Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @erdal evden, is yerimden, esim kendi is yerinden, kardesimin bilgisayrindan... bir suru yerden denedim. Formu actirmanin baska bir yolu yok mu? Ankara konsolsluguna ulasabilecegimiz mail adresi vs?

• @cydzgr şimdi aklıma geldi. Şuana kadar hep mevcut tarayıcılar ile denemişsiniz bir de opera chrome gibi tarayıcıları komple kaldırıp ve eklenti senkronlamayi yapmadan tekrardan deneyin.

Tarayıcılardaki eklentiler de engelliyor olabilir.

• Evet arkadaşlar Temmuz bülteni belki bu cuma bilemedim haftaya açıklanacak, cut off 26bin yada 28bin görmeye hazırmıyız ?!?

• Merhaba Benim pdf seneden belleğe attığım DS260 formundaki sayfalarda Barkodlu bölüm yok. Esas kazanan olan eşiminkinin çıktısını almıştı onda barkodlu Numara mevcut. Ve CSC ye kayıt için “yeni başvuru sahibi “olarak kendimi ekleyemiyorum! Nereden nasıl bulurum bu numarayı?

• @asilcenk çok çok amin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@okanserbes DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells Teşekkürler, maalesef o belgeyi bulamadım

saglik olsun 🙂 Eger pasaportunuz elinize gectiginde J1 vizesinin altindaki "annotation" kismina goz atabilirseniz sevinirim. Gerci her zaman vizede yazmiyor ama yazma ihtimali de var.

Teorik olarak 2 yil kurali bulunan kisiler sureleri bitmeden Green Card'a gecis yapamiyorlar, eger ABD'de islemlere devam ediyor olsaydiniz ve J1 2 yil kurali icin ayrica "waiver" basvurusu yapip belgeyi almazsaniz, dosyaniz red olurdu. Fakat Ankara Konsoloslugu waiver olup olmamasini hic takmiyor, 2 yil kuralina tabi olsaniz da vizeyi veriyor. Bu konuda hala ayni sekilde rahatlar anladigim kadariyla, emin olmak icin sormustum size de.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cydzgr DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba,
    GC talihlisiyim bende sizler gibi.
    Haziranda mulakatim var.
    Ds260 formumu actirip yanlis bilgilerimi duzeltmek istiyorum. Su an Ankara da form. Ama ankara buyukelciligi sitesinde ds 260 formu actirmak icin doldurulan gocmen vize bolumu soru formunda “the recaptcha was invalid. Go back and try it again.” Diye bir hata aliyorum. Nasil formu actiracagim yardimci olur musunuz? 😔

Evet, sitede gecici bir sorun var gibi, bende de gorunmuyor alt kisim ve soru formu gonderilmiyor bu sekilde.

Su email adresinden kendilerine ulasmayi dener misiniz? [email protected]

Ayrica attiginiz emailde soru formundaki hatadan bahsedebilirseniz iyi olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bahar DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba Benim pdf seneden belleğe attığım DS260 formundaki sayfalarda Barkodlu bölüm yok. Esas kazanan olan eşiminkinin çıktısını almıştı onda barkodlu Numara mevcut. Ve CSC ye kayıt için “yeni başvuru sahibi “olarak kendimi ekleyemiyorum! Nereden nasıl bulurum bu numarayı?

DS260 formunu doldurdugunuz siteye tekrar giris yaparak numaraya ulasabilirsiniz:

Review and sign tab'ine tiklarsaniz barkodlu sayfanin cikmasi lazim.

• @crywolf34 , Benim randevum da sizden bir hafta önce, ben Unganların muayenehanesini arayıp sordum. Görüştüğüm görevli çok özel bir şey olmazsa cuma muayene olup, cumartesi sonuçları teslim alabileceğimizi söyledi. Bu durumda ben de 1 Hazirana randevu aldım. Umarım her şey yolunda gider.

• Selamlar cumartesi günü bizde doktor muayenemizi hallettik. ilk randevu sırası bizdeydi Bir saatte hallolurdu ama benim yüzümden idrar tahlili uzadı ama her şey sıkıntısız ilerliyor. 4. kat 45 numaralı oda da sekreterler sizi yönlendiriyor 3. katta düzen laboratuarında tahlilleri halledince tekrar 4 kata çıkıyorsunuz düzenden onay gelince muayeneye alıyorlar. Doktor muayenesinde her türlü hastalığı soruyor muayenesini bitirdikten sonra aşı kartınızın durumuna göre gidip aşılarınızı getirip aşı yapıyor. bizde 2 yetişkin 2 çocuk toplamda 7 aşı yaptı dört kişi muayene totalde 1025dolar hesap ödedik 🙂 aşılarımızı sorduk nedir diye sorunca söylüyor. muayene sonrası aşı kartı olarak kullanacağınız bir belgede veriyorlarmış.

• Bu ileti silindi!

• @asilcenk DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Evet arkadaşlar Temmuz bülteni belki bu cuma bilemedim haftaya açıklanacak, cut off 26bin yada 28bin görmeye hazırmıyız ?!?

@asilcenk ağzından bal damlıyor 🙂

• @crazycells
    Daha önceki yazışmamızda barkodlu adli sicil kaydını e-devletten alabildiğimizi ama vukuatlı nüfus kayıt örneğini kırmızı damgalı olacagını konuştuk. Bugün farkettim ki, e-devlette barkodlu vukuatlı nüfus kayıt örneği de alınabiliyor. Bu belgelerin nüfus müdürlüğüne giderek alınan belgelerle aynı değerde olduğu da yazıyor nüfus müdürlüğü web sitesinde. Vukuatlı nüfus belgesi evrakının ıslak imzalı kaşeli alınması zorunluluğu konusunda %100 emin misiniz? Görüşünüzü almak istedim. Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkoholland DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells
    Daha önceki yazışmamızda barkodlu adli sicil kaydını e-devletten alabildiğimizi ama vukuatlı nüfus kayıt örneğini kırmızı damgalı olacagını konuştuk. Bugün farkettim ki, e-devlette barkodlu vukuatlı nüfus kayıt örneği de alınabiliyor. Bu belgelerin nüfus müdürlüğüne giderek alınan belgelerle aynı değerde olduğu da yazıyor nüfus müdürlüğü web sitesinde. Vukuatlı nüfus belgesi evrakının ıslak imzalı kaşeli alınması zorunluluğu konusunda %100 emin misiniz? Görüşünüzü almak istedim. Teşekkürler

E-devletten alinan nufus kayit ornegi de, adli sicil kaydi da kabul ediliyor. Ne zaman sordunuz tam hatirlamiyorum; ama siz sordugunuz zaman kabul edilip edilmedigine emin olamadigim icin kesin olana yonlendirmisimdir. Ama son aylarda geri donus yapan arkadaslardan gorebildigimiz kadariyla ikisi de kabul goruyor.

• @crazycells Çok teşekkürler siz olmasanız işimiz çok zor 🙂

• @crazycells teşekkürler

• @crazycells cok tesekkur ederim ilginiz icin. Aradigim tam olarak buydu. Telefonda cunku hicbir sekilde green card , gocmen vizesi vs diyince yardimci olunmuyor. Bugun gorevli kadin ic kere suratima kapatti 😒 eve gecince hemen mail atip bu durumdanda bahsediyim.

• merhabalar. ayın 10'unda mülakatım var ama kafama takılan bir nokta oldu.

csc kaydımı daha önceden yapmıştım ama çıktı almaya girdiğimde bir şey fark ettim.

ismimin, pasaport numaramın yazdığı yerin sağ tarafındaki durumun altında: "DS-260 Durumunu Kontrol Et" yazıyor ve ds formuna yönlendiriyor.

mülakata 3 gün kalmışken bir sıkıntı mı var diye merak ediyorum. ekran görüntüsünü de buraya bırakıyorum. yanıtlarsanız sevinirim.

alt metni

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mericovic DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

merhabalar. ayın 10'unda mülakatım var ama kafama takılan bir nokta oldu.

csc kaydımı daha önceden yapmıştım ama çıktı almaya girdiğimde bir şey fark ettim.

ismimin, pasaport numaramın yazdığı yerin sağ tarafındaki durumun altında: "DS-260 Durumunu Kontrol Et" yazıyor ve ds formuna yönlendiriyor.

mülakata 3 gün kalmışken bir sıkıntı mı var diye merak ediyorum. ekran görüntüsünü de buraya bırakıyorum. yanıtlarsanız sevinirim.

Eger DS260 formunuz teslim edilmis gorunuyorsa telaslanacak bir durum yok.

• @crazycells ds-260 formunun son sayfası, bildiğim kadarıyla mülakata götürülmesi gerek. onun çıktısını aldım. bu da ds formu teslim edilmiş demek sanırım. başka bir şekilde öğrenmem gerekiyor mu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

60

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |