Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Tairanu green cardi kim alacak yerine.la de?

• @eem1978 miami de kalan bir arkadaşım var uzun zamandır. Onu c/o olarak gösterdim.

• Peki mesala o arkadasa kart bir sekilde ulasamaz ise abd ye tekrar girilebilir mi crazycell ne dusunuyor bu konuda

• Basilan vize 1 yıllık cikmasa bile eylule kadar vaktim var giriş için. Ayrica uscis uzerinden kayit olup takip yapinca sorun olmaz djye düşünüyorum

• Ben kendim icin sordum benzer durumum var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eem1978, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

Peki mesala o arkadasa kart bir sekilde ulasamaz ise abd ye tekrar girilebilir mi crazycell ne dusunuyor bu konuda

İlk girişten sonra bir yıl süreyle kart olmadan ABD'ye giriş yapabilirsiniz. Vizenin üzerinde bu bilgi yazıyor. "Serves as temporary i-551 for one year upon endorsement". Bizim "green card" dediğimiz şeyin resmi adı "Form i-551"

• Merhaba arkadaşlar. Bilgisi tecrübesi olan arkadaşlara bir sorum var.

ben ve ailem 1 yıllık pasaportlarımız ile başvuru yapıp mülkat sonrası vizemizi aldık. vize basılı pasaportlarımızın süresi az olduğu için, 10 yıllık yeni pasaportlar aldık ve eskisinde vizeli sayfa hariç diğer sayfaları iptal ettiler.

şimdi elimizde 2şer pasaportumuz var. bununla ilgili konsolosluğa bilgi vermeli miyiz. yoksa çıkışta her ikisinin de yanımızda bulunması yeterli mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenati Eski ve yeni pasaport ile sorunsuz girersiniz. Konsolosluğa bildirmeye gerek yok.

• @knnrn teşekkür ederim. ☺

• @Tairanu Hayırlı olsun. Bol şanslar. Yeni hayatınızda başarılar ve en güzel dilekler sizlerin olsun. Çok sevindim. Darısı başımıza.

• @stras çok teşekkürler. Umarim herşey istediğiniz gibi olur

• @Tairanu, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

Uzun zamandır yazamadım kusura bakmayın öncelikle. 14 ocakta istanbulda başladı maceramız. Harç pulu için önce harç pulunu veren yere sordum onlar polise sormam gerektiğini söyledi, damgayı basan polise geldiğimde pul almam gerektiğini bildirdi bende bu oturma izni diyince bende bilmiyorum o zaman diyip kontrol masası gibi bir yere yönlendirdi, oradaki memura anlatınca tamam sizin odemenize gerek yok diyip görüldü damgası vurdu ve ödeme yapmadan ayni polise gidip çıkış damgami alarak uçağa bindik. 14 saat uçuştan sonra lax'a iniş yaptık. Ben uzun süre bekleriz derken kendi ülke vatandaşlarından bile daha kısa bir sıraya girdik. Hemen bizi aldılar gümrük formunu verdik yanımızda ne kadar olduğunu, yiyecek içecek olup olmadığını vb soruları giris memuru sordu ve tamam diyip hoşgeldiniz dedi ve bu kadarmi diye sirunca evet diyerek gülümsedi. Yaklaşık ucaktan indikten 15 dk sonra L.A. deydik. Kiralik arabayı alip, airbnbdeki evimize vardik. Su anda jatleg yeni yeni geçiyor 😁 ancak yazabildim bunları. Salı günü geri dönüp mayıs ayında temelli girişimizi yapıcaz. O zamana kadar görüşmek dileğiyle herkese başarılar sevgiler.

@Tairanu Yeni yaşamınızda başarılar dilerim.

• @optimistic çok teşekürler

• @knnrn tesekkurler

• Bu ileti silindi!

• Social security administration'dan dün miami'deki arkadaşımın c/o adresine zarflarımız gelmiş. Sanırım gelenler ssn çünkü uscis den green kartları kontrol ettiğimde gönderildi ve benzeri birşey yazmıyor. Green cardlari beklemeye devam sanırım 😁

• @gizemm, içinde söyledi: Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris

Merhaba, ben ilk girisimi Paris aktarmali ucusla 25 Aralik'ta Detroit'ten yaptim. Istanbul havalimanindan cikarken pasaport polisi oturum iznim olmasina ragmen sistemde ikametim Turkiye'de oldugu icin yurtdisi cikis harcini odemem gerektigini soyledi, sanirim memura gore degisiyor bu harc durumu. Amerika'ya giriste ziyaretci sirasini bekledim ve pasaport kontrolu sonrasi beni sari zarfimla birlikte bir ofise goturduler. Ofiste beklerken diger giris yapanlari uzun sorgulara cektiklerini gorup biraz panik oldum acikcasi. Ama sira bana geldiginde sorgulamadan pasapotumu geri verip cikis yapabilecegimi soylediler.
    Giris yaptiktan 1 hafta sonra SSN, verdigim adrese ulasti fakat GC henuz gelmedi. 7 Ocak'ta cikis yapip, yuksek lisansimi bitirince Eylul ayinda yerlesecegim.
    Sizlere birkac sorum var: Cikis yapmadan once GC ile ilgili yapmam gereken bir sey/gitmem gereken bir ofis var mi? Tekrar giriste GC elimde olmadigi icin sorun yasar miyim?

Green card'im dun sistemdeki adrese ulasti yani giris yaptiktan tam 1 ay sonra gelmis oldu. Belki birilerine referans/yardimci olur amaciyla yaziyorum, ben de zamaninda forumdaki bilgilerin cok yardimini gordum. Umarim herkesin sureci sorunsuz gecer 🙂

• ⭐⭐⭐

@gizemm hayırlı olsun
    teşekkür ederiz saolun efendim yeni hayatınızda Cenab-ı hak yar ve yardımcınız olsun 🙏 bütün güzelliklerin sizlerle olması dileğiyle

• @gizemm hayırlı olsun, böylece süreci tamamlamış oldunuz, umarım diğer giriş yapan arkadaşlarımızın ellerine greencardları sorunsuz ve hızlıca ulaşır

• ⭐⭐⭐⭐

@Tairanu @gizemm hayırlı olsun. Hoşgeldiniz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |