Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@challenger, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar Merhaba,

Sıra numaram 26XXX, belgeler için ekim ayında mail gelmiş ancak malesef birkaç gün önce gördüm. Önceki sayfalarda okuduğum kadarıyla belgeleri geç göndermenin bir sıkıntı yaratmadığı yazılmıştı. Bu içimi rahatlattı. Şimdi belgeleri göndereceğim ancak bir sorum var. 2019 Temmuz ayında üniversiteden mezun oldum. Askerlik belgesinde aşağıdaki gibi yazıyor.

AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN ÖĞRENCİLİĞİ DEVAM ETTİĞİ TAKDİRDE 31/12/2021 TARİHİNE KADAR ASKERLİK
    İLE İLİŞİĞİ YOKTUR. ÖĞRENCİLİĞİ SONA ERDİĞİ TAKDİRDE, 2 AY İÇERİSİNDE EN YAKIN ASKERLİK ŞUBESİNE MÜRACAAT
    ETMESİ GEREKMEKTEDİR.

ERTELEME NEDENİ : ÖĞRENCİ ERTELİ

Şimdi öğrenci olarak gözüktüğüm için öğrenci erteli diyor. Askerlik şubesine gittikten sonra mı göndereyim yoksa bu halini gönderip mülakata güncel halini mi götüreyim? Bunu bilemedim sizce ne yapmalıyım ?

Zamanınız için teşekkür ederim 🙂

TC vatandaslarindan askerlik icin belge istenmiyor. Mulakata goturmenize gerek yok yani.

• @azize33 hayırlı olsun yeni hayatınızda başarılar diliyorum

• @azize33 Hayırlı olsun yeni yaşantınız da başarılar dilerim

• @azize33 Tebrik ederim. Yeni hayatınızda başarılar dilerim. Darısı tüm bekleyenlerin başına.

• ⭐⭐⭐

@azize33 tebrikler yeni hayatınızda mutluluklar ve başarılar.

• 📌Mülakatım 45 dk önce bitti ve onay aldım:)
    Sağlık kontrolü sürecini basit olduğundan atlıyorum. 8.30 daki randevuma 7’de elçilik önüne gittim, telefonu köşedeki büfeye emanete bıraktım. 7 buçuğa kadar büfenin önünde durmamızı söylediler. 7buçukta güvenlik sıraya soktu. Çocuklu ve yaşlıları önden aldı. İçeri elektronik,poşet, çanta girmesi yasak. İçeri aranıp girdikten sonra pasaportumuzu verdik ve sıra numarasıyla pasaportu tekrar alıp oturmaya başladık. İlk numara yanınca evraklarımızı Türk bir görevliye teslim ettik.Gereksiz olanları( ikamet, ds260) ayırdı ve istediklerini verdim. Tek tek söylediği için karışıklık yaşamıyorsunuz. Sonra yerime geçip ikinci kez numaramı yanmasını bekledim. Yandığında paramı ödedim.Tekrar beklemeye başladım. Sonra tekrar yandı ve 6 numaralı gişedeki sarışın, tatlı Türkçe’li bayanla görüşmeye gittim. Sağ elimi kaldırımamı ve yemin etmemi istedi. Açılçası ne dediğini anlamadım. Sadece yemin ederim dedim. Parmak izimi aldı. Ve ne iş yaptığımı, nerde yaşadığımı,eğitimimi, planımın ne olduğunu, neden o eyalete gitmek istediğimi vs sordu. Gayet basit cümlelerle açıkladım.
    Hesabımda 10k kadar bir miktar vardı.Sadece son dönemdeki artışın nedenini sordu açıkladım.Ne tapu ne de başka birşeyim vardı. Doğru ve tutarlı cevaplar verdim.Newyork’a arkadaşımın yanına gidip adaptasyon sonrasında Texas tarafına yerleşmeyi istiyorum dedim. Nedenini sordu. Pahalı bir şehirde barınmam zor, dedim.
    Ben konuşurken o bilgisayara notlar aldı. Sonra kısa bir süre bekletti ve güleryüzle vizenizi onaylıyorum bir haftaya gelir dedi. Benim yüzümde büyük bir gülümseme oluştu.Toplam 5 dk sürdü.Teşekkür ettim ve elçilikten ayrılıp Ankara’nın soğuk ve karlı sabahına kendimi attım. ☺

• @ilhanucarus Tebrikler hayırlı olsun neşeli haberler geliyor arkası hızla devam etsin inşallah bu sene DV 2020 den vize almayan kalmasın

• ⭐⭐⭐

@ilhanucarus tebrikler hayırlı olsun kardeşim yeni yaşantında mutluluk ve başarılar...

• @murat34 teşekkür ederim:) benden önceki çocuklu aile de onay aldı.

• @Oktay-İbiş teşekkür ederim. Darısı başınıza..

• ⭐⭐⭐

@ilhanucarus amin inşallah.... 🙂

• @ilhanucarus hayırlı olsun vizeniz. Gittikten sonraki tecrübelerinizi de aktarmanızı temenni ediyoruz.

• @ilhanucarus Tebrik ediyorum, umarım bundan sonrası için de her şey gönlünüzce olur.

• ⭐⭐

@ilhanucarus tebrikler

• @optimistic teşekkür ederim.inşaallah tabiki. Her aşamasını yazacağım.

• @Cupzen teşekkür ederim size de çıkar inşaallah

• @haymatlos_ teşekkür ederim

• @ilhanucarus tebrik ederim, hayırlı olsun yeni yaşamınızda mutluluklar

• Merhaba arkadaşlar;
    Vizemiz onaylandı.Süreç şu şekilde gelişti;

• Unganlara Aralık 27 randevumuzu aldık.3 kişilik bir aileyiz.Kızımız 2015 doğumlu 4 yaşında 3 aşı yapıldı.Karma,su çiçeği ve grip.Eşim ve bana 4 aşı yapıldı.Bu aşılar için 4.700tl kredi kartından ödeme yaptım.Düzen lab. ise eşim ve ben idrar,kan,röntgen için 1.393tl kredi kartı ile ödeme yaptım.
      Bugün saat 08:00 vize görüşmesi için 07:30 da kapıda hazır olduk ve hemen içeri girdik.Standart evrak tesliminden sonra ödememizi yaptık ve ardından görüşmeye girdik.
      Güler yüzlü sarışın bayan ile direk Türkçe mülakata girdik ve Vizemiz onaylandı.
      Kendimizden bahsedeyim;
      -Teknik lise elektrik elektronik bölümü mezunuyum
    • Bankada 47k$ mali kaynak beyan ettim.Parayı Eylül ayında yatırmıştım
    • Naples Florida ya gideceğimizi bildirdim
    • Adaptasyon sürecinde arkadaşımızın Restronında çalışacağımızı,sonrasında şirketimizin faaliyet gösterdiği elektronik güvenlik ve geçiş kontrol sistemlerini orada da kuracağımı söyledim.
      Bu platformda ve Telegram da emeği geçen herkese teşekkür ederim.Vize alan herkesi de tebrik ederim.Vize alacak olan arkadaşlara ise şans 🍀 diliyorum.Gerçi şansa gerek yok,Herkes o vizeyi alacağına inanıyorum 🙂

• @ilhanucarus tebrikler hayırlı olsun 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |