Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@EDM hiçbir şey yapmayacaksınız sadece her ayın 15 - 18 arası sizin numaranız current olunca size mail atacak tebrikler şeklinde işte bu maili eğer numaranız hala current olup mail gelmedi ise mail atılacak bu mail için de @Cemal-Kalın sana seve seve yardımcı olur.

• Arkadaslar merhaba, dun vizemiz onaylandi,
    @ilhanucarus senden onceki cocuklu aile bizdik :)..
    kisaca sureci ozetlemek gerekirse,sabah 07:30 da randevumuz vardi bekleyenler arasindan cocuklu aile oldugumuz icin ilk olarak iceriye bizi aldilar,

01 olan sira numaramiz yandi ilk olarak evraklari sirayla istiyolar sabika kaydi diploma vs banka dokumu,
    sonrasinda bi 30 dk bekledikten sonra odeme yapiyosunuz,
    sonra bi 20 dk kadar bekledikten sonra yemin ederek mulakata basliyosunuz,
    bize orta yaslardaki sarisin bayan denk geldi,benim lise diplomam son 3 puandan dolayi yoktu acikogretim lisesi diplomasi verdim fakat son 5 yildir kurumsal bi firmada genel mudurluk yapmaktaydim ww.onet.com da bulunun is greencard puanimi karsiliyodu dolayisiyla yasalara ve greencart kurallarina uyuyodum isimle ilgili sorular.
    1.kac tane subeniz var
    2.genel mudur ne yapar
    3.cuma gunu neler yaptin anlatirmisin
    bu sorulari sorduktan sonra esimin ve oglumunda odemelerini aldilar ilk basta sadece benimkini almislardi
    sonra tekrar mulakata devam ettik,
    1.nereye gidiceksiniz diye sordu newyork dedim,neden dedi,esimin ve benim arkadaslarimin orada oldugunu soyledik,
    peki arkadaslarinizdami kalacaksiniz ded?,bi kac hafta onlarda kaldiktan sonra ev tutucaz dedik o arada banka yazisina bakti rakam
    (45 bin dolar) gosterdim parayi 2 hafta once hesaba yatirmistim, 6 aylik dokum almayi unutmusum banka yazisi ve imza sirkuleri yeterli oldu bilginize!!!

not:eger ev ve araba gostericekseniz tapu ve satis sozlesmesinin fotokopilerini verin ben asillarini vermek istedim kabul etmediler fotokopi olmadigi icinde kayda girmedi...
    sonraasinda devam eden mulakatimizda, sorular..
    2.ne is yapacaksin dedi,, kucuk bi restaurant acmayi planliyorum dedim evim ve arabam var onlari saticam gitmeden dedim,
    bu arada bilgisayara not alamaya devam ederken birden dondu ve
    your visa apporeved, dedi biz saskin saskin bakarken vizenis onaylandi dedi turkce
    sonrasinda gulumseleme tesekkur ederek ayrildik cikarken yuz ifademeizi goren herkes hayirli olsun diyodu,
    bu arada mulakat ingilizce basladi sonra cevirmen istedim fakat baktim gelen cevirmen tam anlamiyla konuyu ceviremiyor terkarar ingilizce devam ettik,yani cevirmenleri cok iyi degil benim ingilizcem ondan daha iyiydi.
    destek veren tum arkadaslara tesekkurler....

• ⭐⭐⭐

@civan1453 tebrikler hayırlı olsun. Yeni hayatınızda mutluluklar dilerim.

• ⭐⭐

@civan1453 tebrikler yeni hayatanız güzel geçsin

• @civan1453 Böyle başarılı mülakat haberlerini duyunca kendime çıkmış ve başarılı olmuş gibi seviniyorum. Yeni hayatınızda başarılar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun.

• ⭐⭐

@civan1453 tebrikler sizin adınıza sevindim yeni hayatınızda mutluluklar

• @civan1453 Yeni yaşamınızda tüm güzellikler sizinle olsun... Süper haberler darısı herbirimize 🙂

• @FreeMen şuanlık son anda yatan parayı problem etmiyorlar, genellikle para kaynağına ailem destek oldu gibi bir cevap yeterli oluyor

• @Cemal-Kalın teşekkür ederim. Darısı size

• ⭐⭐⭐

@civan1453, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Arkadaslar merhaba, dun vizemiz onaylandi,
    @ilhanucarus senden onceki cocuklu aile bizdik :)..
    kisaca sureci ozetlemek gerekirse,sabah 07:30 da randevumuz vardi bekleyenler arasindan cocuklu aile oldugumuz icin ilk olarak iceriye bizi aldilar,

01 olan sira numaramiz yandi ilk olarak evraklari sirayla istiyolar sabika kaydi diploma vs banka dokumu,
    sonrasinda bi 30 dk bekledikten sonra odeme yapiyosunuz,
    sonra bi 20 dk kadar bekledikten sonra yemin ederek mulakata basliyosunuz,
    bize orta yaslardaki sarisin bayan denk geldi,benim lise diplomam son 3 puandan dolayi yoktu acikogretim lisesi diplomasi verdim fakat son 5 yildir kurumsal bi firmada genel mudurluk yapmaktaydim ww.onet.com da bulunun is greencard puanimi karsiliyodu dolayisiyla yasalara ve greencart kurallarina uyuyodum isimle ilgili sorular.
    1.kac tane subeniz var
    2.genel mudur ne yapar
    bu sorulari sorduktan sonra esimin ve oglumunda odemelerini aldilar ilk basta sadece benimkini almislardi
    sonra tekrar mulakata devam ettik,
    1.nereye gidiceksiniz diye sordu newyork dedim,neden dedi,esimin ve benim arkadaslarimin orada oldugunu soyledik,
    peki arkadaslarinizdami kalacaksiniz ded?,bi kac hafta onlarda kaldiktan sonra ev tutucaz dedik o arada banka yazisina bakti rakam
    (45 bin dolar) gosterdim parayi 2 hafta once hesaba yatirmistim, 6 aylik dokum almayi unutmusum banka yazisi ve imza sirkuleri yeterli oldu bilginize!!!

not:eger ev ve araba gostericekseniz tapu ve satis sozlesmesinin fotokopilerini verin ben asillarini vermek istedim kabul etmediler fotokopi olmadigi icinde kayda girmedi...
    sonraasinda devam eden mulakatimizda, sorular..
    2.ne is yapacaksin dedi,, kucuk bi restaurant acmayi planliyorum dedim evim ve arabam var onlari saticam gitmeden dedim,
    bu arada bilgisayara not alamaya devam ederken birden dondu ve
    your visa apporeved, dedi biz saskin saskin bakarken vizenis onaylandi dedi turkce
    sonrasinda gulumseleme tesekkur ederek ayrildik cikarken yuz ifademeizi goren herkes hayirli olsun diyodu,
    bu arada mulakat ingilizce basladi sonra cevirmen istedim fakat baktim gelen cevirmen tam anlamiyla konuyu ceviremiyor terkarar ingilizce devam ettik,yani cevirmenleri cok iyi degil benim ingilizcem ondan daha iyiydi.
    destek veren tum arkadaslara tesekkurler....

Yeni yılla birlikte konsolosluğun maşallahı var 🙂
    Yeni hayatınızda başarılar dilerim, Bol Şans 🙂

• @civan1453 Tekrar hayırlı olsun . Sizden o şekilde bahsettiğim içinde alınmadınız umarım 🙂 Ankara’nın karı bize uğurlu geldi. Darısı bekleyen tüm arkadaşların başına.Ailenizle mutlu bir hayat dileğiyle..

• @ilhanucarus yok estagfurullah alinam olurmu hic
    evet kosolosluktan disari ciktigimizda kar basladi ve 1 saat icinde ankara bembeyaz oldu
    istanbula aracimla gelirken yolda cok zorlandik herkes yolda kalmisti
    allahtan kis lastiklerini taktirmistimda sorunsuz yavas yavas geldik,
    ama tam maceraydi o gun
    cok sukur vizemizide aldik hersey gonlumuzce olsun bekleyen arkadaslara
    basarilar,

• @civan1453 Tebrik ederim, yeni hayatinizda mutlu olursunuz Inşallah.

• @sfkts kişi için diye biliyorum

• @civan1453, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

1.kac tane subeniz var
    2.genel mudur ne yapar

@civan1453 vizenizin onaylanmasını çok sevindim, Dilerim Amerika'daki hayatınız çok güzel başlar, ailenizle birlikte arzu ettiğiniz mutlu hayatı çarçabuk yakalarsınız, en kısa zamanda inşallah hedeflerinize de ulaşırsınız

Benim sizin mülakat deneyiminizle ilgili birkaç sorum var uygun görürseniz

1)Yukarıda yazınızda alıntıladığım kısımda
    "benim lise diplomam son 3 puandan dolayi yoktu acikogretim lisesi diplomasi verdim"

Sanırım 3 puan eksikliği örgün eğitim döneminizdeydi, daha sonra liseyi açıktan okuyarak Açıköğretim Lisesi diplomasını aldınız, peki neden lise diploması olmayanlar için dv vizesi onaylama şartı olan son 5 yılda Amerikanın kabul ettiği mesleki kollarda 2 yıllık tecrübe şartını sağlamaya çalıştınız, sizin zaten Açıköğretim Lisesi diplomanız vardı, mesleki yeterlilik şartını sağlamanıza gerek yoktu

2)Son 5 yıldır kurumsal bir firmada genel müdürlük yaptığınızı söylemişsiniz, peki bunu mülakatta kanıtlamak için hangi belgeleri sundunuz
    Örn
    Sgk4a dökümü veya şirket antetli kağıdına görevinizi ve ne süredir çalıştığınız hakkında bir yazı mı aldınız

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim, Cevaplarınız gelecekte bu tür mülakatlara hazırlanmada rehber olacaktır

• @bolatmali bey sadece sizi zorladılar 😀

• Vizesi onaylanan tüm arkadaşlara, yeni hayatlarında bol bol mutluluk ve şans diliyorum. Umarım yeni hayatınızda her şey gönlünüzce olur. 🙂

• @Muhtaradana
    merhabalar tabiki seve seve benden sonraki akadaslara rehber olmak isterim
    lise diplomam yoktu son 3 puanim vardi bitmesine o yuzden e devletten acikogretim lisesi ogrenci durum belgesini verdim...

is ile ilgili is yerinden yazili bildirge aldim antetli kagida ve vergi levhasi,maas bordrolari yani calistigimi kanitlicak ne veri varsa sundum.
    kanun"larin istedigi herseyi uyguladim ve sorunsuz sekilde vizemi aldim....

• @civan1453 anladım cevabınız için çok teşekkür ederim

• Sağlık muayenesine girsek, ertesi gün raporu başkası bizim adımıza alabilir mi? Bu süreçte hiçbir yere olmadığı gibi munganlara da ulaşamıyoruz:D

Benzer Başlıklar

• 358
  • 4816
  • 116
  • 1003
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |