizov içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Bu aralar mülakata giren arkadaşlar yokmu acaba pek bir ses çıkmıyorda kimseden.

Ben ara ara konsolosluk önünden geçiyorum. Önünde genel de bekleyen yakınların olduğu mutlaka denk geliyor.
    Muhtemelen forma üye olmayan arkadaşların olduğuna şahit olmuşluğum oldu

• @haymatlos_ cevap için teşekkürler

• @arkben asıl talihli benim. Mezuniyeti zaten e-devlet mezuniyet belgesiyle belgeleyen oluyorum. Diplomanın orjinali olmadan da mülakatta sorun yaşayıp yasayamamak benim sorum aslında. E-devlet mezuniyet belgesiyle vize alan arkadaşlar deneyimlerini aktarabilir. @crazycells bu konuyu nasıl yirumluyorsunuz?

• @dirilo asıl talihli siz olduğunuz için sadece sizin eğitim bilgileri şartını yerine getirip getirmediğinize bakılacaktır, eşinizin herhangi bir diploma götürmesine gerek yok

Bir önceki iletinizde lise diplomanızın orjinalinin elinizde olduğunu söylemişsiniz, normalde sadece lise diploması ve fotokopisi yeterli olur, yalnız bazen konsolosluk mülakat sonrası diplomayı doğrulamak için lise E-devlet mezuniyet belgesini talep edebiliyor(maalesef 2008 den önce mezun olanların e-devlette bu belgesi bulunmuyor)

Bir önceki iletide üniversite E-devlet mezuniyet belgesinin elinizde olduğunu söylemişsiniz, bu belgenin çıktısı ve lise diplomanızın orjinali ve fotokopisi mülakatta yeterli olacaktır

Yani endişe etmenize gerek yok sizin elinizdeki bu iki belge mülakat için yeterli

• Merhaba, greencard eşime çıktı. Birikimlerimizi benim hesabımda tutuyoruz dolayısıyla onun hesabında para bulunmuyor. Paranın talihlinin eşinin hesabında olması sorun olur mu? Mart ayında current olduk eşimin hesabına para aktarmalı mıyım? Son 6 ay için döküm istenmesi de ne yapmam gerektiği konusunda kafamı karıştırdı. Bilgi verebilir misiniz.

• @teonyc bence kendi hesabiniza aktarin simdiden esinizin son 6 aylik dokumunude goturun yaninizds olsun ben 1 ay once vizemi altim parayi hesaba 10 gun once toplu halde yatirmistim ve 6 aylik dokum vermedim bi sorun yapmadilar ama bankadan yazi ve imza sirkulerini unutmayin kesinlikle

• @Muhtaradana cevap için teşekkürler

• @teonyc
    normalde mali kaynak olarak gösterilecek para miktarı asıl talihli olmayan eşin hesabında olsada bir problem olmaması lazım
    Ama dv 2020 de öngörülmeyen bazı mülakat deneyimlerinde gördüğümüz için, parayı asıl talihli olan eşinizin hesabına transfer etseniz kafa karışıklığını gidermiş olursunuz, merak etmeyin mülakata çok yakın zaman diliminde parayı hesabına yatırarak 6 aylık banka hesap dökümü alanlar mülakatlarında sıkıntı yaşamadı

Bu arada gösterilecek para miktarı iki hesapta ise bu parayı asıl talihlinin hesabında toplamak daha mantıklı(yeni evliler bu konuya daha hassasiyet göstererek parayı asıl talihlinin hesabında toplasın)

• Bugün 19 binlerden bazı arkadaşlarımıza evrak onay emaili geldi
    varmı başka evrak onay emaili alan?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dirilo, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@arkben asıl talihli benim. Mezuniyeti zaten e-devlet mezuniyet belgesiyle belgeleyen oluyorum. Diplomanın orjinali olmadan da mülakatta sorun yaşayıp yasayamamak benim sorum aslında. E-devlet mezuniyet belgesiyle vize alan arkadaşlar deneyimlerini aktarabilir. @crazycells bu konuyu nasıl yirumluyorsunuz?

Bir insanin kendisine ait olan diplomayi 11 yil boyunca universiteden almamasi bana garip bir durum gibi geliyor. Bunun cok cok makul bir aciklamasi olmali 🙂 Konsolosun yerinde olsaydim once size bu durumun aciklamasini sorardim, eger cevap tatmin etmezse verdiginiz belgelerin dogrulugunu kontrol etmek icin sizi idari isleme tabi tutardim. 🙂

Kisaca, en son mezun oldugunuz okul hangisiyse, bu belgelerin orijinalini teslim etmenizi tavsiye ederim 🙂

• @crazycells green card kazandığımı öğrendikten sonra bu yaz almıştım ben de diplomamı. 14 sene sonra😃 sınıfımdaki onlarca kişininki de duruyordu hala bence normal bir durum😂

• Kisaca biz buna "procrastination" diyoruz 🙂 🙂

• @Muhtaradana merhabalar, benim de 19 binlerde ama daha gelmedi. Bu hafta içinde gelmezse sormam gerekir mi acaba?

• @Damla-Yalçın bugun 199XX lerde olan bir arkadaşımıza geldi, sanki 20 binden aşağıya doğru inecekler, sizin 19 binlerin ortasında, sonunda yada başında mı?

• @Muhtaradana ortalarda benim numaram

• @Damla-Yalçın o zaman eğer aşağıya doğru onay emailleri gidiyorsa yarın veya ertesi gün sizde onay emailini alacaksınız, bekleyelim şu anda

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |