Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @desarjj mail adresim üzerinden gerekli belgeleri gönderdim fakat gönderimin ellerine ulaştığına nasıl emin olacağım ve ayrıca tekrar bana mail üzerinden mi mülakat tarihi gönderecekler. Teşekkürler

• Sayın, @technosphere evraklarını gönderdikten sonra ilk olarak e-mailin alındadığına dair otomatik e-mail gelecek, dosya numaran current olmuş ise ve gönderdiğin evraklarda herhangi bir eksik veya yanlışlık yoksa 3-5 gün içerinde "Congratulations! Our records indicate..." ile başlayan onay e-maili gelecek, bu e-mailden sonra takribi 1 ay içinde mülakat tarihini bildiren e-mail alırsın, yoğunluğa göre bu süre biraz uzayabilir veya kısalabilir..

• @crazycells Merhaba, suan benim iki tane kimligim var, ds 260 doldururken henuz ikincisini almamistim, T.C kimligimi 3 ay sonra aldim, bunu KCC bildirmek gerekiyormuydu acaba? Bide Turkiye adli sicil kaydimda soyadim farkli, ov ile bitmiyor. 🙂

• @TURKEYANDUSA tebrik ederim, hayırlı olsun

• @turcouz bilgi için teşekkür ederim, bu yöntemle daha çabuk bir iş teklifi alınabilir, bu yöntemi deneyeceğim

• @technosphere
    Automatic reply mesajı gelmiş olması lazım

Bundan sonrasında da case numaranıza bağlı evraklarınıza onay emaili almanız lazım("congratulations Records indicate" ile başlıyor, bu emaili almadığınız sürece size bir mülakat tarihi verilmez)

Evrak onay emaili aldıktan sonrada case numaranızın vize bültenlerinde aktif olmasını bekleyeceksiniz(vize bültenleri ni aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz ⬇

Vize bültende de aktif olduktan sonra genellikle o ayın son günlerinde mülakatınızın habercisi olan "durumunuzda bir güncelleme var" tarzında bir email alıyorsunuz

Bu emaili aldıktan sonra dvprogram.state.gov/ESC adresine confirmation number ile kazandığımızı öğrendiğimiz sayfaya girip mülakat yeri, tarihi ve saatini öğreniyoruz

Size daha net ve doğru bilgiler verilmesi için lütfen
    📝 Vize Surecinizi Imzaniza Tasiyin! https://yesilkartforum.com/forum/post/59676

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ayvaz-Azizov, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Merhaba, suan benim iki tane kimligim var, ds 260 doldururken henuz ikincisini almamistim, T.C kimligimi 3 ay sonra aldim, bunu KCC bildirmek gerekiyormuydu acaba? Bide Turkiye adli sicil kaydimda soyadim farkli, ov ile bitmiyor. 🙂

iki kimlik derken, iki vatandaslik mi demek istiyorsunuz? Eger Turkiye'de vatandaslik kazandiysaniz bu onemli bir bilgi oldugundna DS-260 formunuzu guncellemenizi tavsiye ederim.

Ama KCC'ye bunu bildirmenize gerek yok, mulakat tarihi aldiktan sonra konsolosluktan DS-260 formunu acmalarini isteyebilirsiniz, siz de ona gore degisiklikleri yaparsiniz.

• @crazycells mrb
    Mülakatta bir adres vereceğim en geç. Havaalanında değiştirmeyi düşünmiyrm. Hangi adresi verdiysem o eyaletin ssn ofisine mi gitmem gerekiyor?
    Mesela Arizona adresi verdim. İlla ordaki ofisine mi gtcem yoksa istediğim eyalette ofise gidebiliyor muyum?

• @crazycells Evet. Bunu diyelimki mulakat oldugu gunde soylesem olmaz mi? Mulakat tarihi aldiktan sonra formu acmalari icin ne yazmam lazim? Cevap icin tesekkur ederim. 🙂

• @Ayvaz-Azizov
    Mülakat tarihi aldıktan sonra dosyanızın nerede olduğuna bağlı ya KCC ile [email protected] adresinden, yada Ankara konsolosluğu ile https://tr.usembassy.gov/tr/visas-tr/contact-immigrant-visa-section-tr/
    bu soru formundan iletişime geçerek ds260 formunuzu açtırtabilirsiniz

Mülakat tarihi aldıktan sonra https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx?eQs=o/iS8zDpeAKjMWCuebHqOw==
    Sitesinden durumunuzu kontrol edersiniz eğer hala at NVC yazıyorsa KCC ile iletişime geçer in transit yazıyorsa 1 hafta gibi bir süre bekleyip Ankara konsolosluğu ile iletişime geçip formunuzu açtırırsınız
    DS-260 formunuzu nasıl açtıracağınızla ilgili⬇️buraya bakın lütfen
    https://yesilkartforum.com/forum/post/82470

• @Muhtaradana Teşekür ederim. Peki bunu duzeltikten sonra pin kodu tekrar verecekler mi acaba?

• @Ayvaz-Azizov pin kodu derken neyi kastettiğinizi anlamadım

• @Muhtaradana
    İmmigrant Visa and Alien Registration Application Conformation. Ds-260 doldurduktan sonra sakladigimiz bir belge.

• @Ayvaz-Azizov
    Anladım şimdi ds260 formunu submit ettiğimizde ki son sayfadaki barkodlu belge deki AA ile başlayan ds260 numarasından bahsediyorsunuz, inanın bu konu hakkında bilgim yok değişse bile bunun bir fark oluşturacağını düşünmüyorum o belgenin de çıktısını alırız, AIS kaydını yaparken bu ds260 numarasına ihtiyacımız olacak

• @Muhtaradana Evet. Tesekkur ederim cevap icin. Bakacagiz mulakat tarihi geldikten sonra bir seyler yapariz. Inşallah yanlis bir sey olmaz.

• @turcouz hocam bilgi için teşekkür ederim. Bu yöntemi sayın @Muhtaradana gibi bende deneyeceğim, umarım olumlu dönüşler alırız. Hepimize bol şanslar 🙂

• @crazycells önceki yorumlarınızda 35K lar da ufak bir kırılma olabilir demişsiniz. Bu 35K lar da açıklanan current rakamı bir miktar yavaşlayabilir şeklinde mi yorumlak doğru olur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cato şu numaralara bu kadar kafayı takmayın inanın mayısta - haziranda zaten cevabını alacaksın sorunun cevabını @crazycells dahil kim ne yazarsa yazsın sadece ön görüş bekleyeceksin başka şansın yok bu sene vize sayısı arttı 5k olarak bakalım bu nasıl etkileyecek kimse bilmiyor çünkü ilk defa uygulanıyor. Ondan sen çok zor ama normal yaşantını yaşa mayısta tekrar analiz yaparsın

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozgem, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells mrb
    Mülakatta bir adres vereceğim en geç. Havaalanında değiştirmeyi düşünmiyrm. Hangi adresi verdiysem o eyaletin ssn ofisine mi gitmem gerekiyor?
    Mesela Arizona adresi verdim. İlla ordaki ofisine mi gtcem yoksa istediğim eyalette ofise gidebiliyor muyum?

Hayir, size en yakin SSA ofise gidebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ayvaz-Azizov, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Evet. Bunu diyelimki mulakat oldugu gunde soylesem olmaz mi? Mulakat tarihi aldiktan sonra formu acmalari icin ne yazmam lazim? Cevap icin tesekkur ederim. 🙂

Bilgileri sizin forma yazmaniz daha dogru olur, konsolos -is yogunlugu nedeniyle- ugrasmak istemeyebilir, bilgileriniz eksik kalabilir. Tercih size kalmis, benim tavsiyem mulakat tarihiniz aciklandiktan 1 hafta 10 gun sonra konsolosluga formunuzu suradan actirabilirsiniz:

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |